2021-04-20   19:35:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for HC Andersen Swim Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag morgen

Resultat Løb 39 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 39 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2017    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:33   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 39, 200m Medley Damer, Indledende 
Sponsor: Rynkeby 
Elenor Lindborg 92 - Föreningen Trelleborg - 2.22.70 (17.05.09) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christina Kaas Elmgreen  1996  Lyngby Svømmeklub    30.85  1:12.00  1:55.63    2:30.65   
Thea Laurberg Simonsen  1997  Lyngby Svømmeklub    32.76  1:11.81  1:56.54    2:30.92   
Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro Svømme Club    32.49  1:11.33  1:56.76    2:31.33  Deltager ikke i finalen 
Camilla Rask  1999  H2Odense    32.31  1:14.41  1:58.13    2:33.37   
Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub    33.29  1:12.16  2:00.98    2:34.03  Deltager ikke i finalen 
Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.22  1:17.49  1:58.51    2:34.61  Deltager ikke i finalen 
Amalie W. Olsen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    32.86  1:14.01  2:00.52    2:35.46   
Thea Lund Petersen  1998  Nyborg Svømmeklub    33.62  1:12.98  2:00.51    2:35.99   
Sofie Theophil Petersen  2003  Vejle Svømmeklub    33.91  1:16.47  2:01.35    2:36.57   
10  Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub    35.52  1:16.82  2:02.52    2:39.38   
11  Maria Cleman Hatting  2001  Holstebro Svømme Club    33.51  1:15.30  2:03.96    2:39.59   
12  Sascha Lausten  2002  Holstebro Svømme Club    35.07  1:19.79  2:04.96    2:39.81   
13  Cecilie Baraviec  2000  H2Odense    36.44  1:19.51  2:07.11    2:41.24   
14  Frederikke Skau Hansen  2002  DeltaSwim    34.41  1:18.70  2:08.27    2:42.86   
15  My Phuong Bui  2003  H2Odense    33.17  1:15.63  2:09.25    2:42.97   
16  Maria Bredal Larsen  2002  Nyborg Svømmeklub    36.74  1:22.42  2:09.14    2:43.02   
17  Rebecca Romeo  1999  Rari Nantes Legano    35.02  1:14.92  2:05.06    2:43.08   
18  Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.29  1:18.12  2:06.34    2:43.14   
19  Isabella Bach  2002  Holstebro Svømme Club    34.38  1:15.95  2:07.01    2:43.99   
20  Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.62  1:18.72  2:06.63    2:44.00   
21  Louise Sjørup Jensen  2003  Vejle Svømmeklub    36.65  1:22.08  2:06.51    2:44.04   
22  Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub    35.74  1:19.03  2:08.58    2:44.22   
23  Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.80  1:19.36  2:06.15    2:44.82   
24  Ida L. Bendtsen  2000  DeltaSwim    35.23  1:18.46  2:07.05    2:45.77   
25  Alessia Migliorini  2002  Rari Nantes Legano    36.77  1:24.10  2:07.95    2:46.92   
26  Maibritt Skjoldborg  2002  H2Odense    35.35  1:19.47  2:09.81    2:46.94   
27  Anna Broe  2002  H2Odense    34.16  1:17.20  2:09.60    2:48.50   
28  Ella Christiansen  2003  Vejle Svømmeklub    36.65  1:21.87  2:10.31    2:48.72   
29  Alberte Ehrenreich-Birn  2003  Vejle Svømmeklub    34.37  1:17.42  2:11.33    2:49.20   
30  Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.15  1:20.65  2:12.77    2:50.03   
31  Chastine Melhede  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.57  1:23.72  2:13.18    2:50.66   
32  Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.83  1:21.46  2:12.92    2:51.70   
33  Marie Egeskjold Bruun  2003  Vejle Svømmeklub    41.27  1:24.59  2:15.59    2:53.54   
34  Julie Fink  2001  Svømmeklubben Sønderborg    39.67  1:21.87  2:12.69    2:53.81   
35  Mie L. Bendtsen  2002  DeltaSwim    37.02  1:22.01  2:15.24    2:54.15   
36  Janni S Hansen  2001  DeltaSwim    38.19  1:24.86  2:13.09    2:54.33   
37  Mathilde Aagaard Hansen  1999  Frem Odense    36.07  1:25.02  2:14.12    2:55.65   
38  Mai Jørgensen  2003  Frem Odense    41.59  1:27.36  2:19.14    2:56.28   
39  Ida Raabjerg Møller  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    39.74  1:23.52  2:18.39    2:57.79   
40  Alberte Schnieber Klausen  2002  Swim Team Midtjylland    42.30  1:29.26  2:16.17    2:58.24   
41  Emilie Johanna Bülow  2003  Vejle Svømmeklub    40.30  1:29.65  2:19.86    2:59.17   
42  Alma Burgaard  2003  H2Odense    37.46  1:26.24  2:23.49    2:59.86   
43  Marie Lund Henriksen  2001  H2Odense    40.53  1:26.02  2:19.75    3:00.51   
44  Sara Farag  2003  Svømmeklubben Sønderborg    39.90  1:27.62  2:20.33    3:00.62   
45  Barbara Ammentorp  2003  Nyborg Svømmeklub    42.85  1:35.06  2:21.31    3:04.46   
46  Anna Schou  2003  DeltaSwim    44.13  1:32.57  2:25.61    3:08.62   
47  Pernille Juul Jensen  2003  H2Odense    47.28  1:37.53  2:36.36    3:17.41   
48  Iben Lindal Overgaard  2003  H2Odense    44.68  1:36.29  2:34.43    3:17.42   
49  Emily Nygaard Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    45.57  1:40.54  2:37.07    3:21.39   
Cecilie Ankerstjerne  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Iben Bak  2001  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Rebekka Giessing  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Celia Puggaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNF   
Anna Pave Ottesen  2003  DeltaSwim            DSQ  ej.ryglig100m 
Natascha Holm Byskov  2000  Holstebro Svømme Club            DSQ  ej ryglig100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner