Resultat för DGI Sprint stævne 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2017 | Udskriftsdato | 07 maj 2017 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 maj 2017 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jasmin Fasel | 1996 | Bov IF | 28.96 | ||||||
2 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.71 | ||||||
3 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 33.11 | ||||||
4 | Olivia Steenstrup | 2000 | Rødding Svømmeklub | 33.78 | ||||||
5 | Cecilie Poulsen | 1999 | Tønder Svømmeklub | 34.42 | ||||||
6 | Martine Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Koral | 35.92 | ||||||
7 | Ida Petersen | 1999 | Tønder Svømmeklub | 37.71 | ||||||
8 | Louise Damm | 1998 | Rødekro Svømmeklub | 42.13 | ||||||
9 | Camilla Boger | 1997 | Rødekro Svømmeklub | 42.32 | ||||||
- | Maja Jordt | 2000 | Rødekro Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.04 | ||||||
2 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 30.15 | ||||||
3 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 30.59 | ||||||
4 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 31.90 | ||||||
5 | Mie Petersen | 2002 | Bov IF | 31.91 | ||||||
6 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.52 | ||||||
7 | Caroline Christensen | 2002 | Tønder Svømmeklub | 32.86 | ||||||
8 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 33.60 | ||||||
9 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 33.69 | ||||||
10 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.41 | ||||||
11 | Julie Tramm | 2001 | Nord-Als Svømmeklub | 37.20 | ||||||
12 | Laura Dalgaard | 2002 | Svømmeklubben Koral | 38.41 | ||||||
13 | Line Boger | 2002 | Rødekro Svømmeklub | 38.59 | ||||||
14 | Julie Madsen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.08 | ||||||
15 | Sine Poulsen | 2002 | Tønder Svømmeklub | 40.07 | ||||||
16 | Natasja Nielsen | 2002 | Bov IF | 42.45 | ||||||
17 | Winnie Bomberg Andersen | 2002 | Rødekro Svømmeklub | 42.86 | ||||||
- | Thyra Thomsem | 2002 | Bov IF | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 28.68 | ||||||
2 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.91 | ||||||
3 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.73 | ||||||
4 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.44 | ||||||
5 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 33.66 | ||||||
6 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.68 | ||||||
7 | Mathilde Baltsersen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 33.88 | ||||||
8 | Emilie Stubben | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 34.36 | ||||||
9 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 34.63 | ||||||
10 | Manja Laursen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 34.69 | ||||||
11 | Ida Friis Falkenberg | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 34.80 | ||||||
12 | Caroline K. Sørensen | 2004 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 35.73 | ||||||
13 | Cecilie Meier | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 35.81 | ||||||
14 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | Bov IF | 36.04 | ||||||
15 | Marie Mortensen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.55 | ||||||
16 | Sille Bramann | 2003 | Nord-Als Svømmeklub | 36.65 | ||||||
17 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.82 | ||||||
18 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 36.84 | ||||||
19 | Belma Cehobasic | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 37.77 | ||||||
20 | Katrine Nyholm-Rønning | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.55 | ||||||
21 | Cecilie Daugaard | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.88 | ||||||
22 | Sissel Due Jessen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.00 | ||||||
23 | Dichte Kristensen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 48.12 | ||||||
24 | Isabella Knudsen | 2004 | Bov IF | 48.88 | ||||||
- | Freya Holm | 2003 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Josephine Larsen | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Sille Mortensen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.92 | ||||||
2 | Maja Stamholt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 33.35 | ||||||
3 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.52 | ||||||
4 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 33.54 | ||||||
5 | Alyssa Cao | 2005 | Frem Odense | 33.71 | ||||||
6 | Jette Muusmann | 2005 | Bov IF | 35.13 | ||||||
7 | Louisa Christensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.20 | ||||||
8 | Emma Ljusheva | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.35 | ||||||
9 | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 37.44 | ||||||
10 | Liv Skov-Petersen | 2005 | Rødding Svømmeklub | 37.82 | ||||||
11 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 37.92 | ||||||
12 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.14 | ||||||
13 | Maiken Hansen | 2005 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 38.34 | ||||||
14 | Karen Lassen | 2005 | Rødding Svømmeklub | 39.49 | ||||||
15 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 40.08 | ||||||
16 | Alberte Randlev Laustsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.20 | ||||||
17 | Sofie Keller | 2005 | Bov IF | 40.64 | ||||||
18 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.88 | ||||||
19 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.21 | ||||||
20 | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.44 | ||||||
21 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 43.01 | ||||||
22 | Catharina Paulsen | 2005 | Bov IF | 43.10 | ||||||
23 | Nora Gombos | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.50 | ||||||
24 | Anne-Sofie Sørensen | 2005 | Rødekro Svømmeklub | 46.94 | ||||||
25 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.13 | ||||||
26 | Norgee Lauren Schmidt | 2006 | Bov IF | 50.16 | ||||||
27 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.50 | ||||||
- | Frida Brink Christiansen | 2006 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Line Hempel | 2005 | Bov IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.15 | ||||||
2 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.14 | ||||||
3 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.56 | ||||||
4 | Mathilde S. Iversen | 2007 | Rødekro Svømmeklub | 41.18 | ||||||
5 | Sofie Skibelund | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.99 | ||||||
6 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.82 | ||||||
7 | Lucie Hempel | 2008 | Bov IF | 52.12 | ||||||
8 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 53.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 maj 2017 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 11:19 |