2018-12-12   14:29:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM/NSM (50 m) 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Torstaiaamu 6.7.

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM 2017    Tulostuspäivämäärä  07 heinäkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:10   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 heinäkuu 2017         
 
 
Laji 4, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut, Nuori 
ME: Adam PEATY (1994) 57.13 2016-08-07 
EE: Adam PEATY (1994) 57.92 2015-04-17 
SE: Jarno Pihlava (1979) 1:01.17 2000-07-03 
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 1:02.94 2011-12-02 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikael Karuveha  1999    590  32.09        1:08.09   
  TaTu Tampere  1:05.28                 
                     
Rasmus Kujala  1999    590  31.78        1:08.09   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.36                 
                     
Eerikki Laitala  2001    585  31.46        1:08.29   
  Cetus Espoo  1:07.16                 
                     
Lauri Elomaa  2000    580  31.99        1:08.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.04                 
                     
Tuomas Jokinen  2001    579  32.10        1:08.52   
  Cetus Espoo  1:09.64                 
                     
Roope Ruohtula  2000    552  31.70        1:09.64   
  Joensuun Uimaseura  1:08.38                 
                     
Kalle Hyttinen  2001    544  33.22        1:09.95   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:11.07                 
                     
Walentin Koskinen  2000    543  32.22        1:09.99   
  Uinti Tampere  1:10.46                 
                     
Joona Korhonen  2000    528  32.87        1:10.65   
  Uinti Tampere  1:10.01                 
                     
10  Lasse Pulkkinen  2002    525  33.82        1:10.80   
  Oulun Uinti 1906  1:09.47                 
                     
11  Marcus Forsel  2003    520  33.28        1:11.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.87                 
                     
12  Joona Oksakari  2000    509  33.85        1:11.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.09                 
                     
13  Atte Lindholm  2001    505  33.21        1:11.71   
  Swimming Jyväskylä  1:08.99                 
                     
14  Henri Kyyrä  1999    503  33.14        1:11.80   
  Simmis Wanda  1:11.34                 
                     
15  Aleksi Helminen  2001    501  33.72        1:11.90   
  Lahden Uimaseura  1:13.14                 
                     
16  Eetu Nyrhinen  2000    499  32.80        1:11.98   
  Uinti Tampere  1:14.67                 
                     
17  Jami Ihalainen  2003    491  34.30        1:12.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:10.34                 
                     
18  Mihail Khanoukaev  2002    488  33.25        1:12.54   
  Cetus Espoo  1:10.87                 
                     
19  Atte Pennanen  2001    483  33.24        1:12.80   
  Lahden Uimaseura  1:12.30                 
                     
20  Noa Mäkelä  2001    473  34.39        1:13.30   
  Kempeleen Pyrintö  1:12.20                 
                     
21  Hugo Enroth  2001    466  35.41        1:13.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.08                 
                     
22  Onni Kuronen  2000    465  33.51        1:13.71   
  Nokian Pyry  1:12.39                 
                     
23  Antti Leppänen  2002    463  34.71        1:13.80   
  Lahden Uimaseura  1:11.10                 
                     
24  Eetu Malvela  2000    463  33.81        1:13.82   
  Kampuksen Plaani  1:13.40                 
                     
25  Eetu Isosuo  2000    461  34.28        1:13.93   
  Cetus Espoo  1:13.82                 
                     
26  Juha Jernvall  2000    460  32.73        1:13.97   
  Uimaseura Aquila  1:11.41                 
                     
27  Kosti Kaaresvirta  1999    457  33.96        1:14.14   
  Swimming Club Vuokatti  1:11.78                 
                     
28  Juho Anttila  2000    455  34.64        1:14.23   
  Oulun Uinti 1906  1:13.92                 
                     
29  Henri Koski  2000    453  34.57        1:14.36   
  Gladius Kirkkonummi  1:12.46                 
                     
30  Joonas Hilaja  1999    448  35.90        1:14.65   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:14.64                 
                     
31  Ossi Kleimola  2001    447  35.76        1:14.68   
  Kouvolan Uimarit  1:11.79                 
                     
32  Lauri Kinnunen  2003    447  34.27        1:14.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.06                 
                     
33  Lauri Krapf  2001    441  35.02        1:15.01   
  Helsingfors Simsällskap  1:14.58                 
                     
34  Oskari Rantamäki  2001    434  34.68        1:15.41   
  Octopus Lohja  1:13.37                 
                     
35  Ohto Pihlajamäki  2001    433  33.92        1:15.47   
  Kuopion Uimaseura  1:12.04                 
                     
35  Tatu Hapuoja  2003    433  34.87        1:15.47   
  Uinti Tampere  1:12.50                 
                     
37  Riku Leino  2001    423  35.35        1:16.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:14.47                 
                     
38  Henrik Siltari  2002    421  34.83        1:16.17   
  Kemin Uimaseura  1:15.01                 
                     
39  Jere Kekola  2000    420  35.27        1:16.24   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:14.40                 
                     
40  Timi Torkkel  2001    400  36.54        1:17.52   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:14.31                 
                     
41  Oskari Valkonen  1999    382  35.55        1:18.71   
  Swimming Jyväskylä  1:13.60                 
                     
Rami Rissanen  1999              DSQ   
  Porin Uimaseura  1:13.03                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  07 heinäkuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:10 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner