2019-12-07   06:29:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Cup 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup    Utskriftsdatum  01 april 2017   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  12:54   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 april 2017         
 
 
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Struwe  2008  Sala Simsällskap            23.39   
Theo Pärlesson  2008  Arvika Simsällskap            26.58   
Pontus Asp Almström  2008  Simklubben Ena            28.11   
Eric Zetterberg  2009  Simklubben Ena            32.83   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            16.61   
William Struwe  2006  Sala Simsällskap            17.11   
Olle Halvarsson  2006  Västerås Simsällskap            18.49   
Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb            18.72   
Elias Lundin  2006  Västerås Simsällskap            19.30   
Albert Sjögren  2007  Upplands-Bro Simsällskap            19.50   
Wilhelm Gullberg  2006  Sala Simsällskap            20.16   
Isac Mörtstrand  2007  Västerås Simsällskap            20.26   
Lucas Sjöborg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            20.34   
10  Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsällskap            20.38   
11  Henrik Jogell  2006  Upplands-Bro Simsällskap            20.75   
12  Algot Rådman  2006  Västerås Simsällskap            21.17   
13  Noel Larsson  2006  Sala Simsällskap            21.62   
13  William Emilsson  2006  Västerås Simsällskap            21.62   
15  Axel Eriksson  2006  Sala Simsällskap            22.07   
16  Thomas Zhan  2007  Västerås Simsällskap            24.79   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap            14.75   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            14.76   
Joel Brewitz  2005  Västerås Simsällskap            15.24   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap            15.28   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap            15.28   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            16.12   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap            16.17   
Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb            16.36   
William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap            16.44   
10  Oliver Stafferöd  2004  Skuru Idrottsklubb            16.71   
11  Gustav Löfqvist  2005  Västerås Simsällskap            17.29   
12  Max Samuelsson  2005  Sala Simsällskap            17.91   
12  Melvin Norlén  2005  Västerås Simsällskap            17.91   
14  Karen Oskanyan  2005  Hedemora Simsällskap            18.79   
15  Samuel Johansson-Hemström  2005  Sala Simsällskap            19.40   
16  Erik Norén  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            20.74   
17  Thor Pedro  2005  Västerås Simsällskap            22.35   
18  Jean Kortas  2005  Västerås Simsällskap            23.92   
19  Gabriel Lekander  2005  Skuru Idrottsklubb            24.60   
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 14 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Karlsson  1997  Upplands-Bro Simsällskap            13.07   
Nicklas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap            13.21   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            13.25   
Fredrik Renström  1999  Upplands-Bro Simsällskap            13.65   
Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening            13.94   
Lukas Hakeskytt  2003  Upplands-Bro Simsällskap            14.18   
Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            14.53   
Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            14.72   
Simon Hallgren  2002  Gustavsbergs Simsällskap            14.76   
10  Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena            14.80   
11  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb            14.89   
12  Anton Nordström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            15.55   
13  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            15.61   
14  Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap            15.79   
15  Lucas Kokki  2003  Västerås Simsällskap            15.88   
16  Julius Mornils Flender  2002  Upplands-Bro Simsällskap            16.20   
17  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening            16.35   
18  Jusuf Pasalic  2001  Arvika Simsällskap            16.70   
19  Oskar Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap            16.89   
20  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            17.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 april 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  12:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner