2020-03-30   09:49:07
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Manse-Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Manse-uinnit    Tulostuspäivämäärä  11 maaliskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:06   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  11 maaliskuu 2017         
 
 
Laji 1, 100m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Rautaporras  2005    418  29.81        1:02.72   
  Nokian Pyry  1:02.05                 
                     
Tuomas Toppinen  2005    349  31.81        1:06.60   
  Aurajoen Uinti  1:06.08                 
                     
Ajjuub Ezzat  2005    322  32.86        1:08.42   
  Aurajoen Uinti  1:08.28                 
                     
Samuel Sainio  2005    303  33.40        1:09.78   
  Uinti Tampere  1:10.04                 
                     
Nico Peltonen  2005    265  35.15        1:12.99   
  Hyvinkään Uimaseura  1:15.84                 
                     
Lev Vlasov  2007    265  34.84        1:13.02   
  TaTu Tampere  1:14.05                 
                     
Stefan Saltykov  2005    259  35.85        1:13.56   
  Lahden Uimaseura  1:16.16                 
                     
Antti Musikka  2005    249  35.63        1:14.47   
  Vanders  1:16.60                 
                     
Akseli Liukkonen  2005    237  35.55        1:15.80   
  Uinti Tampere  1:14.84                 
                     
10  Ivan Chupakhin  2005    235  36.13        1:15.98   
  Uinti Tampere  1:18.87                 
                     
11  Eero Mäenpää  2005    233  36.97        1:16.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.57                 
                     
12  Joni Routamo  2005    230  35.79        1:16.48   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:18.85                 
                     
13  Risto Kallström  2006    229  37.58        1:16.63   
  Cetus Espoo  1:20.54                 
                     
14  Miklas Pikkuhuhta  2005    229  37.03        1:16.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:22.25                 
                     
15  Sampo Nord  2005    225  37.13        1:17.03   
  Vanders  1:18.74                 
                     
16  Daniel Kontula  2005    221  38.54        1:17.56   
  Uinti Tampere  1:20.72                 
                     
17  Veeti Valdolin  2005    215  37.63        1:18.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.86                 
                     
18  Konsta Vainio  2005    213  38.44        1:18.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.50                 
                     
19  Oliver Aspholm  2005    211  38.87        1:18.72   
  Uinti Tampere  1:19.15                 
                     
20  Teo Mattelmäki  2005    202  39.08        1:19.88   
  Cetus Espoo  1:20.40                 
                     
21  Arto Pulkkinen  2005    177  38.58        1:23.54   
  Lahden Uimaseura  1:23.56                 
                     
22  Aaro Imppola  2006    176  39.31        1:23.64   
  Hyvinkään Uimaseura  1:25.83                 
                     
23  Iiro Räty  2006    175  38.56        1:23.74   
  Nokian Pyry  1:26.57                 
                     
24  Riku Huuhka  2005    164  40.70        1:25.59   
  Lahden Uimaseura  1:25.87                 
                     
25  Felix Kandolin  2007    164  39.99        1:25.65   
  Aurajoen Uinti  1:27.52                 
                     
26  Lucas Kerby  2005    161  42.66        1:26.22   
  Uinti Tampere  1:27.03                 
                     
27  Kalle Heinonen  2006    154  41.59        1:27.36   
  TaTu Tampere  1:28.71                 
                     
28  Väinö Hinkka  2007    151  42.99        1:27.98   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:33.51                 
                     
29  Miko Virtanen  2005    148  40.51        1:28.56   
  Lahden Uimaseura  1:27.10                 
                     
30  Valtteri Pellinen  2007    148  40.03        1:28.65   
  Uinti Tampere  1:31.91                 
                     
31  Joonas Pulkkinen  2007    146  42.19        1:28.96   
  Lahden Uimaseura  1:28.09                 
                     
32  Juho Rosenström  2007    145  42.20        1:29.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:28.51                 
                     
33  Eemeli Arnell  2005    145  40.55        1:29.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.53                 
                     
34  Samuele Cavallotti  2005    145  43.21        1:29.17   
  Uinti Tampere  1:27.20                 
                     
35  Julius Järveläinen  2006    144  41.18        1:29.36   
  Uinti Tampere  1:39.19                 
                     
36  Tuomas Kallio  2005    144  43.52        1:29.45   
  Uinti Tampere  1:31.86                 
                     
37  Severi Muje  2005    141  41.36        1:30.10   
  Uinti Tampere  1:29.02                 
                     
38  Henrik Leinonen  2005    138  44.12        1:30.60   
  Uinti Tampere  1:37.03                 
                     
39  Sami Schrader  2006    138  43.23        1:30.64   
  Uinti Tampere  1:35.78                 
                     
40  Kasper Kytö  2005    138  41.91        1:30.71   
  Nokian Pyry  1:29.55                 
                     
41  Rasmus Ruotoistenmäki  2006    136  44.66        1:31.04   
  Uinti Tampere  1:33.87                 
                     
42  Luca Ruusila  2006    130  43.85        1:32.47   
  Uinti Tampere  1:34.07                 
                     
43  Miko Salmi  2005    129  45.78        1:32.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:34.45                 
                     
44  Benjamin Winqvist  2006    123  43.22        1:34.14   
  Cetus Espoo  1:32.61                 
                     
45  Ferdinand Backman  2006    123  42.53        1:34.20   
  TaTu Tampere  1:37.25                 
                     
46  Veeti Heittokangas  2006    121  44.50        1:34.66   
  Uinti Tampere  1:33.13                 
                     
47  Iiro Kyllönen  2005    118  44.70        1:35.47   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:36.48                 
                     
47  Väinö Pitkänen  2006    118  44.55        1:35.47   
  Uinti Tampere  1:38.20                 
                     
49  Alex Lehtola  2005    117  44.48        1:35.72   
  Uinti Tampere  1:38.82                 
                     
50  Niklas Töyrylä  2006    113  45.36        1:36.95   
  Uinti Tampere  1:35.65                 
                     
51  Áron Zautasvili  2006    113  45.76        1:36.96   
  Uinti Tampere  1:45.13                 
                     
52  Onni Väyrynen  2005    112  46.28        1:37.06   
  Uinti Tampere  1:45.03                 
                     
53  Niklas Tikkanen  2007    107  46.99        1:38.73   
  TaTu Tampere  1:43.91                 
                     
54  Casper Kvist  2006    103  45.81        1:39.78   
  Nokian Pyry  1:48.29                 
                     
55  Simo Myllyniemi  2006    103  44.64        1:39.93   
  Nokian Pyry  1:39.94                 
                     
56  Eemeli Salo  2007    97  46.97        1:41.96   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:50.40                 
                     
57  Otto Mäenpää  2005    92  48.60        1:43.56   
  Uinti Tampere  1:54.91                 
                     
58  Oskari Solante  2005    92  47.91        1:43.59   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:41.61                 
                     
59  Otto Vauhkonen  2007    92  46.59        1:43.62   
  Cetus Espoo  1:47.41                 
                     
60  Ilmari Partanen  2006    87  48.66        1:45.62   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:57.05                 
                     
61  Pauli Rantatupa  2005    78  50.92        1:49.64   
  Cetus Espoo  1:46.83                 
                     
62  Sean Salli  2007    67  51.24        1:55.31   
  Uinti Tampere  1:38.48                 
                     
63  Ossi Vienamo  2006    63  55.00        1:57.79   
  Uinti Tampere  2:04.00                 
                     
64  Hugo Rossi  2008    63  52.82        1:57.81   
  Uinti Tampere                   
                     
65  Topias Tuomi  2007    56  55.95        2:02.06   
  Uinti Tampere  2:02.82                 
                     
66  Eino Anttila  2007    53  57.23        2:04.50   
  TaTu Tampere                   
                     
67  Tero Soukka  2007    50  58.63        2:06.66   
  TaTu Tampere  2:12.10                 
                     
68  Eemeli Varonen  2009    49  59.18        2:07.59   
  TaTu Tampere  2:06.13                 
                     
69  Miska Moisio  2007    44  1:05.29        2:12.28   
  TaTu Tampere  2:17.68                 
                     
70  Mikael Uitto  2007    33  1:07.48        2:25.40   
  Uinti Tampere                   
                     
Aamos Järveläinen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  1:35.16                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Eelis Juuti  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  1:38.05                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Eetu Nieminen  2006              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:36.64                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Kasperi Haverinen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Leevi Luoma  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:48.32                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Leo Währn  2005              DSQ   
  Vanders                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Luukas Kallio  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Markus Popov  2005              DSQ   
  TaTu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Severi Roihankorpi  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  1:57.24                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Tobias Lydén  2008              DSQ   
  Uinti Tampere  1:41.86                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Vili Niemi  2006              DSQ   
  TaTu Tampere  1:46.34                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Koprinen  2003    528  28.54        58.01   
  Helsingfors Simsällskap  59.24                 
                     
Tatu Hapuoja  2003    525  28.05        58.14   
  Uinti Tampere  57.45                 
                     
Lassi Haimi  2003    475  28.83        1:00.09   
  Helsingfors Simsällskap  59.76                 
                     
Santeri Pulkkinen  2004    473  29.66        1:00.18   
  Lahden Uimaseura  1:01.53                 
                     
Lari Tumanoff  2003    465  29.02        1:00.52   
  Helsingfors Simsällskap  1:00.63                 
                     
Jami Ihalainen  2003    460  29.02        1:00.76   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:02.73                 
                     
Aku Kaila  2003    447  29.41        1:01.35   
  Raision Urheilijat  1:01.80                 
                     
Danil Seksenov  2004    438  30.27        1:01.74   
  Vanders  1:02.49                 
                     
Markus Nuorinko  2003    425  29.66        1:02.39   
  Nummelan Kisaajat  1:02.25                 
                     
10  Akseli Hakala  2003    418  29.23        1:02.71   
  Uinti Tampere  1:03.30                 
                     
11  Pavel Pankratov  2004    394  30.32        1:03.96   
  TaTu Tampere  1:04.45                 
                     
12  Onni Äijälä  2004    387  30.67        1:04.36   
  Hyvinkään Uimaseura  1:05.78                 
                     
13  Urho Lyytinen  2003    377  31.01        1:04.93   
  Uinti Tampere  1:06.06                 
                     
14  Elis Fokin  2003    370  31.22        1:05.30   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.79                 
                     
15  Jesse Hyppönen  2004    365  31.61        1:05.61   
  Lahden Uimaseura  1:09.95                 
                     
16  Joonas Maaranen  2004    361  31.36        1:05.87   
  Hyvinkään Uimaseura  1:07.14                 
                     
17  Max Walther  2003    353  31.21        1:06.37   
  HTU Stadi  1:11.37                 
                     
18  Akira Konttinen  2003    346  32.30        1:06.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.38                 
                     
19  Akseli Maaranen  2004    340  32.39        1:07.15   
  Hyvinkään Uimaseura  1:10.10                 
                     
19  Jonne Isoranta  2003    340  31.30        1:07.15   
  Lahden Uimaseura  1:07.21                 
                     
21  Tino Kaukonen  2004    336  32.69        1:07.46   
  HTU Stadi  1:10.71                 
                     
22  Miko Vaikkola  2003    335  32.47        1:07.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:10.27                 
                     
23  Konsta Kallio  2004    331  32.10        1:07.77   
  Uinti Tampere  1:07.01                 
                     
24  Joonas Cranston  2003    322  32.25        1:08.39   
  Nummelan Kisaajat  1:08.76                 
                     
25  Kalle Haavisto  2003    314  33.05        1:08.96   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:09.55                 
                     
26  Henry Nyman  2003    311  32.71        1:09.18   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.26                 
                     
27  Joona Varpukari  2003    310  33.34        1:09.28   
  Uinti Tampere  1:08.85                 
                     
28  Tatu Kunttila  2003    301  33.12        1:09.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.46                 
                     
29  Lauri Manninen  2003    298  33.59        1:10.19   
  Vanders  1:13.90                 
                     
30  Mikael Hirsiniemi  2004    295  33.74        1:10.44   
  Aurajoen Uinti  1:11.16                 
                     
31  Roope Ollikainen  2004    293  33.78        1:10.55   
  Porin Uimaseura  1:11.78                 
                     
32  Leo Liukonen  2004    290  34.45        1:10.84   
  TaTu Tampere  1:12.70                 
                     
33  Daniel Pavlov  2003    290  32.55        1:10.85   
  Aurajoen Uinti  1:08.61                 
                     
34  Alexander Nyman  2004    287  34.24        1:11.05   
  Hyvinkään Uimaseura  1:12.42                 
                     
35  Oskari Cederqvist  2004    287  33.28        1:11.08   
  Hyvinkään Uimaseura  1:12.95                 
                     
36  Leevi Lehtonen  2003    286  33.61        1:11.14   
  Uinti Tampere  1:10.80                 
                     
37  Oscar Carroll  2003    286  32.66        1:11.16   
  Kuopion Uimaseura  1:17.02                 
                     
38  Akseli Soini  2004    264  34.74        1:13.09   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:12.79                 
                     
39  Rasmus Rekola  2004    261  35.50        1:13.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.52                 
                     
40  Atte Nieminen  2004    260  36.00        1:13.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:16.02                 
                     
41  Joona Lehtonen  2003    259  34.93        1:13.51   
  Vanders  1:12.42                 
                     
42  Akseli Kotti  2004    254  35.74        1:14.00   
  TaTu Tampere  1:12.65                 
                     
43  Otto Ahvonen  2003    251  35.35        1:14.36   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:16.73                 
                     
44  Antte Säilä  2004    249  35.97        1:14.48   
  Uinti Tampere  1:21.11                 
                     
45  Mitja Vaikkola  2004    248  35.73        1:14.58   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:13.51                 
                     
46  Aarne Eskelinen  2004    239  36.91        1:15.56   
  Uinti Tampere  1:12.70                 
                     
47  Aleksi Kokkonen  2004    236  35.68        1:15.88   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:17.83                 
                     
48  Jan Byskov  2004    231  36.07        1:16.45   
  Nurmijärven Uinti  1:20.83                 
                     
49  Samuel Salminen  2003    223  35.31        1:17.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.19                 
                     
50  Jesse Lintusalo  2004    221  37.73        1:17.53   
  Vanders  1:18.14                 
                     
51  Samuli Masalin  2004    210  36.56        1:18.92   
  Cetus Espoo  1:22.46                 
                     
52  Aaro Tenhu  2004    207  35.70        1:19.28   
  Lahden Kaleva  1:21.49                 
                     
53  Casper Leo  2004    203  37.49        1:19.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.84                 
                     
54  Arttu Ahola  2004    200  39.95        1:20.12   
  Porin Uimaseura  1:19.09                 
                     
55  Egor Bortsov  2004    197  38.84        1:20.53   
  Lahden Uimaseura  1:18.95                 
                     
56  Matias Lähti  2003    196  37.58        1:20.65   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
57  Oskari Toivonen  2004    190  38.89        1:21.53   
  Vanders  1:23.48                 
                     
58  Jaakko Karti  2004    184  39.11        1:22.44   
  Uinti Tampere  1:28.04                 
                     
59  Henri Erlund  2003    181  40.61        1:22.86   
  HTU Stadi  1:28.30                 
                     
60  Litti Penttilä  2004    172  40.32        1:24.24   
  Uinti Tampere  1:24.20                 
                     
61  Joona Kurppa  2004    167  39.92        1:25.05   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:28.59                 
                     
62  Luka Pykälistö  2004    161  40.59        1:26.21   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:28.45                 
                     
63  Niklas Lundström  2004    156  38.91        1:26.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.00                 
                     
64  Osmo Mäkelä  2004    155  40.77        1:27.22   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:28.44                 
                     
65  Ville Luoma  2004    152  40.67        1:27.80   
  TaTu Tampere  1:26.33                 
                     
66  Castor Trygg  2004    147  42.24        1:28.72   
  Uinti Tampere  1:29.83                 
                     
67  Sakari Gummerus  2003    141  39.31        1:30.11   
  Uinti Tampere  1:32.69                 
                     
68  Kasper Kaskela  2004    137  41.09        1:30.80   
  Uinti Tampere  1:37.30                 
                     
69  Juuso Puustinen  2004    134  40.34        1:31.59   
  Uinti Tampere                   
                     
70  Santeri Kulla  2004    121  44.75        1:34.77   
  Porin Uimaseura  1:36.20                 
                     
71  Roope Autio  2003    119  44.88        1:35.13   
  Uinti Tampere  1:32.82                 
                     
72  Veeti Talasniemi  2004    109  48.20        1:38.12   
  Uinti Tampere  1:50.51                 
                     
73  Sauli Gummerus  2004    89  48.32        1:44.74   
  Uinti Tampere  1:42.50                 
                     
74  Aapo Orpana  2004    71  49.06        1:52.90   
  Uinti Tampere  1:57.43                 
                     
Eero Ytti  2003              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Kalle Välimäki  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  1:16.87                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Lauri Huhtasalo  2004              DSQ   
  Porin Uimaseura  1:09.46                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riku Pöytäkivi  1993    713  25.37        52.50   
  Helsingfors Simsällskap  51.71                 
                     
Anton Herrala  1993    708  24.54        52.63   
  TaTu Tampere  50.53                 
                     
Matias Tyry  1993    655  25.94        53.99   
  TaTu Tampere  52.38                 
                     
Juho Eerola  1995    652  26.17        54.08   
  TaTu Tampere  52.56                 
                     
Joni Aaltonen  1999    624  26.21        54.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.36                 
                     
Matias Yritys  1997    589  26.06        55.94   
  Kampuksen Plaani  55.61                 
                     
Deny Belaic  1998    576  26.96        56.37   
  TaTu Tampere  54.29                 
                     
Erik Nurmi  2001    574  26.72        56.44   
  Vanders  56.90                 
                     
Jaakko Kuusisto  2000    573  27.19        56.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.19                 
                     
10  Martti Tervanen  2000    572  27.16        56.48   
  Järvenpään Uintiklubi  56.24                 
                     
11  Akseli Heino  1999    571  26.66        56.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.42                 
                     
12  Toni Knuutila  1993    570  26.79        56.57   
  Eura Swimming Team                   
                     
13  Pietari Virta  1997    563  26.92        56.80   
  TaTu Tampere  54.51                 
                     
14  Antti Leppänen  2002    561  27.83        56.86   
  Lahden Uimaseura  56.56                 
                     
15  Joona Kärkkäinen  1998    559  27.32        56.92   
  Heinolan Isku  56.80                 
                     
16  Oskari Hynynen  2001    538  27.15        57.65   
  Salon Uimarit  56.49                 
                     
17  Matias Pennanen  2001    535  27.71        57.78   
  Porin Uimaseura  59.11                 
                     
18  Joona Korhonen  2000    531  27.68        57.90   
  Uinti Tampere  57.00                 
                     
19  Jere Kekola  2000    529  28.04        58.00   
  Seinäjoen Uimarit-58  57.10                 
                     
20  Atte Kulmala  1998    524  27.60        58.15   
  Uinti Tampere  58.25                 
                     
21  Santeri Hulkko  2000    522  28.32        58.23   
  Lahden Uimaseura  58.00                 
                     
22  Leevi Luhtanen  2000    521  28.65        58.27   
  Porin Uimaseura  58.17                 
                     
23  Atte Somero  1999    519  27.44        58.35   
  Lahden Kaleva  57.05                 
                     
24  Teemu Lehtonen  2000    515  27.61        58.52   
  Uinti Tampere  55.39                 
                     
25  Oskari Arvo  2002    511  27.68        58.67   
  Aurajoen Uinti  1:00.30                 
                     
26  Arttu Vänttinen  1996    509  27.66        58.74   
  Kampuksen Plaani  56.74                 
                     
27  Perttu Mikkola  2001    495  27.64        59.27   
  Nokian Pyry                   
                     
28  Elias Soukola  1999    495  28.04        59.28   
  Järvenpään Uintiklubi  57.86                 
                     
29  Timi Torkkel  2001    495  27.54        59.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura  59.32                 
                     
30  Mikko Suova  1997    490  28.47        59.49   
  Uinti Tampere  58.88                 
                     
31  Lauri Törmä  2000    489  28.56        59.53   
  Porin Uimaseura  58.20                 
                     
31  Tatu Hörkkö  2001    489  28.39        59.53   
  Uinti Tampere  59.50                 
                     
33  Juho Porkkala  2001    487  28.51        59.62   
  Seinäjoen Uimarit-58  59.90                 
                     
34  Oskari Ovaskainen  2000    478  28.48        59.97   
  Porin Uimaseura  1:04.37                 
                     
35  Kasper Envalds  2001    474  29.20        1:00.13   
  Vanders  1:01.45                 
                     
36  Santeri Kaasinen  1999    471  28.05        1:00.27   
  TaTu Tampere  58.88                 
                     
37  Eerik Tikkakoski  2001    467  28.95        1:00.46   
  TaTu Tampere  1:00.52                 
                     
38  Teemu Turunen  2002    463  29.17        1:00.62   
  Kuopion Uimaseura  1:00.91                 
                     
39  Mikael Lähde  2000    463  28.61        1:00.63   
  Hämeenlinnan Uimaseura  59.53                 
                     
40  Väinö Kilpeläinen  1999    457  28.53        1:00.86   
  TaTu Tampere  57.40                 
                     
41  Daniel Laurila  1996    446  28.83        1:01.36   
  Nokian Pyry  1:01.39                 
                     
42  Petr Pankratov  2002    444  30.06        1:01.48   
  TaTu Tampere  1:01.92                 
                     
43  Otto Hoffren  2002    431  29.60        1:02.10   
  Lahden Uimaseura  1:03.72                 
                     
44  Kalle Hepojoki  2000    428  29.83        1:02.21   
  Kampuksen Plaani  1:01.83                 
                     
44  Wäinö Koskinen  2002    428  29.75        1:02.21   
  Uinti Tampere  1:01.53                 
                     
46  Pirkka Perkola  2001    416  29.74        1:02.83   
  TaTu Tampere  1:07.40                 
                     
47  Perttu Somero  2001    415  30.05        1:02.85   
  Lahden Kaleva  1:05.71                 
                     
48  Jon Byskov  2000    415  29.81        1:02.86   
  Nurmijärven Uinti  1:02.39                 
                     
49  Mikael Nurmela  2002    412  30.69        1:03.04   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:02.81                 
                     
50  Ville Aaltonen  2001    399  30.45        1:03.69   
  Porin Uimaseura  1:02.28                 
                     
51  Eetu Koskinen  2002    379  30.43        1:04.79   
  Lahden Uimaseura  1:04.51                 
                     
52  Elmeri Helander  2002    378  30.97        1:04.84   
  Lahden Uimaseura  1:08.46                 
                     
53  Tino Vehkalahti  2001    378  29.95        1:04.87   
  TaTu Tampere  1:00.70                 
                     
54  Henri Naarajärvi  2002    376  30.27        1:04.96   
  Uinti Tampere  1:04.79                 
                     
55  Luukas Hätinen  2002    363  30.75        1:05.70   
  Kuopion Uimaseura  1:05.90                 
                     
56  Tuukka Jaakola  2001    360  31.58        1:05.90   
  Uinti Tampere  1:08.41                 
                     
57  Olli Peura  2001    350  31.04        1:06.51   
  Uinti Tampere  1:07.43                 
                     
58  Lauri Löyttyniemi  1999    341  31.34        1:07.14   
  Uinti Tampere  1:07.20                 
                     
59  Onni Järvinen  2002    335  32.33        1:07.53   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.05                 
                     
60  Lauri Uosukainen  2002    327  32.45        1:08.03   
  Lahden Uimaseura  1:07.09                 
                     
61  Olavi Saarinen  2002    319  31.43        1:08.65   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.90                 
                     
62  Aapo Löyttyniemi  2001    302  33.60        1:09.90   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:10.38                 
                     
63  Juuso Vastamäki  2002    277  34.10        1:11.95   
  Vesihelmen Uimaseura  1:12.80                 
                     
64  Georg Närjä  2002    275  34.74        1:12.11   
  Helsingfors Simsällskap  1:13.59                 
                     
65  Markus Kylliäinen  2002    275  34.58        1:12.12   
  Uinti Tampere  1:14.41                 
                     
Tatu Korhonen  2000              DNS   
  Uinti Tampere  1:05.68                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  11 maaliskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:06 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner