2019-11-17   19:46:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3 2017, Täby

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag Pass 1

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2017    Utskriftsdatum  10 juni 2017   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  Täby sim och Stockholms simförbund         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap    38.80  1:21.83  2:05.55    2:48.22   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    35.68  1:15.43  1:56.74    2:38.78   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    37.65  1:20.26  2:03.83    2:47.28   
Charles Randqvist  2001  Skuru Idrottsklubb    39.83  1:25.39  2:14.00    3:02.06   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    36.50  1:19.29  2:04.80    2:50.52   
Algot Lindwall  2002  Tyresö Simsällskap    36.48  1:20.88  2:07.03    2:52.51   
Anton Hägbom  2002  Skuru Idrottsklubb    41.37  1:31.68  2:22.14    3:14.59   
Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim    43.40  1:33.84  2:26.66    3:19.50   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lukas Malmström  2003  Skuru Idrottsklubb    38.07  1:21.36  2:05.73    2:50.08   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    37.92  1:22.97  2:09.49    2:57.73   
Simon Seel  2003  Täby Sim    41.49  1:26.90  2:13.45    2:58.74   
Victor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    40.21  1:28.13  2:16.50    3:04.60   
Isac Rune  2003  Täby Sim    42.36  1:30.15  2:17.81    3:04.87   
Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb    45.81  1:39.32  2:35.57    3:29.13   
Tor Stein  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Westholm  2004  Täby Sim    37.19  1:21.10  2:05.65    2:50.10   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    39.90  1:24.57  2:10.30    2:53.51   
Ragnar Simonsson  2004  Väsby Simsällskap    43.86  1:38.32  2:30.96    3:22.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 juni 2017 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  10:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner