2020-04-01   10:58:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for HC Andersen Swim Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag morgen

Resultat Løb 13 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 13 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:03   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende 
Sponsor: Food Service Danmark 
Nathalie Lundborg 91 - Föreningen Trelleborg - 0.55.84 (17.05.09) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby Svømmeklub    28.62        59.30   
Camilla Rask  1999  H2Odense    28.87        59.37   
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense    28.23        59.42   
Anna Wermuth  1996  H2Odense    29.57        1:00.15  Deltager ikke i finalen 
Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro Svømme Club    29.32        1:00.19   
Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub    29.42        1:00.56   
Emma Maagøe  1999  Hovedstadens Svømmeklub    29.51        1:01.03   
Luna Donde Feilberg  2000  Hovedstadens Svømmeklub    29.68        1:01.40  Deltager ikke i finalen 
Amalie W. Olsen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    29.42        1:01.87   
10  My Phuong Bui  2003  H2Odense    29.43        1:01.95   
11  Josefine Strand Nielsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub    30.31        1:01.97   
11  Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.31        1:01.97   
13  Vera Staun Hansen  1999  Hovedstadens Svømmeklub    30.15        1:02.03   
14  Karina Høybye Olesen  2001  Nyborg Svømmeklub    30.57        1:02.08   
15  Tenna Jensen  1998  Hovedstadens Svømmeklub    30.65        1:02.23  Deltager ikke i finalen 
16  Signe Fich Hansen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    30.09        1:02.30   
17  Thea Laurberg Simonsen  1997  Lyngby Svømmeklub    30.58        1:02.65   
18  Maria Cleman Hatting  2001  Holstebro Svømme Club    30.65        1:03.10   
19  Maria Bredal Larsen  2002  Nyborg Svømmeklub    30.54        1:03.16   
20  Sophie Amalie Schøn  1999  Lyngby Svømmeklub    30.27        1:03.21   
21  Frederikke Skau Hansen  2002  DeltaSwim    30.89        1:03.40   
22  Emma Travaini  2000  Rari Nantes Legano    31.05        1:03.45   
23  Alberte Ehrenreich-Birn  2003  Vejle Svømmeklub    30.35        1:03.47   
24  Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.72        1:03.55   
25  Thea Lund Petersen  1998  Nyborg Svømmeklub    30.52        1:03.57   
26  Cecilie Baraviec  2000  H2Odense    30.34        1:03.71   
27  Sofie Theophil Petersen  2003  Vejle Svømmeklub    30.55        1:03.78   
28  Freja Nicholas  2000  Frem Odense    30.49        1:03.94   
29  Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub    30.52        1:03.97   
30  Mette Bruun-Petersen  2001  Nyborg Svømmeklub    30.26        1:04.04   
31  Maria Caroline Krumbak  2000  Herlufsholm Svømmeklub    30.59        1:04.33   
32  Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub    31.21        1:04.44   
33  Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub    31.14        1:04.57   
34  Gry Floor  2000  H2Odense    31.71        1:04.65   
35  Fabiola Mangano  2003  Rari Nantes Legano    30.82        1:04.68   
36  Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.16        1:04.73   
37  Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.40        1:04.79   
38  Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.79        1:04.82   
39  Sascha Lausten  2002  Holstebro Svømme Club    32.40        1:05.43   
40  Heidi Glintborg  2002  H2Odense    31.17        1:05.63   
41  Johanne S. Christiansen  2002  Svømmeklubben Sønderborg    31.25        1:05.86   
42  Sofie Sjøgren  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    30.87        1:06.17   
43  Laura Gam  2001  Swim Team Midtjylland    31.49        1:06.20   
44  Chastine Melhede  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.76        1:06.25   
45  Celia Puggaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.65        1:06.27   
46  Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.23        1:06.30   
47  Ella Christiansen  2003  Vejle Svømmeklub    31.42        1:06.33   
48  Cathrine Skau Hansen  1999  DeltaSwim    31.96        1:06.47   
49  Louise Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    31.70        1:06.60   
50  Ida L. Bendtsen  2000  DeltaSwim    31.99        1:07.01   
51  Rebecca Romeo  1999  Rari Nantes Legano    31.59        1:07.26   
52  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub    31.99        1:07.32   
53  Louise Sjørup Jensen  2003  Vejle Svømmeklub    32.35        1:07.34   
54  Enya Lindum Eskildsen  2000  DeltaSwim    32.11        1:07.41   
55  Mie L. Bendtsen  2002  DeltaSwim    32.57        1:07.49   
56  Alma Burgaard  2003  H2Odense    32.72        1:07.70   
57  Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.47        1:07.93   
58  Emma Lykke Holm  2000  DeltaSwim    32.12        1:08.05   
59  Anna Pave Ottesen  2003  DeltaSwim    32.53        1:08.43   
60  Emilia Lønborg  2002  Herlufsholm Svømmeklub    32.64        1:08.70   
61  Alessia Migliorini  2002  Rari Nantes Legano    33.35        1:08.75   
62  Mathilde Aagaard Hansen  1999  Frem Odense    33.96        1:08.97   
63  Marie Egeskjold Bruun  2003  Vejle Svømmeklub    32.95        1:09.12   
64  Signe Bach  2002  Swim Team Midtjylland    33.72        1:09.16   
65  Arjuna Karayan  2002  Rari Nantes Legano    32.47        1:09.27   
66  Ida Raabjerg Møller  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    33.97        1:09.53   
66  Mille Trier Pedersen  2003  Vejle Svømmeklub    33.58        1:09.53   
68  Mai Jørgensen  2003  Frem Odense    33.54        1:10.09   
69  Josephine S. Johansen  2003  Svømmeklubben Sønderborg    32.35        1:10.34   
70  Amalie Ringkvist  2002  H2Odense    33.75        1:11.00   
71  Marie Lund Henriksen  2001  H2Odense    34.34        1:11.07   
72  Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub    33.77        1:11.29   
73  Marie Jæger  2003  Vejle Svømmeklub    33.75        1:11.37   
74  Julie Fink  2001  Svømmeklubben Sønderborg    33.74        1:11.80   
75  Frederikke Kruse  2002  Swim Team Midtjylland    34.45        1:11.83   
76  Anna Skovmand Rasmussen  2003  Frem Odense    33.89        1:11.92   
77  Janni S Hansen  2001  DeltaSwim    34.57        1:12.04   
78  Frederikke Suhnsen  2002  Swim Team Midtjylland    34.48        1:12.07   
79  Clara Lynggaard  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    34.12        1:12.08   
80  Katrine Brolykke Madsen  2003  H2Odense    34.44        1:12.11   
81  Natascha Holm Byskov  2000  Holstebro Svømme Club    35.36        1:12.23   
82  Emilie Johanna Bülow  2003  Vejle Svømmeklub    34.37        1:12.48   
83  Johanne A Andersson  2003  Frem Odense    35.00        1:13.15   
84  Maria Hall  2003  Vejle Svømmeklub    35.20        1:13.18   
85  Vivi Nguyen  2001  Frem Odense    34.34        1:13.29   
86  SIF Rubæk  2001  DeltaSwim    34.89        1:13.57   
87  Alberte Schnieber Klausen  2002  Swim Team Midtjylland    35.34        1:14.45   
88  Maja Fjord Kristensen  2002  Swim Team Midtjylland    35.12        1:15.06   
89  Anna Schou  2003  DeltaSwim    35.07        1:15.76   
90  Emily Nygaard Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    35.87        1:16.60   
91  Pernille Juul Jensen  2003  H2Odense    36.98        1:16.80   
92  Emma Lykke Kallesøe  1999  Frem Odense    35.47        1:17.65   
93  Iben Lindal Overgaard  2003  H2Odense    38.26        1:20.75   
94  Mia Andersen  2002  H2Odense    41.76        1:30.31   
Nikoline Andersen  2003  H2Odense            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark