2019-11-15   22:49:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for HC Andersen Swim Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag eftermiddag

Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  19:26   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 
Sponsor: Catering Engros 
Hovedstadens Damer 1 - Hovedstadens Svømmeklub - 3.56.39 (28.05.16) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
H2Odense Senior Damer  H2Odense            3:57.81   
  Laura Glerup Jensen  1998      28.34  58.43      58.43   
  Matilde Schrøder  1996      29.18  1:01.24      1:59.67   
  Anna Wermuth  1996      28.16  58.83      2:58.50   
  Camilla Rask  1999      27.88  59.31      3:57.81   
                     
Nyborg Piger 1  Nyborg Svømmeklub            4:07.96   
  Maria Bredal Larsen  2002      30.15  1:02.60      1:02.60   
  Thea Lund Petersen  1998      30.05  1:02.41      2:05.01   
  Mette Bruun-Petersen  2001      29.34  1:02.83      3:07.84   
  Karina Høybye Olesen  2001      28.99  1:00.12      4:07.96   
                     
Kvik Piger 1  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:11.73   
  Sarah Sirek Hansen  2003      31.07  1:04.78      1:04.78   
  Liva Schmid  2000      30.67  1:04.09      2:08.87   
  Caroline Brink  2003      28.91  1:01.84      3:10.71   
  Julie Krøyer Svendsen  2002      28.98  1:01.02      4:11.73   
                     
Rari Nantes Legnano 1  Rari Nantes Legano            4:13.68   
  Fabiola Mangano  2003      30.92  1:04.80      1:04.80   
  Emma Travaini  2000      29.65  1:02.36      2:07.16   
  Valentina Gallorini  2004      31.42  1:05.17      3:12.33   
  Giorgia Tison  2001      29.14  1:01.35      4:13.68   
                     
Hsc Kindergarden Rød Stue  Holstebro Svømme Club            4:13.92   
  Maria Cleman Hatting  2001      30.25  1:02.49      1:02.49   
  Sascha Lausten  2002      31.60  1:05.51      2:08.00   
  Isabella Bach  2002      30.78  1:05.44      3:13.44   
  Emma Bugge Fynbo  2001      29.24  1:00.48      4:13.92   
                     
Hg Piger 1  2000  Herlufsholm Svømmeklub            4:14.97   
  Emma Bækgaard  2002      31.33  1:04.93      1:04.93   
  Emma Bruhn  2002      30.25  1:04.10      2:09.03   
  Maria Caroline Krumbak  2000      30.02  1:03.76      3:12.79   
  Amalie W. Olsen  2001      29.66  1:02.18      4:14.97   
                     
Esv Piger  Vejle Svømmeklub            4:15.89   
  Svava Kj. Gregersen  2004      31.06  1:05.16      1:05.16   
  Sofie Theophil Petersen  2003      29.85  1:02.53      2:07.69   
  Ella Christiansen  2003      31.34  1:06.10      3:13.79   
  Alberte Ehrenreich-Birn  2003      29.40  1:02.10      4:15.89   
                     
Delta 1  DeltaSwim            4:24.24   
  Ida L. Bendtsen  2000      31.06  1:05.86      1:05.86   
  Enya Lindum Eskildsen  2000      31.57  1:07.14      2:13.00   
  Cathrine Skau Hansen  1999      31.21  1:06.12      3:19.12   
  Frederikke Skau Hansen  2002      31.35  1:05.12      4:24.24   
                     
Aquamonsters 1 Piger  H2Odense            4:27.42   
  Mia T. Klüver-Kristensen  2004      32.87  1:08.53      1:08.53   
  Alma Burgaard  2003      32.69  1:07.54      2:16.07   
  Aurelia Pedersen  2004      31.66  1:08.45      3:24.52   
  My Phuong Bui  2003      30.03  1:02.90      4:27.42   
                     
10  Rari Nantes Legnano 2  Rari Nantes Legano            4:27.86   
  Rebecca Romeo  1999      31.71  1:06.59      1:06.59   
  Sofia Concu  2004      32.35  1:07.64      2:14.23   
  Alessia Migliorini  2002      32.18  1:07.06      3:21.29   
  Arjuna Karayan  2002      30.99  1:06.57      4:27.86   
                     
11  Sonderborgs Skønhede  2001  Svømmeklubben Sønderborg            4:29.55   
  Johanne S. Christiansen  2002      30.85  1:05.16      1:05.16   
  Josephine S. Johansen  2003      32.01  1:09.29      2:14.45   
  Julie Fink  2001      33.27  1:10.94      3:25.39   
  Ellen Jensen  2005      30.24  1:04.16      4:29.55   
                     
12  Kvik Piger 2  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:30.05   
  Chastine Melhede  2002      31.38  1:05.42      1:05.42   
  Alma Heyn Stage  2004      32.54  1:08.60      2:14.02   
  Cecilie Ankerstjerne  2001      32.17  1:10.25      3:24.27   
  Emilie Meng  2003      30.81  1:05.78      4:30.05   
                     
13  Frem Damer  Frem Odense            4:33.95   
  Anna Skovmand Rasmussen  2003      33.73  1:11.38      1:11.38   
  Freja Nicholas  2000      30.39  1:05.04      2:16.42   
  Mathilde Aagaard Hansen  1999      32.04  1:07.97      3:24.39   
  Mai Jørgensen  2003      33.07  1:09.56      4:33.95   
                     
14  Esv Piger1  Vejle Svømmeklub            4:35.55   
  Cecilie Hingebjerg  2004      32.83  1:08.10      1:08.10   
  Marie Egeskjold Bruun  2003      32.65  1:09.65      2:17.75   
  Louise Sjørup Jensen  2003      32.39  1:07.89      3:25.64   
  Ea Pakula Jepsen  2003      33.16  1:09.91      4:35.55   
                     
15  Kvik Piger 3  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:35.68   
  Sofie Findahl Andersen  2003      32.01  1:07.15      1:07.15   
  Freja Madsen  2004      33.72  1:10.79      2:17.94   
  Amalie Michelsen  2003      32.56  1:07.80      3:25.74   
  Lise Refsgaard  2005      33.16  1:09.94      4:35.68   
                     
16  Stm Damer  2001  Swim Team Midtjylland            4:36.46   
  Signe Bach  2002      32.77  1:08.67      1:08.67   
  Frederikke Suhnsen  2002      34.31  1:11.28      2:19.95   
  Frederikke Kruse  2002      33.50  1:10.60      3:30.55   
  Laura Gam  2001      31.56  1:05.91      4:36.46   
                     
17  Erritsø Piger  Erritsø Gymnastik Og IF            4:37.12   
  Mathilde Thy Asmussen  2004      32.52  1:08.82      1:08.82   
  Ida Raabjerg Møller  2003      32.93  1:08.87      2:17.69   
  Sofie Sjøgren  2002      32.25  1:07.30      3:24.99   
  Clara Lynggaard  2002      33.41  1:12.13      4:37.12   
                     
18  Delta 2  DeltaSwim            4:38.99   
  Mie L. Bendtsen  2002      32.32  1:06.90      1:06.90   
  Anna Pave Ottesen  2003      32.35  1:10.09      2:16.99   
  Janni S Hansen  2001      33.36  1:10.77      3:27.76   
  SIF Rubæk  2001      33.34  1:11.23      4:38.99   
                     
19  Frem Piger  Frem Odense            4:41.05   
  Jenny Cao  2003      32.77  1:09.37      1:09.37   
  Vivi Nguyen  2001      33.10  1:11.21      2:20.58   
  Jenni Nguyen  2004      33.54  1:11.11      3:31.69   
  Emilie Podiss Petersen  2004      33.62  1:09.36      4:41.05   
                     
20  Esv Piger2  Vejle Svømmeklub            4:44.81   
  Mille Trier Pedersen  2003      32.89  1:08.93      1:08.93   
  Emilie Johanna Bülow  2003      34.50  1:13.26      2:22.19   
  Sophia Keren-Klaris  2004      34.69  1:11.48      3:33.67   
  Marie Jæger  2003      33.56  1:11.14      4:44.81   
                     
21  Aquamonsters 2 Piger  H2Odense            4:46.20   
  Ida Juul Grønning  2004      33.64  1:10.94      1:10.94   
  Agnete Habermann  2005      35.04  1:14.01      2:24.95   
  Katrine Brolykke Madsen  2003      34.43  1:11.95      3:36.90   
  Nikoline Andersen  2003      32.31  1:09.30      4:46.20   
                     
22  Hg Piger 2  2004  Herlufsholm Svømmeklub            4:46.38   
  Emilia Lønborg  2002      33.11  1:10.55      1:10.55   
  Wilma Anker  2004      32.83  1:09.41      2:19.96   
  Emilie Højen Meyer  2004      35.37  1:16.29      3:36.25   
  Josefine Krumbak  2004      32.71  1:10.13      4:46.38   
                     
23  Nyborg Piger 2  Nyborg Svømmeklub            4:47.30   
  Kristine Kipper Pedersen  2004      33.70  1:09.83      1:09.83   
  Maria Bebe Hansen  2004      32.35  1:08.06      2:17.89   
  Sofie Kaysen  2004      34.09  1:14.07      3:31.96   
  Maja Johanne Pedersen  2005      35.22  1:15.34      4:47.30   
                     
24  Kvik Piger 4  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:54.54   
  Signe Astrup Taul  2004      34.16  1:14.48      1:14.48   
  Tanja-Marie Mathies  2004      35.15  1:13.81      2:28.29   
  Victoria W. Stahl  2005      33.60  1:11.56      3:39.85   
  Mathilde Pihl  2005      34.20  1:14.69      4:54.54   
                     
Berns Swim Team Damer  Berns Swim Team            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
H2Odense Junior Piger  H2Odense            DSQ  tyvstart 
  Cecilie Baraviec  2000      30.19  1:02.84      1:02.84   
  Anna Broe  2002      31.45  1:07.20      2:10.04   
                     
Lyngby Damer  Lyngby Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
  Christina Kaas Elmgreen  1996      29.33  1:01.31      1:01.31   
                     
Nyborg Piger 3  Nyborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
  Karoline Elholm Juliussen  2004      34.89  1:14.90      1:14.90   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark