2020-02-28   04:49:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for HC Andersen Swim Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag middag

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:36   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
Sponsor: Ardo/Frigodan 
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO95 - 2.13.06 (21.05.05) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Trasbo Vestergaard  2006    171  53.47  1:52.42  2:50.60    3:43.44   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Julija Bliucukis  2006    166  53.93  1:50.34  3:45.67    3:45.67   
  H2Odense                   
                     
Katrine Elholm Juliussen  2006    145  57.26  1:58.38  2:59.35    3:55.96   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Frederikke M. Christensen  2006              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
Sponsor: Ardo/Frigodan 
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO95 - 2.13.06 (21.05.05) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lise Refsgaard  2005    326  40.55  1:27.79  2:15.12    3:00.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:25.69                 
                     
Laura Frost Rainer  2005    264  45.29  1:34.72  2:24.86    3:13.37   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Cecilie Terp  2005    205  48.09  1:42.73  2:38.54    3:30.20   
  H2Odense  3:22.89                 
                     
Frederikke Kofod Schak  2005              DSQ  ej ryglig v 147m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: Ardo/Frigodan 
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO95 - 2.13.06 (21.05.05) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    559  35.68  1:14.15  1:52.70    2:30.60   
  H2Odense  2:33.97                 
                     
Valentina Gallorini  2004    485  38.36  1:18.22  1:58.51    2:37.83   
  Rari Nantes Legano  2:30.00                 
                     
Alma Heyn Stage  2004    436  37.15  1:18.29  2:01.98    2:43.60   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:41.92                 
                     
Svava Kj. Gregersen  2004    431  38.47  1:20.57  2:03.34    2:44.20   
  Vejle Svømmeklub  2:45.44                 
                     
Kaya Yang Eisensee  2004    409  39.54  1:21.84  2:05.51    2:47.13   
  H2Odense  2:39.09                 
                     
Asta Buur Ovesen  2004    390  40.12  1:23.06  2:06.77    2:49.79   
  Swim Team Midtjylland  2:43.47                 
                     
Josefine Krumbak  2004    388  38.93  1:22.21  2:06.84    2:49.98   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:38.13                 
                     
Valentina Trabattoni  2004    365  40.59  1:24.39  2:09.25    2:53.46   
  Rari Nantes Legano  2:50.00                 
                     
Wilma Anker  2004    355  42.61  1:27.01  2:11.89    2:55.15   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:38.06                 
                     
10  Maria Bebe Hansen  2004    343  42.38  1:27.26  2:12.84    2:57.19   
  Nyborg Svømmeklub  2:53.35                 
                     
11  Josefine Risum Jørgensen  2004    332  43.11  1:29.66  2:15.25    2:59.00   
  H2Odense  3:02.23                 
                     
12  Laura Kristensen  2004    322  43.68  1:31.12  2:18.98    3:00.82   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:02.33                 
                     
13  Sofie Kaysen  2004    315  43.45  1:31.61  2:18.80    3:02.30   
  Nyborg Svømmeklub  2:57.62                 
                     
14  Sara-Louise Andersen  2004    258  44.51  1:34.13  2:25.33    3:14.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:32.65                 
                     
15  Laura Riber Memborg  2004    245  47.84  1:38.36  2:29.70    3:18.17   
  Nyborg Svømmeklub  3:24.67                 
                     
Josefine S Jørgensen  2004              DNS   
  H2Odense  3:11.69                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark