Resultater for Kalundborg Swim Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 33, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Skjoldmøer 1 | 0 | Roskilde Svømning | 1:51.66 | ||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 28.81 | 28.81 | |||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 28.58 | 57.39 | |||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 27.61 | 1:25.00 | |||||||
Andrea Paaske | 2001 | 26.66 | 1:51.66 | |||||||
2 | Kalundborg Piger 1 | 1998 | Kalundborg SK | 1:53.25 | ||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 28.04 | 28.04 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 27.66 | 55.70 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 28.59 | 1:24.29 | |||||||
Anna Larsen | 2004 | 28.96 | 1:53.25 | |||||||
3 | Herlev Piger 1 1. Holdet | 0 | Herlev Svømning | 1:54.37 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 29.28 | 29.28 | |||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 27.92 | 57.20 | |||||||
Celine Termark Brock | 2000 | 28.70 | 1:25.90 | |||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 28.47 | 1:54.37 | |||||||
4 | Ringsted Piger 1 | 0 | Ringsted Svømme Klub | 1:55.41 | ||||||
Maria Szokody | 2002 | 27.95 | 27.95 | |||||||
Katja Kjær Nielsen | 2002 | 28.85 | 56.80 | |||||||
Jasmin Larsen | 2002 | 30.03 | 1:26.83 | |||||||
Sophie Grandjean | 2003 | 28.58 | 1:55.41 | |||||||
5 | Skjoldmøer 2 | 0 | Roskilde Svømning | 1:57.75 | ||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 29.31 | 29.31 | |||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 29.02 | 58.33 | |||||||
Emma Enevoldsen | 2003 | 29.62 | 1:27.95 | |||||||
Silke Mehr | 2000 | 29.80 | 1:57.75 | |||||||
6 | Kalundborg Piger 2 | 2004 | Kalundborg SK | 1:58.49 | ||||||
Caroline Holm | 2004 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Thea Kaiser | 2004 | 30.57 | 1:00.61 | |||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 28.24 | 1:28.85 | |||||||
Annika Møller-Kristensen | 2000 | 29.64 | 1:58.49 | |||||||
7 | Herlev Piger 2 1. Holdet | 0 | Herlev Svømning | 2:02.48 | ||||||
Clara Kongsfelt | 2003 | 32.14 | 32.14 | |||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 29.98 | 1:02.12 | |||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 30.10 | 1:32.22 | |||||||
Ida Hebeltoft | 2003 | 30.26 | 2:02.48 | |||||||
8 | Dragsholm Piger 1 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | 2:03.86 | ||||||
Camille Neess | 2003 | 30.86 | 30.86 | |||||||
Laura Sørensen | 2001 | 30.37 | 1:01.23 | |||||||
Alberte Holst Schilling | 2003 | 31.44 | 1:32.67 | |||||||
Felina Noe | 2002 | 31.19 | 2:03.86 | |||||||
9 | Herlev Piger 2. Holdet | 0 | Herlev Svømning | 2:10.36 | ||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 30.89 | 30.89 | |||||||
Signe Eie | 2005 | 32.90 | 1:03.79 | |||||||
Ida Oest | 2003 | 32.90 | 1:36.69 | |||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 33.67 | 2:10.36 | |||||||
10 | Skjoldmøer 3 | 0 | Roskilde Svømning | 2:13.17 | ||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 33.38 | 33.38 | |||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 32.46 | 1:05.84 | |||||||
Frederikke Meisner From | 2004 | 33.66 | 1:39.50 | |||||||
Klara Frida Johansen | 2005 | 33.67 | 2:13.17 | |||||||
11 | Dragsholm Piger 2 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | 2:15.09 | ||||||
Sille Bachmann | 2004 | 32.15 | 32.15 | |||||||
Maria Hardis | 2004 | 32.85 | 1:05.00 | |||||||
Ella Rasmussen | 2004 | 33.48 | 1:38.48 | |||||||
Frederikke Poulsen | 2006 | 36.61 | 2:15.09 | |||||||
12 | Kalundborg Piger 3 | 2004 | Kalundborg SK | 2:17.59 | ||||||
Beatrice Buhr Müller | 2006 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Alba Seneca | 2005 | 33.48 | 1:08.41 | |||||||
Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 35.45 | 1:43.86 | |||||||
Sille Møller | 2004 | 33.73 | 2:17.59 | |||||||
13 | Vest Årgang Piger 1 | 2006 | Vest-Brøndby | 2:22.51 | ||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 35.58 | 35.58 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 36.33 | 1:11.91 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 36.58 | 1:48.49 | |||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 34.02 | 2:22.51 | |||||||
14 | Kalundborg Piger 4 | 2004 | Kalundborg SK | 2:27.18 | ||||||
Isabella Westergaard | 2006 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Pauline Andersen | 2005 | 36.39 | 1:11.25 | |||||||
Maria Stoklund | 2006 | 37.53 | 1:48.78 | |||||||
Rebecca Skov Vinding | 2007 | 38.40 | 2:27.18 | |||||||
14 | Ringsted Piger 2 | 0 | Ringsted Svømme Klub | 2:27.18 | ||||||
Emma Skjold Sørensen | 2004 | 39.84 | 39.84 | |||||||
Lara W. S. Olsen | 2006 | 37.70 | 1:17.54 | |||||||
Astrid Kruuse | 2005 | 37.26 | 1:54.80 | |||||||
Mathilde Klintby | 2004 | 32.38 | 2:27.18 | |||||||
16 | Dragsholm Piger 3 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | 2:30.79 | ||||||
Freja Threms | 2005 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Caroline Thyrrestrup | 2006 | 44.80 | 1:19.85 | |||||||
Evelyn Nyborg | 2005 | 36.01 | 1:55.86 | |||||||
Katrine Hansen | 2006 | 34.93 | 2:30.79 | |||||||
17 | Skjoldmøer 4 | 0 | Roskilde Svømning | 2:32.20 | ||||||
Emilie Enevoldsen | 2006 | 37.67 | 37.67 | |||||||
Silje Sørensen | 2007 | 39.59 | 1:17.26 | |||||||
Tilde Schyth | 2006 | 41.83 | 1:59.09 | |||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 33.11 | 2:32.20 | |||||||
18 | Herlev Piger 1 Talent | 0 | Herlev Svømning | 2:43.71 | ||||||
Kristine Dupont | 2007 | 38.92 | 38.92 | |||||||
Liv Waag Kallesøe | 2006 | 42.44 | 1:21.36 | |||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 39.02 | 2:00.38 | |||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 43.33 | 2:43.71 | |||||||
19 | Herlev Piger 2 Talent | 0 | Herlev Svømning | 2:44.71 | ||||||
Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 38.66 | 38.66 | |||||||
Sofija Rønne | 2006 | 39.68 | 1:18.34 | |||||||
Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 41.95 | 2:00.29 | |||||||
Helena Honore | 2007 | 44.42 | 2:44.71 | |||||||
20 | Vest Årgang Piger 2 | 2006 | Vest-Brøndby | 2:48.26 | ||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 36.49 | 36.49 | |||||||
Ila Murphy | 2007 | 50.10 | 1:26.59 | |||||||
Philippa Mitchell | 2006 | 39.75 | 2:06.34 | |||||||
Wilma Nørgaard | 2006 | 41.92 | 2:48.26 | |||||||
21 | Prinsesserne Fra Blokken | 2007 | Vest-Brøndby | 2:52.12 | ||||||
Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 37.49 | 37.49 | |||||||
Emma de Palo-Jonas | 2008 | 46.33 | 1:23.82 | |||||||
Freja Kobbernagel | 2008 | 41.07 | 2:04.89 | |||||||
Frederikke Vesth | 2007 | 47.23 | 2:52.12 | |||||||
22 | Herlev Piger 3 Talent | 0 | Herlev Svømning | 3:23.81 | ||||||
Lærke Aistrup Andersen | 2005 | 47.69 | 47.69 | |||||||
Eleonora Marsner | 2009 | 54.70 | 1:42.39 | |||||||
Nikoline Joy Gringer | 2009 | 56.99 | 2:39.38 | |||||||
Emma Kyndesen | 2006 | 44.43 | 3:23.81 | |||||||
23 | Vest Minitalent Piger 1 | 2008 | Vest-Brøndby | 3:55.84 | ||||||
Frida Christoffersen | 2009 | 57.53 | 57.53 | |||||||
Ester Bang Laursen | 2009 | 1:07.58 | 2:05.11 | |||||||
Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 58.35 | 3:03.46 | |||||||
Merle Otzen | 2008 | 52.38 | 3:55.84 | |||||||
24 | Vest Minitalent Piger 2 | 2008 | Vest-Brøndby | 4:30.88 | ||||||
Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 1:05.29 | 1:05.29 | |||||||
Luka Revitz | 2008 | 1:16.93 | 2:22.22 | |||||||
Ida Matthesen | 2009 | 1:07.80 | 3:30.02 | |||||||
Mille Therp | 2009 | 1:00.86 | 4:30.88 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 16:02 |