Resultat för Øst Junior/Senior Kortbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag 16.30
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2017 |
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | Sigma Swim Allerød | 1:01.82 | 2:07.17 | 3:12.19 | 4:15.21 | |||
2 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.29 | 2:10.09 | 3:15.72 | 4:21.87 | |||
3 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:03.47 | 2:11.30 | 3:18.07 | 4:23.88 | |||
4 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:04.25 | 2:11.38 | 3:18.78 | 4:25.77 | |||
5 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.30 | 2:12.43 | 3:21.09 | 4:28.04 | |||
6 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.78 | 2:13.25 | 3:22.20 | 4:29.65 | |||
7 | Lærke Toft Ruby | 1999 | JGI Svømning | 1:03.52 | 2:11.23 | 3:20.77 | 4:30.05 | |||
8 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:04.67 | 2:12.83 | 3:21.45 | 4:31.34 | |||
9 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 1:04.66 | 2:12.64 | 3:22.15 | 4:31.38 | |||
10 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 1:05.04 | 2:14.83 | 3:24.52 | 4:31.63 | |||
11 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.26 | 2:16.32 | 3:26.61 | 4:34.99 | |||
12 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:06.88 | 2:16.92 | 3:26.92 | 4:35.07 | |||
13 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:05.87 | 2:15.08 | 3:25.62 | 4:36.80 | |||
14 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.18 | 2:17.65 | 3:28.31 | 4:37.27 | |||
15 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.24 | 2:15.23 | 3:26.32 | 4:38.53 | |||
16 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.18 | 2:17.65 | 3:29.04 | 4:39.31 | |||
17 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:06.45 | 2:18.54 | 3:31.12 | 4:42.46 | |||
18 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:06.95 | 2:18.62 | 3:31.69 | 4:43.58 | |||
19 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.83 | 2:19.75 | 3:31.90 | 4:43.66 | |||
20 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.07 | 2:17.81 | 3:31.29 | 4:44.97 | |||
21 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.51 | 2:21.90 | 3:36.34 | 4:48.31 | |||
22 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | 1:09.22 | 2:22.24 | 3:35.55 | 4:48.55 | |||
23 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.81 | 2:22.07 | 3:36.14 | 4:48.77 | |||
24 | Louise Dahl | 2003 | JGI Svømning | 1:09.23 | 2:22.90 | 3:36.94 | 4:49.09 | |||
25 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.68 | 2:22.81 | 3:37.67 | 4:52.30 | |||
26 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.25 | 2:23.50 | 3:38.30 | 4:52.68 | |||
27 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.36 | 2:23.04 | 3:38.28 | 4:53.48 | |||
28 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.30 | 2:22.77 | 3:38.63 | 4:53.49 | |||
29 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 1:09.05 | 2:23.41 | 3:39.50 | 4:53.75 | |||
30 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 1:10.28 | 2:25.19 | 3:40.71 | 4:55.60 | |||
31 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.24 | 2:25.18 | 3:41.21 | 4:56.00 | |||
32 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:12.38 | 2:29.94 | 3:48.44 | 5:07.49 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:13 |