Results for Arena Cup 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 2
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.33 | 1:34.68 | |||||
2 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 49.47 | 1:43.32 | |||||
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 39.60 | 1:21.87 | |||||
2 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.06 | 1:23.36 | |||||
3 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.81 | 1:27.68 | |||||
3 | Emil Wåhlén | 2004 | Grums Simsällskap | 43.04 | 1:27.68 | |||||
5 | Max Antonsson | 2004 | Sala Simsällskap | 43.37 | 1:28.27 | |||||
6 | Emil Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 42.84 | 1:29.67 | |||||
7 | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 45.47 | 1:33.81 | |||||
8 | Max Samuelsson | 2005 | Sala Simsällskap | 47.57 | 1:35.57 | |||||
9 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 50.97 | 1:42.06 | |||||
10 | Melvin Norlén | 2005 | Västerås Simsällskap | 49.52 | 1:42.39 | |||||
11 | Leon Fredriksson | 2004 | Arvika Simsällskap | 50.46 | 1:46.02 | |||||
12 | Samuel Johansson-Hemström | 2005 | Sala Simsällskap | 54.50 | 1:50.41 | |||||
13 | Karen Oskanyan | 2005 | Hedemora Simsällskap | 55.10 | 1:53.62 | |||||
- | Gustav Löfqvist | 2005 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marcus Larsson | 2005 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Thor Pedro | 2005 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Lindblom | 2004 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 36.01 | 1:14.62 | |||||
2 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.73 | 1:18.44 | |||||
3 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.30 | 1:21.63 | |||||
4 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.41 | 1:22.76 | |||||
5 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.85 | 1:24.82 | |||||
6 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 42.27 | 1:25.21 | |||||
7 | Malte Larsson | 2003 | Sala Simsällskap | 42.59 | 1:27.13 | |||||
8 | Anton Nordström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.38 | 1:27.99 | |||||
9 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.19 | 1:33.24 | |||||
10 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.23 | 1:35.00 | |||||
11 | Rikard Turén | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.20 | 1:36.41 | |||||
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicklas Evaldsson | 2001 | Hedemora Simsällskap | 37.10 | 1:16.88 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:20 |