2019-10-22   01:48:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena & Poseidon Team Cup (PTC) 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Friday 25 august

Results Event 1 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 1 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2017    Print Date  25 August 2017   
  Competition place  Lund    Print Time  19:20   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  25 August 2017         
 
 
Event 1, 8x50 Buttefly Relay Mixed, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Hs Mix [2003] Lag 1  2003              4:07.50   
  Helsingborgs Simsällskap  4:03.27                 
  Angelina Agrell  2003      29.95        29.95   
  Vlad Lupu  2003      29.98        59.93   
  Bea Sprung  2005      33.59        1:33.52   
  Christoffer Carlsen  1992      23.49        1:57.01   
  Ellen Rosdahl  2002      30.40        2:27.41   
  Wille Palm  2005      39.83        3:07.24   
  Tyra Littorin  2004      30.94        3:38.18   
  William Lundblad  2004      29.32        4:07.50   
                     
Poseidon Mix Lag 1  2004              4:10.47   
  Simklubben Poseidon                   
  Jesper Olsson  1998      26.99        26.99   
  Elin Melin  2000      30.88        57.87   
  Axel Hörestrand  2002      31.40        1:29.27   
  Hanna Bergman  2001      29.45        1:58.72   
  Nils Tired  2003      30.17        2:28.89   
  Ditte Oredsson  2003      32.16        3:01.05   
  Lucas Bontidean  2005      34.73        3:35.78   
  Vanessa Johansson  2006      34.69        4:10.47   
                     
Karlskrona Mix              4:10.88   
  Karlskrona Simsällskap                   
  Viktor Carlsson  2000      28.16        28.16   
  Sanna Westerberg  1998      31.13        59.29   
  Marcus Barkrot  2002      28.74        1:28.03   
  Linn Rosenius  2002      29.66        1:57.69   
  Axel Auer  2003      26.70        2:24.39   
  Thea Greco  2004      34.57        2:58.96   
  Axel Gladher  2006      39.82        3:38.78   
  Siri Lindén  2005      32.10        4:10.88   
                     
SK Hajen  1971              4:24.95   
  Simklubben Hajen  4:20.00                 
  Elin Lackegård  2000      31.27        31.27   
  Rickard Wemlén  2000      29.23        1:00.50   
  Julia Henriksson  2005      33.04        1:33.54   
  Filip Andrén  2006      43.80        2:17.34   
  Elsa Bitzén  2003      31.70        2:49.04   
  Joel Wall  2001      31.06        3:20.10   
  Ella Laurén  2001      31.42        3:51.52   
  Gabriel Agardh  2003      33.43        4:24.95   
                     
Poseidon Mix Lag 4  2003              4:28.86   
  Simklubben Poseidon                   
  Gustav Östlund  2000      26.27        26.27   
  Jenny Le  2000      32.17        58.44   
  Emil Pettersson  2002      31.34        1:29.78   
  Amanda Björkman  2001      33.70        2:03.48   
  Joel Henriksson  2003      30.88        2:34.36   
  Sofia Lund  2003      34.59        3:08.95   
  Marcus Bengtsson  2005      42.52        3:51.47   
  Johanna Andersson Medhanie  2005      37.39        4:28.86   
                     
Poseidon Mix Lag 3  2005              4:30.05   
  Simklubben Poseidon                   
  Gergö Nagy  1995      26.69        26.69   
  Sara Jendbro  2000      32.38        59.07   
  Daniel Li  2002      31.23        1:30.30   
  Isabelle Bengtsson  2002      32.79        2:03.09   
  Daniel Alim  2003      34.49        2:37.58   
  Anna Twedberg  2003      34.51        3:12.09   
  Alfred Pettersson  2005      39.43        3:51.52   
  Ida Nordberg  2006      38.53        4:30.05   
                     
Poseidon Mix Lag 2  2003              4:32.43   
  Simklubben Poseidon                   
  Sebastian Bergenzaun  1991      26.37        26.37   
  Elin Moberg  1999      33.63        1:00.00   
  Pascal Björkman  2001      31.22        1:31.22   
  Mary Lagoguez  2001      30.80        2:02.02   
  Melvin Malm  2004      31.45        2:33.47   
  Boel Bergquist  2003      32.60        3:06.07   
  Martin Pettersson  2005      45.85        3:51.92   
  Linnea Costa Caesar  2006      40.51        4:32.43   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  25 August 2017 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner