2020-02-19   10:03:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for HC Andersen Swim Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag middag

Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:26   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 
Sponsor: Catering Engros 
Josephina Bartela 94 - Kvik Kastrup - 2.35.61 (03.06.12) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg Svømmeklub    38.88  1:23.05  2:06.85    2:50.40   
Mia T. Klüver-Kristensen  2004  H2Odense    41.80  1:28.72  2:15.04    3:01.26   
Valentina Mainini  2004  Rari Nantes Legano    43.34  1:31.03  2:19.67    3:05.83   
Kristine Kipper Pedersen  2004  Nyborg Svømmeklub    42.21  1:30.15  2:18.31    3:06.15   
Ida Kristensen  2004  Frem Odense    1:30.50  3:10.61      3:10.61   
Agnete Habermann  2005  H2Odense    44.87  1:34.43  2:24.98    3:14.36   
Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.75  1:33.41  2:24.28    3:16.45   
Tanja-Marie Mathies  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.23  1:34.81  2:26.10    3:17.15   
Emma Phaff Steen  2005  Vejle Svømmeklub    43.27  1:32.84  2:24.88    3:18.90   
10  Jenni Nguyen  2004  Frem Odense    45.44  1:36.66  2:28.69    3:21.17   
11  Freja Madsen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.77  1:35.91  2:29.28    3:21.67   
12  Mathilde Thy Asmussen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    42.95  1:34.38  2:29.21    3:22.90   
13  Laura Kristensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.22  1:41.34  2:34.95    3:27.72   
14  Josefine Risum Jørgensen  2004  H2Odense    1:42.20  3:27.90      3:27.90   
15  Emilie Moberg  2005  Vejle Svømmeklub    47.93  1:40.83  2:35.00    3:28.13   
16  Julie Nguyen  2004  Frem Odense    1:39.52  3:29.14      3:29.14   
17  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.81  1:42.20  2:39.84    3:37.75   
18  Mathilde Pihl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.93  1:44.96  2:42.14    3:39.72   
19  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.57  1:45.82  2:43.86    3:39.95   
20  Esther Ellegaard Nielsen  2005  H2Odense    50.13  1:48.44  2:47.22    3:46.96   
21  Frederikke M. Christensen  2006  Nyborg Svømmeklub    52.23  1:51.95  2:53.89    3:52.89   
22  Matilde Baraviec  2006  H2Odense    54.27  1:53.84  2:54.91    3:55.01   
23  Louise Kipper Pedersen  2006  Nyborg Svømmeklub    59.15  2:06.74  3:11.58    4:19.74   
24  Cecilie Terp  2005  H2Odense    59.79  2:10.20  3:21.56    4:27.71   
Dagmar Stahl  2007  H2Odense            DSQ  flere flyben v start 
Eszter Vad  2007  Nyborg Svømmeklub            DSQ  ej samt berør100 
Rose Pernille Simon  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark