2021-04-18   01:54:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for HC Andersen Swim Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag morgen

Resultat Løb 31 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 31 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2017    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:02   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Indledende 
Sponsor: SPORT MASTER 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 2.05.46 (24.05.08) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub    30.55  1:02.86  1:35.93    2:09.04   
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense    30.67  1:04.41  1:38.04    2:10.49   
Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro Svømme Club    30.96  1:04.63  1:38.17    2:10.92   
Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby Svømmeklub    31.02  1:03.83  1:37.35    2:11.03   
Anna Wermuth  1996  H2Odense    31.19  1:04.25  1:37.85    2:11.71   
Giorgia Tison  2001  Rari Nantes Legano    30.96  1:04.52  1:39.68    2:14.61   
Frederikke Skau Hansen  2002  DeltaSwim    31.30  1:05.53  1:40.36    2:14.91   
Emma Travaini  2000  Rari Nantes Legano    31.81  1:05.77  1:40.63    2:15.44   
Cecilie Baraviec  2000  H2Odense    31.78  1:05.96  1:41.03    2:15.78   
10  Camilla Rask  1999  H2Odense    31.12  1:05.58  1:40.89    2:16.23  Deltager ikke i finalen 
11  Sofie Theophil Petersen  2003  Vejle Svømmeklub    31.70  1:06.60  1:42.59    2:17.61   
12  Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.73  1:07.74  1:42.88    2:18.44   
13  Amalie W. Olsen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    30.76  1:07.17  1:43.83    2:18.72   
14  My Phuong Bui  2003  H2Odense    33.03  1:09.39  1:45.98    2:19.55   
15  Maria Bredal Larsen  2002  Nyborg Svømmeklub    32.12  1:07.80  1:43.83    2:19.89   
16  Sascha Lausten  2002  Holstebro Svømme Club    34.76  1:11.73  1:47.02    2:21.15   
17  Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub    31.86  1:07.87  1:44.60    2:21.51   
18  Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.73  1:08.06  1:45.11    2:22.13   
19  Laura Gam  2001  Swim Team Midtjylland    33.55  1:11.19  1:48.23    2:22.92   
20  Chastine Melhede  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.42  1:08.52  1:45.50    2:23.11   
21  Louise Sjørup Jensen  2003  Vejle Svømmeklub    33.14  1:09.68  1:46.86    2:23.71   
22  Cathrine Skau Hansen  1999  DeltaSwim    32.55  1:09.23  1:47.32    2:24.46   
23  Alberte Ehrenreich-Birn  2003  Vejle Svømmeklub    32.80  1:09.41  1:47.20    2:25.09   
24  Johanne S. Christiansen  2002  Svømmeklubben Sønderborg    32.76  1:09.18  1:47.77    2:25.30   
25  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.40  1:08.66  1:47.71    2:25.74   
26  Mai Jørgensen  2003  Frem Odense    33.89  1:11.39  1:50.08    2:27.49   
27  Signe Bach  2002  Swim Team Midtjylland    35.51  1:14.00  1:52.29    2:27.92   
28  Anna Pave Ottesen  2003  DeltaSwim    32.98  1:10.10  1:49.52    2:29.35   
29  Marie Egeskjold Bruun  2003  Vejle Svømmeklub    34.52  1:12.14  1:51.20    2:29.68   
30  Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub    34.65  1:13.51  1:53.02    2:32.28   
31  Frederikke Kruse  2002  Swim Team Midtjylland    35.87  1:15.44  1:55.13    2:33.64   
32  Sofie Sjøgren  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    35.75  1:16.35  1:57.21    2:33.89   
33  Alma Burgaard  2003  H2Odense    34.89  1:13.92  1:53.80    2:33.90   
34  Johanne A Andersson  2003  Frem Odense    35.28  1:14.31  1:54.68    2:34.63   
35  Josephine S. Johansen  2003  Svømmeklubben Sønderborg    34.64  1:13.64  1:53.97    2:34.75   
36  Amalie Ringkvist  2002  H2Odense    36.45  1:17.29  1:59.43    2:37.19   
37  Julie Fink  2001  Svømmeklubben Sønderborg    35.35  1:15.70  1:56.91    2:37.29   
38  Katrine Brolykke Madsen  2003  H2Odense    35.95  1:16.60  1:58.04    2:39.81   
39  Maria Hall  2003  Vejle Svømmeklub    36.71  1:18.86  2:01.95    2:43.21   
40  Clara Lynggaard  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    37.46  1:21.78  2:08.77    2:49.83   
41  Pernille Juul Jensen  2003  H2Odense    39.64  1:23.56  2:08.67    2:50.41   
42  Emily Nygaard Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    38.86  1:24.75  2:11.86    2:57.42   
43  Mia Andersen  2002  H2Odense    42.36  1:34.46  2:26.29    3:16.88   
Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Nikoline Andersen  2003  H2Odense            DNS   
Rebekka Giessing  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner