2018-12-16   01:16:08
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM/NSM (50 m) 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM 2017    Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  10:18   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 heinäkuu 2017         
 
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti P-18/T-17, Loppukilpailut, Aikuinen 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cetus 1  1999              1:50.63   
  Cetus Espoo  1:51.95                 
  Peppi Siirtola  2002      30.20        30.20   
  Eerikki Laitala  2001      30.11        1:00.31   
  Sergey Kuznetsov  2000      24.04        1:24.35   
  Ronja Riihinen  2000      26.28        1:50.63   
                     
HSS 1  2000              1:50.97   
  Helsingfors Simsällskap  1:51.61                 
  Vilma Oura  2001      29.42        29.42   
  Hanna Kareinen  2000      32.66        1:02.08   
  Santeri Hölttä  2000      24.01        1:26.09   
  Kaarlo Seppänen  1999      24.88        1:50.97   
                     
ÅSK 1  1999              1:51.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:51.75                 
  Wilhelm Suominen  1999      28.32        28.32   
  Iida Reini  2000      32.19        1:00.51   
  Peik Lindberg  1999      25.10        1:25.61   
  Sini Silvennoinen  2002      26.19        1:51.80   
                     
ÅSK 2  1999              1:51.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:54.22                 
  Emil Hanski  1999      27.67        27.67   
  Charlotta Edelman  2001      32.77        1:00.44   
  Otto Rannikko  1999      25.54        1:25.98   
  Ida Konkka  2000      25.92        1:51.90   
                     
UiTa 1  1999              1:53.82   
  Uinti Tampere  1:57.56                 
  Fanny Grönvall  2000      30.43        30.43   
  Walentin Koskinen  2000      31.22        1:01.65   
  Teemu Lehtonen  2000      25.25        1:26.90   
  Mila Manner  2001      26.92        1:53.82   
                     
Hss 2  1999              1:55.84   
  Helsingfors Simsällskap  1:56.59                 
  Niki Karlsson  2000      27.24        27.24   
  Rasmus Kujala  1999      29.95        57.19   
  Emmi Kölhi  2000      31.29        1:28.48   
  Emma Koiranen  2001      27.36        1:55.84   
                     
Cetus 2  1999              1:55.95   
  Cetus Espoo  1:55.39                 
  Laura Kellberg  2003      31.36        31.36   
  Emilia Flyckt  2001      33.72        1:05.08   
  Alex Lassila  2000      26.67        1:31.75   
  Eetu Alitalo  1999      24.20        1:55.95   
                     
ÅSK 3  1999              1:56.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:56.56                 
  Emilie Pärnänen  2002      30.97        30.97   
  Lauri Elomaa  2000      31.09        1:02.06   
  Marcus Forsel  2003      26.77        1:28.83   
  Oona Laakso  2002      27.80        1:56.63   
                     
AUi  1999              1:57.51   
  Aurajoen Uinti  1:57.67                 
  Paula Peltola  2001      31.64        31.64   
  Elias Kuusisto  1999      32.26        1:03.90   
  Mohamed Ezzat  2001      27.24        1:31.14   
  Reetta Rantakokko  2001      26.37        1:57.51   
                     
10  ÅSK 4  1999              1:58.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:58.35                 
  Jaakko Siipola  1999      29.41        29.41   
  Siiri Konkka  2004      34.66        1:04.07   
  Jani-Markus Sula  1999      26.50        1:30.57   
  Peppi Pinomäki  2002      27.98        1:58.55   
                     
11  PUS  2000              1:58.88   
  Porin Uimaseura  1:58.79                 
  Leevi Lehti  2000      30.20        30.20   
  Anniina Murto  2001      32.74        1:02.94   
  Janina Ollikainen  2000      30.46        1:33.40   
  Leevi Luhtanen  2000      25.48        1:58.88   
                     
12  UiTa 2  1999              1:58.94   
  Uinti Tampere  2:00.04                 
  Suvi Kurth  2001      32.93        32.93   
  Joona Korhonen  2000      31.84        1:04.77   
  Ina Pollari  2002      29.69        1:34.46   
  Jakob Sievers  2000      24.48        1:58.94   
                     
13  TaTU 1  1999              1:59.83   
  TaTu Tampere  2:00.64                 
  Aapo Eerola  1999      31.39        31.39   
  Elina Karinkanta  2000      35.36        1:06.75   
  Annika Karinkanta  2000      29.24        1:35.99   
  Mikael Karuveha  1999      23.84        1:59.83   
                     
14  SWIM  1999              2:00.08   
  Swimming Jyväskylä  1:54.54                 
  Sanni Lampi  2001      32.75        32.75   
  Atte Lindholm  2001      32.35        1:05.10   
  Alexander Kislitsyn  2001      26.73        1:31.83   
  Viivi Merisalo  2002      28.25        2:00.08   
                     
15  UiTa 3  1999              2:00.87   
  Uinti Tampere  2:01.00                 
  Aino Jussila  2000      32.60        32.60   
  Emma von Dickoff  2002      35.13        1:07.73   
  Arttu Heikkinen  2000      27.11        1:34.84   
  Tatu Hörkkö  2001      26.03        2:00.87   
                     
16  UiTa 4  1999              2:00.90   
  Uinti Tampere  2:03.58                 
  Netta Nyberg  2001      33.04        33.04   
  Amanda Saari  2000      34.50        1:07.54   
  Leo Roine  2001      27.71        1:35.25   
  Tatu Hapuoja  2003      25.65        2:00.90   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  10:18 
 
Tulokset Laji 2 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 2 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM 2017    Tulostuspäivämäärä  07 heinäkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:10   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 heinäkuu 2017         
 
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Cate CAMPBELL (1992) 52.06 2016-07-02 
EE: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 56.25 2001-06-29 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Nevalainen  1994    785  26.93        56.42  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Kampuksen Plaani  55.91                 
                     
Nea-Amanda Heinola  2000    747  27.43        57.37   
  Nummelan Kisaajat  56.59                 
                     
Fanny Teijonsalo  1996    728  27.90        57.86   
  Cetus Espoo  56.00                 
                     
Kaisla Kollanus  1993    728  27.83        57.87   
  Helsingfors Simsällskap  56.84                 
                     
Anna Kotonen  1997    723  28.17        57.99   
  Cetus Espoo  58.19                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    716  27.83        58.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.43                 
                     
Laura Kurki  1994    713  27.94        58.27   
  Helsingfors Simsällskap  1:00.11                 
                     
Ronja Riihinen  2000    710  28.20        58.35   
  Cetus Espoo  57.84                 
                     
Julia Bruneau  1999    706  27.91        58.44   
  Lahden Uimaseura  57.62                 
                     
10  Ida Konkka  2000    705  28.18        58.49  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.43                 
                     
11  Jenna Laukkanen  1995    700  28.24        58.62  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Swimming Club Vuokatti  57.12                 
                     
12  Iida Reini  2000    697  27.99        58.70  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.26                 
                     
13  Tessa Nurminen  1994    682  28.12        59.12  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Eura Swimming Team  57.15                 
                     
14  Aino Puomila  1992    675  28.35        59.34   
  TaTu Tampere  58.77                 
                     
15  Sini Koivu  1999    674  28.35        59.37   
  Cetus Espoo  59.09                 
                     
16  Peppi Siirtola  2002    667  28.80        59.58   
  Cetus Espoo  58.38                 
                     
17  Viola Kilpeläinen  1998    663  28.68        59.70  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  59.18                 
                     
18  Sara Kazi  1999    656  28.81        59.89   
  Raision Urheilijat  58.75                 
                     
19  Lyydia Kalenius  2000    656  28.44        59.90   
  Cetus Espoo  59.18                 
                     
20  Jenna Miettinen  1999    655  28.98        59.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  59.96                 
                     
21  Veera Venäläinen  1995    650  28.30        1:00.07   
  Joensuun Uimaseura  58.65                 
                     
22  Alissa Eloranta  1999    650  28.92        1:00.09   
  Cetus Espoo  59.93                 
                     
23  Tanja Kylliainen  1993    647  29.25        1:00.17   
  Helsingfors Simsällskap  58.85                 
                     
24  Reetta Rantakokko  2001    647  28.47        1:00.18   
  Aurajoen Uinti  59.85                 
                     
25  Mila Manner  2001    645  29.05        1:00.24   
  Uinti Tampere  1:00.11                 
                     
26  Hanna Hammar  1998    644  29.10        1:00.27   
  Uinti Tampere  1:00.62                 
                     
27  Tiia Puolakka  1998    640  29.10        1:00.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.55                 
                     
28  Laura Mäki  1997    632  29.42        1:00.66   
  Raision Urheilijat  1:00.01                 
                     
29  Adelia Spångberg  1999    631  29.29        1:00.68   
  Cetus Espoo  1:00.34                 
                     
30  Laura Oesch  1997    625  28.78        1:00.87   
  Helsingfors Simsällskap  59.77                 
                     
31  Emma-Lotta Tynkkynen  1999    624  29.57        1:00.90   
  TaTu Tampere  58.75                 
                     
32  Saana Liikonen  2001    621  29.50        1:01.00   
  Lahden Uimaseura  1:03.70                 
                     
33  Amanda Suihkonen  1995    620  28.60        1:01.03   
  TaTu Tampere  1:00.15                 
                     
34  Erika Lappalainen  1996    620  29.08        1:01.05   
  Helsingfors Simsällskap  58.20                 
                     
35  Paula Peltola  2001    617  29.01        1:01.13   
  Aurajoen Uinti  59.82                 
                     
36  Sophia Lindeberg  2000    608  29.85        1:01.44   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.35                 
                     
37  Nea Virta  1996    608  28.84        1:01.45   
  Uinti Tampere  1:00.32                 
                     
38  Lotta Upanne  1998    605  28.96        1:01.54   
  Helsingfors Simsällskap  59.43                 
                     
39  Emma Koiranen  2001    603  29.54        1:01.60   
  Helsingfors Simsällskap  1:00.58                 
                     
40  Alisa Ponomareva  1991    602  29.83        1:01.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.79                 
                     
41  Ella-Noora Haanpää  1998    602  29.78        1:01.65   
  Rauman Uimaseura  1:01.98                 
                     
42  Sonja Portin  1998    600  28.86        1:01.71   
  Oulun Lohet  59.99                 
                     
43  Sofia Lehtinen  2000    597  29.78        1:01.81   
  Cetus Espoo  1:02.22                 
                     
44  Sylvia Kuusisto  2003    596  29.48        1:01.84   
  Aurajoen Uinti  1:01.19                 
                     
45  Jessica Kujanpää  2002    596  29.70        1:01.85   
  Aurajoen Uinti  1:01.45                 
                     
46  Claudia Åvist  1997    594  29.52        1:01.90   
  Lappeenrannan Uimarit  1:01.70                 
                     
47  Heini Hammar  1999    594  29.96        1:01.91   
  Uinti Tampere  1:01.13                 
                     
48  Raakel Bärlund  2001    593  29.47        1:01.94   
  Lahden Uimaseura  1:01.18                 
                     
49  Jenni Moisio  2002    591  29.44        1:02.02   
  Kampuksen Plaani  1:00.47                 
                     
50  Henna Haipus  2001    591  29.61        1:02.03   
  Kempeleen Pyrintö  1:02.30                 
                     
51  Janette Setälä  2001    590  29.84        1:02.04   
  Aurajoen Uinti  1:03.28                 
                     
51  Jenna Pulkkinen  2004    590  29.49        1:02.04   
  Kouvolan Uimarit  1:00.82                 
                     
53  Heidi Kivioja  2000    589  29.59        1:02.08   
  Swimming Club Vuokatti  1:02.20                 
                     
54  Heta Koivuluoma  1999    588  29.71        1:02.12   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:02.27                 
                     
55  Hanna Kareinen  2000    584  30.00        1:02.26   
  Helsingfors Simsällskap  1:00.58                 
                     
56  Emma Männikkö  1998    583  29.48        1:02.30   
  Uinti Tampere  1:01.47                 
                     
56  Suvi Huhtanen  1999    583  28.89        1:02.30   
  Uinti Tampere  1:00.20                 
                     
58  Anniina Perkiö  1999    582  30.25        1:02.35   
  Helsingfors Simsällskap  1:02.44                 
                     
59  Helene Hirvonen  2001    581  30.02        1:02.37   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.93                 
                     
60  Cia Wacklin  2001    575  30.47        1:02.57   
  Cetus Espoo  1:02.46                 
                     
60  Pinja Peippo  1999    575  29.82        1:02.57   
  Simmis Wanda  1:02.01                 
                     
62  Vera Vartiainen  2002    575  30.11        1:02.58   
  Järvenpään Uintiklubi  1:01.94                 
                     
63  Armi Auvinen  2000    575  29.65        1:02.59   
  Uinti Tampere  1:01.93                 
                     
63  Erika Ketola  2000    575  29.80        1:02.59   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.33                 
                     
65  Oona Laakso  2002    574  29.69        1:02.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.83                 
                     
66  Fanny Renvall  2000    574  29.75        1:02.63   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:03.11                 
                     
67  Ida Nordquist  2001    574  29.83        1:02.64   
  Aurajoen Uinti  1:04.46                 
                     
68  Vilma Uuttu  2001    573  29.94        1:02.65   
  Lahden Uimaseura  1:02.29                 
                     
69  Erika Kattilakoski  2000    572  29.54        1:02.70   
  Helsingin Uimarit  1:02.79                 
                     
70  Amanda Saari  2000    571  28.80        1:02.72   
  Uinti Tampere  1:01.64                 
                     
71  Daniela Nummi  2000    569  30.12        1:02.79   
  Helsingfors Simsällskap  1:02.42                 
                     
71  Janna Appelberg  2001    569  30.21        1:02.79   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.14                 
                     
73  Iida-Maria Rantanen  1998    569  29.64        1:02.82   
  Uinti Tampere  1:01.06                 
                     
74  Sonja Pentti  1999    568  29.26        1:02.86   
  Swimming Jyväskylä  1:00.71                 
                     
75  Meri Lauronen  2002    567  29.51        1:02.89   
  Uimaseura Aquila  1:02.59                 
                     
76  Vilma Iisalo  2001    566  30.02        1:02.90   
  Raision Urheilijat  1:02.03                 
                     
77  Anni Hirvo  2001    565  29.99        1:02.94   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.36                 
                     
78  Aino Rantala  2004    564  30.00        1:03.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.37                 
                     
79  Peppi Pinomäki  2002    563  29.94        1:03.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.35                 
                     
80  Kanerva Kinnunen  2004    563  29.68        1:03.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:01.91                 
                     
81  Katri Hurskainen  2000    562  29.53        1:03.05   
  Oulun Lohet  1:01.51                 
                     
82  Peppi Pajari  1997    561  29.31        1:03.09   
  Lappeenrannan Uimarit  1:02.72                 
                     
83  Peppi Päiviö  1999    561  29.93        1:03.10   
  Cetus Espoo  1:01.73                 
                     
84  Denize Korkiakoski  1999    560  30.68        1:03.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.46                 
                     
85  Petra Äkkinen  2000    557  30.37        1:03.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:03.00                 
                     
86  Mikaela Kulmala  2001    555  31.93        1:03.33   
  Riihimäen Uimaseura  1:03.94                 
                     
87  Riika Huttula  2001    552  30.20        1:03.44   
  Oulun Lohet  1:03.56                 
                     
88  Anna Röytiö  1998    551  30.27        1:03.49   
  Swimming Club Rovaniemi  1:01.75                 
                     
89  Jonna Vasara  2002    549  30.44        1:03.56   
  Cetus Espoo  1:03.06                 
                     
90  Aino Räike  1999    548  29.73        1:03.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.35                 
                     
90  Kaisa Pulkkinen  2000    548  30.13        1:03.59   
  Oulun Lohet  1:03.02                 
                     
92  Kaisa Himanen  2003    547  30.33        1:03.62   
  Mikkelin Uimaseura  1:03.07                 
                     
93  Lotta Aho  1999    545  30.17        1:03.73   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:03.32                 
                     
94  Anna-Sofia Brännkärr  2001    542  29.66        1:03.82   
  Kemin Työväen Uimarit  1:02.57                 
                     
95  Martta Ruuska  2003    542  31.09        1:03.83   
  Swimming Jyväskylä  1:03.90                 
                     
96  Daniela Degenhardt  2003    542  31.24        1:03.84   
  Aurajoen Uinti  1:03.42                 
                     
97  Kiia Kärkkäinen  2003    540  29.89        1:03.91   
  Heinolan Isku  1:01.63                 
                     
98  Fanny Grönvall  2000    538  30.42        1:03.98   
  Uinti Tampere  1:00.53                 
                     
99  Siiri Konkka  2004    537  31.27        1:04.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.01                 
                     
100  Erin Suni  1999    536  29.89        1:04.07   
  Joensuun Uimaseura  1:02.92                 
                     
101  Minja Lukkari  2003    533  30.76        1:04.20   
  Oulun Uinti 1906  1:03.40                 
                     
101  Noora Poutanen  1999    533  30.24        1:04.20   
  TaTu Tampere  1:02.40                 
                     
103  Maija Nurmi  2003    531  30.52        1:04.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.37                 
                     
104  Melinda Moilanen  2000    531  30.79        1:04.26   
  Joensuun Uimaseura  1:03.67                 
                     
105  Kerttu Nurmi  2003    531  30.43        1:04.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.57                 
                     
105  Wilma Lakanen  2003    531  31.01        1:04.28   
  Kokkolan Uimaseura  1:04.31                 
                     
107  Noora Angelva  1999    530  30.86        1:04.31   
  Cetus Espoo  1:02.13                 
                     
108  Anni Halonen  1999    530  30.78        1:04.32   
  Riihimäen Uimaseura  1:03.20                 
                     
109  Peppi Palokangas  2002    529  30.43        1:04.34   
  Swimming Jyväskylä  1:03.39                 
                     
110  Aino Jussila  2000    529  30.79        1:04.35   
  Uinti Tampere  1:03.45                 
                     
110  Jenni Rantanen  2001    529  30.99        1:04.35   
  HTU Stadi  1:03.81                 
                     
110  Siiri Jämsä  2002    529  30.52        1:04.35   
  Mikkelin Uimaseura  1:02.71                 
                     
113  Adeliina Kaarlenkaski  2004    523  30.12        1:04.58   
  Uinti Tampere  1:04.20                 
                     
114  Ella Ekman  2003    522  30.99        1:04.62   
  Uinti Tampere  1:04.10                 
                     
115  Kiira Kangasniemi  2003    522  31.07        1:04.65   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:03.82                 
                     
116  Viivi Merisalo  2002    521  31.00        1:04.67   
  Swimming Jyväskylä  1:03.66                 
                     
117  Lotta Auvinen  2001    519  31.07        1:04.74   
  Cetus Espoo  1:04.10                 
                     
118  Heta Känkänen  2001    519  30.97        1:04.75   
  Porin Uimaseura  1:01.55                 
                     
119  Katriina Korpi  2000    517  30.64        1:04.83   
  Oulun Lohet  1:04.36                 
                     
120  Siiri Arjanmaa  2004    517  30.66        1:04.84   
  Uinti Tampere  1:03.58                 
                     
121  Olga Koskinen  2002    514  31.09        1:04.95   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:03.74                 
                     
122  Aino Mononen  2001    514  30.75        1:04.99   
  Joensuun Uimaseura  1:03.25                 
                     
123  Nea Reunanen  2001    510  30.79        1:05.13   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:03.83                 
                     
124  Sanni Kalliomäki  2000    509  30.69        1:05.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.50                 
                     
125  Katariina Kourula  2002    506  30.58        1:05.31   
  Kemin Uimaseura  1:03.11                 
                     
126  Iida Sihvonen  1998    503  30.70        1:05.46   
  Swimming Jyväskylä  1:02.95                 
                     
127  Emmi Heine  2002    499  29.50        1:05.60   
  Rauman Uimaseura  1:03.87                 
                     
128  Sara Virtanen  2002    499  30.74        1:05.63   
  Swimming Jyväskylä  1:03.10                 
                     
129  Venla Salminen  2002    498  31.27        1:05.67   
  Cetus Espoo  1:03.75                 
                     
130  Emmiina Rautiainen  2000    496  30.44        1:05.74   
  Kouvolan Uimarit  1:02.38                 
                     
131  Juliana Niinisalo  2002    496  31.44        1:05.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:03.78                 
                     
132  Nea Nygård  2002    494  31.62        1:05.85   
  Kokkolan Uimaseura  1:03.66                 
                     
133  Noora Kokko  2001    492  30.78        1:05.94   
  Helsingin Uimarit  1:04.41                 
                     
134  Mira Tarnanen  2000    488  31.46        1:06.11   
  Riihimäen Uimaseura  1:04.25                 
                     
135  Emmi Saarela  2001    488  31.44        1:06.12   
  Järvenpään Uintiklubi  1:04.06                 
                     
136  Olivia Hellsten  2000    478  30.74        1:06.56   
  Simmis Wanda  1:03.48                 
                     
137  Sanni Lampi  2001    473  31.93        1:06.80   
  Swimming Jyväskylä  1:03.75                 
                     
138  Oona Siltala  2002    436  31.71        1:08.62   
  Cetus Espoo  1:04.10                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  07 heinäkuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:10 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM 2017    Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:40   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 heinäkuu 2017         
 
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Cate CAMPBELL (1992) 52.06 2016-07-02 
EE: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 56.25 2001-06-29 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisla Kollanus  1993    750  27.90        57.29   
  Helsingfors Simsällskap  56.84                 
                     
Nea-Amanda Heinola  2000    748  27.46        57.33   
  Nummelan Kisaajat  56.59                 
                     
Fanny Teijonsalo  1996    748  27.43        57.34   
  Cetus Espoo  56.00                 
                     
Ronja Riihinen  2000    739  27.94        57.57   
  Cetus Espoo  57.84                 
                     
Anna Kotonen  1997    738  27.85        57.60   
  Cetus Espoo  58.19                 
                     
Julia Bruneau  1999    713  28.03        58.25   
  Lahden Uimaseura  57.62                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    709  27.84        58.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.43                 
                     
Laura Kurki  1994    699  28.08        58.66   
  Helsingfors Simsällskap  1:00.11                 
                     
Sini Koivu  1999    686  28.16        59.01   
  Cetus Espoo  59.09                 
                     
10  Veera Venäläinen  1995    674  28.50        59.35   
  Joensuun Uimaseura  58.65                 
                     
11  Lyydia Kalenius  2000    669  28.63        59.50   
  Cetus Espoo  59.18                 
                     
12  Aino Puomila  1992    665  28.22        59.63   
  TaTu Tampere  58.77                 
                     
13  Peppi Siirtola  2002    656  28.29        59.91   
  Cetus Espoo  58.38                 
                     
14  Sara Kazi  1999    652  29.35        1:00.01   
  Raision Urheilijat  58.75                 
                     
15  Jenna Miettinen  1999    648  29.17        1:00.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  59.96                 
                     
16  Alissa Eloranta  1999    646  29.44        1:00.21   
  Cetus Espoo  59.93                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:40 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM 2017    Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  10:49   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 heinäkuu 2017         
 
 
Laji 3, 100m VU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jessika Markkanen  1999    678  33.10        1:09.33   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.42                 
                     
Jenna Rajahalme  2002    548  32.80        1:12.28   
  Nokian Pyry  1:12.63                 
                     
Meri-Maari Mäkinen  1992    481  42.75        1:26.77   
  Raision Urheilijat  1:26.57                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  10:49 
 
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM 2017    Tulostuspäivämäärä  07 heinäkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:10   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 heinäkuu 2017         
 
 
Laji 4, 100m Rintauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Adam PEATY (1994) 57.13 2016-08-07 
EE: Adam PEATY (1994) 57.92 2015-04-17 
SE: Jarno Pihlava (1979) 1:01.17 2000-07-03 
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 1:02.94 2011-12-02 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matti Mattsson  1993    813  28.73        1:01.20   
  Porin Uimaseura  1:01.32                 
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    765  30.45        1:02.44   
  Swimming Jyväskylä  1:03.17                 
                     
Ari-Pekka Liukkonen  1989    743  29.11        1:03.05  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  1:01.85                 
                     
William Wihanto  1994    735  29.32        1:03.29   
  Raision Urheilijat  1:03.22                 
                     
Teemu Vuorela  1994    725  29.59        1:03.59   
  Swimming Jyväskylä  1:02.70                 
                     
Kalle Pyykkönen  1996    696  29.97        1:04.45  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Uinti Tampere  1:04.35                 
                     
Lassi Ohtonen  1992    692  29.30        1:04.58   
  Cetus Espoo  1:03.04                 
                     
Niko Hämäläinen  1985    690  30.10        1:04.65   
  Cetus Espoo  1:06.19                 
                     
Andrei Tuomola  1989    689  30.42        1:04.66   
  Helsingfors Simsällskap  1:02.25                 
                     
10  Werneri Koskinen  1998    684  29.81        1:04.82   
  Uinti Tampere  1:05.01                 
                     
11  Miika Tolvanen  1996    678  30.62        1:05.01   
  Joensuun Uimaseura  1:06.00                 
                     
12  Sami Aaltomaa  1992    647  30.81        1:06.03  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Oulun Uinti 1906  1:02.65                 
                     
13  Miika Nuorinko  1996    635  30.74        1:06.46   
  Nummelan Kisaajat  1:05.01                 
                     
14  Mikael Laakso  1997    627  30.77        1:06.73   
  Riihimäen Uimaseura  1:06.23                 
                     
15  Mikael Karuveha  1999    590  32.09        1:08.09   
  TaTu Tampere  1:05.28                 
                     
15  Rasmus Kujala  1999    590  31.78        1:08.09   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.36                 
                     
17  Eerikki Laitala  2001    585  31.46        1:08.29   
  Cetus Espoo  1:07.16                 
                     
18  Miika Pentti  1997    584  31.05        1:08.32   
  Swimming Jyväskylä  1:07.90                 
                     
19  Bruce Clayhills  1997    582  31.07        1:08.39   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.92                 
                     
20  Lauri Elomaa  2000    580  31.99        1:08.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.04                 
                     
21  Tuomas Jokinen  2001    579  32.10        1:08.52   
  Cetus Espoo  1:09.64                 
                     
22  Konsta Naumanen  1996    574  31.85        1:08.71   
  Joensuun Uimaseura  1:07.78                 
                     
23  Roope Ruohtula  2000    552  31.70        1:09.64   
  Joensuun Uimaseura  1:08.38                 
                     
24  Jakob Nordman  1996    547  32.03        1:09.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.33                 
                     
25  Kalle Hyttinen  2001    544  33.22        1:09.95   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:11.07                 
                     
26  Lauri Hatunen  1998    544  32.29        1:09.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.76                 
                     
27  Walentin Koskinen  2000    543  32.22        1:09.99   
  Uinti Tampere  1:10.46                 
                     
28  Elias Kouvo  1994    534  31.68        1:10.41   
  TaTu Tampere  1:08.08                 
                     
29  Joona Korhonen  2000    528  32.87        1:10.65   
  Uinti Tampere  1:10.01                 
                     
30  Samuli Lahti  1995    528  32.56        1:10.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.33                 
                     
31  Lasse Pulkkinen  2002    525  33.82        1:10.80   
  Oulun Uinti 1906  1:09.47                 
                     
32  Atte Kulmala  1998    524  31.72        1:10.82   
  Uinti Tampere  1:06.90                 
                     
33  Marcus Forsel  2003    520  33.28        1:11.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.87                 
                     
34  Juha Hyvärinen  1998    520  31.65        1:11.04   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:08.92                 
                     
35  Joona Oksakari  2000    509  33.85        1:11.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.09                 
                     
36  Atte Lindholm  2001    505  33.21        1:11.71   
  Swimming Jyväskylä  1:08.99                 
                     
37  Henri Kyyrä  1999    503  33.14        1:11.80   
  Simmis Wanda  1:11.34                 
                     
38  Aleksi Helminen  2001    501  33.72        1:11.90   
  Lahden Uimaseura  1:13.14                 
                     
39  Eetu Nyrhinen  2000    499  32.80        1:11.98   
  Uinti Tampere  1:14.67                 
                     
40  Jami Ihalainen  2003    491  34.30        1:12.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:10.34                 
                     
41  Mihail Khanoukaev  2002    488  33.25        1:12.54   
  Cetus Espoo  1:10.87                 
                     
42  Alari Pakarinen  1998    487  33.09        1:12.60   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.96                 
                     
43  Atte Pennanen  2001    483  33.24        1:12.80   
  Lahden Uimaseura  1:12.30                 
                     
44  Noa Mäkelä  2001    473  34.39        1:13.30   
  Kempeleen Pyrintö  1:12.20                 
                     
45  Hugo Enroth  2001    466  35.41        1:13.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.08                 
                     
46  Onni Kuronen  2000    465  33.51        1:13.71   
  Nokian Pyry  1:12.39                 
                     
47  Antti Leppänen  2002    463  34.71        1:13.80   
  Lahden Uimaseura  1:11.10                 
                     
48  Eetu Malvela  2000    463  33.81        1:13.82   
  Kampuksen Plaani  1:13.40                 
                     
49  Eetu Isosuo  2000    461  34.28        1:13.93   
  Cetus Espoo  1:13.82                 
                     
50  Juha Jernvall  2000    460  32.73        1:13.97   
  Uimaseura Aquila  1:11.41                 
                     
51  Kosti Kaaresvirta  1999    457  33.96        1:14.14   
  Swimming Club Vuokatti  1:11.78                 
                     
52  Juho Anttila  2000    455  34.64        1:14.23   
  Oulun Uinti 1906  1:13.92                 
                     
53  Henri Koski  2000    453  34.57        1:14.36   
  Gladius Kirkkonummi  1:12.46                 
                     
54  Joonas Hilaja  1999    448  35.90        1:14.65   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:14.64                 
                     
55  Ossi Kleimola  2001    447  35.76        1:14.68   
  Kouvolan Uimarit  1:11.79                 
                     
56  Lauri Kinnunen  2003    447  34.27        1:14.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.06                 
                     
57  Lauri Krapf  2001    441  35.02        1:15.01   
  Helsingfors Simsällskap  1:14.58                 
                     
58  Tino Laine  1998    438  33.36        1:15.17   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:11.87                 
                     
59  Oskari Rantamäki  2001    434  34.68        1:15.41   
  Octopus Lohja  1:13.37                 
                     
60  Artturi Kaarlenkaski  1997    434  35.33        1:15.43   
  Uinti Tampere  1:11.92                 
                     
61  Ohto Pihlajamäki  2001    433  33.92        1:15.47   
  Kuopion Uimaseura  1:12.04                 
                     
61  Tatu Hapuoja  2003    433  34.87        1:15.47   
  Uinti Tampere  1:12.50                 
                     
63  Riku Leino  2001    423  35.35        1:16.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:14.47                 
                     
64  Henrik Siltari  2002    421  34.83        1:16.17   
  Kemin Uimaseura  1:15.01                 
                     
65  Jere Kekola  2000    420  35.27        1:16.24   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:14.40                 
                     
66  Timi Torkkel  2001    400  36.54        1:17.52   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:14.31                 
                     
67  Oskari Valkonen  1999    382  35.55        1:18.71   
  Swimming Jyväskylä  1:13.60                 
                     
Tapio Junninen  1995              DNF   
  Vanders  1:04.00                 
                     
Rami Rissanen  1999              DSQ   
  Porin Uimaseura  1:13.03                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  07 heinäkuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:10 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM 2017    Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:47   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 heinäkuu 2017         
 
 
Laji 4, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Adam PEATY (1994) 57.13 2016-08-07 
EE: Adam PEATY (1994) 57.92 2015-04-17 
SE: Jarno Pihlava (1979) 1:01.17 2000-07-03 
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 1:02.94 2011-12-02 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matti Mattsson  1993    816  28.79        1:01.12  SE Ennätys - Aikuinen 
  Porin Uimaseura  1:01.32                 
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    750  29.48        1:02.87   
  Swimming Jyväskylä  1:03.17                 
                     
Teemu Vuorela  1994    740  29.54        1:03.14   
  Swimming Jyväskylä  1:02.70                 
                     
William Wihanto  1994    710  30.16        1:04.01   
  Raision Urheilijat  1:03.22                 
                     
Lassi Ohtonen  1992    698  29.64        1:04.40   
  Cetus Espoo  1:03.04                 
                     
Werneri Koskinen  1998    685  30.29        1:04.80   
  Uinti Tampere  1:05.01                 
                     
Niko Hämäläinen  1985    680  30.12        1:04.94   
  Cetus Espoo  1:06.19                 
                     
Andrei Tuomola  1989    673  29.99        1:05.17   
  Helsingfors Simsällskap  1:02.25                 
                     
Mikael Laakso  1997    697  29.76        1:04.43   
  Riihimäen Uimaseura  1:06.23                 
                     
10  Miika Tolvanen  1996    678  30.09        1:05.00   
  Joensuun Uimaseura  1:06.00                 
                     
11  Miika Nuorinko  1996    644  30.53        1:06.13   
  Nummelan Kisaajat  1:05.01                 
                     
12  Bruce Clayhills  1997    588  31.74        1:08.18   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.92                 
                     
13  Eerikki Laitala  2001    583  31.46        1:08.37   
  Cetus Espoo  1:07.16                 
                     
14  Miika Pentti  1997    578  31.19        1:08.58   
  Swimming Jyväskylä  1:07.90                 
                     
15  Rasmus Kujala  1999    573  31.03        1:08.75   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.36                 
                     
16  Mikael Karuveha  1999    530  32.11        1:10.58   
  TaTu Tampere  1:05.28                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:47 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM 2017    Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:30   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 heinäkuu 2017         
 
 
Laji 5, 100m RU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taneli Härkönen  1997    509  37.88        1:23.03   
  Lappeenrannan Uimarit  1:23.94                 
                     
Nader Khalili  2001    471  39.34        1:25.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.78                 
                     
William Söderling  1999    209  1:01.64        2:12.62   
  Helsingfors Simsällskap  2:13.19                 
                     
Jaakko Tulisalo  2002    181  56.22        2:03.83   
  Helsingfors Simsällskap  2:05.44                 
                     
Ilmari Laitala  2003    116  59.95        2:11.00   
  Cetus Espoo  2:12.74                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:30 
 
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM 2017    Tulostuspäivämäärä  07 heinäkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:11   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 heinäkuu 2017         
 
 
Laji 6, 200m Perhosuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Zige LIU (1989) 2:01.81 2009-10-21 
EE: Katinka HOSSZU (1989) 2:04.27 2009-07-29 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:10.89 2012-03-25 
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:11.77 2009-06-26 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    656  29.92  1:04.17  1:41.23    2:20.13   
  Oulun Uinti 1906  2:16.02                 
                     
Tanja Ruohoniemi  1995    618  31.10  1:07.53  1:44.40    2:22.94   
  Cetus Espoo  2:18.83                 
                     
Hilla Kortetjärvi  1996    614  30.95  1:07.77  1:44.46    2:23.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:19.38                 
                     
Yvonne Tollander  1997    613  31.81  1:08.70  1:45.79    2:23.32   
  Cetus Espoo  2:21.57                 
                     
Nea Rinne  1995    606  31.44  1:07.92  1:45.80    2:23.89   
  Cetus Espoo  2:20.58                 
                     
Kiira Mauranen  1999    587  33.45  1:10.56  1:48.54    2:25.41   
  Helsingfors Simsällskap  2:26.67                 
                     
Lotta Pälsi  2004    581  31.39  1:08.27  1:46.89    2:25.94   
  Helsingfors Simsällskap  2:26.09                 
                     
Milja Mielty  2000    561  32.61  1:09.93  1:48.08    2:27.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:28.88                 
                     
Hanna Rautiainen  1999    541  32.73  1:09.01  1:48.95    2:29.40   
  Uinti Tampere  2:25.14                 
                     
10  Sini Niemi  1993    526  32.64  1:10.14  1:50.00    2:30.82   
  Tornion Uimaseura  2:27.78                 
                     
11  Róza Nagy  2003    519  32.29  1:10.88  1:50.71    2:31.53   
  Cetus Espoo  2:32.83                 
                     
12  Mila Manner  2001    511  32.77  1:11.76  1:51.33    2:32.29   
  Uinti Tampere  2:31.46                 
                     
13  Madeleine Hiltunen  2003    504  32.66  1:11.40  1:53.25    2:33.04   
  Oulun Uinti 1906  2:32.91                 
                     
14  Salla Puhtimäki  1998    498  31.73  1:10.33  1:50.85    2:33.67   
  Vesihelmen Uimaseura  2:31.57                 
                     
15  Annika Karinkanta  2000    495  32.96  1:11.33  1:52.06    2:33.95   
  TaTu Tampere  2:30.69                 
                     
16  Siiri Jämsä  2002    443  32.58  1:13.64  1:55.18    2:39.74   
  Mikkelin Uimaseura  2:35.67                 
                     
17  Minka Halava  2001    431  33.04  1:13.05  1:56.90    2:41.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.29                 
                     
18  Amanda Paukkunen  2002    407  35.68  1:16.37  1:59.64    2:44.33   
  Swimming Jyväskylä  2:36.57                 
                     
19  Wendela Vuorinen  2000    397  35.92  1:17.53  2:01.01    2:45.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:36.49                 
                     
Miia Hurskainen  1992              DNF   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:27.86                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  07 heinäkuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:11 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM 2017    Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:53   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 heinäkuu 2017         
 
 
Laji 6, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Zige LIU (1989) 2:01.81 2009-10-21 
EE: Katinka HOSSZU (1989) 2:04.27 2009-07-29 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:10.89 2012-03-25 
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:11.77 2009-06-26 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tanja Ruohoniemi  1995    690  30.69  1:05.52  1:41.87    2:17.83   
  Cetus Espoo  2:18.83                 
                     
Laura Lahtinen  2003    682  30.09  1:05.22  1:40.45    2:18.37   
  Oulun Uinti 1906  2:16.02                 
                     
Yvonne Tollander  1997    648  31.60  1:07.69  1:43.91    2:20.74   
  Cetus Espoo  2:21.57                 
                     
Hilla Kortetjärvi  1996    629  31.19  1:07.22  1:44.40    2:22.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:19.38                 
                     
Nea Rinne  1995    623  31.37  1:07.47  1:45.32    2:22.56   
  Cetus Espoo  2:20.58                 
                     
Kiira Mauranen  1999    614  31.96  1:08.45  1:46.29    2:23.28   
  Helsingfors Simsällskap  2:26.67                 
                     
Lotta Pälsi  2004    550  31.45  1:08.78  1:48.71    2:28.65   
  Helsingfors Simsällskap  2:26.09                 
                     
Milja Mielty  2000    542  32.32  1:09.77  1:49.37    2:29.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:28.88                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:53 
 
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM 2017    Tulostuspäivämäärä  07 heinäkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:11   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 heinäkuu 2017         
 
 
Laji 7, 400m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 
EE: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 
SE: Antti Kasvio (1973) 3:47.81 1993-08-06 
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 3:52.55 2012-03-29 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Piiroinen  1995    743  57.96  1:57.88  3:00.61    4:02.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:55.44                 
                     
Matias Koski  1994    737  57.40  1:58.77  3:00.98    4:03.62   
  Heinolan Isku  3:49.37                 
                     
Elias Herlevi  2000    663  58.63  2:02.67  3:09.30    4:12.26   
  Helsingfors Simsällskap  4:15.94                 
                     
Jasper Pullinen  1999    654  1:00.07  2:02.97  3:07.84    4:13.51   
  Riihimäen Uimaseura  4:11.86                 
                     
Aaro Tähtivuori  1998    645  59.90  2:04.57  3:09.87    4:14.66   
  Helsingfors Simsällskap  4:11.45                 
                     
Joni Aaltonen  1999    634  1:00.06  2:04.01  3:10.09    4:16.07  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:18.78                 
                     
Tapio Roiko-Jokela  1996    630  59.60  2:04.64  3:11.31    4:16.63   
  Swimming Jyväskylä  4:13.51                 
                     
Elias Kuusisto  1999    630  1:00.22  2:04.43  3:10.47    4:16.66  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Aurajoen Uinti  4:15.47                 
                     
Emil Perkkiö  2000    628  1:00.01  2:05.75  3:11.57    4:16.94   
  Helsingfors Simsällskap  4:23.54                 
                     
10  Roope Lehtonen  1996    615  1:02.71  2:07.51  3:12.55    4:18.75   
  Raision Urheilijat  4:09.10                 
                     
11  Juho Eerola  1995    612  59.83  2:04.93  3:11.94    4:19.20   
  TaTu Tampere  4:13.56                 
                     
12  Tuomas Ylipelkonen  2000    599  59.91  2:04.99  3:14.03    4:21.05   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:16.12                 
                     
13  Kirill Egorov  2000    597  1:00.08  2:05.12  3:13.36    4:21.32   
  Helsingfors Simsällskap  4:15.86                 
                     
14  Reko Patinen  1998    595  1:02.38  2:07.61  3:14.82    4:21.55   
  Nummelan Kisaajat  4:15.33                 
                     
15  Alec Baker  2000    580  1:01.11  2:09.26  3:18.23    4:23.82   
  Cetus Espoo  4:17.58                 
                     
16  Alex Lydman  2003    578  1:01.49  2:09.60  3:18.73    4:24.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:21.59                 
                     
17  Herman Widbom  2001    560  1:03.80  2:11.33  3:19.02    4:26.86   
  Cetus Espoo  4:26.30                 
                     
18  Jani Hartikainen  1993    557  1:03.72  2:11.18  3:19.63    4:27.33   
  Swimming Jyväskylä  4:24.94                 
                     
19  Leo Kuusela  1999    556  1:00.95  2:08.80  3:18.36    4:27.51   
  Uimaseura Aquila  4:27.54                 
                     
20  Eetu Nyman  1999    547  1:01.79  2:10.84  3:20.66    4:29.03   
  Vesihelmen Uimaseura  4:29.78                 
                     
21  Jonni Aho  1999    544  1:03.48  2:12.61  3:21.65    4:29.51   
  Cetus Espoo  4:32.49                 
                     
21  Rasmus Virta  1998    544  1:03.19  2:11.71  3:20.40    4:29.51   
  Cetus Espoo  4:27.16                 
                     
23  Elias Soukola  1999    540  1:02.16  2:10.19  3:19.55    4:30.09   
  Järvenpään Uintiklubi  4:24.69                 
                     
24  Aku Kaila  2003    536  1:03.89  2:13.73  3:23.23    4:30.79   
  Raision Urheilijat  4:29.99                 
                     
25  Juho Porkkala  2001    535  1:01.53  2:10.68  3:20.21    4:31.07   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:24.59                 
                     
26  Aapo Eerola  1999    533  1:01.97  2:10.98  3:21.71    4:31.42   
  TaTu Tampere  4:25.72                 
                     
27  Kasper Envalds  2001    528  1:02.23  2:11.39  3:22.40    4:32.14   
  Vanders  4:30.58                 
                     
28  Anton Kallio  1996    517  1:02.70  2:12.53  3:23.68    4:34.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:21.71                 
                     
29  Lauri Törmä  2000    474  1:04.20  2:16.83  3:30.70    4:42.10   
  Porin Uimaseura  4:28.16                 
                     
30  Tatu Hapuoja  2003    467  1:04.74  2:17.44  3:31.59    4:43.48   
  Uinti Tampere  4:33.62                 
                     
Akseli Kontiainen  2002              DNF   
  Joensuun Uimaseura  4:33.98                 
                     
Oskari Hynynen  2001              DNF   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:23.06                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  07 heinäkuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:11 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM 2017    Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:36   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 heinäkuu 2017         
 
 
Laji 7, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 
EE: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 
SE: Antti Kasvio (1973) 3:47.81 1993-08-06 
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 3:52.55 2012-03-29 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matias Koski  1994    802  57.09  1:57.31  2:57.73    3:56.78   
  Heinolan Isku  3:49.37                 
                     
Eetu Piiroinen  1995    800  57.85  1:57.82  2:58.40    3:57.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:55.44                 
                     
Aaro Tähtivuori  1998    669  59.74  2:03.60  3:08.16    4:11.58   
  Helsingfors Simsällskap  4:11.45                 
                     
Elias Herlevi  2000    639  1:00.27  2:04.41  3:11.00    4:15.48   
  Helsingfors Simsällskap  4:15.94                 
                     
Tapio Roiko-Jokela  1996    637  59.89  2:05.19  3:11.58    4:15.65   
  Swimming Jyväskylä  4:13.51                 
                     
Roope Lehtonen  1996    637  1:00.89  2:05.57  3:10.98    4:15.73   
  Raision Urheilijat  4:09.10                 
                     
Jasper Pullinen  1999    628  1:00.37  2:04.66  3:10.39    4:16.86   
  Riihimäen Uimaseura  4:11.86                 
                     
Emil Perkkiö  2000    610  1:01.83  2:07.34  3:13.54    4:19.45   
  Helsingfors Simsällskap  4:23.54                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:36 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM 2017    Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:02   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 heinäkuu 2017         
 
 
Laji 8, 400m VU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nader Khalili  2001    490  1:03.58  2:14.96  3:27.70    4:39.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:43.85                 
                     
Lasse Purmonen  1985    168  1:31.21  3:11.43  4:53.60    6:38.38   
  S.C.Pingviinit  6:41.52                 
                     
Ilmari Laitala  2003    134  1:36.37  3:26.17  5:20.14    7:09.89   
  Cetus Espoo  7:06.82                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:02 
 
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM 2017    Tulostuspäivämäärä  07 heinäkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:11   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 heinäkuu 2017         
 
 
Laji 9, 200m Selkäuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 1:51.92 2009-07-31 
EE: Radoslaw KAWECKI (1991) 1:54.75 2013-08-02 
SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.70 1996-05-26 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:02.41 1991-05-05 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Koski  1998    676  29.79  1:02.39  1:34.72    2:07.49   
  Heinolan Isku  2:06.64                 
                     
Kalle Pyykkönen  1996    623  30.62  1:03.64  1:37.14    2:11.00   
  Uinti Tampere  2:08.95                 
                     
Niki Karlsson  2000    620  31.38  1:05.53  1:38.54    2:11.23   
  Helsingfors Simsällskap  2:07.53                 
                     
Petja Yritys  1993    612  30.50  1:03.86  1:38.11    2:11.76   
  TaTu Tampere  2:02.48                 
                     
Topias Nygård  2000    602  30.97  1:04.61  1:38.77    2:12.54   
  Oulun Uinti 1906  2:12.77                 
                     
Jari Schwarte  1990    600  30.47  1:04.06  1:38.38    2:12.69   
  Cetus Espoo  2:05.29                 
                     
Emil Hanski  1999    591  31.11  1:04.88  1:39.23    2:13.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:15.46                 
                     
Kasper Jämsä  1997    581  30.52  1:04.36  1:39.32    2:14.06   
  Lahden Uimaseura  2:08.12                 
                     
Roope Eiserbeck  1999    579  30.67  1:04.31  1:38.92    2:14.28   
  Joensuun Uimaseura  2:12.73                 
                     
10  Tuomas Ikonen  1996    576  30.44  1:04.86  1:39.44    2:14.45   
  Lappeenrannan Uimarit  2:10.24                 
                     
11  Danila Dobrzhanskiy  1998    564  30.61  1:04.35  1:39.29    2:15.45   
  Swimming Jyväskylä  2:09.47                 
                     
12  Mikael Laakso  1997    547  29.77  1:05.03  1:41.61    2:16.83   
  Riihimäen Uimaseura  2:13.40                 
                     
13  Topias Vainio  1997    543  31.46  1:05.19  1:40.56    2:17.15   
  Cetus Espoo  2:11.67                 
                     
14  Veeti Haikonen  2001    542  31.67  1:06.10  1:41.00    2:17.19   
  Helsingfors Simsällskap  2:16.36                 
                     
15  Miro Juvonen  1994    537  30.99  1:04.24  1:40.65    2:17.66   
  Nurmijärven Uinti  2:12.68                 
                     
16  Atte Moilanen  2001    519  31.19  1:07.08  1:43.40    2:19.25   
  Oulun Uinti 1906  2:22.45                 
                     
17  Jakob Sievers  2000    514  31.73  1:07.39  1:43.23    2:19.66   
  Uinti Tampere  2:17.94                 
                     
18  Deny Belaic  1998    500  30.84  1:05.21  1:42.64    2:20.94   
  TaTu Tampere  2:08.67                 
                     
19  Claes Fjellström  2001    493  32.52  1:08.20  1:44.61    2:21.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:18.13                 
                     
20  Sami Pakarinen  1992    485  31.83  1:06.88  1:44.78    2:22.44   
  Simmis Wanda  2:12.05                 
                     
21  Jaakko Siipola  1999    484  31.65  1:08.73  1:47.76    2:22.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:18.97                 
                     
22  Hermanni Taimisto  2000    482  33.06  1:08.42  1:45.69    2:22.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:21.63                 
                     
23  Isak Gramén  2001    478  31.89  1:07.63  1:45.29    2:23.07   
  Cetus Espoo  2:19.22                 
                     
24  Teemu Annala  2001    472  33.65  1:10.24  1:47.44    2:23.72   
  Cetus Espoo  2:22.75                 
                     
25  Juho Röytiö  1998    467  31.81  1:08.44  1:46.57    2:24.22   
  Swimming Club Rovaniemi  2:17.84                 
                     
26  Roope Aro  2000    437  32.93  1:09.92  1:48.92    2:27.47   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:21.36                 
                     
27  Akseli Kontiainen  2002    429  33.42  1:11.77  1:50.20    2:28.38   
  Joensuun Uimaseura  2:23.28                 
                     
28  Akseli Hakala  2003    413  33.44  1:11.59  1:51.38    2:30.24   
  Uinti Tampere  2:23.67                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  07 heinäkuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:11 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM 2017    Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:58   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 heinäkuu 2017         
 
 
Laji 9, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 1:51.92 2009-07-31 
EE: Radoslaw KAWECKI (1991) 1:54.75 2013-08-02 
SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.70 1996-05-26 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:02.41 1991-05-05 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Koski  1998    726  29.29  1:00.58  1:32.42    2:04.48   
  Heinolan Isku  2:06.64                 
                     
Kalle Pyykkönen  1996    652  30.22  1:02.83  1:35.84    2:09.04   
  Uinti Tampere  2:08.95                 
                     
Jari Schwarte  1990    627  30.22  1:03.14  1:36.75    2:10.74   
  Cetus Espoo  2:05.29                 
                     
Petja Yritys  1993    625  30.78  1:03.56  1:37.81    2:10.90   
  TaTu Tampere  2:02.48                 
                     
Kasper Jämsä  1997    615  30.12  1:03.40  1:37.60    2:11.57   
  Lahden Uimaseura  2:08.12                 
                     
Niki Karlsson  2000    614  30.25  1:02.67  1:36.68    2:11.65   
  Helsingfors Simsällskap  2:07.53                 
                     
Topias Nygård  2000    579  30.72  1:04.28  1:40.05    2:14.24   
  Oulun Uinti 1906  2:12.77                 
                     
Emil Hanski  1999    539  31.00  1:05.86  1:41.03    2:17.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:15.46                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:58 
 
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM 2017    Tulostuspäivämäärä  07 heinäkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:11   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 heinäkuu 2017         
 
 
Laji 10, 200m Rintauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
EE: Rikke M. PEDERSEN (1989) 2:19.11 2013-08-01 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:25.14 2016-08-10 
Nuorten SE: Noora Laukkanen (1993) 2:28.30 2009-07-10 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Laukkanen  1995    746  35.78  1:15.85  1:55.09    2:33.35   
  Swimming Club Vuokatti  2:25.14                 
                     
Carita Luukkanen  1996    704  35.15  1:15.02  1:54.14    2:36.32   
  TaTu Tampere  2:33.81                 
                     
Roosa Mäkinen  1999    697  35.87  1:14.31  1:55.09    2:36.89   
  Uinti Tampere  2:38.43                 
                     
Charlotta Edelman  2001    683  33.97  1:13.65  1:54.53    2:37.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.20                 
                     
Lotta Hämäläinen  1998    683  36.16  1:17.33  1:56.92    2:37.90   
  Helsingfors Simsällskap  2:36.47                 
                     
Emilia Lahtinen  1996    662  35.28  1:15.10  1:56.95    2:39.56   
  Uinti Tampere  2:39.06                 
                     
Emilia Flyckt  2001    656  36.27  1:17.45  1:58.67    2:40.02   
  Cetus Espoo  2:39.13                 
                     
Iida Reini  2000    647  35.26  1:16.11  1:57.57    2:40.79  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:40.90                 
                     
Essi-Maria Lillman  2000    646  36.54  1:17.24  1:59.06    2:40.90  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lahden Uimaseura  2:35.86                 
                     
10  Pinja Taskila  2004    644  36.48  1:17.91  1:59.28    2:41.03   
  Oulun Uinti 1906  2:42.26                 
                     
11  Aino Ruottu  2001    629  35.87  1:17.48  1:59.54    2:42.29   
  Riihimäen Uimaseura  2:44.98                 
                     
12  Emmi Kölhi  2000    626  36.10  1:17.97  2:00.64    2:42.54   
  Helsingfors Simsällskap  2:41.72                 
                     
13  Anniina Murto  2001    610  36.30  1:18.69  2:00.38    2:43.95   
  Porin Uimaseura  2:44.26                 
                     
14  Sanni Ikonen  1998    606  37.01  1:19.26  2:02.30    2:44.37   
  Lahden Uimaseura  2:37.86                 
                     
15  Ida Hulkko  1998    606  35.78  1:18.47  2:02.61    2:44.38   
  Mikkelin Uimaseura  2:44.71                 
                     
16  Sohvi Nenonen  1999    600  37.32  1:18.54  2:01.68    2:44.91   
  Cetus Espoo  2:39.27                 
                     
17  Katriina Korpi  2000    596  37.17  1:19.64  2:02.61    2:45.27   
  Oulun Lohet  2:44.57                 
                     
18  Emma Haglund  2003    595  38.05  1:19.88  2:02.60    2:45.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:44.99                 
                     
19  Ina Pollari  2002    595  36.01  1:17.88  2:02.07    2:45.32   
  Uinti Tampere  2:46.78                 
                     
20  Veronica Wahlstedt  2000    595  35.05  1:16.35  2:00.55    2:45.39   
  Cetus Espoo  2:45.89                 
                     
21  Jade Pönni  1997    579  36.62  1:19.51  2:02.79    2:46.84   
  Nummelan Kisaajat  2:43.97                 
                     
22  Aliisa Liukkonen  1999    575  36.27  1:19.05  2:02.87    2:47.28   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:46.00                 
                     
23  Sofia Lehtinen  2000    568  38.24  1:21.05  2:05.39    2:47.94   
  Cetus Espoo  2:47.65                 
                     
24  Heidi Kivioja  2000    565  37.83  1:20.50  2:04.01    2:48.20   
  Swimming Club Vuokatti  2:47.63                 
                     
25  Minja Lukkari  2003    562  38.44  1:21.51  2:05.03    2:48.53   
  Oulun Uinti 1906  2:48.31                 
                     
26  Janna Appelberg  2001    549  37.96  1:21.35  2:05.40    2:49.79   
  Helsingfors Simsällskap  2:50.87                 
                     
27  Oona Ahinko  2001    546  36.50  1:19.76  2:04.48    2:50.15   
  Vesihelmen Uimaseura  2:46.95                 
                     
28  Ada Nyström  2001    537  38.35  1:22.25  2:06.33    2:51.05   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:49.42                 
                     
29  Eerica Kuusjärvi  1999    535  35.77  1:18.73  2:04.49    2:51.31   
  Raision Urheilijat  2:47.90                 
                     
30  Erika Lahtinen  1998    534  38.46  1:22.06  2:06.67    2:51.36   
  Uinti Tampere  2:52.50                 
                     
31  Alexandra Pihlajamäki  1998    533  37.21  1:20.54  2:06.22    2:51.50   
  Kokkolan Uimaseura  2:48.98                 
                     
32  Martta Ruuska  2003    533  37.34  1:20.64  2:05.73    2:51.51   
  Swimming Jyväskylä  2:44.48                 
                     
33  Emma von Dickoff  2002    531  37.32  1:20.65  2:05.86    2:51.72   
  Uinti Tampere  2:50.92                 
                     
34  Annika Tietz  2001    530  38.47  1:22.40  2:08.27    2:51.83   
  HTU Stadi  2:48.67                 
                     
35  Fanny Nyström  1999    528  37.52  1:20.86  2:05.70    2:52.05   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:49.30                 
                     
36  Lotta Aho  1999    525  37.15  1:20.49  2:06.02    2:52.42   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:47.52                 
                     
37  Mirka Mettinen  2002    518  38.99  1:23.87  2:08.51    2:53.20   
  Cetus Espoo  2:49.37                 
                     
38  Julia Korva  1999    510  38.75  1:22.72  2:08.53    2:54.01   
  Octopus Lohja  2:48.73                 
                     
39  Siiri Ala-Karvia  2004    510  37.77  1:23.33  2:07.86    2:54.09   
  Uinti Tampere  2:47.99                 
                     
40  Jenna Pulkkinen  2004    499  38.35  1:24.00  2:10.01    2:55.38   
  Kouvolan Uimarit  2:49.94                 
                     
41  Kanerva Kinnunen  2004    494  39.35  1:25.78  2:11.54    2:55.86   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:54.62                 
                     
42  Saija Mikkonen  2001    494  39.94  1:25.54  2:11.21    2:55.90   
  Helsingfors Simsällskap  2:50.86                 
                     
43  Riika Huttula  2001    494  39.08  1:24.81  2:11.01    2:55.97   
  Oulun Lohet  2:53.36                 
                     
44  Vilhelmiina Leppänen  2003    487  39.82  1:25.18  2:10.78    2:56.75   
  Cetus Espoo  2:49.71                 
                     
45  Pinja Penttilä  2001    479  39.24  1:24.56  2:10.74    2:57.76   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:56.57                 
                     
46  Johanna Suova  1999    477  38.96  1:23.81  2:10.40    2:57.99   
  Uinti Tampere  2:51.80                 
                     
47  Julia Sottinen  2000    475  39.64  1:24.25  2:11.90    2:58.28   
  Porin Uimaseura  2:51.03                 
                     
48  Milla-Marita Anttila  2000    474  40.15  1:25.57  2:12.21    2:58.31   
  Uimaseura Aquila  2:55.35                 
                     
49  Lotta Aho  2000    468  39.85  1:25.43  2:12.81    2:59.10   
  Aurajoen Uinti  2:54.25                 
                     
50  Salla Rantala  2004    467  39.78  1:24.75  2:11.65    2:59.20   
  Nokian Pyry  2:59.55                 
                     
51  Amanda Rapinoja  2001    457  39.95  1:25.19  2:11.99    3:00.48   
  Cetus Espoo  2:53.52                 
                     
52  Pippi Nordström  2001    450  39.86  1:26.94  2:13.69    3:01.51   
  Helsingin Uimarit  2:55.25                 
                     
53  Helena Knaapi  1999    447  41.25  1:27.38  2:14.47    3:01.86   
  Cetus Espoo  2:51.14                 
                     
54  Emma Johansson  2003    446  41.47  1:27.99  2:15.16    3:01.97   
  Cetus Espoo  2:58.01                 
                     
55  Meeri Yli-Äyhö  2004    441  40.63  1:28.26  2:15.84    3:02.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:52.83                 
                     
56  Cindy Palm  2003    434  39.93  1:27.24  2:14.45    3:03.71   
  Cetus Espoo  2:54.19                 
                     
57  Greta Beszteri  2004    422  39.31  1:26.99  2:15.50    3:05.32   
  Cetus Espoo  2:58.68                 
                     
58  Sofia Nieminen  2002    420  38.38  1:25.64  2:14.87    3:05.63   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:59.39                 
                     
59  Anni Rajaniemi  2000    400  39.18  1:26.90  2:16.51    3:08.70   
  Oulun Uinti 1906  2:56.52                 
                     
Nella Korpela  2002              DNF   
  Cetus Espoo  2:57.45                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  07 heinäkuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:11 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM 2017    Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:05   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 heinäkuu 2017         
 
 
Laji 10, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
EE: Rikke M. PEDERSEN (1989) 2:19.11 2013-08-01 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:25.14 2016-08-10 
Nuorten SE: Noora Laukkanen (1993) 2:28.30 2009-07-10 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Laukkanen  1995    798  34.86  1:13.95  1:51.51    2:29.92   
  Swimming Club Vuokatti  2:25.14                 
                     
Carita Luukkanen  1996    736  35.04  1:14.39  1:54.22    2:34.06   
  TaTu Tampere  2:33.81                 
                     
Charlotta Edelman  2001    708  34.66  1:14.02  1:54.23    2:36.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.20                 
                     
Roosa Mäkinen  1999    706  35.11  1:14.68  1:54.87    2:36.17   
  Uinti Tampere  2:38.43                 
                     
Emilia Lahtinen  1996    702  35.43  1:14.91  1:55.40    2:36.52   
  Uinti Tampere  2:39.06                 
                     
Emilia Flyckt  2001    668  35.86  1:16.27  1:56.77    2:39.11   
  Cetus Espoo  2:39.13                 
                     
Lotta Hämäläinen  1998    651  36.43  1:16.76  1:57.79    2:40.43   
  Helsingfors Simsällskap  2:36.47                 
                     
Pinja Taskila  2004    645  36.27  1:17.59  1:59.36    2:40.99   
  Oulun Uinti 1906  2:42.26                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:05 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM 2017    Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:00   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 heinäkuu 2017         
 
 
Laji 11, 200m SKU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jessika Markkanen  1999    510  37.72  1:26.36  2:21.99    3:04.91   
  Helsingfors Simsällskap  3:03.71                 
                     
Jenna Rajahalme  2002    458  37.85  1:27.03  2:22.20    3:07.96   
  Nokian Pyry  3:07.70                 
                     
Meri-Maari Mäkinen  1992              DSQ   
  Raision Urheilijat  3:31.12                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  06 heinäkuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:00 
 
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM 2017    Tulostuspäivämäärä  07 heinäkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:11   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 heinäkuu 2017         
 
 
Laji 12, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 20.91 2009-12-18 
EE: Frederick BOUSQUET (1981) 20.94 2009-04-26 
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.90 2017-06-11 
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 23.03 2003-08-01 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    866          21.93   
  Cetus Espoo  21.92                 
Anton Herrala  1993    752          22.99   
  TaTu Tampere  22.76                 
Riku Pöytäkivi  1993    732          23.20   
  Helsingfors Simsällskap  23.27                 
Miikka Ruohoniemi  1993    719          23.34   
  Swimming Jyväskylä  23.18                 
Matias Koski  1994    703          23.51   
  Heinolan Isku  22.74                 
Tatu Waltari  1987    692          23.63   
  Cetus Espoo  22.79                 
Tuomas Pokkinen  1995    692          23.63   
  Cetus Espoo  23.63                 
Nikita Saunonen  1997    689          23.67   
  Aurajoen Uinti  23.27                 
Tony Eriksson  1995    688          23.68   
  Helsingfors Simsällskap  23.67                 
10  Niko Mäkelä  1998    685          23.71   
  Riihimäen Uimaseura  23.92                 
11  Konsta Kallinen  1999    676          23.82   
  Oulun Lohet  23.74                 
12  Sergey Kuznetsov  2000    668          23.91  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  23.55                 
13  Otto Rannikko  1999    657          24.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  24.15                 
14  Jaakko Rautalin  1989    653          24.10   
  Uinti Tampere  23.30                 
15  Miro Vasko  1993    650          24.13  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Oulun Uinti 1906  24.07                 
15  Ville Kallinen  1989    650          24.13  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Kampuksen Plaani  23.49                 
17  Reijo Hyvenen  1990    641          24.24  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Kampuksen Plaani  23.67                 
18  Janne Markus Markkanen  1994    639          24.27   
  Swimming Jyväskylä  23.93                 
19  Mika Sola  1991    637          24.30  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  24.13                 
19  Tatu Peltonen  1989    637          24.30   
  TaTu Tampere  24.01                 
21  Mikael Karuveha  1999    635          24.32   
  TaTu Tampere  24.20                 
21  Ville Laine  1995    635          24.32  Ei osallistu loppukilpailuun 
  TaTu Tampere  23.82                 
23  Miika Tolvanen  1996    634          24.34   
  Joensuun Uimaseura  24.37                 
23  Teemu Viitanen  1992    634          24.34   
  TaTu Tampere  23.75                 
25  Matias Tyry  1993    631          24.37   
  TaTu Tampere  23.75                 
26  Eetu Alitalo  1999    630          24.38   
  Cetus Espoo  24.51                 
27  Kaarlo Seppänen  1999    629          24.40   
  Helsingfors Simsällskap  24.32                 
28  Juha Kollin  1993    623          24.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  24.57                 
29  Teemu Lehtonen  2000    623          24.48   
  Uinti Tampere  25.15                 
30  Santeri Hölttä  2000    621          24.50   
  Helsingfors Simsällskap  24.28                 
31  Uula Aurén  1991    620          24.52   
  Helsingfors Simsällskap  24.49                 
32  Arttu Erkinaro  1992    619          24.53   
  Oulun Uinti 1906  24.41                 
33  Joni Aaltonen  1999    611          24.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  24.83                 
34  Toni Knuutila  1993    610          24.65   
  Porin Uimaseura  24.12                 
35  Nico Palotie  1992    602          24.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  24.17                 
36  Wilhelm Suominen  1999    599          24.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  24.78                 
37  Eemil Varho  1997    598          24.81   
  Rauman Uimaseura  24.29                 
38  Elias Lampinen  1997    595          24.85   
  Nummelan Kisaajat  24.30                 
38  Matti Myllyaho  1995    595          24.85   
  Kampuksen Plaani  24.60                 
40  Juho Seppälä  1999    589          24.94   
  Simmis Wanda  24.85                 
40  Matias Yritys  1997    589          24.94   
  Kampuksen Plaani  24.64                 
42  Elmo Kiuru  1997    586          24.98   
  Helsingfors Simsällskap  24.66                 
43  Jakob Sievers  2000    585          25.00   
  Uinti Tampere  25.67                 
44  Werner Heräjärvi  1999    584          25.01   
  Kampuksen Plaani  24.99                 
45  Tuomas Herlevi  1999    581          25.05   
  Helsingfors Simsällskap  25.44                 
46  Valtteri Eloranta  1992    578          25.09   
  Cetus Espoo  24.56                 
46  Viktor Thodin  2000    578          25.09   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  25.80                 
48  Topias Vainio  1997    578          25.10   
  Cetus Espoo  24.61                 
49  Niklas Reunanen  1998    576          25.12   
  Hämeenlinnan Uimaseura  24.55                 
50  Mohamed Ezzat  2001    574          25.15   
  Aurajoen Uinti  25.04                 
51  Tommy Rundgren  1968    574          25.16   
  Speedo Masters Finland C  24.68                 
52  Otto Laakso  1999    573          25.17   
  Octopus Lohja  25.47                 
53  Juho Grönblom  1998    571          25.19   
  Raision Urheilijat  24.92                 
54  Johannes Lindroos  1996    570          25.21   
  Raision Urheilijat  24.71                 
55  Alex Nygård  1996    565          25.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  25.50                 
55  Miika Pentti  1997    565          25.28   
  Swimming Jyväskylä  25.57                 
57  Danila Dobrzhanskiy  1998    564          25.30   
  Swimming Jyväskylä  24.98                 
58  Miiro Vartiainen  2001    561          25.34   
  Joensuun Uimaseura  25.86                 
59  Lassi Ohtonen  1992    560          25.36   
  Cetus Espoo  24.46                 
59  Reko Patinen  1998    560          25.36   
  Nummelan Kisaajat  25.12                 
61  Jere Kotomäki  1997    559          25.38   
  Kokkolan Uimaseura  24.92                 
62  Mikko Pesso  1997    554          25.45   
  Cetus Espoo  25.41                 
63  Akseli Heino  1999    550          25.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.19                 
63  Petteri Haverinen  2001    550          25.52   
  Lahden Uimaseura  25.32                 
65  Alari Pakarinen  1998    548          25.55   
  Helsingfors Simsällskap  25.27                 
65  Eelis Hukka  1999    548          25.55   
  Swimming Club Rovaniemi  26.03                 
67  Janne Kekkonen  1989    546          25.58   
  Swimming Jyväskylä  24.95                 
67  Joona Kärkkäinen  1998    546          25.58   
  Heinolan Isku  25.32                 
69  Martti Tervanen  2000    545          25.59   
  Järvenpään Uintiklubi  25.96                 
70  Eetu Isosuo  2000    544          25.60   
  Cetus Espoo  25.77                 
71  Jimi Kallio  1993    543          25.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  24.87                 
72  Alexander Kislitsyn  2001    543          25.63   
  Swimming Jyväskylä  25.30                 
72  Jani-Markus Sula  1999    543          25.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.05                 
74  Marcus Forsel  2003    536          25.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.70                 
75  Eemil Kylmä  2001    532          25.80   
  Cetus Espoo  25.66                 
75  Santeri Mettälä  1999    532          25.80   
  TaTu Tampere  26.03                 
77  Leevi Luhtanen  2000    529          25.85   
  Porin Uimaseura  25.97                 
78  Leo Kuusela  1999    528          25.87   
  Uimaseura Aquila  25.88                 
79  Antti Leiponen  1998    526          25.89   
  Järvenpään Uintiklubi  25.25                 
80  Topi Lukkarinen  2000    525          25.91   
  Swimming Club Rovaniemi  25.94                 
81  Jere Kekola  2000    524          25.93   
  Seinäjoen Uimarit-58  26.09                 
82  Janne Virtanen  1964    522          25.96   
  Speedo Masters Finland C  25.53                 
83  Aleksi Ekström  1996    521          25.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  25.72                 
84  Santeri Kaasinen  1999    520          25.99   
  TaTu Tampere  26.07                 
85  Arttu Vänttinen  1996    518          26.03   
  Kampuksen Plaani  25.81                 
85  Veeti Laine  2000    518          26.03   
  Cetus Espoo  26.04                 
87  Konsta Naumanen  1996    517          26.05   
  Joensuun Uimaseura  25.55                 
88  Saku Salo  1995    516          26.06   
  Uinti Tampere  25.84                 
89  Oskari Hynynen  2001    514          26.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.49                 
90  Ville Lindfors  1976    510          26.16   
  Vanders  25.72                 
91  Joel Tarvainen  1998    508          26.19   
  Kokkolan Uimaseura  25.47                 
92