Resultater for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 492 | 32.21 | 1:05.78 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:05.59 | |||||||||
2 | Thor Brunsgaard | 2003 | 487 | 32.28 | 1:05.99 | |||||
Swim Team Neptun | 1:04.42 | |||||||||
3 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 472 | 31.85 | 1:06.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.57 | |||||||||
4 | Mikkel Hjelm | 2003 | 456 | 32.36 | 1:07.47 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.17 | |||||||||
5 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 448 | 32.88 | 1:07.85 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.24 | |||||||||
6 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 447 | 32.83 | 1:07.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.35 | |||||||||
7 | Christopher G. Trandum | 2003 | 445 | 33.45 | 1:07.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.47 | |||||||||
8 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 429 | 33.44 | 1:08.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.74 | |||||||||
9 | Carl Heyn Stage | 2003 | 420 | 33.34 | 1:09.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.46 | |||||||||
10 | Frederik Venø Elling | 2003 | 412 | 34.08 | 1:09.75 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.94 | |||||||||
11 | Oscar Cleemann | 2003 | 411 | 33.69 | 1:09.83 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.89 | |||||||||
12 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 410 | 33.64 | 1:09.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.89 | |||||||||
13 | Daniel Østerballe | 2003 | 406 | 33.92 | 1:10.09 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.46 | |||||||||
14 | Kasper Johnsen | 2003 | 392 | 34.51 | 1:10.93 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:07.88 | |||||||||
15 | Tobias Davidsen | 2003 | 383 | 34.90 | 1:11.48 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.22 | |||||||||
16 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 377 | 34.38 | 1:11.84 | |||||
H2Odense | 1:11.57 | |||||||||
17 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 374 | 35.27 | 1:12.08 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:10.68 | |||||||||
18 | Andreas Hoffmann | 2003 | 373 | 34.98 | 1:12.10 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.11 | |||||||||
19 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 363 | 35.19 | 1:12.75 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.12 | |||||||||
20 | Jonas Kjær | 2003 | 363 | 34.58 | 1:12.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.11 | |||||||||
21 | Marco Knudsen | 2003 | 363 | 35.35 | 1:12.80 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.10 | |||||||||
22 | Mathias Knudsen | 2003 | 345 | 35.75 | 1:14.00 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:10.50 | |||||||||
23 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 340 | 36.96 | 1:14.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.11 | |||||||||
24 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 338 | 34.93 | 1:14.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.42 | |||||||||
25 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 324 | 36.28 | 1:15.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.47 | |||||||||
26 | Erik Li | 2003 | 311 | 37.31 | 1:16.65 | |||||
Herlev Svømning | 1:19.48 | |||||||||
27 | William Kristensen | 2003 | 292 | 38.04 | 1:18.25 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.68 | |||||||||
- | Anders Elsborg | 2003 | DSQ | SW 6.5 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:54 |