2020-06-04   22:45:48
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Manse-Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Manse-uinnit    Tulostuspäivämäärä  11 maaliskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:43   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  11 maaliskuu 2017         
 
 
Laji 4, 50m RU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinka Tamminen  2006    321          43.02   
  Lahden Uimaseura  44.80                 
Mirelle Hirsiniemi  2007    259          46.23   
  Aurajoen Uinti  47.30                 
Siiri Haverinen  2007    242          47.29   
  Lahden Uimaseura  46.57                 
Karoliina Hirvelä  2006    213          49.29   
  Jämsänkosken Ilves  53.16                 
Nella Kortteinen  2007    199          50.49   
  Uinti Tampere  50.91                 
Elvira Lydén  2006    193          50.93   
  Uinti Tampere  52.81                 
Ebba Simberg  2007    191          51.16   
  Lahden Uimaseura  53.30                 
Elsa Joseph  2007    174          52.79   
  TaTu Tampere  55.90                 
Moona Simola  2007    161          54.12   
  Vesihelmen Uimaseura  56.67                 
10  Hertta Nieminen  2007    152          55.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  54.93                 
11  Piitu Perkola  2006    150          55.40   
  TaTu Tampere  56.26                 
12  Olivia Porter  2007    143          56.30   
  Lahden Uimaseura  1:00.47                 
13  Janna Saloniemi  2009    141          56.51   
  TaTu Tampere  58.83                 
14  Aada-Julia Laakso  2007    141          56.57   
  Kampuksen Plaani  55.56                 
15  Eedi Imppola  2008    140          56.76   
  Hyvinkään Uimaseura  59.62                 
16  Veera Nurmikolu  2007    137          57.12   
  Uinti Tampere  58.64                 
17  Liisa Peetsu  2007    126          58.69   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
18  Maija Koski  2007    123          59.15   
  Lahden Uimaseura  1:00.21                 
19  Iida Pennanen  2008    123          59.26   
  TaTu Tampere  1:00.70                 
20  Sella Koskinen  2007    111          1:01.33   
  TaTu Tampere  1:02.74                 
21  Siiri Mäkelä  2008    109          1:01.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
22  Adele Luukkonen  2009    90          1:05.60   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:03.10                 
23  Lila Reiman  2007    83          1:07.40   
  TaTu Tampere  1:09.03                 
24  Viiu Levola  2008    71          1:10.97   
  TaTu Tampere  1:08.48                 
25  Roosa Palonen  2008    63          1:13.97   
  TaTu Tampere                   
Amanda Laurila  2008              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  57.89                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Julia Rantala  2007              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:01.39                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Linnea Koski  2007              DSQ   
  Aurajoen Uinti  53.73                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Minea Moisio  2009              DSQ   
  TaTu Tampere  1:02.35                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Vilma Paajanen  2006              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  55.06                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m RU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aada Taiponen  2004    419          39.38   
  Swimming Team Riksu  38.42                 
Sonja Salmimies  2004    398          40.05   
  Nurmijärven Uinti  40.09                 
Aino Koskelo  2005    372          40.98   
  Nurmijärven Uinti  43.59                 
Emmi Manninen  2004    372          40.98   
  TaTu Tampere  39.93                 
Lilli Kulpakko  2005    340          42.21   
  Aurajoen Uinti  42.71                 
Lumi Luoma  2005    301          43.98   
  Hyvinkään Uimaseura  43.99                 
Kiona Inkilä  2004    290          44.49   
  Uinti Tampere  43.91                 
Sonja Järvinen  2004    273          45.42   
  Uinti Tampere  48.60                 
Emma Lähteenmäki  2004    240          47.39   
  Uinti Tampere  48.69                 
10  Saana Hyvönen  2005    236          47.69   
  Lahden Uimaseura  47.21                 
11  Heidi Nurminen  2005    226          48.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura  50.90                 
12  Iida Jännes  2004    222          48.63   
  Uinti Tampere  48.92                 
13  Siiri Vesanen  2004    179          52.22   
  Vanders  52.82                 
14  Tilda Saario  2005    159          54.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  56.49                 
15  Silja Eloranta  2004    157          54.62   
  Vanders  51.86                 
16  Iida Salonen  2005    150          55.39   
  Hämeenlinnan Uimaseura  54.24                 
Jessika Liimatta  2004              DSQ   
  TaTu Tampere  39.43                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m RU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Murto  2001    688          33.39   
  Porin Uimaseura  32.42                 
Kaisla Kollanus  1993    663          33.80   
  Helsingfors Simsällskap  32.59                 
Charlotta Edelman  2001    625          34.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.79                 
Hanna Hammar  1998    617          34.62   
  Uinti Tampere  33.85                 
Sanni Ikonen  1998    607          34.81   
  Lahden Uimaseura  34.37                 
Veronica Wahlstedt  2000    579          35.35   
  Cetus Espoo  34.07                 
Susanne Hirvonen  1997    572          35.50   
  Kampuksen Plaani  36.50                 
Erika Lahtinen  1998    532          36.36   
  Uinti Tampere  35.94                 
Aino Hämäläinen  2000    532          36.38   
  Lahden Uimaseura  36.32                 
10  Fanny Grönvall  2000    525          36.54   
  Uinti Tampere  35.98                 
11  Aino Räike  1999    491          37.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.48                 
12  Roosa Andelin  1998    476          37.74   
  Hyvinkään Uimaseura  36.89                 
13  Ada Alajääskö  1998    472          37.84   
  TaTu Tampere  36.11                 
14  Emma Männikkö  1998    469          37.93   
  Uinti Tampere  37.11                 
15  Netta Nyberg  2001    456          38.28   
  Uinti Tampere  37.93                 
16  Kaisa Siukonen  2001    456          38.29   
  Uinti Tampere  39.71                 
17  Sofia Nieminen  2002    453          38.36   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.31                 
18  Inka Aaltonen  1999    446          38.58   
  Uinti Tampere  37.69                 
19  Vilja Grundström  2003    442          38.70   
  Vanders  40.26                 
20  Saara Svahn  2001    418          39.42   
  Jämsänkosken Ilves  39.40                 
21  Enni Määttä  1999    414          39.55   
  Uinti Tampere  37.94                 
22  Hanni Riikonen  2002    412          39.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.92                 
23  Aino Kontiainen  2002    400          40.00   
  Hyvinkään Uimaseura  38.82                 
24  Heini Hammar  1999    400          40.01   
  Uinti Tampere  38.30                 
25  Minttu-Marie Rasinpää  2001    392          40.26   
  Seinäjoen Uimarit-58  41.13                 
26  Senni Tuominen  2003    387          40.43   
  Vesihelmen Uimaseura  41.00                 
27  Vanessa Pönnighaus  1999    366          41.18   
  Hämeenlinnan Uimaseura  40.85                 
28  Viivi Jokiniemi  2001    365          41.23   
  Uinti Tampere  40.94                 
29  Aurora Hirvonen  2000    365          41.25   
  Uinti Tampere  43.92                 
30  Emma Nieminen  2002    361          41.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  42.23                 
31  Marie Tuominen  2000    355          41.63   
  Vanders                   
32  Wilma Walther  2001    347          41.93   
  HTU Stadi  43.55                 
33  Mai Multimäki  2000    343          42.10   
  Uinti Tampere  42.40                 
34  Sofia Karismaa  2002    339          42.26   
  Porin Uimaseura  42.72                 
35  Yasmin Laouari  2001    331          42.61   
  Vanders  43.48                 
36  Peppi-Stiina Ahti  2003    313          43.39   
  Swimming Team Riksu  41.92                 
37  Milla Salminen  2003    312          43.43   
  Hämeenlinnan Uimaseura  42.35                 
38  Anniina Pavas  1994    307          43.67   
  Kampuksen Plaani  44.06                 
39  Ella Uusitalo  2003    303          43.88   
  Jämsänkosken Ilves  43.21                 
40  Vilma Puisto  2003    280          45.06   
  Uinti Imatra  45.10                 
41  Ida Heino  2000    275          45.33   
  Porin Uimaseura  43.28                 
42  Janika Jokinen  2003    254          46.49   
  Kuopion Uimaseura  45.47                 
43  Lilja Pakaslahti  2002    240          47.43   
  Vanders  47.41                 
44  Sanni Mäkelä  2003    237          47.63   
  Uinti Tampere  47.59                 
45  Kaisa Huttunen  2002    205          49.92   
  Uinti Tampere  49.57                 
46  Siiri Haanpää  2001    204          50.05   
  Porin Uimaseura  47.94                 
Evgenia Vlasova  2003              DNS   
  TaTu Tampere  41.38                 
Julie Nikkilä  2003              DSQ   
  Vanders  46.68                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Lotta Aho  1999              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  35.42                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  11 maaliskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:43 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner