Results for Arena Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Pass 1
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 18.34 | ||||||
2 | Olle Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | 20.26 | ||||||
3 | Filip Bjällås | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.32 | ||||||
4 | Isac Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | 20.34 | ||||||
5 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 22.29 | ||||||
6 | Lucas Sjöborg | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.60 | ||||||
7 | Elias Lundin | 2006 | Västerås Simsällskap | 23.22 | ||||||
8 | William Struwe | 2006 | Sala Simsällskap | 23.98 | ||||||
9 | Noel Larsson | 2006 | Sala Simsällskap | 27.39 | ||||||
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 16.43 | ||||||
2 | Emil Wåhlén | 2004 | Grums Simsällskap | 16.74 | ||||||
3 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 17.27 | ||||||
4 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 17.37 | ||||||
5 | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 17.89 | ||||||
6 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 18.10 | ||||||
6 | Emil Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 18.10 | ||||||
8 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 20.16 | ||||||
9 | Melvin Norlén | 2005 | Västerås Simsällskap | 20.19 | ||||||
10 | Max Samuelsson | 2005 | Sala Simsällskap | 21.29 | ||||||
11 | Samuel Johansson-Hemström | 2005 | Sala Simsällskap | 28.25 | ||||||
- | Kasper Pettersson | 2004 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Erik Norén | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Jean Kortas | 2005 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Karen Oskanyan | 2005 | Hedemora Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tobias Flykt | 2004 | Hedemora Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 13.27 | ||||||
2 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 13.92 | ||||||
3 | Nicklas Evaldsson | 2001 | Hedemora Simsällskap | 14.07 | ||||||
4 | Max Karlsson | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 14.22 | ||||||
5 | Fredrik Renström | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 15.00 | ||||||
6 | Simon Hallgren | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 15.55 | ||||||
7 | Lucas Kokki | 2003 | Västerås Simsällskap | 15.69 | ||||||
7 | Lukas Hakeskytt | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 15.69 | ||||||
9 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 15.78 | ||||||
10 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 15.80 | ||||||
11 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 15.85 | ||||||
12 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 16.23 | ||||||
13 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 16.46 | ||||||
14 | Rikard Turén | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 17.21 | ||||||
15 | Anton Nordström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 17.65 | ||||||
16 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 17.89 | ||||||
17 | Julius Mornils Flender | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.78 | ||||||
18 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 19.82 | ||||||
- | Oskar Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:41 |