Resultat för Skomakardoppet 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 insim 08.00
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Skomakardoppet |
|
Utskriftsdatum |
04 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Hallsberg |
|
Utskriftstid |
10:14 |
|
|
Arrangör |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Medley fl. C-D, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Johansson |
2005 |
Deje Simsällskap |
|
37.07 |
1:21.93 |
2:10.21 |
|
2:49.69 |
|
2 |
Emilia Eriksson |
2004 |
Motala Simsällskap |
|
37.32 |
1:22.77 |
2:11.91 |
|
2:53.62 |
|
3 |
Estelle Gyoni |
2004 |
Köpings Simsällskap |
|
39.07 |
1:23.15 |
2:11.96 |
|
2:54.52 |
|
4 |
Elise Tegin |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
38.10 |
1:23.98 |
2:14.68 |
|
2:56.88 |
|
5 |
Alvida Forsman |
2004 |
Köpings Simsällskap |
|
38.69 |
1:25.86 |
2:17.54 |
|
2:59.81 |
|
6 |
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
|
42.03 |
1:31.05 |
2:25.82 |
|
3:05.68 |
|
7 |
Linnea Larsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
44.35 |
1:36.44 |
2:29.71 |
|
3:06.58 |
|
8 |
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
43.05 |
1:33.48 |
2:26.89 |
|
3:07.53 |
|
9 |
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
42.57 |
1:34.97 |
2:27.92 |
|
3:07.80 |
|
10 |
Liine Sundblad |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.60 |
1:28.19 |
2:22.94 |
|
3:07.82 |
|
11 |
Elin Eriksson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
40.63 |
1:33.01 |
2:27.62 |
|
3:09.47 |
|
12 |
Wilma Pettersson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
42.19 |
1:29.84 |
2:31.10 |
|
3:11.69 |
|
13 |
Julia Åkerstrand |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
44.19 |
1:32.82 |
2:27.95 |
|
3:11.95 |
|
14 |
Linnea Sonesson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
43.51 |
1:31.84 |
2:33.03 |
|
3:14.47 |
|
15 |
Maja Nyberg |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
44.69 |
1:32.95 |
2:31.90 |
|
3:14.73 |
|
16 |
Ella Hagelvik |
2004 |
Örebro Simallians |
|
42.26 |
1:30.98 |
2:29.24 |
|
3:15.61 |
|
17 |
Linnea Ohlsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
43.46 |
1:34.00 |
2:30.85 |
|
3:18.28 |
|
18 |
Tindra Mortensen |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
45.86 |
1:35.37 |
2:40.67 |
|
3:28.70 |
|
19 |
Astrid Rosén |
2005 |
Motala Simsällskap |
|
48.34 |
1:40.00 |
2:43.50 |
|
3:30.16 |
|
20 |
Carla Rye |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
51.28 |
1:46.76 |
2:48.02 |
|
3:35.07 |
|
- |
Felicia Sobotka |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Josefina Näsén |
2005 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Katarina Pettersson |
2005 |
Motala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Medley fl. C-D, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Larsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
40.49 |
1:31.67 |
2:32.97 |
|
3:16.19 |
|
2 |
Nathalie Johansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
50.51 |
1:45.13 |
2:50.00 |
|
3:39.17 |
|
3 |
Moa Pansawang |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
50.99 |
1:47.33 |
2:50.08 |
|
3:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
04 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
Utskriftstid |
10:14 |
|