2020-04-08   20:47:08
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Manse-Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Manse-uinnit    Tulostuspäivämäärä  11 maaliskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:23   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  11 maaliskuu 2017         
 
 
Laji 3, 50m RU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Hämäläinen  2005    256          41.90   
  Kuopion Uimaseura  43.87                 
Emil Ahvonen  2005    198          45.65   
  Hämeenlinnan Uimaseura  48.16                 
Viacheslav Semenov  2006    186          46.62   
  Lahden Uimaseura  29.69                 
Arto Pulkkinen  2005    144          50.77   
  Lahden Uimaseura  52.69                 
Casper Kvist  2006    139          51.38   
  Nokian Pyry  51.33                 
Ossi Vienamo  2006    136          51.67   
  Uinti Tampere  54.62                 
Albert Laakkonen  2007    135          51.82   
  Uinti Tampere  52.76                 
Matti Penttinen  2006    130          52.52   
  Nummelan Kisaajat  50.22                 
Markus Popov  2005    124          53.28   
  TaTu Tampere                   
10  Vilho Teno  2006    124          53.30   
  Lahden Uimaseura  53.66                 
11  Niklas Töyrylä  2006    121          53.75   
  Uinti Tampere  58.02                 
12  Saku Pietilä  2006    119          54.03   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  53.55                 
13  Sami Schrader  2006    116          54.47   
  Uinti Tampere  58.17                 
14  Joonas Pulkkinen  2007    116          54.49   
  Lahden Uimaseura  55.83                 
15  Tuukka Niemeläinen  2008    108          55.89   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  59.76                 
16  Anton Passoja  2006    106          56.16   
  Nokian Pyry  53.28                 
17  Elias Salo  2007    102          56.88   
  Vesihelmen Uimaseura  59.59                 
18  Simo Myllyniemi  2006    100          57.30   
  Nokian Pyry  1:01.99                 
19  Valtteri Pellinen  2007    96          57.95   
  Uinti Tampere  57.68                 
20  Sean Salli  2007    95          58.16   
  Uinti Tampere  58.92                 
21  Niklas Tikkanen  2007    95          58.33   
  TaTu Tampere  58.65                 
22  Väinö Pitkänen  2006    87          59.93   
  Uinti Tampere  58.55                 
23  Tero Soukka  2007    83          1:00.96   
  TaTu Tampere  1:03.26                 
24  Rasmus Ruotoistenmäki  2006    78          1:02.15   
  Uinti Tampere  1:01.18                 
25  Eelis Juuti  2006    77          1:02.32   
  Uinti Tampere  1:00.74                 
26  Mikael Uitto  2007    75          1:02.87   
  Uinti Tampere  1:00.49                 
27  Topias Tuomi  2007    67          1:05.34   
  Uinti Tampere  1:05.19                 
28  Elias Tuominen  2005    64          1:06.26   
  Uinti Tampere  1:06.65                 
29  Eemeli Varonen  2009    64          1:06.52   
  TaTu Tampere  1:09.65                 
30  Miska Moisio  2007    50          1:11.89   
  TaTu Tampere  1:11.65                 
Eetu Nieminen  2006              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:01.66                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Hugo Rossi  2008              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Iiro Kyllönen  2005              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:01.71                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Iiro Räty  2006              DSQ   
  Nokian Pyry  54.18                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Ilmari Partanen  2006              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  58.83                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Kasperi Haverinen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:02.28                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Severi Roihankorpi  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  57.11                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m RU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Oinonen  2003    410          35.83   
  Uinti Imatra  36.87                 
Niilo Kilpeläinen  2004    289          40.22   
  TaTu Tampere  41.16                 
Lenni Lehtonen  2004    288          40.27   
  Uinti Tampere  41.60                 
Oscar Carroll  2003    263          41.53   
  Kuopion Uimaseura  43.52                 
Eemil Sipola  2003    260          41.66   
  Uinti Tampere  45.03                 
Samuel Salminen  2003    231          43.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.84                 
Santeri Ahinko  2004    211          44.65   
  Vesihelmen Uimaseura  46.31                 
Eemi Niininen  2004    185          46.66   
  Hyvinkään Uimaseura  49.18                 
Einari Palmu  2004    176          47.48   
  Aurajoen Uinti  48.65                 
10  Sebastian Rasimus  2004    173          47.69   
  Uinti Tampere  49.69                 
11  Lauri Mäkinen  2004    162          48.74   
  Uinti Tampere  50.33                 
12  Aaro Tenhu  2004    161          48.88   
  Lahden Kaleva                   
13  Joonas Nieminen  2003    160          48.94   
  Hämeenlinnan Uimaseura  50.14                 
14  Joel Lipponen  2004    144          50.75   
  Hyvinkään Uimaseura  52.54                 
15  Iliad Sioofy Khojine  2004    143          50.83   
  Uinti Tampere  52.59                 
16  Tomi Louhiniitty  2004    140          51.24   
  Uinti Tampere  52.63                 
17  Luka Pykälistö  2004    139          51.31   
  Hämeenlinnan Uimaseura  53.64                 
18  Valtteri Jussila  2003    138          51.41   
  Uinti Tampere  52.45                 
19  Mikael Halonen  2003    132          52.23   
  Uinti Tampere  54.44                 
20  Ville Luoma  2004    131          52.32   
  TaTu Tampere  53.13                 
21  Tuomas Nieminen  2004    116          54.49   
  Hyvinkään Uimaseura  56.44                 
22  Santeri Kulla  2004    88          59.65   
  Porin Uimaseura  1:00.77                 
Matias Lähti  2003              DSQ   
  Vesihelmen Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m RU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ossi Oksa  1988    751          29.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.62                 
Jakob Nordman  1996    674          30.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.13                 
Riku Pöytäkivi  1993    674          30.36   
  Helsingfors Simsällskap  31.49                 
Mikael Karuveha  1999    668          30.44   
  TaTu Tampere  29.90                 
Atte Kulmala  1998    627          31.09   
  Uinti Tampere  29.48                 
Juha Hyvärinen  1998    592          31.70   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.68                 
Pyry Kurkinen  1998    567          32.16   
  Swimming Jyväskylä  33.30                 
Antti Leiponen  1998    552          32.45   
  Järvenpään Uintiklubi  31.34                 
Matias Yritys  1997    552          32.45   
  Kampuksen Plaani                   
10  Petteri Haverinen  2001    547          32.54   
  Lahden Uimaseura  32.63                 
11  Walentin Koskinen  2000    544          32.60   
  Uinti Tampere  32.58                 
12  Tino Laine  1998    522          33.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.64                 
13  Toni Knuutila  1993    514          33.22   
  Eura Swimming Team                   
14  Artturi Kaarlenkaski  1997    511          33.29   
  Uinti Tampere  32.81                 
15  Eetu Einto  2001    507          33.38   
  Nurmijärven Uinti  32.88                 
16  Väinö Kilpeläinen  1999    499          33.56   
  TaTu Tampere  32.34                 
17  Tuomas Ylipelkonen  2000    493          33.69   
  Seinäjoen Uimarit-58  37.48                 
18  Pasi Rönkkö  1970    485          33.88   
  S.C.Pingviinit  32.82                 
19  Eetu Nyrhinen  2000    481          33.97   
  Uinti Tampere  33.57                 
20  Riku Leino  2001    471          34.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  34.89                 
21  Mikko Suova  1997    441          34.95   
  Uinti Tampere  34.06                 
22  Oskari Ovaskainen  2000    440          34.98   
  Porin Uimaseura  35.73                 
23  Julius Nyberg  2002    433          35.16   
  Jämsänkosken Ilves  35.77                 
24  Santeri Kaasinen  1999    428          35.30   
  TaTu Tampere  34.25                 
25  Efim Romanov  2002    425          35.39   
  TaTu Tampere  36.49                 
26  Arttu Heikkinen  2000    417          35.62   
  Uinti Tampere  35.42                 
27  Roope Aro  2000    396          36.22   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  36.57                 
28  Janne Juven  2001    359          37.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.29                 
29  Lenni Kukkonen  2001    340          38.11   
  Hämeenlinnan Uimaseura  39.44                 
30  Aapo Löyttyniemi  2001    294          39.99   
  Hämeenlinnan Uimaseura  42.36                 
31  Otto Lindroos  2001    291          40.15   
  Aurajoen Uinti  40.68                 
32  Onni Järvinen  2002    285          40.43   
  Helsingfors Simsällskap  44.90                 
33  Aarni Louheranta  2002    267          41.34   
  Kuopion Uimaseura  42.21                 
34  Karri Korhonen  2002    209          44.81   
  Uinti Tampere  45.16                 
Markus Kylliäinen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere  44.44                 
  SW 7.2 Uintia selällään               
Olavi Saarinen  2002              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  41.87                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Olli Rautaporras  2000              DSQ   
  Uinti Tampere  31.45                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Rami Rissanen  1999              DSQ   
  Porin Uimaseura  33.05                 
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  11 maaliskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:23 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner