Results for Citadellsim 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 4
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Citadellsim 2017 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Landskrona | Utskriftstid | 18:29 | |||
Arrangör | Landskrona Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 44.11 | 1:32.67 | |||||
2 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.38 | 1:32.82 | |||||
3 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 44.10 | 1:33.38 | |||||
4 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 44.07 | 1:33.60 | |||||
5 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.79 | 1:35.83 | |||||
6 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 45.96 | 1:37.66 | |||||
7 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 46.40 | 1:37.95 | |||||
8 | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.04 | 1:38.77 | |||||
9 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.31 | 1:39.77 | |||||
10 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.92 | 1:39.86 | |||||
11 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 47.25 | 1:40.38 | |||||
12 | Philip Björkman | 2005 | Simklubben Poseidon | 48.08 | 1:41.29 | |||||
13 | Carl-Magnus Källkvist | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.00 | 1:41.43 | |||||
14 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 50.01 | 1:42.09 | |||||
15 | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 50.76 | 1:44.15 | |||||
16 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.53 | 1:45.32 | |||||
17 | Hannes Palmgren | 2005 | Simklubben Sydsim | 51.36 | 1:45.82 | |||||
18 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.98 | 1:46.27 | |||||
19 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 51.73 | 1:47.32 | |||||
20 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 52.23 | 1:49.86 | |||||
21 | Stefan Kovacevic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 53.47 | 1:51.23 | |||||
22 | Hilding Hallberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 53.33 | 1:51.44 | |||||
23 | Pierrick Lagoguez | 2006 | Simklubben Poseidon | 54.50 | 1:52.98 | |||||
24 | Elias Stridh | 2005 | Simklubben Lödde | 52.25 | 1:53.07 | |||||
25 | Hugo Snecker | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 57.28 | 1:55.76 | |||||
26 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.03 | 1:57.33 | |||||
- | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.02 | 1:15.54 | |||||
2 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.93 | 1:16.20 | |||||
3 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.40 | 1:16.25 | |||||
4 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.97 | 1:17.90 | |||||
5 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.37 | 1:19.22 | |||||
6 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.13 | 1:19.25 | |||||
7 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 37.42 | 1:19.56 | |||||
8 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.80 | 1:19.78 | |||||
9 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.01 | 1:20.52 | |||||
10 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.92 | 1:20.73 | |||||
11 | Anthon Huasson | 2004 | Hörby Simklubb | 38.44 | 1:21.55 | |||||
12 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.36 | 1:21.94 | |||||
13 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.69 | 1:22.26 | |||||
14 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.38 | 1:22.99 | |||||
15 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.11 | 1:23.21 | |||||
16 | Vincent Hua | 2004 | Hörby Simklubb | 39.15 | 1:23.47 | |||||
17 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 38.62 | 1:24.20 | |||||
18 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.90 | 1:24.41 | |||||
19 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.50 | 1:24.61 | |||||
20 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.92 | 1:25.24 | |||||
21 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.26 | 1:25.51 | |||||
22 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.75 | 1:25.62 | |||||
23 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.92 | 1:27.58 | |||||
24 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.59 | 1:27.69 | |||||
25 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.51 | 1:28.24 | |||||
26 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 41.47 | 1:29.43 | |||||
- | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.86 | 1:09.77 | |||||
2 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.67 | 1:10.57 | |||||
3 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.94 | 1:11.46 | |||||
4 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.92 | 1:12.13 | |||||
5 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 34.35 | 1:12.84 | |||||
6 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.96 | 1:13.44 | |||||
7 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.93 | 1:13.57 | |||||
8 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.33 | 1:15.77 | |||||
9 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.36 | 1:16.59 | |||||
10 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 35.64 | 1:16.79 | |||||
11 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 35.81 | 1:16.82 | |||||
12 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 35.26 | 1:16.98 | |||||
13 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.01 | 1:17.73 | |||||
14 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 35.86 | 1:17.81 | |||||
15 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 36.43 | 1:17.82 | |||||
16 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 36.17 | 1:17.90 | |||||
17 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.65 | 1:18.30 | |||||
18 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.36 | 1:18.34 | |||||
19 | Hugo Leandersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.93 | 1:18.66 | |||||
20 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.67 | 1:20.62 | |||||
21 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 37.89 | 1:23.08 | |||||
22 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 37.39 | 1:23.16 | |||||
23 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 39.33 | 1:23.28 | |||||
24 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 39.03 | 1:23.86 | |||||
25 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.14 | 1:25.42 | |||||
26 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 40.35 | 1:25.61 | |||||
- | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: HT Emballage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Kähr | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 29.81 | 1:04.55 | |||||
2 | Jacob Zeidler | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 30.85 | 1:07.43 | |||||
3 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 32.43 | 1:08.21 | |||||
4 | Albin Edvardsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.33 | 1:09.23 | |||||
5 | Daniel Lundahl | 1991 | Helsingborgs Simsällskap | 33.31 | 1:10.65 | |||||
6 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.43 | 1:10.86 | |||||
7 | Isak Vikström | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 33.14 | 1:11.01 | |||||
8 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.68 | 1:11.39 | |||||
9 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 34.00 | 1:12.34 | |||||
10 | Jonathan Müller | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.47 | 1:12.40 | |||||
11 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.47 | 1:12.79 | |||||
12 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 34.60 | 1:13.29 | |||||
13 | Luke Postema | 1995 | Simklubben Poseidon | 33.26 | 1:13.47 | |||||
14 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.84 | 1:13.55 | |||||
15 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 33.42 | 1:13.94 | |||||
16 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 34.03 | 1:14.00 | |||||
17 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.45 | 1:14.36 | |||||
18 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 34.27 | 1:14.46 | |||||
19 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 34.71 | 1:15.11 | |||||
20 | Måns Segerlund | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.20 | 1:15.16 | |||||
21 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 36.17 | 1:17.06 | |||||
22 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.11 | 1:18.05 | |||||
23 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 35.13 | 1:18.20 | |||||
24 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 38.59 | 1:20.79 | |||||
24 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 37.40 | 1:20.79 | |||||
- | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:29 |