Results for UGP 3 2017, Eriksdal
Below are all results from the competition shown by session.
Lördag Pass 1
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:34 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:07.56 |
2:19.80 |
3:32.65 |
4:46.78 |
9:31.87 |
|
|
|
|
|
|
5:59.92 |
7:13.30 |
8:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:07.20 |
2:22.03 |
3:38.54 |
4:56.38 |
10:03.29 |
|
|
|
|
|
|
6:14.55 |
7:32.50 |
8:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:07.82 |
2:19.20 |
3:31.97 |
4:45.55 |
9:30.60 |
|
|
|
|
|
|
5:56.55 |
7:08.64 |
8:21.16 |
|
|
|
2 |
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:07.15 |
2:18.82 |
3:31.68 |
4:45.03 |
9:32.98 |
|
|
|
|
|
|
5:57.15 |
7:10.28 |
8:22.76 |
|
|
|
3 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:08.19 |
2:22.68 |
3:38.68 |
4:58.94 |
9:56.94 |
|
|
|
|
|
|
6:16.56 |
7:31.89 |
8:46.77 |
|
|
|
4 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.30 |
2:30.59 |
3:47.12 |
5:04.39 |
9:56.95 |
|
|
|
|
|
|
6:20.62 |
7:36.99 |
8:51.64 |
|
|
|
5 |
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:13.78 |
2:31.42 |
3:48.81 |
5:05.97 |
10:14.97 |
|
|
|
|
|
|
6:23.66 |
7:41.48 |
8:59.45 |
|
|
|
6 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:11.17 |
2:28.02 |
3:45.81 |
5:04.62 |
10:19.40 |
|
|
|
|
|
|
6:24.28 |
7:44.10 |
9:01.86 |
|
|
|
7 |
Matyas Török |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:10.94 |
2:30.62 |
3:51.32 |
5:12.93 |
10:37.01 |
|
|
|
|
|
|
6:35.05 |
7:56.70 |
9:18.15 |
|
|
|
8 |
Aryan Munshi |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:14.46 |
2:35.02 |
3:56.43 |
5:18.63 |
10:41.84 |
|
|
|
|
|
|
6:40.72 |
8:02.46 |
9:25.10 |
|
|
|
9 |
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:15.98 |
2:40.23 |
4:07.74 |
5:37.22 |
11:36.20 |
|
|
|
|
|
|
7:07.57 |
8:38.00 |
10:08.61 |
|
|
|
10 |
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:17.26 |
2:47.62 |
4:21.51 |
5:54.54 |
11:54.79 |
|
|
|
|
|
|
7:27.74 |
9:00.68 |
10:30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:14.00 |
2:33.77 |
3:52.84 |
5:11.63 |
10:23.35 |
|
|
|
|
|
|
6:31.25 |
7:49.43 |
9:07.84 |
|
|
|
2 |
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:11.05 |
2:30.16 |
3:49.39 |
5:09.36 |
10:23.66 |
|
|
|
|
|
|
6:28.96 |
7:49.01 |
9:07.45 |
|
|
|
3 |
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:16.79 |
2:39.72 |
3:58.66 |
5:19.55 |
10:41.79 |
|
|
|
|
|
|
6:39.64 |
8:00.90 |
9:23.37 |
|
|
|
4 |
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:14.91 |
2:35.63 |
3:58.95 |
5:21.06 |
10:44.55 |
|
|
|
|
|
|
6:44.42 |
8:07.03 |
9:28.25 |
|
|
|
5 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.23 |
2:35.27 |
4:00.19 |
5:27.25 |
11:06.61 |
|
|
|
|
|
|
6:53.90 |
8:20.62 |
9:43.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustavs Cerps |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.67 |
2:30.04 |
3:50.34 |
5:11.35 |
10:19.55 |
|
|
|
|
|
|
6:30.54 |
7:48.58 |
9:04.14 |
|
|
|
2 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.21 |
2:32.10 |
3:52.04 |
5:11.33 |
10:23.87 |
|
|
|
|
|
|
6:30.84 |
7:50.09 |
9:08.51 |
|
|
|
3 |
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
1:11.80 |
2:31.29 |
3:53.60 |
5:17.24 |
10:47.67 |
|
|
|
|
|
|
6:40.83 |
8:05.63 |
9:28.23 |
|
|
|
4 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:16.97 |
2:40.66 |
4:06.32 |
5:31.95 |
11:03.02 |
|
|
|
|
|
|
6:57.40 |
8:22.26 |
9:44.89 |
|
|
|
5 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.40 |
2:39.44 |
4:04.49 |
5:30.69 |
11:07.97 |
|
|
|
|
|
|
6:55.97 |
8:22.62 |
9:47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
12:34 |
|