2019-11-13   14:25:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for HC Andersen Swim Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag eftermiddag

Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  19:30   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 
Sponsor: Lasse Boisen 
Esbjerg Herrer - Esbjerg Svømmeklub - 3.35.38 (28.05.16) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Kvik Drenge 1  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:32.53   
  Rasmus Härstedt  1994      26.10  53.93      53.93   
  Johan Bragason  1999      25.71  54.18      1:48.11   
  Lukas Storm  1999      25.16  53.04      2:41.15   
  Sebastian Ovesen  1994      24.73  51.38      3:32.53   
                     
Lyngby Herrer  Lyngby Svømmeklub            3:38.58   
  Arthur Dalén Ellegaard  2001      26.36  53.96      53.96   
  William Textor Broch  2001      25.47  53.28      1:47.24   
  Andreas Kaas Elmgreen  1999      25.48  53.12      2:40.36   
  Gustav Frydensberg  1999      28.03  58.22      3:38.58   
                     
H2Odense Junior Drenge  H2Odense            3:39.30   
  Andreas Bui  2000      26.71  55.15      55.15   
  Simon Juul Henriksen  2001      26.27  55.78      1:50.93   
  Mads Sørensen  2000      25.84  54.33      2:45.26   
  Malthe Burgaard  2000      25.86  54.04      3:39.30   
                     
Berns Swim Team Drenge  Berns Swim Team            3:40.13   
  Andreas Hougaard  2000      26.85  57.36      57.36   
  Andreas Hansen  2000      24.92  52.58      1:49.94   
  Anders Dam Frandsen  2000      26.90  56.91      2:46.85   
  Gustav Jørgensen  2000      25.61  53.28      3:40.13   
                     
Rari Nantes Legnano Boys  Rari Nantes Legano            3:42.22   
  Giovanni Specchio  1999      27.29  57.90      57.90   
  Alberto Tonellotto  2001      25.33  54.56      1:52.46   
  Valentino Bosetti  2001      25.93  54.90      2:47.36   
  Giovanni Veronelli  1999      25.50  54.86      3:42.22   
                     
Kvik Drenge 2  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:45.01   
  Emil Hedegaard  1999      27.13  56.30      56.30   
  Jonas M. Jørgensen  2001      25.96  54.93      1:51.23   
  Mads Midtbøll  1998      27.33  57.49      2:48.72   
  Viktor Holm  1996      26.83  56.29      3:45.01   
                     
Stm Herrer  1997  Swim Team Midtjylland            3:47.85   
  Simon B. Jeppesen  1997      27.10  56.69      56.69   
  Mikkel B. Høgild  1998      27.47  56.62      1:53.31   
  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999      27.59  57.61      2:50.92   
  Jens Sørensen  2001      26.67  56.93      3:47.85   
                     
Hsc Kindergarden Blå Stue  Holstebro Svømme Club            3:48.02   
  Mathias Rasmussen  2001      27.76  57.41      57.41   
  Kasper Laursen  1998      28.03  58.14      1:55.55   
  Rasmus Nørfjand  2000      26.13  54.96      2:50.51   
  Christian Rasmussen  1998      28.17  57.51      3:48.02   
                     
Kvik Drenge 3  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:52.57   
  Roar Andersen  2001      27.53  57.69      57.69   
  Carl Heyn Stage  2003      27.28  58.31      1:56.00   
  Joakim Køhn  2003      27.61  58.87      2:54.87   
  Ferdinand Wahl  2000      27.35  57.70      3:52.57   
                     
10  Sønderborg Elefanterne  2000  Svømmeklubben Sønderborg            3:52.69   
  Simon Perzynski  2002      27.71  58.34      58.34   
  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001      27.33  58.52      1:56.86   
  Christopher Kristiansen  2000      27.81  58.83      2:55.69   
  Jeppe Vestergaard Jensen  2001      27.07  57.00      3:52.69   
                     
11  Hg Drenge 1  2000  Herlufsholm Svømmeklub            3:59.20   
  Mads Lünell Bruhn  1998      27.80  58.22      58.22   
  Karl Bryde  2000      27.70  59.98      1:58.20   
  Alfred Nissen  2002      29.76  1:04.25      3:02.45   
  Filip Bækgaard  2000      26.31  56.75      3:59.20   
                     
12  Aquamonsters 1 Drenge  H2Odense            4:01.19   
  Victor Nygaard  2003      28.73  1:00.66      1:00.66   
  Magnus Dolleris Schroll  2002      29.26  1:00.84      2:01.50   
  Johan Siksne Kaalund  2002      29.33  1:01.46      3:02.96   
  Gustav Stahl  2002      26.88  58.23      4:01.19   
                     
13  Esv Drenge  2003  Vejle Svømmeklub            4:04.26   
  Andreas Kronborg  2002      28.55  1:00.31      1:00.31   
  Casper Brinch  2002      29.73  1:01.72      2:02.03   
  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002      29.06  1:01.41      3:03.44   
  Andreas Blaaberg  2002      29.18  1:00.82      4:04.26   
                     
14  Esv Drenge1  2003  Vejle Svømmeklub            4:13.42   
  Lauritz Baad Ellekjær  2003      30.23  1:04.71      1:04.71   
  Jacob Christensen  2002      29.02  1:02.12      2:06.83   
  Anton Leth  2002      30.82  1:04.97      3:11.80   
  Daniel Damsbo  2003      29.34  1:01.62      4:13.42   
                     
15  Frem Herrer  Frem Odense            4:13.65   
  Jakob Tietgen  2002      28.76  1:00.37      1:00.37   
  William Vig Stærmose  2002      28.63  59.60      1:59.97   
  Magnus Ipsen Pedersen  2001      32.86  1:10.09      3:10.06   
  Mikkel Podiss Petersen  2002      29.98  1:03.59      4:13.65   
                     
16  Kvik Drenge 4  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:14.93   
  Lucas Alexander Meng  2000      28.90  1:00.73      1:00.73   
  Mathias Christensen  2004      30.70  1:05.10      2:05.83   
  Niklas Wiese Dobel  2004      31.67  1:05.72      3:11.55   
  Lukas Majvig Andersen  2003      29.68  1:03.38      4:14.93   
                     
17  Sønderborg Flodhesterne  2001  Svømmeklubben Sønderborg            4:15.71   
  Philip Andersen Ravn  2002      28.45  58.55      58.55   
  Emil Neumann  2004      33.49  1:09.16      2:07.71   
  Frederik Zachariassen  2002      30.02  1:04.95      3:12.66   
  Peter Hymøller  2001      29.46  1:03.05      4:15.71   
                     
18  Nyborg Drenge 1  Nyborg Svømmeklub            4:20.21   
  Mark Kronbæk Nancke  2004      34.16  1:10.84      1:10.84   
  Nicolai Andersen  1998      28.47  1:00.58      2:11.42   
  Carl M Gadegaard  2001      30.03  1:04.41      3:15.83   
  Jonas Lykke Sandison  2004      30.56  1:04.38      4:20.21   
                     
19  Aquamonsters 2 Drenge  H2Odense            4:25.24   
  August B Bjerregaard  2003      31.80  1:07.57      1:07.57   
  Mathias Munch Pedersen  2003      29.56  1:03.10      2:10.67   
  Mads Juul Henriksen  2004      30.77  1:05.01      3:15.68   
  Lukas Stæhr Bentsen  2003      32.44  1:09.56      4:25.24   
                     
20  Esv Drenge2  2003  Vejle Svømmeklub            4:40.94   
  Kim Doan Nguyen  2003      33.22  1:10.65      1:10.65   
  Peter Kvorning Mikkelsen  2004      32.81  1:10.95      2:21.60   
  Sune Schaarup  2003      34.23  1:10.45      3:32.05   
  Mads Iversen  2004      32.44  1:08.89      4:40.94   
                     
21  Nyborg Drenge 2  Nyborg Svømmeklub            4:59.42   
  Andreas Pedersen  2003      31.17  1:06.94      1:06.94   
  Teodor Thuelund  2005      36.46  1:17.93      2:24.87   
  Mikkel Bredal Larsen  2005      36.18  1:16.54      3:41.41   
  Mathias Lykke Sandison  2007      37.88  1:18.01      4:59.42   
                     
Frem Herrer  2002  Frem Odense            DNS   
  Jakob Tietgen  2002                 
  William Vig Stærmose  2002                 
  Magnus Ipsen Pedersen  2001                 
  Mikkel Podiss Petersen  2002              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark