2019-10-22   19:46:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Cup 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup    Utskriftsdatum  01 april 2017   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  11:25   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 april 2017         
 
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            24.23   
Elvira Isakson  2008  Skuru Idrottsklubb            25.48   
Aziza Osman  2008  Simklubben Ena            28.15   
Victoria Rosling  2008  Simklubben Ena            30.43   
Emilia Bakas  2008  Simklubben Ena            30.85   
Freja Klarbo-Egan  2008  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Viklund  2006  Lindesbergs Simsällskap            19.11   
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb            19.21   
Cecilia Brunzell  2006  Västerås Simsällskap            19.49   
Emilia Dahlström  2006  Västerås Simsällskap            19.65   
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            20.37   
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap            21.01   
Moa Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            21.06   
Louise Mårtensson  2006  Skuru Idrottsklubb            21.10   
Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena            21.63   
10  Emily Rye  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            22.06   
11  Julia Rodriguez Räms  2007  Skuru Idrottsklubb            22.29   
12  Elvira Muhr  2007  Västerås Simsällskap            22.33   
13  Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb            22.37   
14  My Wiker  2006  Gustavsbergs Simsällskap            22.45   
15  Linnea Bäckström  2006  Skuru Idrottsklubb            22.50   
16  Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            22.62   
17  Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap            22.68   
18  Olivia Budden  2007  Simklubben Ena            22.70   
19  Leia Ångman  2006  Upplands-Bro Simsällskap            23.08   
20  Alice Blomqvist  2006  Skuru Idrottsklubb            23.42   
21  Lisa Kroon  2006  Simklubben Ena            23.58   
22  Laura Nelson  2006  Skuru Idrottsklubb            23.75   
23  Elsa Eremo  2007  Lindesbergs Simsällskap            23.76   
24  Johanna Holmberg  2007  Västerås Simsällskap            23.92   
25  Alicia Ståhlberg  2007  Skuru Idrottsklubb            24.79   
26  Leia Bölja-Strandlund  2007  Fagersta Simklubb            25.32   
27  Ida Högback  2006  Västerås Simsällskap            25.57   
28  Elna Zetterberg  2007  Simklubben Ena            26.44   
29  Linnea Alvin  2006  Simklubben Ena            26.70   
30  Lisa Andersson  2007  Simklubben Ena            27.36   
31  Aurora Pinho  2006  Skuru Idrottsklubb            28.17   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap            16.46   
Amalia Mowafy  2005  Västerås Simsällskap            17.18   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            17.34   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            17.35   
Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap            17.65   
Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb            18.40   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena            18.41   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            18.73   
Tea Persson  2004  Simklubben Ena            18.74   
10  Dione Bölja-Strandlund  2004  Fagersta Simklubb            18.85   
11  Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb            18.94   
12  Lovisa Hodell  2004  Lindesbergs Simsällskap            18.95   
12  Wilma Åhlen  2005  Skuru Idrottsklubb            18.95   
14  Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb            19.17   
15  Sarah von der Burg  2004  Västerås Simsällskap            19.24   
16  Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            19.43   
17  Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            19.85   
18  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            19.91   
18  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            19.91   
20  Melody Read  2005  Skuru Idrottsklubb            19.98   
21  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            20.02   
22  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            20.24   
23  Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            20.31   
24  Vera Steen  2005  Gustavsbergs Simsällskap            20.63   
25  Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap            20.73   
26  Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            20.92   
27  Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb            20.97   
28  Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap            21.18   
29  Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            21.21   
30  Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            21.62   
31  Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb            21.66   
32  Nora Östman  2004  Skuru Idrottsklubb            21.74   
33  Linnea Malm  2005  Upplands-Bro Simsällskap            21.75   
34  Sara Djerf  2005  Gustavsbergs Simsällskap            21.89   
35  Tyra Jalmert  2004  Skuru Idrottsklubb            23.03   
36  Emilia Romberg  2005  Västerås Simsällskap            23.14   
37  Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb            23.56   
38  Liv Boman  2005  Sala Simsällskap            23.65   
39  Tindra Nyström  2005  Hedemora Simsällskap            24.00   
40  Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap            24.02   
41  Johanna Espeland  2005  Gustavsbergs Simsällskap            24.22   
42  Hanna Lönnback Elfvén  2005  Hedemora Simsällskap            25.02   
43  Mira Pärleson  2005  Arvika Simsällskap            26.38   
44  Emilia Nilsson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            26.51   
Hanna Schwitzky  2005  Västerås Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena            15.77   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            16.21   
Lovisa Königsson  2002  Simklubben Ena            16.52   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena            16.64   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening            16.78   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            16.79   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            16.85   
Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap            16.92   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap            17.13   
10  Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap            17.15   
11  Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap            17.18   
12  Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap            17.36   
13  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            17.43   
14  Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            17.60   
15  Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap            17.61   
16  Wilma Nääf  2002  Västerås Simsällskap            17.63   
17  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            17.74   
18  Linnea Kroon  2003  Simklubben Ena            17.94   
19  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            18.34   
20  Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            18.38   
21  Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap            18.39   
22  Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            18.43   
23  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening            18.47   
24  Stella Fochsen Karlsson  2003  Spårvägen Simförening            18.56   
25  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena            18.76   
26  Kolbrún Jónsdóttir  2003  Västerås Simsällskap            18.85   
27  Meja Morota  2003  Spårvägen Simförening            18.90   
28  Thilde Brandt  2003  Spårvägen Simförening            18.97   
29  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap            18.98   
30  Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb            18.99   
31  Linda Lövqvist  2003  Spårvägen Simförening            19.20   
32  Mona Domehri  1999  Spårvägen Simförening            19.21   
33  Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            19.29   
34  Sofia Ekström  2001  Spårvägen Simförening            19.31   
35  Elin Bergman  2001  Upplands-Bro Simsällskap            19.33   
36  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            19.38   
37  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            19.64   
38  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap            19.66   
39  Lova Tjernqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            19.70   
40  Astrid Onno  2000  Spårvägen Simförening            19.85   
41  Johanna Uzelac  2003  Västerås Simsällskap            19.95   
42  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            20.07   
43  Elvira Weid  2003  Spårvägen Simförening            20.26   
44  Tove Hägerdal  2002  Spårvägen Simförening            20.28   
45  Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap            20.29   
46  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening            20.32   
47  Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening            20.58   
48  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening            20.70   
49  Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            20.86   
50  Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening            20.87   
51  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            20.90   
52  Ella Pettersson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            20.98   
53  Jennifer Sjöborg  2003  Upplands-Bro Simsällskap            21.07   
54  Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            21.63   
55  Elsa Zachrisson  2003  Fagersta Simklubb            21.75   
56  Ella From  2003  Upplands-Bro Simsällskap            21.82   
57  Olivia Nyberg Borgelin  2003  Skuru Idrottsklubb            22.15   
58  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            22.67   
59  Armita Samani  2003  Västerås Simsällskap            23.02   
60  Jennifer Brodin  2003  Spårvägen Simförening            23.49   
61  Alma Viberg  2003  Gustavsbergs Simsällskap            23.86   
62  Vera Vincent  2003  Upplands-Bro Simsällskap            24.50   
Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening            DSQ   
Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 april 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  11:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner