Tulokset Vårsimiaden distrikt 2017, Södertälje
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 07:47 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 1, 4X100m Medley Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Väsby SS Mix | 2004 | Väsby Simsällskap | 4:50.46 | ||||||
Linus Areblad | 2004 | 34.39 | 1:10.93 | 1:10.93 | ||||||
Michelle Wissinger | 2004 | 35.20 | 1:16.93 | 2:27.86 | ||||||
Erik Bergman | 2004 | 34.10 | 1:16.80 | 3:44.66 | ||||||
Tove Pettersson | 2004 | 30.74 | 1:05.80 | 4:50.46 | ||||||
2 | Spårvägen Mix Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 5:11.49 | ||||||
Belize Vaamonde | 2004 | 38.02 | 1:17.14 | 1:17.14 | ||||||
Einar Styrman | 2005 | 41.33 | 1:27.13 | 2:44.27 | ||||||
Johanna Bagelius | 2004 | 33.18 | 1:13.68 | 3:57.95 | ||||||
Carl Malm | 2005 | 33.61 | 1:13.54 | 5:11.49 | ||||||
3 | Spårvägen Mix Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 5:14.13 | ||||||
Markus Annas | 2004 | 37.62 | 1:19.78 | 1:19.78 | ||||||
Sara Torstensson | 2004 | 38.40 | 1:22.59 | 2:42.37 | ||||||
Nova Morota | 2005 | 35.79 | 1:18.76 | 4:01.13 | ||||||
Alan Eriksson | 2005 | 34.50 | 1:13.00 | 5:14.13 | ||||||
4 | Södertälje Mix [2004] | 2004 | Södertälje Simsällskap | 5:14.80 | ||||||
Johan Thormé Rova | 2004 | 36.60 | 1:14.00 | 1:14.00 | ||||||
Jennifer Mardo | 2005 | 40.94 | 1:30.41 | 2:44.41 | ||||||
Vidar Carlbaum | 2005 | 37.18 | 1:25.39 | 4:09.80 | ||||||
Vilma Lindberg | 2004 | 30.39 | 1:05.00 | 5:14.80 | ||||||
5 | Spårvägen Mix Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | 5:33.48 | ||||||
Malin Kullman | 2004 | 37.82 | 1:20.40 | 1:20.40 | ||||||
Alma Thunberg | 2005 | 40.41 | 1:30.18 | 2:50.58 | ||||||
David Holmberg | 2005 | 36.51 | 1:25.07 | 4:15.65 | ||||||
Adrian Hellberg | 2005 | 34.51 | 1:17.83 | 5:33.48 | ||||||
6 | Spårvägen Mix Lag 4 | 2004 | Spårvägen Simförening | 5:38.72 | ||||||
Wilma Eld | 2005 | 38.98 | 1:21.36 | 1:21.36 | ||||||
Alina Färm | 2005 | 44.05 | 1:37.05 | 2:58.41 | ||||||
Wilmer Räni | 2005 | 38.35 | 1:25.14 | 4:23.55 | ||||||
Joel Alm | 2004 | 35.21 | 1:15.17 | 5:38.72 | ||||||
7 | Spårvägen Mix Lag 5 | 2004 | Spårvägen Simförening | 5:46.69 | ||||||
Lisa Uddeholt | 2005 | 40.14 | 1:23.82 | 1:23.82 | ||||||
Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | 43.10 | 1:34.22 | 2:58.04 | ||||||
Ludvig Alverfors | 2004 | 41.77 | 1:33.51 | 4:31.55 | ||||||
Viktor Dahlberg | 2005 | 35.53 | 1:15.14 | 5:46.69 | ||||||
8 | Gss Lag 1 | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 6:16.26 | ||||||
Josefine Gylling | 2004 | 48.11 | 1:41.08 | 1:41.08 | ||||||
Morten Brattgård | 2004 | 46.27 | 1:41.44 | 3:22.52 | ||||||
Adrian Ekström | 2004 | 42.86 | 1:34.02 | 4:56.54 | ||||||
Vera Steen | 2005 | 36.68 | 1:19.72 | 6:16.26 | ||||||
9 | Gss Lag 2 | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 6:24.33 | ||||||
Tilda Olofsson | 2004 | 50.33 | 1:47.83 | 1:47.83 | ||||||
Linnea Trennevik | 2004 | 50.89 | 1:47.60 | 3:35.43 | ||||||
Ted Wiker | 2004 | 37.67 | 1:26.62 | 5:02.05 | ||||||
Melvin Rinaldo | 2005 | 37.94 | 1:22.28 | 6:24.33 | ||||||
- | Södertörn Mix Äldre | 2005 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Kevin Hellman | 2005 | 39.36 | 1:20.31 | 1:20.31 | ||||||
Evangelia Vlachou | 2005 | 40.16 | 1:27.16 | 2:47.47 | ||||||
Malte Söderberg | 2004 | 33.67 | 1:18.47 | 4:05.94 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 07:47 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:54 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 2, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.19 | 1:05.15 | |||||
2 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.46 | 1:12.48 | |||||
3 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.68 | 1:13.76 | |||||
4 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.65 | 1:14.05 | |||||
5 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 36.97 | 1:15.36 | |||||
6 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.54 | 1:15.50 | |||||
7 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.74 | 1:17.10 | |||||
8 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.37 | 1:17.69 | |||||
9 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.37 | 1:19.21 | |||||
10 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.76 | 1:19.44 | |||||
11 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.65 | 1:20.22 | |||||
12 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.22 | 1:20.63 | |||||
13 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.08 | 1:21.49 | |||||
14 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.25 | 1:22.46 | |||||
15 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.22 | 1:23.48 | |||||
16 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.68 | 1:24.26 | |||||
17 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 42.04 | 1:26.50 | |||||
18 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 43.28 | 1:27.08 | |||||
19 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.36 | 1:27.62 | |||||
20 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.16 | 1:29.40 | |||||
21 | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.77 | 1:31.30 | |||||
22 | Oliwia Lange | 2004 | Södertälje Simsällskap | 45.65 | 1:32.67 | |||||
23 | Stella Garbrant | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.69 | 1:32.98 | |||||
24 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.68 | 1:35.48 | |||||
25 | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 47.17 | 1:36.19 | |||||
26 | Josefine Gylling | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.84 | 1:46.43 | |||||
27 | Tilda Olofsson | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 53.11 | 1:51.34 | |||||
- | Aliette Hellberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jenny Yelda Bibo | 2004 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Desiree Zhang | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:54 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:59 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.54 | 1:10.11 | |||||
2 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.99 | 1:13.89 | |||||
3 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 36.88 | 1:14.77 | |||||
4 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.69 | 1:19.74 | |||||
5 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.82 | 1:21.99 | |||||
6 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.66 | 1:25.10 | |||||
7 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.48 | 1:26.39 | |||||
8 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 42.38 | 1:27.49 | |||||
9 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 43.16 | 1:29.06 | |||||
10 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.45 | 1:29.91 | |||||
11 | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.01 | 1:30.02 | |||||
12 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.14 | 1:30.33 | |||||
13 | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.81 | 1:30.48 | |||||
14 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.72 | 1:31.28 | |||||
15 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 46.96 | 1:33.12 | |||||
16 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 46.80 | 1:33.82 | |||||
17 | Sebastian Frisch | 2004 | Södertälje Simsällskap | 47.21 | 1:38.53 | |||||
- | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:59 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 33.13 | 1:11.98 | 1:52.58 | 2:31.94 | |||
2 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 34.71 | 1:14.60 | 1:55.35 | 2:35.80 | |||
3 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 32.96 | 1:12.67 | 1:55.36 | 2:37.06 | |||
4 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 35.05 | 1:16.48 | 1:59.59 | 2:40.53 | |||
5 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.36 | 1:15.73 | 1:58.75 | 2:41.61 | |||
6 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.02 | 1:18.06 | 2:02.22 | 2:42.08 | |||
7 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.02 | 1:15.73 | 1:58.84 | 2:42.32 | |||
8 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 37.90 | 1:19.40 | 2:02.31 | 2:43.72 | |||
9 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.72 | 1:18.20 | 2:02.66 | 2:44.39 | |||
10 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.20 | 1:19.40 | 2:04.45 | 2:49.37 | |||
11 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.51 | 1:23.31 | 2:08.60 | 2:51.12 | |||
12 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.25 | 1:23.36 | 2:09.26 | 2:54.24 | |||
13 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.32 | 1:22.23 | 2:08.78 | 2:54.42 | |||
14 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.37 | 1:25.54 | 2:11.31 | 2:55.18 | |||
15 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.65 | 1:25.62 | 2:14.42 | 2:58.88 | |||
16 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.65 | 1:22.27 | 2:11.96 | 2:59.58 | |||
17 | Niyousha Rahimi | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.72 | 1:27.37 | 2:15.12 | 2:59.85 | |||
18 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.69 | 1:30.21 | 2:17.34 | 3:02.30 | |||
19 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.59 | 1:29.03 | 2:17.78 | 3:02.50 | |||
20 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.53 | 1:29.82 | 2:19.47 | 3:05.19 | |||
21 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.06 | 1:31.33 | 2:20.64 | 3:09.40 | |||
22 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.26 | 1:30.52 | 2:22.13 | 3:10.19 | |||
23 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.33 | 1:30.46 | 2:21.82 | 3:10.42 | |||
24 | Maja Lindgren | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.15 | 1:29.99 | 2:20.19 | 3:10.72 | |||
25 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.24 | 1:30.97 | 2:21.46 | 3:11.09 | |||
26 | Alexandra Ward | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.25 | 1:32.43 | 2:24.95 | 3:12.66 | |||
27 | Theodora Kidane | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.19 | 1:32.96 | 2:23.68 | 3:13.27 | |||
28 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.45 | 1:31.50 | 2:24.22 | 3:14.18 | |||
29 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.08 | 1:34.84 | 2:28.80 | 3:20.26 | |||
30 | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.50 | 1:36.61 | 2:30.34 | 3:22.95 | |||
31 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.29 | 1:38.13 | 2:33.12 | 3:26.49 | |||
32 | Sara Andersson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.61 | 1:35.05 | 2:32.32 | 3:28.42 | |||
33 | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.85 | 1:40.07 | 2:38.74 | 3:33.65 | |||
34 | Isabelle Skytt | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.47 | 1:42.47 | 2:40.52 | 3:34.81 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 5, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.90 | 1:13.91 | 1:53.68 | 2:29.93 | |||
2 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.14 | 1:11.34 | 1:51.97 | 2:31.16 | |||
3 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.06 | 1:17.40 | 2:00.17 | 2:40.13 | |||
4 | Vidar Carlbaum | 2005 | Södertälje Simsällskap | 35.93 | 1:16.99 | 2:00.45 | 2:40.79 | |||
5 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.46 | 1:18.81 | 2:01.43 | 2:41.37 | |||
6 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.26 | 1:22.39 | 2:04.29 | 2:43.71 | |||
7 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.08 | 1:19.79 | 2:03.54 | 2:45.39 | |||
8 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.47 | 1:19.72 | 2:04.57 | 2:46.88 | |||
9 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.61 | 1:22.12 | 2:07.47 | 2:47.80 | |||
10 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.94 | 1:22.57 | 2:07.38 | 2:49.10 | |||
11 | Melvin Rinaldo | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.17 | 1:24.16 | 2:09.90 | 2:53.39 | |||
12 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.33 | 1:23.52 | 2:09.23 | 2:54.42 | |||
13 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.92 | 1:24.34 | 2:11.13 | 2:57.70 | |||
14 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.40 | 1:35.17 | 2:27.68 | 3:11.82 | |||
15 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.39 | 1:32.92 | 2:24.86 | 3:12.39 | |||
16 | Eskil Joss Erkenvåg | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.76 | 1:33.49 | 2:25.44 | 3:16.64 | |||
17 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.33 | 1:37.61 | 2:32.48 | 3:26.53 | |||
18 | Björn Boström | 2005 | Södertälje Simsällskap | 46.86 | 1:42.99 | 2:40.96 | 3:37.28 | |||
19 | Mellker Backman Magnusson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 46.78 | 1:46.36 | 2:49.57 | 3:45.65 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.63 | 1:10.29 | 1:51.04 | 2:26.52 | |||
2 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.81 | 1:14.06 | 1:58.83 | 2:34.15 | |||
3 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 34.78 | 1:14.89 | 1:57.38 | 2:34.86 | |||
4 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.90 | 1:16.68 | 2:01.81 | 2:39.39 | |||
5 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.88 | 1:19.39 | 2:07.55 | 2:44.92 | |||
6 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.84 | 1:16.86 | 2:07.29 | 2:45.40 | |||
7 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 34.96 | 1:17.50 | 2:05.19 | 2:45.48 | |||
8 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.62 | 1:22.55 | 2:08.63 | 2:46.06 | |||
9 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.32 | 1:21.51 | 2:09.41 | 2:47.56 | |||
10 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.96 | 1:21.15 | 2:07.72 | 2:48.96 | |||
11 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.58 | 1:21.14 | 2:12.20 | 2:49.45 | |||
12 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 39.49 | 1:30.11 | 2:21.62 | 3:01.64 | |||
13 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.82 | 1:25.48 | 2:20.11 | 3:02.19 | |||
14 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.49 | 1:33.08 | 2:24.81 | 3:04.50 | |||
15 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.28 | 1:25.64 | 2:23.04 | 3:04.55 | |||
16 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.79 | 1:24.90 | 2:21.91 | 3:08.95 | |||
17 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 43.22 | 1:31.83 | 2:28.45 | 3:09.48 | |||
18 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.03 | 1:31.61 | 2:26.47 | 3:09.75 | |||
19 | Oliwia Lange | 2004 | Södertälje Simsällskap | 43.06 | 1:37.14 | 2:33.23 | 3:16.82 | |||
20 | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 43.32 | 1:34.90 | 2:31.81 | 3:21.71 | |||
21 | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.27 | 1:36.96 | 2:34.52 | 3:21.76 | |||
22 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.61 | 1:36.95 | 2:34.37 | 3:22.99 | |||
23 | Aliette Hellberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 53.15 | 1:52.24 | 2:51.44 | 3:41.20 | |||
- | Tilda Olofsson | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.60 | 1:12.71 | 1:57.46 | 2:32.66 | |||
2 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.50 | 1:15.98 | 1:58.36 | 2:36.43 | |||
3 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 34.86 | 1:16.16 | 2:04.60 | 2:42.42 | |||
4 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.09 | 1:18.76 | 2:08.18 | 2:49.05 | |||
5 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.59 | 1:21.45 | 2:12.26 | 2:49.13 | |||
6 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.31 | 1:25.72 | 2:15.91 | 2:53.16 | |||
7 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.76 | 1:24.36 | 2:14.44 | 2:56.80 | |||
8 | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.22 | 1:26.80 | 2:20.16 | 3:01.89 | |||
9 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.13 | 1:32.71 | 2:28.23 | 3:10.14 | |||
10 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.95 | 1:34.37 | 2:29.16 | 3:10.84 | |||
11 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.72 | 1:34.86 | 2:29.27 | 3:15.01 | |||
12 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 47.54 | 1:37.35 | 2:29.64 | 3:16.65 | |||
13 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 42.93 | 1:36.94 | 2:37.20 | 3:25.27 | |||
14 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 48.27 | 1:39.05 | 2:39.89 | 3:28.02 | |||
- | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:21 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 8, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.69 | 1:18.38 | |||||
2 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.04 | 1:23.68 | |||||
3 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 41.30 | 1:28.55 | |||||
4 | Evangelia Vlachou | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.63 | 1:28.74 | |||||
5 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.61 | 1:29.46 | |||||
6 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.29 | 1:29.59 | |||||
7 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.18 | 1:30.78 | |||||
8 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 42.67 | 1:32.80 | |||||
9 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.48 | 1:33.38 | |||||
10 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.87 | 1:34.03 | |||||
11 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.46 | 1:35.68 | |||||
12 | Julia Kantolouto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.66 | 1:36.60 | |||||
13 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.72 | 1:37.68 | |||||
14 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.46 | 1:39.14 | |||||
15 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.66 | 1:39.58 | |||||
16 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 47.82 | 1:40.80 | |||||
17 | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.83 | 1:40.88 | |||||
18 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.39 | 1:41.09 | |||||
19 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.41 | 1:41.36 | |||||
20 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.13 | 1:42.34 | |||||
21 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 50.52 | 1:43.49 | |||||
22 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.12 | 1:48.16 | |||||
23 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.31 | 1:48.62 | |||||
24 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 51.57 | 1:48.87 | |||||
25 | Sara Djerf | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 50.18 | 1:48.88 | |||||
26 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 52.60 | 1:49.30 | |||||
27 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 51.18 | 1:49.61 | |||||
28 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 51.57 | 1:49.70 | |||||
29 | Vera Steen | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.87 | 1:51.79 | |||||
30 | Alexandra Ward | 2005 | Väsby Simsällskap | 55.27 | 1:51.82 | |||||
31 | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | 50.93 | 1:52.34 | |||||
32 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.76 | 1:52.49 | |||||
33 | Isabelle Skytt | 2005 | Väsby Simsällskap | 53.97 | 1:53.25 | |||||
34 | Maja Lindgren | 2005 | Spårvägen Simförening | 52.54 | 1:55.40 | |||||
35 | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | 54.40 | 1:55.62 | |||||
36 | Theodora Kidane | 2005 | Spårvägen Simförening | 54.54 | 1:56.18 | |||||
37 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 54.51 | 1:56.58 | |||||
38 | Johanna Espeland | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 55.62 | 1:56.59 | |||||
39 | Ellen Mehdizadeh | 2005 | Väsby Simsällskap | 53.27 | 1:57.82 | |||||
40 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 56.65 | 2:00.48 | |||||
41 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 59.96 | 2:01.47 | |||||
42 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 58.11 | 2:04.17 | |||||
- | Josefine Hultman | 2005 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Niyousha Rahimi | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Andersson | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:21 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:36 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 9, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.38 | 1:25.92 | |||||
2 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.70 | 1:26.86 | |||||
3 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 44.06 | 1:32.06 | |||||
4 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 43.49 | 1:32.10 | |||||
5 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 44.63 | 1:33.61 | |||||
6 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.23 | 1:34.53 | |||||
7 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.20 | 1:38.72 | |||||
8 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.85 | 1:39.41 | |||||
9 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.53 | 1:39.74 | |||||
10 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.48 | 1:40.00 | |||||
11 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.65 | 1:40.91 | |||||
12 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.68 | 1:43.51 | |||||
13 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.09 | 1:46.04 | |||||
14 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.05 | 1:51.10 | |||||
15 | Melvin Rinaldo | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 53.31 | 1:54.21 | |||||
16 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 54.00 | 1:56.08 | |||||
17 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 55.63 | 1:58.82 | |||||
18 | Eskil Joss Erkenvåg | 2005 | Spårvägen Simförening | 57.65 | 2:07.94 | |||||
19 | Mellker Backman Magnusson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:02.66 | 2:12.29 | |||||
- | Max Hellstadius | 2005 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Björn Boström | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joel Åman | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lino Haglund | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Vidar Carlbaum | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Rättö | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:36 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 12:01 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 10, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Damer [2005] 2 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:09.26 | ||||||
Nea Hjortsberg | 2004 | 32.08 | 32.08 | |||||||
Olivia Barrios | 2004 | 34.19 | 1:06.27 | |||||||
Nina Pavlovic Cano | 2004 | 30.24 | 1:36.51 | |||||||
Aysha Camal Cerrato | 2004 | 32.75 | 2:09.26 | |||||||
2 | Södertörn Damer [2005] 1 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:10.36 | ||||||
Emelie Fast | 2004 | 29.74 | 29.74 | |||||||
Alva Barrios | 2005 | 37.88 | 1:07.62 | |||||||
Olivia Bäckström | 2005 | 31.07 | 1:38.69 | |||||||
Maja Frejd | 2004 | 31.67 | 2:10.36 | |||||||
3 | Väsby SS 1 | 2004 | Väsby Simsällskap | 2:14.79 | ||||||
Tove Pettersson | 2004 | 34.25 | 34.25 | |||||||
Michelle Wissinger | 2004 | 34.62 | 1:08.87 | |||||||
Amanda Takala | 2004 | 35.38 | 1:44.25 | |||||||
Lovisa Fantenberg | 2004 | 30.54 | 2:14.79 | |||||||
4 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:19.80 | ||||||
Malin Kullman | 2004 | 35.95 | 35.95 | |||||||
Sara Torstensson | 2004 | 40.08 | 1:16.03 | |||||||
Johanna Bagelius | 2004 | 31.20 | 1:47.23 | |||||||
Belize Vaamonde | 2004 | 32.57 | 2:19.80 | |||||||
5 | Väsby SS 2 | 2004 | Väsby Simsällskap | 2:22.02 | ||||||
Alice Lindgren | 2005 | 37.60 | 37.60 | |||||||
Hanna Åkerman | 2004 | 37.23 | 1:14.83 | |||||||
Moa Nyblom | 2005 | 35.40 | 1:50.23 | |||||||
Jessika Mudyna | 2004 | 31.79 | 2:22.02 | |||||||
6 | Södertörn Damer [2005] 3 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:27.14 | ||||||
Desiree Zhang | 2004 | 37.92 | 37.92 | |||||||
Josefine Åkerman | 2004 | 37.86 | 1:15.78 | |||||||
Maria Flink | 2005 | 36.06 | 1:51.84 | |||||||
Tara Srikkanth | 2005 | 35.30 | 2:27.14 | |||||||
7 | Södertälje Damer [2004] | 2004 | Södertälje Simsällskap | 2:27.49 | ||||||
Vilma Lindberg | 2004 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Sofia Tossavainen | 2005 | 40.44 | 1:14.78 | |||||||
Jennifer Mardo | 2005 | 37.60 | 1:52.38 | |||||||
Ella Sörensen | 2004 | 35.11 | 2:27.49 | |||||||
8 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:29.56 | ||||||
Veronica Olsson | 2005 | 38.58 | 38.58 | |||||||
Alma Thunberg | 2005 | 41.02 | 1:19.60 | |||||||
Nova Morota | 2005 | 35.80 | 1:55.40 | |||||||
Wilma Eld | 2005 | 34.16 | 2:29.56 | |||||||
9 | Södertörn Damer [2005] 4 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:35.34 | ||||||
Evangelia Vlachou | 2005 | 38.17 | 38.17 | |||||||
Lea Sarlija | 2004 | 45.59 | 1:23.76 | |||||||
Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | 36.82 | 2:00.58 | |||||||
Felicia Camacho | 2004 | 34.76 | 2:35.34 | |||||||
10 | Väsby SS 3 | 2004 | Väsby Simsällskap | 2:35.40 | ||||||
Anna Safaei | 2004 | 39.22 | 39.22 | |||||||
Emma Nygård | 2004 | 42.91 | 1:22.13 | |||||||
Linn Melander | 2005 | 38.66 | 2:00.79 | |||||||
Amanda Fabel | 2005 | 34.61 | 2:35.40 | |||||||
11 | Väsby SS 4 | 2004 | Väsby Simsällskap | 2:40.74 | ||||||
Lovisa Jardelid | 2005 | 39.94 | 39.94 | |||||||
Rebecca Velin | 2004 | 47.04 | 1:26.98 | |||||||
Beatrice Scuderi | 2005 | 38.45 | 2:05.43 | |||||||
Frida Steen | 2005 | 35.31 | 2:40.74 | |||||||
12 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:41.71 | ||||||
Wilma Groth | 2005 | 41.73 | 41.73 | |||||||
Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | 44.99 | 1:26.72 | |||||||
Lisa Uddeholt | 2005 | 39.54 | 2:06.26 | |||||||
Alina Färm | 2005 | 35.45 | 2:41.71 | |||||||
13 | Södertälje Damer [2004]2 | 2004 | Södertälje Simsällskap | 2:47.74 | ||||||
Cheyenne Bäckstrand | 2005 | 42.08 | 42.08 | |||||||
Wilma Landegren | 2004 | 45.93 | 1:28.01 | |||||||
Alice Englund | 2005 | 41.34 | 2:09.35 | |||||||
Emilia Teglöf | 2005 | 38.39 | 2:47.74 | |||||||
14 | Botk-Rönn Damer [2004] | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:53.19 | ||||||
Julia Kantolouto | 2005 | 41.77 | 41.77 | |||||||
Ida Nygren | 2004 | 46.30 | 1:28.07 | |||||||
Elsa Axvik Reutergårdh | 2004 | 44.50 | 2:12.57 | |||||||
Felicia Klintemar | 2005 | 40.62 | 2:53.19 | |||||||
15 | Väsby SS 5 | 2004 | Väsby Simsällskap | 2:57.15 | ||||||
Niyousha Rahimi | 2005 | 44.55 | 44.55 | |||||||
Elin Höök | 2005 | 50.69 | 1:35.24 | |||||||
Clara Sundgren | 2005 | 43.97 | 2:19.21 | |||||||
Hanna Sköld | 2005 | 37.94 | 2:57.15 | |||||||
16 | Spårvägen Damer Lag 4 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:57.78 | ||||||
Jennifer Geaney | 2005 | 46.14 | 46.14 | |||||||
Karolina Nivenius | 2005 | 46.55 | 1:32.69 | |||||||
Vera Tjäder | 2005 | 45.88 | 2:18.57 | |||||||
Maja Lindgren | 2005 | 39.21 | 2:57.78 | |||||||
17 | Väsby SS 6 | 2004 | Väsby Simsällskap | 2:59.14 | ||||||
Stella Garbrant | 2004 | 42.76 | 42.76 | |||||||
Ellen Mehdizadeh | 2005 | 53.93 | 1:36.69 | |||||||
Alexandra Ward | 2005 | 43.66 | 2:20.35 | |||||||
Isabelle Skytt | 2005 | 38.79 | 2:59.14 | |||||||
18 | Gss Flickor | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 3:07.93 | ||||||
Josefine Gylling | 2004 | 45.11 | 45.11 | |||||||
Sara Djerf | 2005 | 50.16 | 1:35.27 | |||||||
Tilda Olofsson | 2004 | 50.20 | 2:25.47 | |||||||
Johanna Espeland | 2005 | 42.46 | 3:07.93 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 12:01 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 12:03 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 11, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Herrar [2005] 1 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:13.06 | ||||||
Victor Lindbom | 2004 | 34.50 | 34.50 | |||||||
Malte Söderberg | 2004 | 34.43 | 1:08.93 | |||||||
Emil Gunnarsson | 2004 | 33.52 | 1:42.45 | |||||||
Kevin Hellman | 2005 | 30.61 | 2:13.06 | |||||||
2 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:25.35 | ||||||
Markus Annas | 2004 | 36.82 | 36.82 | |||||||
Einar Styrman | 2005 | 40.27 | 1:17.09 | |||||||
David Holmberg | 2005 | 36.25 | 1:53.34 | |||||||
Carl Malm | 2005 | 32.01 | 2:25.35 | |||||||
3 | Väsby SS | 2004 | Väsby Simsällskap | 2:26.33 | ||||||
Linus Areblad | 2004 | 34.67 | 34.67 | |||||||
Ragnar Simonsson | 2004 | 43.57 | 1:18.24 | |||||||
Johan Montero | 2005 | 37.15 | 1:55.39 | |||||||
Erik Bergman | 2004 | 30.94 | 2:26.33 | |||||||
4 | Södertörn Herrar [2005] 2 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:28.95 | ||||||
Tobias Lindberg | 2005 | 36.88 | 36.88 | |||||||
Elliot Wennerström | 2005 | 43.94 | 1:20.82 | |||||||
Daner Alex Tapia | 2005 | 34.92 | 1:55.74 | |||||||
Lucas Vainio | 2004 | 33.21 | 2:28.95 | |||||||
5 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:36.70 | ||||||
Alan Eriksson | 2005 | 38.82 | 38.82 | |||||||
Oscar Gustafson | 2005 | 45.14 | 1:23.96 | |||||||
Wilmer Räni | 2005 | 38.52 | 2:02.48 | |||||||
Adrian Hellberg | 2005 | 34.22 | 2:36.70 | |||||||
6 | Gss Pojkar | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:41.11 | ||||||
Adrian Ekström | 2004 | 40.97 | 40.97 | |||||||
Morten Brattgård | 2004 | 44.62 | 1:25.59 | |||||||
Ted Wiker | 2004 | 38.29 | 2:03.88 | |||||||
Melvin Rinaldo | 2005 | 37.23 | 2:41.11 | |||||||
7 | Spårvägen Herrar Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:44.60 | ||||||
Viktor Dahlberg | 2005 | 39.86 | 39.86 | |||||||
Benjamin Bahajroy | 2005 | 46.10 | 1:25.96 | |||||||
Ludvig Alverfors | 2004 | 43.68 | 2:09.64 | |||||||
Joel Alm | 2004 | 34.96 | 2:44.60 | |||||||
8 | Södertälje Herrar [2004] | 2004 | Södertälje Simsällskap | 2:45.30 | ||||||
Arvid Engqvist | 2005 | 48.44 | 48.44 | |||||||
Spencer Karlström Huerta | 2004 | 52.79 | 1:41.23 | |||||||
Johan Thormé Rova | 2004 | 32.56 | 2:13.79 | |||||||
Vidar Carlbaum | 2005 | 31.51 | 2:45.30 | |||||||
9 | Spårvägen Herrar Lag 4 | 2005 | Spårvägen Simförening | 3:04.62 | ||||||
Milles Karlsson Karlström | 2005 | 46.50 | 46.50 | |||||||
John Ström | 2004 | 46.32 | 1:32.82 | |||||||
Eskil Joss Erkenvåg | 2005 | 56.70 | 2:29.52 | |||||||
Christoffer Lindahl | 2004 | 35.10 | 3:04.62 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 12:03 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:16 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 12, 4X100m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Södertälje Mix [2004] | 2004 | Södertälje Simsällskap | 4:36.42 | ||||||
Vidar Carlbaum | 2005 | 33.03 | 1:09.98 | 1:09.98 | ||||||
Jennifer Mardo | 2005 | 32.47 | 1:10.80 | 2:20.78 | ||||||
Johan Thormé Rova | 2004 | 32.75 | 1:06.92 | 3:27.70 | ||||||
Sofia Tossavainen | 2005 | 32.75 | 1:08.72 | 4:36.42 | ||||||
2 | Väsby SS Mix | 2004 | Väsby Simsällskap | 4:39.63 | ||||||
Amanda Takala | 2004 | 33.09 | 1:08.33 | 1:08.33 | ||||||
Hanna Åkerman | 2004 | 31.85 | 1:08.10 | 2:16.43 | ||||||
Ragnar Simonsson | 2004 | 33.49 | 1:11.38 | 3:27.81 | ||||||
Johan Montero | 2005 | 33.37 | 1:11.82 | 4:39.63 | ||||||
3 | Spårvägen Mix Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 4:45.65 | ||||||
Belize Vaamonde | 2004 | 34.42 | 1:09.64 | 1:09.64 | ||||||
Carl Malm | 2005 | 34.91 | 1:13.53 | 2:23.17 | ||||||
Einar Styrman | 2005 | 34.72 | 1:13.47 | 3:36.64 | ||||||
Sara Torstensson | 2004 | 32.05 | 1:09.01 | 4:45.65 | ||||||
4 | Spårvägen Mix Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 4:56.44 | ||||||
Johanna Bagelius | 2004 | 33.46 | 1:09.72 | 1:09.72 | ||||||
Wilma Eld | 2005 | 34.85 | 1:13.64 | 2:23.36 | ||||||
Alan Eriksson | 2005 | 35.98 | 1:16.07 | 3:39.43 | ||||||
David Holmberg | 2005 | 35.75 | 1:17.01 | 4:56.44 | ||||||
5 | Spårvägen Mix Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | 4:56.53 | ||||||
Nova Morota | 2005 | 34.68 | 1:12.75 | 1:12.75 | ||||||
Malin Kullman | 2004 | 34.17 | 1:13.17 | 2:25.92 | ||||||
Markus Annas | 2004 | 35.25 | 1:16.32 | 3:42.24 | ||||||
Viktor Dahlberg | 2005 | 36.20 | 1:14.29 | 4:56.53 | ||||||
6 | Spårvägen Mix Lag 4 | 2004 | Spårvägen Simförening | 5:10.73 | ||||||
Alma Thunberg | 2005 | 36.11 | 1:16.80 | 1:16.80 | ||||||
Veronica Olsson | 2005 | 35.87 | 1:17.17 | 2:33.97 | ||||||
Joel Alm | 2004 | 36.72 | 1:16.58 | 3:50.55 | ||||||
Christoffer Lindahl | 2004 | 37.29 | 1:20.18 | 5:10.73 | ||||||
7 | Gss Lag 1 | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 5:15.56 | ||||||
Adrian Ekström | 2004 | 36.99 | 1:17.32 | 1:17.32 | ||||||
Vera Steen | 2005 | 39.34 | 1:23.10 | 2:40.42 | ||||||
Linnea Trennevik | 2004 | 39.06 | 1:25.60 | 4:06.02 | ||||||
Ted Wiker | 2004 | 32.79 | 1:09.54 | 5:15.56 | ||||||
8 | Spårvägen Mix Lag 5 | 2004 | Spårvägen Simförening | 5:19.75 | ||||||
Wilma Groth | 2005 | 37.46 | 1:20.75 | 1:20.75 | ||||||
Alina Färm | 2005 | 38.89 | 1:19.91 | 2:40.66 | ||||||
Wilmer Räni | 2005 | 38.51 | 1:21.92 | 4:02.58 | ||||||
Adrian Hellberg | 2005 | 35.29 | 1:17.17 | 5:19.75 | ||||||
9 | Gss Lag 2 | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 5:49.08 | ||||||
Morten Brattgård | 2004 | 36.55 | 1:16.37 | 1:16.37 | ||||||
Melvin Rinaldo | 2005 | 39.22 | 1:23.76 | 2:40.13 | ||||||
Josefine Gylling | 2004 | 41.81 | 1:30.26 | 4:10.39 | ||||||
Tilda Olofsson | 2004 | 42.17 | 1:38.69 | 5:49.08 | ||||||
- | Södertörn Mix Äldre | 2005 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Kevin Hellman | 2005 | 35.79 | 1:14.63 | 1:14.63 | ||||||
Filip Hägglund | 2004 | 38.01 | 1:23.66 | 2:38.29 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:16 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:34 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 13, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:09.17 | 2:25.10 | 3:40.76 | 4:53.07 | |||
2 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:10.50 | 2:25.97 | 3:43.28 | 4:58.01 | |||
3 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 1:09.73 | 2:25.77 | 3:43.30 | 4:58.06 | |||
4 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:11.06 | 2:30.73 | 3:51.24 | 5:10.56 | |||
5 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:11.89 | 2:31.86 | 3:52.98 | 5:12.76 | |||
6 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:15.49 | 2:37.56 | 3:59.24 | 5:17.18 | |||
7 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:12.85 | 2:34.53 | 3:58.13 | 5:17.78 | |||
8 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:17.21 | 2:39.63 | 4:00.54 | 5:18.62 | |||
9 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:16.15 | 2:38.57 | 4:00.53 | 5:19.61 | |||
10 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:19.01 | 2:43.85 | 4:09.30 | 5:32.88 | |||
11 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:20.45 | 2:47.45 | 4:14.38 | 5:38.20 | |||
12 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:18.08 | 2:47.67 | 4:18.44 | 5:44.34 | |||
13 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 1:21.98 | 2:52.22 | 4:21.81 | 5:47.96 | |||
14 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:18.94 | 2:48.36 | 4:21.48 | 5:53.50 | |||
15 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:24.59 | 2:56.04 | 4:28.46 | 5:58.64 | |||
16 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:21.53 | 2:55.07 | 4:30.56 | 6:04.25 | |||
17 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:21.10 | 2:56.51 | 4:33.06 | 6:09.24 | |||
18 | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 1:27.22 | 3:06.90 | 4:50.12 | 6:26.67 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:34 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:48 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 14, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:08.91 | 2:23.69 | 3:38.40 | 4:51.63 | |||
2 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:11.29 | 2:30.16 | 3:49.69 | 5:07.76 | |||
3 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 1:14.21 | 2:34.49 | 3:55.48 | 5:14.01 | |||
4 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:14.05 | 2:34.25 | 3:56.32 | 5:15.15 | |||
5 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:19.04 | 2:44.67 | 4:09.98 | 5:33.23 | |||
6 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:19.01 | 2:44.88 | 4:13.13 | 5:34.72 | |||
7 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:23.56 | 2:52.77 | 4:21.73 | 5:46.95 | |||
8 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:20.73 | 2:50.93 | 4:21.92 | 5:47.27 | |||
9 | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:20.04 | 2:51.82 | 4:24.99 | 5:55.60 | |||
10 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:28.74 | 3:04.63 | 4:42.02 | 6:12.18 | |||
11 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:31.89 | 3:13.00 | 4:52.16 | 6:25.68 | |||
12 | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:32.08 | 3:13.56 | 4:54.60 | 6:29.89 | |||
13 | Sebastian Frisch | 2004 | Södertälje Simsällskap | 1:28.79 | 3:14.25 | 5:00.69 | 6:44.49 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:48 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.65 | 1:15.82 | 2:00.21 | 2:37.45 | |||
2 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 35.81 | 1:19.93 | 2:12.61 | 2:52.49 | |||
3 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.31 | 1:23.03 | 2:16.67 | 2:54.89 | |||
4 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.27 | 1:24.51 | 2:14.98 | 2:55.72 | |||
5 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.77 | 1:23.19 | 2:15.89 | 2:55.76 | |||
6 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.87 | 1:26.74 | 2:21.96 | 3:01.91 | |||
7 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.30 | 1:28.69 | 2:21.75 | 3:03.58 | |||
8 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.04 | 1:30.30 | 2:21.14 | 3:03.63 | |||
9 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.52 | 1:27.55 | 2:23.27 | 3:03.82 | |||
10 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.56 | 1:29.13 | 2:24.48 | 3:05.70 | |||
11 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 43.70 | 1:30.72 | 2:26.41 | 3:12.19 | |||
12 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 44.29 | 1:36.22 | 2:33.83 | 3:19.18 | |||
13 | Niyousha Rahimi | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.83 | 1:38.40 | 2:35.28 | 3:19.68 | |||
14 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.50 | 1:31.99 | 2:35.70 | 3:19.73 | |||
15 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.18 | 1:38.13 | 2:36.45 | 3:20.60 | |||
16 | Alexandra Ward | 2005 | Väsby Simsällskap | 43.47 | 1:35.81 | 2:33.87 | 3:21.51 | |||
17 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.99 | 1:41.80 | 2:41.61 | 3:24.25 | |||
18 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 49.71 | 1:41.50 | 2:40.97 | 3:24.85 | |||
19 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 45.36 | 1:37.47 | 2:36.12 | 3:26.43 | |||
20 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.57 | 1:41.89 | 2:41.69 | 3:30.01 | |||
21 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.32 | 1:45.21 | 2:43.30 | 3:34.79 | |||
22 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.96 | 1:44.08 | 2:50.39 | 3:38.63 | |||
23 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 52.93 | 1:44.67 | 2:50.11 | 3:41.24 | |||
24 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 50.76 | 1:49.47 | 2:57.67 | 3:42.22 | |||
25 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 51.66 | 1:47.40 | 2:52.69 | 3:47.48 | |||
26 | Isabelle Skytt | 2005 | Väsby Simsällskap | 53.27 | 1:55.84 | 3:01.76 | 3:54.40 | |||
- | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | DNF | ||||||
- | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Andersson | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:15 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 16, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.77 | 1:19.64 | 2:09.39 | 2:49.77 | |||
2 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.92 | 1:20.84 | 2:11.17 | 2:50.27 | |||
3 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.43 | 1:24.96 | 2:14.32 | 2:55.88 | |||
4 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.33 | 1:24.60 | 2:14.87 | 2:58.67 | |||
5 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.00 | 1:24.48 | 2:20.96 | 3:00.01 | |||
6 | Vidar Carlbaum | 2005 | Södertälje Simsällskap | 38.40 | 1:25.45 | 2:20.10 | 3:04.92 | |||
7 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.64 | 1:27.77 | 2:23.02 | 3:05.97 | |||
8 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.73 | 1:27.96 | 2:23.67 | 3:06.05 | |||
9 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.71 | 1:33.24 | 2:26.61 | 3:06.89 | |||
10 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.92 | 1:31.36 | 2:27.90 | 3:12.17 | |||
11 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.96 | 1:33.36 | 2:32.14 | 3:15.95 | |||
12 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.00 | 1:36.89 | 2:39.32 | 3:24.41 | |||
13 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 51.24 | 1:46.51 | 2:49.03 | 3:39.72 | |||
- | Mellker Backman Magnusson | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:15 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.87 | 1:11.24 | |||||
2 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 35.29 | 1:15.85 | |||||
3 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.26 | 1:17.41 | |||||
4 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.40 | 1:17.76 | |||||
5 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.65 | 1:22.99 | |||||
6 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.84 | 1:23.64 | |||||
7 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.21 | 1:23.89 | |||||
8 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.69 | 1:26.34 | |||||
9 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.56 | 1:26.82 | |||||
10 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.93 | 1:28.78 | |||||
11 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.07 | 1:29.04 | |||||
12 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 41.29 | 1:30.48 | |||||
13 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.48 | 1:31.28 | |||||
14 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.26 | 1:34.25 | |||||
15 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.60 | 1:35.06 | |||||
16 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 44.26 | 1:35.97 | |||||
17 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.18 | 1:36.42 | |||||
18 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 45.32 | 1:36.68 | |||||
19 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.94 | 1:39.01 | |||||
20 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 46.37 | 1:39.46 | |||||
21 | Clara Serse | 2004 | Kanaans Simsällskap | 46.78 | 1:39.57 | |||||
22 | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.35 | 1:41.19 | |||||
23 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 47.80 | 1:42.14 | |||||
24 | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 48.07 | 1:42.28 | |||||
25 | Stella Garbrant | 2004 | Väsby Simsällskap | 48.16 | 1:42.75 | |||||
26 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 49.31 | 1:44.28 | |||||
27 | Elsa Reutergårdh | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 49.40 | 1:45.43 | |||||
28 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 51.71 | 1:48.76 | |||||
29 | Aliette Hellberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 53.72 | 1:50.59 | |||||
30 | Linnea Trennevik | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 52.59 | 1:51.66 | |||||
31 | Josefine Gylling | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 53.38 | 1:51.81 | |||||
- | Desiree Zhang | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lea Sarlija | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:40 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.15 | 1:14.19 | |||||
2 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.99 | 1:25.11 | |||||
3 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.33 | 1:25.98 | |||||
4 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 41.91 | 1:27.38 | |||||
5 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.97 | 1:28.06 | |||||
6 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.29 | 1:30.68 | |||||
7 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 43.48 | 1:32.14 | |||||
8 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.44 | 1:36.11 | |||||
9 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.22 | 1:36.36 | |||||
10 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 45.83 | 1:37.04 | |||||
11 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.46 | 1:40.01 | |||||
12 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.97 | 1:40.26 | |||||
13 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.34 | 1:40.41 | |||||
14 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 49.18 | 1:45.08 | |||||
15 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 51.27 | 1:46.84 | |||||
16 | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | 52.32 | 1:51.34 | |||||
- | Isak Abdrahmanova | 2004 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:58 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.05 | 1:08.09 | |||||
2 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 32.93 | 1:09.33 | |||||
3 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 33.32 | 1:09.44 | |||||
4 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 32.57 | 1:09.66 | |||||
5 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 34.57 | 1:13.26 | |||||
6 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.51 | 1:13.68 | |||||
7 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 34.70 | 1:13.87 | |||||
8 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 34.98 | 1:14.00 | |||||
9 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.00 | 1:14.11 | |||||
10 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.39 | 1:14.48 | |||||
11 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.97 | 1:14.87 | |||||
12 | Evangelia Vlachou | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.35 | 1:16.72 | |||||
13 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.97 | 1:17.26 | |||||
14 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.85 | 1:17.34 | |||||
15 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.78 | 1:20.05 | |||||
16 | Vera Steen | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.45 | 1:20.11 | |||||
17 | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | 37.45 | 1:21.89 | |||||
18 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.74 | 1:22.21 | |||||
19 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.39 | 1:22.77 | |||||
20 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.50 | 1:22.80 | |||||
21 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.84 | 1:22.86 | |||||
22 | Niyousha Rahimi | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.94 | 1:23.29 | |||||
23 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.90 | 1:23.33 | |||||
24 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.49 | 1:23.59 | |||||
25 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 40.83 | 1:24.42 | |||||
26 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.56 | 1:25.03 | |||||
27 | Maja Lindgren | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.23 | 1:25.09 | |||||
28 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.72 | 1:25.13 | |||||
29 | Theodora Kidane | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.94 | 1:25.18 | |||||
30 | Alexandra Ward | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.97 | 1:25.46 | |||||
31 | Emma Wallmark | 2005 | Kanaans Simsällskap | 42.77 | 1:28.26 | |||||
32 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.52 | 1:29.84 | |||||
33 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.74 | 1:30.38 | |||||
34 | Sara Djerf | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.91 | 1:32.25 | |||||
35 | Liv Dahl | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.29 | 1:33.34 | |||||
36 | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.24 | 1:34.72 | |||||
37 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.49 | 1:36.56 | |||||
38 | Johanna Espeland | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.19 | 1:38.91 | |||||
39 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.75 | 1:39.52 | |||||
40 | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.17 | 1:39.89 | |||||
41 | Isabelle Skytt | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.52 | 1:41.91 | |||||
42 | Sara Andersson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 47.72 | 1:42.00 | |||||
43 | Felicia Engberg | 2005 | Väsby Simsällskap | 52.00 | 1:52.45 | |||||
- | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vera Stralje | 2005 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Ellen Mehdizadeh | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:58 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.18 | 1:07.81 | |||||
2 | Vidar Carlbaum | 2005 | Södertälje Simsällskap | 33.38 | 1:09.85 | |||||
3 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.38 | 1:09.94 | |||||
4 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 34.04 | 1:13.18 | |||||
5 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.94 | 1:13.94 | |||||
6 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.40 | 1:14.83 | |||||
7 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.98 | 1:15.69 | |||||
8 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.39 | 1:16.49 | |||||
9 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.37 | 1:16.78 | |||||
10 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.40 | 1:18.90 | |||||
11 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.16 | 1:21.77 | |||||
12 | Melvin Rinaldo | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.16 | 1:21.87 | |||||
13 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.05 | 1:22.56 | |||||
14 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.19 | 1:22.78 | |||||
15 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.88 | 1:26.38 | |||||
16 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.00 | 1:28.49 | |||||
17 | Eskil Joss Erkenvåg | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.59 | 1:28.89 | |||||
18 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 43.32 | 1:30.34 | |||||
19 | Oskar Hedberg | 2005 | Kanaans Simsällskap | 43.44 | 1:33.84 | |||||
20 | Felix Norlin | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.49 | 1:34.45 | |||||
21 | Lino Haglund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 44.86 | 1:36.05 | |||||
22 | Mellker Backman Magnusson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 48.74 | 1:40.87 | |||||
23 | Björn Boström | 2005 | Södertälje Simsällskap | 47.81 | 1:41.64 | |||||
24 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 48.25 | 1:43.59 | |||||
25 | Joel Åman | 2005 | Södertälje Simsällskap | 49.62 | 1:45.99 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 07:50 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 21, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Damer [2005] 1 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:57.27 | ||||||
Emelie Fast | 2004 | 27.36 | 27.36 | |||||||
Maja Frejd | 2004 | 31.46 | 58.82 | |||||||
Nina Pavlovic Cano | 2004 | 29.35 | 1:28.17 | |||||||
Nea Hjortsberg | 2004 | 29.10 | 1:57.27 | |||||||
2 | Väsby SS 1 | 2004 | Väsby Simsällskap | 2:03.16 | ||||||
Lovisa Fantenberg | 2004 | 31.79 | 31.79 | |||||||
Michelle Wissinger | 2004 | 30.01 | 1:01.80 | |||||||
Amanda Takala | 2004 | 31.60 | 1:33.40 | |||||||
Tove Pettersson | 2004 | 29.76 | 2:03.16 | |||||||
3 | Södertörn Damer [2005] 2 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:04.66 | ||||||
Olivia Barrios | 2004 | 29.73 | 29.73 | |||||||
Josefine Åkerman | 2004 | 32.66 | 1:02.39 | |||||||
Alva Barrios | 2005 | 31.70 | 1:34.09 | |||||||
Olivia Bäckström | 2005 | 30.57 | 2:04.66 | |||||||
4 | Södertälje Damer [2004] | 2004 | Södertälje Simsällskap | 2:06.87 | ||||||
Vilma Lindberg | 2004 | 30.11 | 30.11 | |||||||
Sofia Tossavainen | 2005 | 31.72 | 1:01.83 | |||||||
Ella Sörensen | 2004 | 34.25 | 1:36.08 | |||||||
Jennifer Mardo | 2005 | 30.79 | 2:06.87 | |||||||
5 | Väsby SS 2 | 2004 | Väsby Simsällskap | 2:08.68 | ||||||
Hanna Åkerman | 2004 | 31.66 | 31.66 | |||||||
Emma Nygård | 2004 | 32.92 | 1:04.58 | |||||||
Alice Lindgren | 2005 | 31.95 | 1:36.53 | |||||||
Jessika Mudyna | 2004 | 32.15 | 2:08.68 | |||||||
6 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:09.29 | ||||||
Malin Kullman | 2004 | 32.89 | 32.89 | |||||||
Johanna Bagelius | 2004 | 31.61 | 1:04.50 | |||||||
Belize Vaamonde | 2004 | 32.01 | 1:36.51 | |||||||
Sara Torstensson | 2004 | 32.78 | 2:09.29 | |||||||
7 | Södertörn Damer [2005] 3 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:15.61 | ||||||
Evangelia Vlachou | 2005 | 33.77 | 33.77 | |||||||
Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | 33.73 | 1:07.50 | |||||||
Aysha Camal Cerrato | 2004 | 34.11 | 1:41.61 | |||||||
Maria Flink | 2005 | 34.00 | 2:15.61 | |||||||
8 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:16.92 | ||||||
Alma Thunberg | 2005 | 33.87 | 33.87 | |||||||
Nova Morota | 2005 | 33.98 | 1:07.85 | |||||||
Wilma Eld | 2005 | 35.99 | 1:43.84 | |||||||
Veronica Olsson | 2005 | 33.08 | 2:16.92 | |||||||
9 | Väsby SS 3 | 2004 | Väsby Simsällskap | 2:18.16 | ||||||
Moa Nyblom | 2005 | 33.83 | 33.83 | |||||||
Linn Melander | 2005 | 33.88 | 1:07.71 | |||||||
Frida Steen | 2005 | 35.17 | 1:42.88 | |||||||
Amanda Fabel | 2005 | 35.28 | 2:18.16 | |||||||
10 | Väsby SS 4 | 2004 | Väsby Simsällskap | 2:24.11 | ||||||
Rebecca Velin | 2004 | 36.21 | 36.21 | |||||||
Lovisa Jardelid | 2005 | 35.15 | 1:11.36 | |||||||
Anna Safaei | 2004 | 34.84 | 1:46.20 | |||||||
Hanna Sköld | 2005 | 37.91 | 2:24.11 | |||||||
11 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:28.09 | ||||||
Alina Färm | 2005 | 37.35 | 37.35 | |||||||
Vera Tjäder | 2005 | 36.67 | 1:14.02 | |||||||
Wilma Groth | 2005 | 37.73 | 1:51.75 | |||||||
Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | 36.34 | 2:28.09 | |||||||
12 | Södertälje Damer [2004]2 | 2004 | Södertälje Simsällskap | 2:33.53 | ||||||
Cheyenne Bäckstrand | 2005 | 37.64 | 37.64 | |||||||
Wilma Landegren | 2004 | 37.25 | 1:14.89 | |||||||
Alice Englund | 2005 | 38.41 | 1:53.30 | |||||||
Emilia Teglöf | 2005 | 40.23 | 2:33.53 | |||||||
13 | Väsby SS Röd | 2004 | Väsby Simsällskap | 2:37.23 | ||||||
Alexandra Ward | 2005 | 38.30 | 38.30 | |||||||
Beatrice Scuderi | 2005 | 37.02 | 1:15.32 | |||||||
Elin Höök | 2005 | 41.19 | 1:56.51 | |||||||
Isabelle Skytt | 2005 | 40.72 | 2:37.23 | |||||||
14 | Väsby SS Svart | 2004 | Väsby Simsällskap | 2:39.74 | ||||||
Niyousha Rahimi | 2005 | 38.97 | 38.97 | |||||||
Clara Sundgren | 2005 | 37.15 | 1:16.12 | |||||||
Stella Garbrant | 2004 | 40.30 | 1:56.42 | |||||||
Cecilia Eklund | 2005 | 43.32 | 2:39.74 | |||||||
15 | Gss Flickor 1 | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:42.15 | ||||||
Vera Steen | 2005 | 36.52 | 36.52 | |||||||
Johanna Espeland | 2005 | 44.63 | 1:21.15 | |||||||
Sara Djerf | 2005 | 41.38 | 2:02.53 | |||||||
Tilda Olofsson | 2004 | 39.62 | 2:42.15 | |||||||
- | Spårvägen Damer Lag 4 | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Maja Lindgren | 2005 | 40.31 | 40.31 | |||||||
Liv Dahl | 2005 | 40.68 | 1:20.99 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 07:50 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:35 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Herrar [2005] 1 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:04.18 | ||||||
Malte Söderberg | 2004 | 29.08 | 29.08 | |||||||
Kevin Hellman | 2005 | 31.37 | 1:00.45 | |||||||
Emil Gunnarsson | 2004 | 32.22 | 1:32.67 | |||||||
Daner Alex Tapia | 2005 | 31.51 | 2:04.18 | |||||||
2 | Väsby SS | 2004 | Väsby Simsällskap | 2:07.50 | ||||||
Erik Bergman | 2004 | 31.19 | 31.19 | |||||||
Linus Areblad | 2004 | 30.10 | 1:01.29 | |||||||
Johan Montero | 2005 | 32.76 | 1:34.05 | |||||||
Ragnar Simonsson | 2004 | 33.45 | 2:07.50 | |||||||
3 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:11.91 | ||||||
Carl Malm | 2005 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Adrian Hellberg | 2005 | 33.24 | 1:05.65 | |||||||
Einar Styrman | 2005 | 33.75 | 1:39.40 | |||||||
David Holmberg | 2005 | 32.51 | 2:11.91 | |||||||
4 | Södertörn Herrar [2005] 2 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:11.94 | ||||||
Victor Lindbom | 2004 | 32.02 | 32.02 | |||||||
Lucas Vainio | 2004 | 32.54 | 1:04.56 | |||||||
Elliot Wennerström | 2005 | 34.78 | 1:39.34 | |||||||
Tobias Lindberg | 2005 | 32.60 | 2:11.94 | |||||||
5 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:18.65 | ||||||
Markus Annas | 2004 | 33.64 | 33.64 | |||||||
Joel Alm | 2004 | 34.53 | 1:08.17 | |||||||
Alan Eriksson | 2005 | 35.26 | 1:43.43 | |||||||
Viktor Dahlberg | 2005 | 35.22 | 2:18.65 | |||||||
6 | Gss Pojkar | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:20.41 | ||||||
Ted Wiker | 2004 | 32.69 | 32.69 | |||||||
Morten Brattgård | 2004 | 35.43 | 1:08.12 | |||||||
Melvin Rinaldo | 2005 | 39.28 | 1:47.40 | |||||||
Adrian Ekström | 2004 | 33.01 | 2:20.41 | |||||||
7 | Södertälje Herrar [2004] | 2004 | Södertälje Simsällskap | 2:23.99 | ||||||
Johan Thormé Rova | 2004 | 31.29 | 31.29 | |||||||
Lino Haglund | 2005 | 40.99 | 1:12.28 | |||||||
Arvid Engqvist | 2005 | 40.24 | 1:52.52 | |||||||
Vidar Carlbaum | 2005 | 31.47 | 2:23.99 | |||||||
8 | Spårvägen Herrar Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:27.00 | ||||||
Ludvig Alverfors | 2004 | 36.09 | 36.09 | |||||||
Wilmer Räni | 2005 | 37.39 | 1:13.48 | |||||||
Christoffer Lindahl | 2004 | 35.85 | 1:49.33 | |||||||
Milles Karlsson Karlström | 2005 | 37.67 | 2:27.00 | |||||||
9 | Spårvägen Herrar Lag 4 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:39.63 | ||||||
Felix Norlin | 2005 | 40.92 | 40.92 | |||||||
Eskil Joss Erkenvåg | 2005 | 42.44 | 1:23.36 | |||||||
Benjamin Bahajroy | 2005 | 37.63 | 2:00.99 | |||||||
Oscar Gustafson | 2005 | 38.64 | 2:39.63 | |||||||
10 | Södertälje Herrar [2004]2 | 2004 | Södertälje Simsällskap | 2:55.71 | ||||||
Joel Åman | 2005 | 49.58 | 49.58 | |||||||
Mellker Backman Magnusson | 2005 | 44.11 | 1:33.69 | |||||||
Björn Boström | 2005 | 46.42 | 2:20.11 | |||||||
Sebastian Frisch | 2004 | 35.60 | 2:55.71 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:35 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 23, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Spårvägen Mix Lag 1 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:19.29 | ||||||
Liam Lehtonen Hebert | 2006 | 34.59 | 34.59 | |||||||
Anton Jöngren | 2006 | 35.26 | 1:09.85 | |||||||
Alva Hellenius | 2006 | 37.62 | 1:47.47 | |||||||
Alexandra Alkas Alias | 2006 | 31.82 | 2:19.29 | |||||||
2 | Södertörn Mix Yngre | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:22.68 | ||||||
Filippa Hanikat | 2007 | 34.99 | 34.99 | |||||||
Gustav Storell | 2006 | 35.10 | 1:10.09 | |||||||
Julia Ottosson | 2006 | 38.00 | 1:48.09 | |||||||
Sam Hamzehnejad | 2006 | 34.59 | 2:22.68 | |||||||
3 | Spårvägen Mix Lag 2 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:23.19 | ||||||
Ella Holmberg | 2006 | 35.88 | 35.88 | |||||||
Pelle Vanhainen | 2006 | 36.42 | 1:12.30 | |||||||
William Erneholm | 2006 | 34.68 | 1:46.98 | |||||||
Lola Hjort Mowitz | 2006 | 36.21 | 2:23.19 | |||||||
4 | Väsby SS 2 | 2006 | Väsby Simsällskap | 2:34.06 | ||||||
Hanna Melander | 2007 | 34.70 | 34.70 | |||||||
Milla Wahlund | 2006 | 38.09 | 1:12.79 | |||||||
Theo Takala | 2007 | 40.72 | 1:53.51 | |||||||
Erik Frantz | 2006 | 40.55 | 2:34.06 | |||||||
5 | Spårvägen Mix Lag 3 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:40.22 | ||||||
Johanna Claesson | 2006 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Carla Rollvén | 2006 | 40.01 | 1:18.82 | |||||||
Nikolaj Alkas Alias | 2008 | 39.67 | 1:58.49 | |||||||
Oliver Geaney | 2006 | 41.73 | 2:40.22 | |||||||
6 | Ösmo SS Mix 1 | 2006 | Ösmo Simsällskap | 3:10.11 | ||||||
Jonas Kvist | 2006 | 34.47 | 34.47 | |||||||
Leah Sandelius | 2007 | 48.32 | 1:22.79 | |||||||
Sven Köster | 2007 | 56.69 | 2:19.48 | |||||||
Ida Källman | 2006 | 50.63 | 3:10.11 | |||||||
- | Spårvägen Mix Lag 4 | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Södertälje Mix [2006] | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Cecilia Adielsson | 2006 | 39.72 | 39.72 | |||||||
Moa Berg | 2006 | 36.34 | 1:16.06 | |||||||
- | Väsby SS 1 | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:48 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 29.28 | 1:00.75 | |||||
2 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 30.86 | 1:03.59 | |||||
3 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 30.17 | 1:04.41 | |||||
4 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 30.84 | 1:04.71 | |||||
5 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.26 | 1:05.08 | |||||
6 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.09 | 1:05.27 | |||||
7 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 31.09 | 1:05.32 | |||||
8 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 31.55 | 1:06.24 | |||||
9 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 32.62 | 1:07.40 | |||||
10 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 32.99 | 1:08.59 | |||||
11 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.35 | 1:09.16 | |||||
12 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 33.28 | 1:09.68 | |||||
13 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.36 | 1:10.54 | |||||
14 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 33.12 | 1:10.55 | |||||
15 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.11 | 1:10.79 | |||||
16 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.44 | 1:11.24 | |||||
17 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.25 | 1:11.50 | |||||
18 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.71 | 1:13.72 | |||||
19 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.95 | 1:14.33 | |||||
20 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 35.95 | 1:14.40 | |||||
21 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.95 | 1:14.46 | |||||
22 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 34.46 | 1:14.70 | |||||
23 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.38 | 1:15.09 | |||||
24 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.36 | 1:16.30 | |||||
25 | Clara Serse | 2004 | Kanaans Simsällskap | 36.65 | 1:16.54 | |||||
26 | Oliwia Lange | 2004 | Södertälje Simsällskap | 36.66 | 1:16.61 | |||||
27 | Lea Sarlija | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.97 | 1:16.80 | |||||
28 | Desiree Zhang | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.03 | 1:17.15 | |||||
29 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.05 | 1:17.74 | |||||
30 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.19 | 1:20.72 | |||||
31 | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 38.33 | 1:21.53 | |||||
32 | Aliette Hellberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 42.78 | 1:28.39 | |||||
33 | Stella Garbrant | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.06 | 1:29.37 | |||||
- | Elsa Reutergårdh | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:48 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 25, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 30.32 | 1:02.76 | |||||
2 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 30.75 | 1:04.75 | |||||
3 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 33.05 | 1:06.97 | |||||
4 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.39 | 1:07.93 | |||||
5 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 32.56 | 1:08.01 | |||||
6 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.22 | 1:09.82 | |||||
7 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.70 | 1:10.19 | |||||
8 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.07 | 1:11.97 | |||||
9 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.01 | 1:12.92 | |||||
10 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.63 | 1:14.34 | |||||
11 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 35.77 | 1:15.55 | |||||
12 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 34.59 | 1:15.72 | |||||
13 | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.40 | 1:16.55 | |||||
14 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.63 | 1:18.54 | |||||
15 | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.17 | 1:19.54 | |||||
16 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 37.46 | 1:19.89 | |||||
17 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 37.76 | 1:20.69 | |||||
18 | Sebastian Frisch | 2004 | Södertälje Simsällskap | 38.07 | 1:22.01 | |||||
19 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.62 | 1:22.45 | |||||
20 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.35 | 1:29.70 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:53 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Brandt | 2006 | Väsby Simsällskap | 33.93 | 1:11.13 | |||||
2 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 33.59 | 1:12.67 | |||||
3 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 34.95 | 1:13.18 | |||||
4 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 35.15 | 1:16.44 | |||||
5 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.73 | 1:18.35 | |||||
6 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 36.72 | 1:20.95 | |||||
7 | Maj Unevik | 2006 | Väsby Simsällskap | 38.79 | 1:23.43 | |||||
8 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 39.33 | 1:24.13 | |||||
9 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.64 | 1:24.19 | |||||
10 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.11 | 1:24.58 | |||||
11 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 39.83 | 1:24.69 | |||||
12 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 41.21 | 1:25.15 | |||||
13 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.04 | 1:26.52 | |||||
14 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.92 | 1:27.23 | |||||
15 | Ella Renholm | 2006 | Väsby Simsällskap | 41.03 | 1:27.31 | |||||
16 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 41.56 | 1:27.61 | |||||
17 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.87 | 1:27.63 | |||||
18 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.47 | 1:27.83 | |||||
19 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 41.68 | 1:30.15 | |||||
20 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.92 | 1:33.70 | |||||
21 | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | 43.51 | 1:34.27 | |||||
21 | Tindra Funke | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.45 | 1:34.27 | |||||
23 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.11 | 1:34.30 | |||||
24 | Hanna Lanner | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.58 | 1:34.85 | |||||
25 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 44.76 | 1:35.56 | |||||
26 | Arminda Apaza Cutile | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.54 | 1:36.56 | |||||
27 | Mila Ekfeldt | 2006 | Väsby Simsällskap | 46.09 | 1:39.76 | |||||
28 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 46.01 | 1:40.14 | |||||
29 | Lea Rosenholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.20 | 1:43.11 | |||||
30 | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.95 | 1:43.73 | |||||
31 | Minou Merati | 2006 | Södertälje Simsällskap | 44.75 | 1:43.98 | |||||
32 | Viola Holfelt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 48.54 | 1:45.22 | |||||
33 | Emma Goulet | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.87 | 1:45.55 | |||||
34 | Ellen Broddvall | 2006 | Södertälje Simsällskap | 49.25 | 1:46.50 | |||||
35 | Emma van de Beek | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.20 | 1:48.89 | |||||
36 | Tina Jansen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 47.95 | 1:49.81 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:04 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 27, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 34.95 | 1:13.49 | |||||
2 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 35.57 | 1:15.06 | |||||
3 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.13 | 1:15.46 | |||||
4 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 36.30 | 1:17.68 | |||||
5 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 37.95 | 1:20.17 | |||||
6 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.19 | 1:20.20 | |||||
7 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 37.06 | 1:21.40 | |||||
8 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.74 | 1:21.52 | |||||
9 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.67 | 1:21.88 | |||||
10 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.78 | 1:29.17 | |||||
11 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.68 | 1:29.99 | |||||
12 | Erik Frantz | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.55 | 1:30.38 | |||||
13 | Anton Perisic | 2006 | Väsby Simsällskap | 43.75 | 1:32.42 | |||||
14 | Noah Alm | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.25 | 1:32.56 | |||||
15 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.76 | 1:32.61 | |||||
16 | Björn Essen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.10 | 1:33.02 | |||||
17 | Leo Serse | 2006 | Kanaans Simsällskap | 44.03 | 1:34.78 | |||||
18 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 45.51 | 1:35.04 | |||||
19 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.00 | 1:35.10 | |||||
20 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.15 | 1:37.69 | |||||
21 | Henrik Fjellström | 2006 | Väsby Simsällskap | 50.37 | 1:49.88 | |||||
22 | Jakob Stenbom | 2006 | Väsby Simsällskap | 50.78 | 1:51.45 | |||||
23 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.97 | 1:53.20 | |||||
24 | Casper Sundgren | 2006 | Väsby Simsällskap | 50.60 | 1:54.11 | |||||
25 | Hjalmar Witt | 2006 | Spårvägen Simförening | 57.93 | 2:07.83 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:13 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 28, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 38.75 | ||||||
2 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 43.25 | ||||||
3 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.46 | ||||||
4 | Hanna Melander | 2007 | Väsby Simsällskap | 43.82 | ||||||
5 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.95 | ||||||
6 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 44.76 | ||||||
7 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.94 | ||||||
8 | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | 45.04 | ||||||
9 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.29 | ||||||
10 | Hanna Areblad | 2007 | Väsby Simsällskap | 45.41 | ||||||
11 | Melissa Klintengren | 2007 | Södertälje Simsällskap | 46.10 | ||||||
12 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.33 | ||||||
13 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 47.37 | ||||||
14 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 47.63 | ||||||
15 | Hedvig Nordström | 2007 | Södertörns Simsällskap | 48.48 | ||||||
16 | Adiyat Coles | 2008 | Södertörns Simsällskap | 48.63 | ||||||
17 | Josefine Hafstad | 2007 | Väsby Simsällskap | 49.14 | ||||||
18 | Saga Johansson | 2008 | Väsby Simsällskap | 49.60 | ||||||
19 | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | 50.46 | ||||||
20 | Thea Hollén | 2007 | Södertörns Simsällskap | 50.70 | ||||||
21 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 51.69 | ||||||
22 | Fanny Karls | 2007 | Väsby Simsällskap | 51.76 | ||||||
22 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 51.76 | ||||||
24 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.67 | ||||||
25 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 53.09 | ||||||
26 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 53.25 | ||||||
27 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 53.36 | ||||||
28 | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | 53.68 | ||||||
29 | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | 53.85 | ||||||
30 | Alva Lindberg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 53.96 | ||||||
31 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 54.53 | ||||||
32 | Amanda Rosborg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 54.86 | ||||||
33 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 55.66 | ||||||
34 | Moa Groth | 2007 | Spårvägen Simförening | 55.83 | ||||||
35 | Carolina Sönner | 2007 | Södertälje Simsällskap | 56.36 | ||||||
36 | Lina Thunvall | 2008 | Ösmo Simsällskap | 56.41 | ||||||
37 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:01.16 | ||||||
38 | Matilda Holmerin | 2007 | Södertälje Simsällskap | 1:03.73 | ||||||
- | Mathilda Wilsson | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vera Duhlin | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:34 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 29, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 40.07 | ||||||
2 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.34 | ||||||
3 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 42.62 | ||||||
4 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 44.12 | ||||||
5 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 44.24 | ||||||
6 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 46.77 | ||||||
7 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.63 | ||||||
8 | Erik Svensson | 2007 | Väsby Simsällskap | 47.81 | ||||||
9 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 48.25 | ||||||
10 | Jacob Pettersson | 2008 | Väsby Simsällskap | 48.76 | ||||||
11 | Colin Rosén | 2008 | Väsby Simsällskap | 48.83 | ||||||
12 | Steven Javier Perez Cevallos | 2007 | Väsby Simsällskap | 51.29 | ||||||
13 | Valter Åsberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 51.54 | ||||||
14 | Konstantinos Georgiadis Thriskos | 2007 | Spårvägen Simförening | 52.05 | ||||||
15 | Felix Tetli | 2007 | Södertälje Simsällskap | 52.74 | ||||||
16 | Elton Rosén | 2010 | Väsby Simsällskap | 52.82 | ||||||
17 | Axel Wickbom | 2007 | Spårvägen Simförening | 53.51 | ||||||
18 | Ludvig Sandman | 2007 | Ösmo Simsällskap | 53.67 | ||||||
19 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 54.41 | ||||||
20 | Sven Köster | 2007 | Ösmo Simsällskap | 1:02.95 | ||||||
- | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Noah Björkhed | 2007 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:34 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.18 | 1:07.20 | |||||
2 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.53 | 1:09.11 | |||||
3 | Nea Hjortsberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.97 | 1:14.97 | |||||
4 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 36.10 | 1:18.45 | |||||
5 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.37 | 1:19.03 | |||||
6 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.19 | 1:19.57 | |||||
7 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.96 | 1:20.24 | |||||
8 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.78 | 1:21.07 | |||||
9 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.25 | 1:21.31 | |||||
10 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.39 | 1:25.81 | |||||
11 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.46 | 1:26.68 | |||||
12 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 38.78 | 1:27.34 | |||||
13 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.16 | 1:27.64 | |||||
14 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.09 | 1:29.41 | |||||
15 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.82 | 1:30.05 | |||||
16 | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 45.46 | 1:38.04 | |||||
17 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.31 | 1:39.47 | |||||
- | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.10 | 1:12.61 | |||||
2 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.59 | 1:16.48 | |||||
3 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.17 | 1:22.08 | |||||
4 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.36 | 1:22.16 | |||||
5 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.74 | 1:25.64 | |||||
6 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.43 | 1:30.59 | |||||
7 | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.50 | 1:32.90 | |||||
8 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.84 | 1:40.91 | |||||
- | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:56 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 32, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.17 | 1:29.57 | |||||
2 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 45.31 | 1:35.38 | |||||
3 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.05 | 1:38.76 | |||||
4 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.63 | 1:38.92 | |||||
5 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 45.38 | 1:40.88 | |||||
6 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 47.28 | 1:41.37 | |||||
7 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 49.39 | 1:42.19 | |||||
8 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 47.64 | 1:42.49 | |||||
9 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 48.54 | 1:43.03 | |||||
10 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.06 | 1:44.12 | |||||
11 | Ella Renholm | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.59 | 1:44.29 | |||||
12 | Viola Holfelt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 51.64 | 1:48.53 | |||||
13 | Maj Unevik | 2006 | Väsby Simsällskap | 51.90 | 1:50.06 | |||||
14 | Lea Rosenholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 52.88 | 1:50.37 | |||||
15 | Hanna Lanner | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 53.69 | 1:50.59 | |||||
16 | Tindra Funke | 2006 | Väsby Simsällskap | 52.86 | 1:52.62 | |||||
17 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 51.89 | 1:53.68 | |||||
18 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.91 | 1:54.92 | |||||
19 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 54.71 | 1:55.76 | |||||
20 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 54.65 | 1:55.94 | |||||
21 | Tina Jansen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 52.55 | 1:56.03 | |||||
22 | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | 52.39 | 1:57.07 | |||||
23 | Ellen Broddvall | 2006 | Södertälje Simsällskap | 55.06 | 1:57.91 | |||||
24 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 56.56 | 1:58.15 | |||||
25 | Emma Goulet | 2006 | Spårvägen Simförening | 54.87 | 1:59.75 | |||||
26 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 57.78 | 1:59.84 | |||||
27 | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | 57.02 | 2:01.53 | |||||
28 | Mila Ekfeldt | 2006 | Väsby Simsällskap | 56.89 | 2:01.56 | |||||
29 | Ida Källman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 1:01.09 | 2:10.55 | |||||
- | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Junie Jansson Östlund | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Minou Merati | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:18 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 33, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.35 | 1:32.23 | |||||
2 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 43.01 | 1:32.37 | |||||
3 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.28 | 1:35.49 | |||||
4 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 44.84 | 1:36.12 | |||||
5 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.22 | 1:41.42 | |||||
6 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 48.29 | 1:41.65 | |||||
7 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 48.88 | 1:42.33 | |||||
8 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.61 | 1:42.99 | |||||
9 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.89 | 1:51.21 | |||||
10 | Erik Frantz | 2006 | Väsby Simsällskap | 53.79 | 1:52.93 | |||||
11 | Björn Essen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 53.73 | 1:53.96 | |||||
12 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 52.46 | 1:54.81 | |||||
13 | Anton Perisic | 2006 | Väsby Simsällskap | 58.24 | 2:01.81 | |||||
14 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 57.63 | 2:04.37 | |||||
15 | Henrik Fjellström | 2006 | Väsby Simsällskap | 59.27 | 2:05.72 | |||||
16 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:00.92 | 2:08.40 | |||||
17 | Jakob Stenbom | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:01.64 | 2:09.17 | |||||
- | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Leo Serse | 2006 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Noah Alm | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:18 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 34, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.25 | ||||||
2 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 48.14 | ||||||
3 | Hanna Melander | 2007 | Väsby Simsällskap | 48.94 | ||||||
4 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 49.01 | ||||||
5 | Adiyat Coles | 2008 | Södertörns Simsällskap | 49.20 | ||||||
6 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.85 | ||||||
7 | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | 49.90 | ||||||
8 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.98 | ||||||
9 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 50.12 | ||||||
10 | Hedvig Nordström | 2007 | Södertörns Simsällskap | 50.49 | ||||||
11 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 53.06 | ||||||
12 | Fanny Karls | 2007 | Väsby Simsällskap | 53.49 | ||||||
13 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 53.80 | ||||||
13 | Mathilda Wilsson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 53.80 | ||||||
15 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 54.68 | ||||||
16 | Amanda Rosborg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 55.54 | ||||||
17 | Yasmin Achahbar | 2008 | Södertörns Simsällskap | 55.70 | ||||||
18 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 55.85 | ||||||
19 | Thea Severinsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 55.88 | ||||||
20 | Ines Öhlin | 2008 | Södertörns Simsällskap | 56.25 | ||||||
21 | Lina Thunvall | 2008 | Ösmo Simsällskap | 56.73 | ||||||
22 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 56.87 | ||||||
23 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 56.96 | ||||||
24 | Thea Hollén | 2007 | Södertörns Simsällskap | 57.05 | ||||||
25 | Jasmine Lång | 2007 | Ösmo Simsällskap | 57.75 | ||||||
26 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 58.14 | ||||||
27 | Hanna Areblad | 2007 | Väsby Simsällskap | 58.61 | ||||||
28 | Alva Lindberg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 59.22 | ||||||
29 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 59.85 | ||||||
30 | Saga Johansson | 2008 | Väsby Simsällskap | 1:00.07 | ||||||
31 | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | 1:00.96 | ||||||
32 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:01.93 | ||||||
33 | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | 1:02.20 | ||||||
34 | Carolina Sönner | 2007 | Södertälje Simsällskap | 1:02.63 | ||||||
35 | Agnes Klingh | 2008 | Väsby Simsällskap | 1:03.01 | ||||||
36 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:03.03 | ||||||
37 | Moa Groth | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:03.99 | ||||||
38 | Josefine Hafstad | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:04.00 | ||||||
39 | Matilda Holmerin | 2007 | Södertälje Simsällskap | 1:04.62 | ||||||
40 | Moa Bäckström | 2010 | Södertörns Simsällskap | 1:07.80 | ||||||
- | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Freija Ekström | 2009 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melissa Klintengren | 2007 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vera Duhlin | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:41 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 35, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 45.76 | ||||||
2 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.00 | ||||||
3 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.41 | ||||||
4 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 52.90 | ||||||
5 | Lucas Netzell | 2008 | Södertörns Simsällskap | 52.92 | ||||||
6 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 54.11 | ||||||
7 | Colin Rosén | 2008 | Väsby Simsällskap | 56.73 | ||||||
8 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 57.34 | ||||||
9 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 57.39 | ||||||
10 | Valter Åsberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 57.44 | ||||||
11 | Ludvig Sandman | 2007 | Ösmo Simsällskap | 57.85 | ||||||
12 | Jacob Pettersson | 2008 | Väsby Simsällskap | 59.17 | ||||||
13 | Steven Javier Perez Cevallos | 2007 | Väsby Simsällskap | 59.55 | ||||||
14 | Felix Tetli | 2007 | Södertälje Simsällskap | 1:00.27 | ||||||
15 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 1:00.56 | ||||||
16 | Konstantinos Georgiadis Thriskos | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:01.88 | ||||||
17 | Erik Svensson | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:02.62 | ||||||
18 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:02.64 | ||||||
19 | Sven Köster | 2007 | Ösmo Simsällskap | 1:06.54 | ||||||
20 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:07.21 | ||||||
- | Axel Wickbom | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Levander | 2008 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nils Bengtsson | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Noah Björkhed | 2007 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:41 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:49 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 36, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.32 | 1:23.27 | |||||
2 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.82 | 1:24.82 | |||||
3 | Elsa Brandt | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.16 | 1:25.84 | |||||
4 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 43.80 | 1:30.18 | |||||
5 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.65 | 1:30.62 | |||||
6 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 45.89 | 1:34.61 | |||||
7 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 46.66 | 1:36.57 | |||||
8 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.80 | 1:37.17 | |||||
9 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 46.71 | 1:38.31 | |||||
10 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.05 | 1:38.45 | |||||
11 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.82 | 1:38.61 | |||||
12 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 50.21 | 1:41.94 | |||||
13 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.66 | 1:42.90 | |||||
14 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.58 | 1:44.17 | |||||
15 | Ebba Mattisson | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.86 | 1:44.28 | |||||
16 | Maj Unevik | 2006 | Väsby Simsällskap | 50.85 | 1:45.09 | |||||
17 | Tindra Funke | 2006 | Väsby Simsällskap | 51.16 | 1:45.37 | |||||
18 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 51.68 | 1:46.96 | |||||
19 | Arminda Apaza Cutile | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 51.55 | 1:47.46 | |||||
20 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.27 | 1:48.27 | |||||
21 | Mila Ekfeldt | 2006 | Väsby Simsällskap | 53.22 | 1:50.95 | |||||
22 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 56.34 | 1:53.62 | |||||
23 | Ellen Broddvall | 2006 | Södertälje Simsällskap | 56.26 | 1:58.51 | |||||
24 | Minou Merati | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:01.12 | 2:05.23 | |||||
25 | Emma Goulet | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:06.60 | 2:11.16 | |||||
- | Lea Rosenholm | 2006 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tina Jansen | 2006 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Viola Holfelt | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:49 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 37, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 40.90 | 1:23.83 | |||||
2 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.92 | 1:24.76 | |||||
3 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.10 | 1:26.18 | |||||
4 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.56 | 1:29.65 | |||||
5 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.55 | 1:34.64 | |||||
6 | Björn Essen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 45.20 | 1:35.02 | |||||
7 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.49 | 1:35.32 | |||||
8 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.27 | 1:37.18 | |||||
9 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.94 | 1:40.35 | |||||
10 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 48.24 | 1:42.33 | |||||
11 | Erik Frantz | 2006 | Väsby Simsällskap | 49.49 | 1:44.09 | |||||
12 | Noah Alm | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.58 | 1:46.09 | |||||
13 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 54.67 | 1:49.28 | |||||
14 | Anton Perisic | 2006 | Väsby Simsällskap | 53.26 | 1:50.81 | |||||
15 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.19 | 1:52.96 | |||||
16 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 56.13 | 1:53.01 | |||||
17 | Hjalmar Witt | 2006 | Spårvägen Simförening | 58.37 | 2:01.83 | |||||
- | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 12:21 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 38, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Väsby SS 1 | 2006 | Väsby Simsällskap | 2:39.25 | ||||||
Felicia Brännbäck | 2006 | 39.31 | 39.31 | |||||||
Milla Wahlund | 2006 | 46.47 | 1:25.78 | |||||||
Ella Renholm | 2006 | 39.93 | 2:05.71 | |||||||
Elsa Brandt | 2006 | 33.54 | 2:39.25 | |||||||
2 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:44.91 | ||||||
Ella Holmberg | 2006 | 43.89 | 43.89 | |||||||
Alva Hellenius | 2006 | 46.96 | 1:30.85 | |||||||
Alexandra Alkas Alias | 2006 | 36.02 | 2:06.87 | |||||||
Lola Hjort Mowitz | 2006 | 38.04 | 2:44.91 | |||||||
3 | Södertörn Flickor 1 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:48.39 | ||||||
Filippa Hanikat | 2007 | 40.24 | 40.24 | |||||||
Julia Ottosson | 2006 | 45.27 | 1:25.51 | |||||||
Lovisa Lindberg | 2007 | 44.69 | 2:10.20 | |||||||
Alicia Aalo | 2007 | 38.19 | 2:48.39 | |||||||
4 | Södertälje Damer [2006] | 2006 | Södertälje Simsällskap | 2:54.00 | ||||||
Cecilia Adielsson | 2006 | 47.02 | 47.02 | |||||||
Clara Teljstedt | 2006 | 46.49 | 1:33.51 | |||||||
Moa Berg | 2006 | 42.63 | 2:16.14 | |||||||
Melissa Klintengren | 2007 | 37.86 | 2:54.00 | |||||||
5 | Ösmo SS Damer [2006] | 2006 | Ösmo Simsällskap | 2:59.24 | ||||||
Agnes Öhman | 2006 | 46.21 | 46.21 | |||||||
Freja Vesterlund | 2006 | 46.10 | 1:32.31 | |||||||
Meja Thunvall | 2006 | 44.04 | 2:16.35 | |||||||
Jasmine Lång | 2007 | 42.89 | 2:59.24 | |||||||
6 | Södertörn Flickor 2 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 3:02.27 | ||||||
Malva Lundberg | 2007 | 44.04 | 44.04 | |||||||
Adiyat Coles | 2008 | 49.11 | 1:33.15 | |||||||
Nadja Travar | 2007 | 48.83 | 2:21.98 | |||||||
Juni Stenbacka | 2007 | 40.29 | 3:02.27 | |||||||
7 | Södertörn Flickor 3 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 3:15.63 | ||||||
Dahlia Heidarian | 2008 | 52.74 | 52.74 | |||||||
Hedvig Nordström | 2007 | 50.78 | 1:43.52 | |||||||
Mathilda Wilsson | 2007 | 46.61 | 2:30.13 | |||||||
Thea Hollén | 2007 | 45.50 | 3:15.63 | |||||||
8 | Väsby SS 3 | 2006 | Väsby Simsällskap | 3:18.13 | ||||||
Hanna Areblad | 2007 | 47.04 | 47.04 | |||||||
Vera Wijk | 2006 | 56.94 | 1:43.98 | |||||||
Tindra Funke | 2006 | 51.09 | 2:35.07 | |||||||
Josefine Hafstad | 2007 | 43.06 | 3:18.13 | |||||||
9 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2006 | Spårvägen Simförening | 3:18.66 | ||||||
Astrid Öhlén | 2006 | 46.35 | 46.35 | |||||||
Lea Rosenholm | 2006 | 51.23 | 1:37.58 | |||||||
Carla Rollvén | 2006 | 51.82 | 2:29.40 | |||||||
Engla Hellenius | 2008 | 49.26 | 3:18.66 | |||||||
- | Spårvägen Damer Lag 2 | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Agnes Thunberg | 2007 | 45.45 | 45.45 | |||||||
- | Väsby SS 2 | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Ida Johansson | 2006 | 42.93 | 42.93 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 12:21 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 12:22 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 39, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Pojkar 1 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:45.42 | ||||||
Sam Hamzehnejad | 2006 | 42.97 | 42.97 | |||||||
Gustav Storell | 2006 | 43.14 | 1:26.11 | |||||||
Elton Söderberg | 2006 | 42.64 | 2:08.75 | |||||||
Julius Dorch Juliusson | 2007 | 36.67 | 2:45.42 | |||||||
2 | Väsby SS 1 | 2006 | Väsby Simsällskap | 2:45.98 | ||||||
Theo Takala | 2007 | 45.15 | 45.15 | |||||||
Erik Frantz | 2006 | 49.58 | 1:34.73 | |||||||
Casper Rengart | 2006 | 38.07 | 2:12.80 | |||||||
Eddie Peng | 2007 | 33.18 | 2:45.98 | |||||||
3 | Södertörn Pojkar 2 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:59.33 | ||||||
Moritz Karlsson | 2008 | 47.50 | 47.50 | |||||||
Jonathan Åkerman | 2006 | 47.63 | 1:35.13 | |||||||
Björn Essen | 2006 | 45.03 | 2:20.16 | |||||||
Tommy Ritmberg | 2007 | 39.17 | 2:59.33 | |||||||
4 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2006 | Spårvägen Simförening | 3:12.78 | ||||||
Lucas Goulet | 2008 | 44.39 | 44.39 | |||||||
Nikolaj Alkas Alias | 2008 | 53.44 | 1:37.83 | |||||||
Nathanael Alexandersson | 2006 | 53.22 | 2:31.05 | |||||||
Noah Alm | 2006 | 41.73 | 3:12.78 | |||||||
5 | Väsby SS 2 | 2006 | Väsby Simsällskap | 3:12.97 | ||||||
Erik Svensson | 2007 | 49.32 | 49.32 | |||||||
Colin Rosén | 2008 | 56.02 | 1:45.34 | |||||||
Vilmer Lindström | 2007 | 46.19 | 2:31.53 | |||||||
Anton Perisic | 2006 | 41.44 | 3:12.97 | |||||||
6 | Södertörn Pojkar 3 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 3:31.99 | ||||||
Valter Åsberg | 2007 | 52.29 | 52.29 | |||||||
Lucas Netzell | 2008 | 55.27 | 1:47.56 | |||||||
Niklas Nygren | 2006 | 52.26 | 2:39.82 | |||||||
Folke Duhlin | 2009 | 52.17 | 3:31.99 | |||||||
7 | Spårvägen Herrar Lag 3 | 2006 | Spårvägen Simförening | 3:38.52 | ||||||
Konstantinos Georgiadis Thriskos | 2007 | 55.68 | 55.68 | |||||||
Rasmus Öst | 2007 | 1:04.51 | 2:00.19 | |||||||
Oliver Geaney | 2006 | 52.20 | 2:52.39 | |||||||
Wilmer Riisgaard | 2006 | 46.13 | 3:38.52 | |||||||
- | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Pelle Vanhainen | 2006 | 43.17 | 43.17 | |||||||
Anton Jöngren | 2006 | 48.50 | 1:31.67 | |||||||
William Erneholm | 2006 | 43.02 | 2:14.69 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 12:22 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 40, 4X50m Medley Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Spårvägen Mix Lag 1 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:34.45 | ||||||
Liam Lehtonen Hebert | 2006 | 39.44 | 39.44 | |||||||
Ella Holmberg | 2006 | 44.42 | 1:23.86 | |||||||
Alexandra Alkas Alias | 2006 | 34.98 | 1:58.84 | |||||||
William Erneholm | 2006 | 35.61 | 2:34.45 | |||||||
2 | Väsby SS 1 | 2006 | Väsby Simsällskap | 2:37.66 | ||||||
Felicia Brännbäck | 2006 | 39.89 | 39.89 | |||||||
Eddie Peng | 2007 | 46.68 | 1:26.57 | |||||||
Casper Rengart | 2006 | 37.80 | 2:04.37 | |||||||
Elsa Brandt | 2006 | 33.29 | 2:37.66 | |||||||
3 | Södertälje Mix [2006] | 2006 | Södertälje Simsällskap | 2:52.43 | ||||||
Cecilia Adielsson | 2006 | 46.41 | 46.41 | |||||||
Clara Teljstedt | 2006 | 46.66 | 1:33.07 | |||||||
Valentino Vrbanus | 2006 | 37.93 | 2:11.00 | |||||||
Sixten Selander | 2006 | 41.43 | 2:52.43 | |||||||
4 | Väsby SS 2 | 2006 | Väsby Simsällskap | 2:56.26 | ||||||
Theo Takala | 2007 | 46.51 | 46.51 | |||||||
Milla Wahlund | 2006 | 45.15 | 1:31.66 | |||||||
Ella Renholm | 2006 | 43.12 | 2:14.78 | |||||||
Erik Frantz | 2006 | 41.48 | 2:56.26 | |||||||
5 | Ösmo SS Mix 1 | 2006 | Ösmo Simsällskap | 3:00.79 | ||||||
Jonas Kvist | 2006 | 47.64 | 47.64 | |||||||
Freja Vesterlund | 2006 | 44.99 | 1:32.63 | |||||||
Meja Thunvall | 2006 | 43.03 | 2:15.66 | |||||||
Ludvig Sandman | 2007 | 45.13 | 3:00.79 | |||||||
6 | Spårvägen Mix Lag 3 | 2006 | Spårvägen Simförening | 3:03.99 | ||||||
Astrid Öhlén | 2006 | 45.17 | 45.17 | |||||||
Nikolaj Alkas Alias | 2008 | 50.61 | 1:35.78 | |||||||
Johanna Claesson | 2006 | 47.66 | 2:23.44 | |||||||
Lucas Goulet | 2008 | 40.55 | 3:03.99 | |||||||
7 | Spårvägen Mix Lag 4 | 2006 | Spårvägen Simförening | 3:11.84 | ||||||
Matilda Karlsson | 2007 | 49.69 | 49.69 | |||||||
Nathanael Alexandersson | 2006 | 54.75 | 1:44.44 | |||||||
Oliver Geaney | 2006 | 49.53 | 2:33.97 | |||||||
Agnes Thunberg | 2007 | 37.87 | 3:11.84 | |||||||
- | Spårvägen Mix Lag 2 | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Pelle Vanhainen | 2006 | 46.07 | 46.07 | |||||||
Alva Hellenius | 2006 | 46.60 | 1:32.67 | |||||||
Lola Hjort Mowitz | 2006 | 48.35 | 2:21.02 | |||||||
- | Södertörn Mix Yngre | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Filippa Hanikat | 2007 | 39.81 | 39.81 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:26 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 41, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 17.52 | ||||||
2 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 18.38 | ||||||
3 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 18.94 | ||||||
4 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 19.30 | ||||||
5 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 19.58 | ||||||
6 | Hanna Melander | 2007 | Väsby Simsällskap | 19.76 | ||||||
7 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 20.32 | ||||||
8 | Vera Duhlin | 2007 | Södertörns Simsällskap | 20.49 | ||||||
9 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 21.07 | ||||||
10 | Hedvig Nordström | 2007 | Södertörns Simsällskap | 21.15 | ||||||
11 | Mathilda Wilsson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 21.28 | Enligt TLB | |||||
12 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 21.47 | ||||||
13 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 21.69 | ||||||
14 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 21.77 | ||||||
15 | Maja Wallmark | 2007 | Kanaans Simsällskap | 21.99 | ||||||
16 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 23.06 | ||||||
17 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 23.20 | ||||||
18 | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | 23.30 | ||||||
19 | Thea Hollén | 2007 | Södertörns Simsällskap | 23.34 | ||||||
20 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 23.39 | ||||||
21 | Adiyat Coles | 2008 | Södertörns Simsällskap | 23.64 | ||||||
22 | Moa Bäckström | 2010 | Södertörns Simsällskap | 24.09 | ||||||
23 | Moa Groth | 2007 | Spårvägen Simförening | 24.57 | ||||||
24 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 24.97 | ||||||
25 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 25.36 | ||||||
26 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 25.79 | ||||||
27 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 30.53 | ||||||
- | Amanda Rosborg | 2008 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Carolina Sönner | 2007 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lina Thunvall | 2008 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Holmerin | 2007 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melissa Klintengren | 2007 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:26 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 42, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 17.18 | ||||||
2 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 17.89 | ||||||
3 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 20.11 | ||||||
4 | Colin Rosén | 2008 | Väsby Simsällskap | 20.20 | ||||||
5 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 20.70 | ||||||
6 | Lucas Netzell | 2008 | Södertörns Simsällskap | 22.04 | ||||||
7 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 22.26 | ||||||
8 | Ludvig Sandman | 2007 | Ösmo Simsällskap | 22.33 | ||||||
9 | Valter Åsberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 22.36 | ||||||
10 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 22.58 | ||||||
11 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 22.66 | ||||||
12 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 24.10 | ||||||
13 | Jacob Pettersson | 2008 | Väsby Simsällskap | 24.29 | ||||||
14 | Axel Wickbom | 2007 | Spårvägen Simförening | 24.84 | ||||||
15 | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | 25.63 | ||||||
16 | Konstantinos Georgiadis Thriskos | 2007 | Spårvägen Simförening | 26.62 | ||||||
17 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 27.44 | ||||||
- | Felix Tetli | 2007 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Sven Köster | 2007 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 43, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 37.04 | 1:16.36 | |||||
2 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.55 | 1:18.22 | |||||
3 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.52 | 1:18.37 | |||||
4 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.50 | 1:19.48 | |||||
5 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.59 | 1:20.82 | |||||
6 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.84 | 1:22.23 | |||||
7 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.54 | 1:22.53 | |||||
8 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 40.23 | 1:22.66 | |||||
9 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.10 | 1:22.89 | |||||
10 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.88 | 1:23.45 | |||||
11 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.80 | 1:24.48 | |||||
12 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.25 | 1:25.11 | |||||
13 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.68 | 1:25.32 | |||||
14 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 43.08 | 1:26.13 | |||||
15 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.12 | 1:27.52 | |||||
16 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 42.76 | 1:27.76 | |||||
17 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.76 | 1:29.24 | |||||
18 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.46 | 1:30.98 | |||||
19 | Niyousha Rahimi | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.37 | 1:32.05 | |||||
20 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.54 | 1:32.39 | |||||
21 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.98 | 1:32.71 | |||||
22 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 46.12 | 1:33.62 | |||||
23 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.63 | 1:34.43 | |||||
24 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.18 | 1:34.89 | |||||
25 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 46.09 | 1:35.50 | |||||
26 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.99 | 1:36.79 | |||||
27 | Theodora Kidane | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.67 | 1:38.14 | |||||
28 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.49 | 1:39.50 | |||||
29 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 51.04 | 1:42.56 | |||||
30 | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | 52.35 | 1:46.62 | |||||
31 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.61 | 1:46.75 | |||||
32 | Sara Andersson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.17 | 1:49.38 | |||||
- | Ellen Mehdizadeh | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 44, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.33 | 1:15.84 | |||||
2 | Vidar Carlbaum | 2005 | Södertälje Simsällskap | 37.50 | 1:16.57 | |||||
3 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.65 | 1:17.93 | |||||
4 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.89 | 1:21.89 | |||||
5 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.74 | 1:21.97 | |||||
6 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.33 | 1:22.02 | |||||
7 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.57 | 1:23.32 | |||||
8 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.74 | 1:24.69 | |||||
9 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.59 | 1:24.75 | |||||
10 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.07 | 1:31.91 | |||||
11 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.12 | 1:33.41 | |||||
12 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.56 | 1:37.62 | |||||
13 | Eskil Joss Erkenvåg | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.76 | 1:39.05 | |||||
14 | Oskar Hedberg | 2005 | Kanaans Simsällskap | 48.55 | 1:40.00 | |||||
15 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.14 | 1:41.04 | |||||
16 | Mellker Backman Magnusson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 53.20 | 1:43.25 | |||||
17 | Lino Haglund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.27 | 1:44.42 | |||||
18 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 52.62 | 1:45.55 | |||||
19 | Didrik Nilsson | 2005 | Kanaans Simsällskap | 54.61 | 1:49.79 | |||||
20 | Joel Åman | 2005 | Södertälje Simsällskap | 54.25 | 1:53.60 | |||||
- | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:00 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 45, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 37.74 | 1:20.51 | |||||
2 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 39.76 | 1:25.77 | |||||
3 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 40.06 | 1:28.44 | |||||
4 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.61 | 1:30.24 | |||||
5 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 42.19 | 1:31.62 | |||||
6 | Elsa Brandt | 2006 | Väsby Simsällskap | 41.63 | 1:32.08 | |||||
7 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.68 | 1:32.73 | |||||
8 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 45.91 | 1:34.21 | |||||
9 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.86 | 1:36.29 | |||||
10 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 45.03 | 1:36.62 | |||||
11 | Ella Renholm | 2006 | Väsby Simsällskap | 43.54 | 1:37.93 | |||||
12 | Maj Unevik | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.10 | 1:38.40 | |||||
13 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 47.07 | 1:38.88 | |||||
14 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.33 | 1:40.42 | |||||
15 | Hanna Lanner | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.03 | 1:40.81 | |||||
16 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.98 | 1:41.52 | |||||
17 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.71 | 1:41.82 | |||||
18 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 52.20 | 1:44.51 | |||||
19 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.16 | 1:45.57 | |||||
20 | Tindra Funke | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.36 | 1:46.25 | |||||
21 | Ebba Mattisson | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 51.30 | 1:48.17 | |||||
22 | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | 59.26 | 1:55.05 | |||||
- | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ellen Broddvall | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Goulet | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Mila Ekfeldt | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Minou Merati | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viola Holfelt | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:00 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 46, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 38.16 | 1:22.21 | |||||
2 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 38.81 | 1:22.97 | |||||
3 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.65 | 1:26.59 | |||||
4 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.58 | 1:27.66 | |||||
5 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.16 | 1:30.28 | |||||
6 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.52 | 1:32.32 | |||||
7 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.47 | 1:32.53 | |||||
8 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.95 | 1:33.93 | |||||
9 | Björn Essen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.39 | 1:37.38 | |||||
10 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 48.12 | 1:39.81 | |||||
11 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 49.67 | 1:40.81 | |||||
12 | Noah Alm | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.16 | 1:41.11 | |||||
13 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.98 | 1:42.86 | |||||
14 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 49.44 | 1:45.73 | |||||
15 | Anton Perisic | 2006 | Väsby Simsällskap | 51.02 | 1:49.78 | |||||
16 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.24 | 1:50.20 | |||||
17 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 54.18 | 1:53.37 | |||||
- | Erik Frantz | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:37 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 47, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 38.66 | 1:27.74 | |||||
2 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 43.75 | 1:35.70 | |||||
3 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.41 | 1:37.05 | |||||
4 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.16 | 1:38.40 | |||||
5 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 48.01 | 1:39.28 | |||||
6 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.96 | 1:40.35 | |||||
7 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 45.93 | 1:41.51 | |||||
8 | Hanna Melander | 2007 | Väsby Simsällskap | 48.49 | 1:43.32 | |||||
9 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 48.25 | 1:44.00 | |||||
10 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.85 | 1:44.18 | |||||
11 | Vera Duhlin | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.89 | 1:45.02 | |||||
12 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 53.30 | 1:47.39 | |||||
13 | Adiyat Coles | 2008 | Södertörns Simsällskap | 52.41 | 1:49.96 | |||||
14 | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | 50.32 | 1:52.27 | |||||
15 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 50.80 | 1:52.29 | |||||
16 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 51.91 | 1:52.54 | |||||
17 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 55.28 | 1:54.28 | |||||
18 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 53.79 | 1:55.71 | |||||
19 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 53.99 | 1:56.13 | |||||
20 | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | 51.98 | 2:00.09 | |||||
21 | Moa Groth | 2007 | Spårvägen Simförening | 56.30 | 2:01.86 | |||||
22 | Amanda Rosborg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 57.62 | 2:05.73 | |||||
- | Carolina Sönner | 2007 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hedvig Nordström | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Lina Thunvall | 2008 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Wallmark | 2007 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Holmerin | 2007 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:37 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 48, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 40.23 | 1:26.37 | |||||
2 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.67 | 1:34.62 | |||||
3 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.17 | 1:40.63 | |||||
4 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 47.32 | 1:41.41 | |||||
5 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 49.68 | 1:46.50 | |||||
6 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 48.49 | 1:47.91 | |||||
7 | Colin Rosén | 2008 | Väsby Simsällskap | 49.68 | 1:48.98 | |||||
8 | Jacob Pettersson | 2008 | Väsby Simsällskap | 51.79 | 1:54.59 | |||||
9 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 51.08 | 1:54.87 | |||||
10 | Axel Wickbom | 2007 | Spårvägen Simförening | 55.88 | 1:59.49 | |||||
11 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:01.83 | 2:08.00 | |||||
- | Felix Tetli | 2007 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Konstantinos Georgiadis Thriskos | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Ludvig Sandman | 2007 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:39 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:41 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 49, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 32.51 | 1:08.23 | |||||
2 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 37.14 | 1:18.34 | |||||
3 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.20 | 1:18.35 | |||||
4 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.51 | 1:22.59 | |||||
5 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.76 | 1:27.53 | |||||
6 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.94 | 1:27.95 | |||||
7 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.33 | 1:28.48 | |||||
8 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.26 | 1:30.36 | |||||
9 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.19 | 1:31.59 | |||||
10 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.89 | 1:32.37 | |||||
11 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.72 | 1:32.65 | |||||
12 | Alexandra Ward | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.69 | 1:36.00 | |||||
13 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.61 | 1:38.88 | |||||
14 | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.25 | 1:42.77 | |||||
15 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 45.55 | 1:44.83 | |||||
16 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.70 | 1:45.91 | |||||
17 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.90 | 1:50.58 | |||||
- | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:41 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 50, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.24 | 1:21.59 | |||||
2 | Vidar Carlbaum | 2005 | Södertälje Simsällskap | 37.66 | 1:22.40 | |||||
3 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 38.49 | 1:23.54 | |||||
4 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.83 | 1:26.31 | |||||
5 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.15 | 1:27.84 | |||||
6 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.58 | 1:28.76 | |||||
7 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.54 | 1:28.80 | |||||
8 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.07 | 1:29.85 | |||||
9 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.95 | 1:35.53 | |||||
10 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.85 | 1:38.61 | |||||
- | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:53 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 51, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 35.31 | ||||||
2 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 39.11 | ||||||
3 | Elsa Brandt | 2006 | Väsby Simsällskap | 39.64 | ||||||
4 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 40.89 | ||||||
5 | Ella Renholm | 2006 | Väsby Simsällskap | 41.02 | ||||||
6 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.45 | ||||||
7 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.31 | ||||||
8 | Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.20 | ||||||
9 | Hanna Lanner | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.38 | ||||||
10 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 44.45 | ||||||
11 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 44.96 | ||||||
12 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.90 | ||||||
13 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 46.13 | ||||||
14 | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | 46.17 | ||||||
15 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 46.63 | ||||||
16 | Arminda Apaza Cutile | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.33 | ||||||
17 | Maj Unevik | 2006 | Väsby Simsällskap | 50.24 | ||||||
18 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.40 | ||||||
19 | Ellen Broddvall | 2006 | Södertälje Simsällskap | 50.45 | ||||||
20 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.16 | ||||||
21 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 52.86 | ||||||
22 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.23 | ||||||
23 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.85 | ||||||
24 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 54.64 | ||||||
25 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 54.70 | ||||||
26 | Tindra Funke | 2006 | Väsby Simsällskap | 56.12 | ||||||
- | Minou Merati | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viola Holfelt | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:53 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:59 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 52, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 38.13 | ||||||
2 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 38.46 | ||||||
3 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.34 | ||||||
4 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.68 | ||||||
5 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.37 | ||||||
6 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.96 | ||||||
7 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.16 | ||||||
8 | Björn Essen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 45.91 | ||||||
9 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 49.71 | ||||||
10 | Anton Perisic | 2006 | Väsby Simsällskap | 49.83 | ||||||
11 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 51.62 | ||||||
12 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 52.79 | ||||||
13 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.46 | ||||||
14 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:04.35 | ||||||
- | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:59 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 53, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 36.43 | ||||||
2 | Melissa Klintengren | 2007 | Södertälje Simsällskap | 38.15 | ||||||
3 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 38.24 | ||||||
4 | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | 38.33 | ||||||
5 | Hanna Melander | 2007 | Väsby Simsällskap | 38.44 | ||||||
6 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 39.45 | ||||||
7 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 39.63 | ||||||
8 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.21 | ||||||
9 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 40.44 | ||||||
10 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.61 | ||||||
11 | Hanna Areblad | 2007 | Väsby Simsällskap | 41.66 | ||||||
12 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 41.73 | ||||||
13 | Vera Duhlin | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.79 | ||||||
14 | Adiyat Coles | 2008 | Södertörns Simsällskap | 41.93 | ||||||
15 | Hedvig Nordström | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.08 | ||||||
16 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.82 | ||||||
17 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.91 | ||||||
18 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.10 | ||||||
19 | Jasmine Lång | 2007 | Ösmo Simsällskap | 43.32 | ||||||
20 | Josefine Hafstad | 2007 | Väsby Simsällskap | 43.67 | ||||||
21 | Maja Wallmark | 2007 | Kanaans Simsällskap | 43.72 | ||||||
22 | Saga Johansson | 2008 | Väsby Simsällskap | 44.17 | ||||||
23 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 44.51 | ||||||
24 | Fanny Karls | 2007 | Väsby Simsällskap | 45.82 | ||||||
25 | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | 45.85 | ||||||
26 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.67 | ||||||
27 | Thea Hollén | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.79 | ||||||
28 | Maja Delläng | 2008 | Södertörns Simsällskap | 47.24 | ||||||
29 | Thea Severinsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 47.71 | ||||||
30 | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | 47.88 | ||||||
31 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 48.29 | ||||||
32 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 48.34 | ||||||
33 | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | 48.77 | ||||||
34 | Lina Thunvall | 2008 | Ösmo Simsällskap | 49.24 | ||||||
35 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 49.45 | ||||||
36 | Amanda Rosborg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 50.07 | ||||||
37 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 50.60 | ||||||
38 | Carolina Sönner | 2007 | Södertälje Simsällskap | 50.70 | ||||||
39 | Moa Bäckström | 2010 | Södertörns Simsällskap | 50.82 | ||||||
40 | Freija Ekström | 2009 | Väsby Simsällskap | 51.03 | ||||||
41 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 51.65 | ||||||
42 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.40 | ||||||
43 | Moa Groth | 2007 | Spårvägen Simförening | 52.61 | ||||||
44 | Edith Lindgren | 2009 | Väsby Simsällskap | 53.48 | ||||||
45 | Agnes Klingh | 2008 | Väsby Simsällskap | 56.36 | ||||||
46 | Emma Iannello | 2007 | Väsby Simsällskap | 58.02 | ||||||
47 | Matilda Holmerin | 2007 | Södertälje Simsällskap | 1:01.69 | ||||||
48 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:02.42 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:12 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 54, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 34.83 | ||||||
2 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 38.86 | ||||||
3 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.61 | ||||||
4 | Lucas Netzell | 2008 | Södertörns Simsällskap | 40.87 | ||||||
5 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 40.93 | ||||||
6 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 41.28 | ||||||
7 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 41.42 | ||||||
8 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 43.42 | ||||||
9 | Felix Tetli | 2007 | Södertälje Simsällskap | 43.87 | ||||||
10 | Ludvig Sandman | 2007 | Ösmo Simsällskap | 43.94 | ||||||
11 | Colin Rosén | 2008 | Väsby Simsällskap | 43.99 | ||||||
12 | Erik Svensson | 2007 | Väsby Simsällskap | 44.31 | ||||||
13 | Kevin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 44.82 | ||||||
14 | Valter Åsberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.93 | ||||||
15 | Jacob Pettersson | 2008 | Väsby Simsällskap | 44.94 | ||||||
16 | Leo Böhlin | 2008 | Södertörns Simsällskap | 45.48 | ||||||
17 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 45.59 | ||||||
18 | Steven Javier Perez Cevallos | 2007 | Väsby Simsällskap | 45.74 | ||||||
19 | Benjamin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 45.75 | ||||||
20 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 49.01 | ||||||
21 | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | 50.85 | ||||||
22 | Gustav Levander | 2008 | Väsby Simsällskap | 51.19 | ||||||
23 | Noah Björkhed | 2007 | Väsby Simsällskap | 51.71 | ||||||
24 | Elton Rosén | 2010 | Väsby Simsällskap | 51.89 | ||||||
25 | Sven Köster | 2007 | Ösmo Simsällskap | 53.95 | ||||||
26 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 54.79 | ||||||
- | Axel Wickbom | 2007 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Nils Bengtsson | 2007 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Konstantinos Georgiadis Thriskos | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:12 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:37 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 55, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:26.33 | ||||||
Alva Hellenius | 2006 | 37.65 | 37.65 | |||||||
Ella Holmberg | 2006 | 38.00 | 1:15.65 | |||||||
Lola Hjort Mowitz | 2006 | 38.44 | 1:54.09 | |||||||
Alexandra Alkas Alias | 2006 | 32.24 | 2:26.33 | |||||||
2 | Väsby SS 1 | 2006 | Väsby Simsällskap | 2:31.15 | ||||||
Elsa Brandt | 2006 | 34.03 | 34.03 | |||||||
Felicia Brännbäck | 2006 | 34.60 | 1:08.63 | |||||||
Milla Wahlund | 2006 | 40.16 | 1:48.79 | |||||||
Hanna Melander | 2007 | 42.36 | 2:31.15 | |||||||
3 | Södertörn Flickor 1 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:33.36 | ||||||
Julia Ottosson | 2006 | 37.96 | 37.96 | |||||||
Alicia Aalo | 2007 | 39.24 | 1:17.20 | |||||||
Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | 40.06 | 1:57.26 | |||||||
Filippa Hanikat | 2007 | 36.10 | 2:33.36 | |||||||
4 | Väsby SS 2 | 2006 | Väsby Simsällskap | 2:37.07 | ||||||
Maj Unevik | 2006 | 36.98 | 36.98 | |||||||
Elsa Svahn | 2007 | 40.89 | 1:17.87 | |||||||
Ella Renholm | 2006 | 38.94 | 1:56.81 | |||||||
Tindra Funke | 2006 | 40.26 | 2:37.07 | |||||||
5 | Ösmo SS Damer [2006] | 2006 | Ösmo Simsällskap | 2:38.93 | ||||||
Meja Thunvall | 2006 | 36.57 | 36.57 | |||||||
Agnes Öhman | 2006 | 39.85 | 1:16.42 | |||||||
Leah Sandelius | 2007 | 47.24 | 2:03.66 | |||||||
Freja Vesterlund | 2006 | 35.27 | 2:38.93 | |||||||
6 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:39.34 | ||||||
Carla Rollvén | 2006 | 41.44 | 41.44 | |||||||
Agnes Thunberg | 2007 | 38.99 | 1:20.43 | |||||||
Astrid Öhlén | 2006 | 39.61 | 2:00.04 | |||||||
Johanna Claesson | 2006 | 39.30 | 2:39.34 | |||||||
7 | Södertälje Damer [2006] | 2006 | Södertälje Simsällskap | 2:44.51 | ||||||
Clara Teljstedt | 2006 | 37.47 | 37.47 | |||||||
Ellen Broddvall | 2006 | 45.04 | 1:22.51 | |||||||
Melissa Klintengren | 2007 | 39.68 | 2:02.19 | |||||||
Cecilia Adielsson | 2006 | 42.32 | 2:44.51 | |||||||
8 | Södertörn Flickor 2 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:47.90 | ||||||
Lovisa Lindberg | 2007 | 41.81 | 41.81 | |||||||
Juni Stenbacka | 2007 | 42.31 | 1:24.12 | |||||||
Nadja Travar | 2007 | 43.92 | 2:08.04 | |||||||
Malva Lundberg | 2007 | 39.86 | 2:47.90 | |||||||
9 | Södertörn Flickor 3 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:48.23 | ||||||
Adiyat Coles | 2008 | 41.87 | 41.87 | |||||||
Hedvig Nordström | 2007 | 42.73 | 1:24.60 | |||||||
Vera Duhlin | 2007 | 41.51 | 2:06.11 | |||||||
Emma Johanson | 2008 | 42.12 | 2:48.23 | |||||||
10 | Väsby SS 3 | 2006 | Väsby Simsällskap | 2:51.74 | ||||||
Ida Johansson | 2006 | 38.96 | 38.96 | |||||||
Vera Wijk | 2006 | 43.97 | 1:22.93 | |||||||
Fanny Krekula | 2006 | 45.39 | 2:08.32 | |||||||
Josefine Hafstad | 2007 | 43.42 | 2:51.74 | |||||||
11 | Väsby SS Svart | 2006 | Väsby Simsällskap | 3:16.23 | ||||||
Fanny Karls | 2007 | 46.24 | 46.24 | |||||||
Mila Ekfeldt | 2006 | 48.35 | 1:34.59 | |||||||
Ebba Björkén | 2007 | 45.72 | 2:20.31 | |||||||
Edith Lindgren | 2009 | 55.92 | 3:16.23 | |||||||
12 | Ösmo SS Damer [2008] | 2008 | Ösmo Simsällskap | 3:19.01 | ||||||
Lina Thunvall | 2008 | 47.82 | 47.82 | |||||||
Amanda Rosborg | 2008 | 54.77 | 1:42.59 | |||||||
Alva Lindberg | 2008 | 51.39 | 2:33.98 | |||||||
Audrey Glavas | 2008 | 45.03 | 3:19.01 | |||||||
13 | Södertälje Damer [2006]2 | 2006 | Södertälje Simsällskap | 3:27.56 | ||||||
Viola Holfelt | 2006 | 47.07 | 47.07 | |||||||
Minou Merati | 2006 | 48.47 | 1:35.54 | |||||||
Carolina Sönner | 2007 | 51.35 | 2:26.89 | |||||||
Matilda Holmerin | 2007 | 1:00.67 | 3:27.56 | |||||||
- | Väsby SS Röd | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Hanna Areblad | 2007 | 41.60 | 41.60 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:37 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:47 | |||
Arrangör | Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 56, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Spårvägen Herrar [2006] | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:22.51 | ||||||
Anton Jöngren | 2006 | 35.98 | 35.98 | |||||||
Pelle Vanhainen | 2006 | 36.46 | 1:12.44 | |||||||
William Erneholm | 2006 | 35.99 | 1:48.43 | |||||||
Liam Lehtonen Hebert | 2006 | 34.08 | 2:22.51 | |||||||
2 | Väsby SS 1 | 2006 | Väsby Simsällskap | 2:27.05 | ||||||
Casper Rengart | 2006 | 33.63 | 33.63 | |||||||
Erik Frantz | 2006 | 39.91 | 1:13.54 | |||||||
Theo Takala | 2007 | 40.29 | 1:53.83 | |||||||
Eddie Peng | 2007 | 33.22 | 2:27.05 | |||||||
3 | Södertörn Pojkar 1 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:27.64 | ||||||
Elton Söderberg | 2006 | 37.70 | 37.70 | |||||||
Sam Hamzehnejad | 2006 | 37.02 | 1:14.72 | |||||||
Julius Dorch Juliusson | 2007 | 38.54 | 1:53.26 | |||||||
Gustav Storell | 2006 | 34.38 | 2:27.64 | |||||||
4 | Södertörn Pojkar 2 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:43.17 | ||||||
Björn Essen | 2006 | 40.86 | 40.86 | |||||||
Lucas Netzell | 2008 | 42.38 | 1:23.24 | |||||||
Tommy Ritmberg | 2007 | 39.03 | 2:02.27 | |||||||
Jonathan Åkerman | 2006 | 40.90 | 2:43.17 | |||||||
5 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:58.26 | ||||||
Oliver Geaney | 2006 | 43.64 | 43.64 | |||||||
Nathanael Alexandersson | 2006 | 45.48 | 1:29.12 | |||||||
Lucas Goulet | 2008 | 40.55 | 2:09.67 | |||||||
Rasmus Öst | 2007 | 48.59 | 2:58.26 | |||||||
6 | Södertörn Pojkar 3 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 3:04.02 | ||||||
Niklas Nygren | 2006 | 44.64 | 44.64 | |||||||
Valter Åsberg | 2007 | 45.99 | 1:30.63 | |||||||
Benjamin Lindbom | 2008 | 46.46 | 2:17.09 | |||||||
Moritz Karlsson | 2008 | 46.93 | 3:04.02 | |||||||
7 | Väsby SS 3 | 2006 | Väsby Simsällskap | 3:11.90 | ||||||
Jacob Pettersson | 2008 | 45.90 | 45.90 | |||||||
Noah Björkhed | 2007 | 48.95 | 1:34.85 | |||||||
Steven Javier Perez Cevallos | 2007 | 48.75 | 2:23.60 | |||||||
Elton Rosén | 2010 | 48.30 | 3:11.90 | |||||||
- | Väsby SS 2 | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Anton Perisic | 2006 | 43.82 | 43.82 | |||||||
Vilmer Lindström | 2007 | 43.19 | 1:27.01 | |||||||
Colin Rosén | 2008 | 45.96 | 2:12.97 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:47 |