2019-10-17   08:52:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for HC Andersen Swim Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  07:50   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.23.59 (29.05.16) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            24.23  Deltager ikke i finalen 
Philip Greve  1998  Farum Svømmeklub            24.35   
Andreas Bui  2000  H2Odense            24.79   
Giano Grillo  1998  Hovedstadens Svømmeklub            24.80  Deltager ikke i finalen 
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            24.80   
Rasmus Härstedt  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            24.98  Deltager ikke i finalen 
Andreas Hansen  2000  Berns Swim Team            25.12   
Mads Sørensen  2000  H2Odense            25.32   
Malthe Lindeblad  2001  DeltaSwim            25.36   
10  Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub            25.40   
11  Gustav Jørgensen  2000  Berns Swim Team            25.42  Deltager ikke i finalen 
11  Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club            25.42   
13  Malthe Burgaard  2000  H2Odense            25.57   
14  Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub            25.60  Deltager ikke i finalen 
15  Andreas Vestergaard  1999  Hovedstadens Svømmeklub            25.66  Deltager ikke i finalen 
16  Jesper Frost Thomsen  1997  Hovedstadens Svømmeklub            25.73  Deltager ikke i finalen 
17  Johan Bragason  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.88   
18  Alvi Hjelm  1996  Hovedstadens Svømmeklub            25.91  Deltager ikke i finalen 
19  Kristoffer Desmareth  2000  Berns Swim Team            25.96   
20  Valentino Bosetti  2001  Rari Nantes Legano            25.99   
21  Mattia Rigoselli  2001  Rari Nantes Legano            26.02   
22  Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.05   
23  Lukas Storm  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.06   
24  Andreas Hougaard  2000  Berns Swim Team            26.11   
25  Emil Hedegaard  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.19   
26  Lukas Jeppesen  2001  Erritsø Gymnastik Og IF            26.26   
27  Lasse Kølle Jørgensen  1996  Lyngby Svømmeklub            26.29   
28  Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub            26.31   
29  Anders Dam Frandsen  2000  Berns Swim Team            26.37   
30  Jeppe Vestergaard Jensen  2001  Svømmeklubben Sønderborg            26.45   
31  Rune Solgaard Larsen  2000  Berns Swim Team            26.49   
32  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  Swim Team Midtjylland            26.51   
33  Gustav Stahl  2002  H2Odense            26.61   
34  Simon Perzynski  2002  Svømmeklubben Sønderborg            26.89   
35  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Svømmeklubben Sønderborg            26.92   
36  Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club            26.96   
37  Viktor Holm  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.97   
38  Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.03   
39  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.15   
40  Andreas Kronborg  2002  Vejle Svømmeklub            27.19   
41  Jens Sørensen  2001  Swim Team Midtjylland            27.22   
42  Jakob Tietgen  2002  Frem Odense            27.23   
43  Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.24   
44  Malthe Elkjær  2003  Vejle Svømmeklub            27.36   
45  William Vig Stærmose  2002  Frem Odense            27.39   
46  Karl Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub            27.41   
47  Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.45   
48  Nicolai Andersen  1998  Nyborg Svømmeklub            27.53   
49  Victor Nygaard  2003  H2Odense            27.57   
50  Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg            27.82   
50  Johan Siksne Kaalund  2002  H2Odense            27.82   
52  Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub            28.02   
52  Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.02   
54  Gustav Frydensberg  1999  Lyngby Svømmeklub            28.21   
55  Anton Leth  2002  Vejle Svømmeklub            28.22   
56  Victor Bjerre  2001  Swim Team Midtjylland            28.36   
57  Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg            28.48   
58  Andreas Blaaberg  2002  Vejle Svømmeklub            28.54   
59  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002  Vejle Svømmeklub            28.56   
60  Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svømmeklub            28.59   
61  Mads Juul Henriksen  2004  H2Odense            28.74   
62  Daniel Damsbo  2003  Vejle Svømmeklub            28.81   
63  Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            28.91   
64  Jacob Christensen  2002  Vejle Svømmeklub            28.95   
65  Mathias Munch Pedersen  2003  H2Odense            28.96   
66  Casper Brinch  2002  Vejle Svømmeklub            28.98   
67  Johannes Wemmelund  2001  Swim Team Midtjylland            29.40   
68  Lukas Majvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.47   
69  Frederik Zachariassen  2002  Svømmeklubben Sønderborg            29.48   
70  Lauritz Baad Ellekjær  2003  Vejle Svømmeklub            29.76   
71  Oliver Hallenborg  2002  H2Odense            29.77   
72  Andreas Pedersen  2003  Nyborg Svømmeklub            29.88   
73  Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.09   
74  August B Bjerregaard  2003  H2Odense            30.13   
75  Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense            30.14   
76  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.18   
77  Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.37   
78  Casper Bang Clausen  2003  H2Odense            30.53   
79  Karl Johansen  2002  DeltaSwim            30.72   
80  Christoffer R.s. Pedersen  2004  H2Odense            30.75   
81  Lukas Stæhr Bentsen  2003  H2Odense            30.86   
82  Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.26   
83  Mads Iversen  2004  Vejle Svømmeklub            31.33   
84  Valdemar Malchow-Møller  2003  Frem Odense            31.55   
85  Peter Kvorning Mikkelsen  2004  Vejle Svømmeklub            32.01   
86  Oliver Schäbethal  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.03   
87  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  H2Odense            32.09   
88  Magnus Ipsen Pedersen  2001  Frem Odense            32.15   
89  David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.16   
90  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            32.34   
91  Peter Fritsdal Refer  2001  H2Odense            32.36   
92  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.54   
93  Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.69   
94  Nicolas Mønsted-Martin  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.83   
95  Varjan Sivakumar  2003  Vejle Svømmeklub            33.13   
96  Sebastian Neesgaard  2004  Vejle Svømmeklub            33.16   
97  Christoffer Hald  2003  Frem Odense            33.86   
98  Teodor Thuelund  2005  Nyborg Svømmeklub            33.93   
99  Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg Svømmeklub            34.13   
100  Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub            34.30   
101  Valdemar Stahl  2004  H2Odense            34.70   
102  Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense            34.85   
103  Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub            36.84   
104  Ludvig L. Møller  2006  H2Odense            38.05   
105  Lars Peter Flarup  2007  H2Odense            39.87   
106  Christoffer Banke  2005  H2Odense            40.07   
107  Tobias Hansen  2005  Nyborg Svømmeklub            40.11   
108  Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense            40.38   
109  Gustav Halle  2007  H2Odense            40.54   
110  Nicklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense            42.78   
111  Emil B. Mortensen  2006  Nyborg Svømmeklub            42.91   
112  Noah Dalager  2006  H2Odense            42.94   
113  Adrian Vaarning  2007  Nyborg Svømmeklub            43.18   
114  Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svømmeklub            43.58   
115  Vitus F P Sørensen  2007  H2Odense            51.73   
Frederik Galving  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Simon Krøyer Svendsen  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Viktor Christensen  2001  Frem Odense            DNS   
Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  07:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark