2021-04-23   09:47:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for HC Andersen Swim Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag morgen

Resultat Løb 32 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 32 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2017    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:17   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 
Sponsor: Ardo/Frigodan 
Jacob Kornmaler 95 - AGF - 1.55.73 (29.05.16) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christian Rasmussen  1998  Holstebro Svømme Club    28.39  59.22  1:29.92    2:01.12   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub    27.85  59.25  1:30.35    2:01.34   
Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg    30.15  1:01.26  1:33.06    2:04.66   
Andreas Bui  2000  H2Odense    29.37  1:02.50  1:35.00    2:06.16  Deltager ikke i finalen 
Mads Lünell Bruhn  1998  Herlufsholm Svømmeklub    28.49  1:00.07  1:32.93    2:06.31   
Alberto Tonellotto  2001  Rari Nantes Legano    28.00  59.41  1:33.03    2:07.83   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.43  1:01.88  1:35.25    2:08.56   
Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.81  1:02.44  1:36.46    2:08.66   
Kasper Laursen  1998  Holstebro Svømme Club    29.57  1:02.18  1:36.04    2:08.98   
10  Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    29.35  1:01.56  1:35.83    2:09.36   
11  Simon Perzynski  2002  Svømmeklubben Sønderborg    29.44  1:02.47  1:36.42    2:09.88   
12  Jens Sørensen  2001  Swim Team Midtjylland    29.14  1:01.85  1:36.43    2:10.48   
13  William Vig Stærmose  2002  Frem Odense    29.50  1:02.95  1:36.90    2:10.62   
14  Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub    28.46  1:01.24  1:36.47    2:11.00   
15  Jakob Tietgen  2002  Frem Odense    29.64  1:03.35  1:38.37    2:12.12   
16  Gustav Frydensberg  1999  Lyngby Svømmeklub    30.83  1:04.44  1:38.30    2:12.18   
17  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.31  1:03.05  1:37.66    2:12.19   
18  Rune Solgaard Larsen  2000  Berns Swim Team    31.11  1:06.39  1:43.02    2:16.28   
19  Peter Hymøller  2001  Svømmeklubben Sønderborg    31.64  1:07.55  1:42.88    2:16.83   
20  Andreas Blaaberg  2002  Vejle Svømmeklub    29.79  1:04.25  1:40.53    2:16.95   
21  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002  Vejle Svømmeklub    31.26  1:05.68  1:41.49    2:17.39   
22  Andreas Kronborg  2002  Vejle Svømmeklub    30.30  1:04.59  1:40.77    2:17.41   
23  Johan Siksne Kaalund  2002  H2Odense    31.07  1:06.30  1:42.84    2:18.10   
24  Casper Brinch  2002  Vejle Svømmeklub    31.29  1:07.66  1:43.77    2:18.13   
25  Jacob Christensen  2002  Vejle Svømmeklub    31.10  1:06.44  1:42.61    2:18.37   
26  Carl M Gadegaard  2001  Nyborg Svømmeklub    32.56  1:09.65  1:45.78    2:20.78   
27  Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999  Nyborg Svømmeklub    31.22  1:06.62  1:43.97    2:20.98   
28  Victor Bjerre  2001  Swim Team Midtjylland    33.40  1:10.11  1:46.24    2:21.26   
29  Johannes Wemmelund  2001  Swim Team Midtjylland    32.21  1:08.11  1:45.19    2:22.12   
30  Rasmus Skorstengaard  2001  DeltaSwim    33.52  1:10.56  1:48.78    2:25.59   
31  Anton Leth  2002  Vejle Svømmeklub    32.82  1:11.36  1:50.59    2:28.75   
32  Magnus Damkier  1999  H2Odense    34.21  1:13.77  1:54.13    2:31.53   
33  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    37.25  1:21.11  2:07.01    2:52.54   
Magnus Ipsen Pedersen  2001  Frem Odense            DNS   
Viktor Christensen  2001  Frem Odense            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner