2018-12-12   00:41:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Upp till 13

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  14:11   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Herrar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap            19.09   
Robin Mohammadi  2007  Simklubben S 02            19.80   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            21.17   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            21.27   
Arda Beybutov  2008  Simklubben S 02            22.66   
Isak Kvorning  2008  Varberg Sim            22.66   
Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            22.71   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap            22.71   
Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap            23.31   
10  Johan Balslev  2008  Varberg Sim            23.83   
11  Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim            25.93   
Filip Kalin  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Måns Leijon  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Victor Rudolfsson  2007  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  14:11 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  14:11   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Damer 10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            16.66   
Michaela Hillgren  2007  Simklubben S 02            18.01   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            18.50   
Andrea Waernqvist  2007  Varberg Sim            19.65   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            19.71   
Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            20.73   
Elsa Jelvestam Petersson  2007  Simklubben S 02            20.83   
Hailey Larsson  2007  S77 Stenungsund            20.90   
Liv Eklöv  2007  Varberg Sim            21.22   
10  Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            21.40   
11  Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg            21.69   
12  Moa Hein  2008  Göteborg Sim            22.33   
13  Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            22.58   
14  Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            23.54   
15  Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim            24.09   
16  Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim            24.36   
17  Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap            24.45   
18  Sofia Tikotska  2007  Göteborg Sim            24.75   
19  Allie Lobrant  2007  Kungsbacka Simsällskap            26.13   
20  Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            27.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  14:11 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  14:23   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap            37.55   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            38.29   
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            38.78   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            42.12   
Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap            43.56   
Max Ha  2006  Göteborg Sim            44.06   
Enzo Pettersson  2006  Simklubben S 02            47.00   
Charlie Zu  2006  Simklubben S 02            48.64   
Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim            49.54   
10  Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap            50.12   
11  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap            54.52   
12  Elias Lai  2006  Göteborg Sim            55.42   
Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Hugo Locking  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Victor Selin  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  14:23 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  14:30   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            35.16   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            35.82   
Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            36.14   
Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            40.51   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            40.74   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            40.98   
Saga Sillerström  2006  Simklubben S 02            41.69   
Sara Avdic  2006  Simklubben S 02            42.22   
Ida Franzén  2006  Simklubben S 02            42.51   
10  Elin Ha  2006  Göteborg Sim            42.56   
11  Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund            43.71   
12  Ines Norlander  2006  Göteborg Sim            44.94   
13  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            47.28   
14  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim            47.63   
15  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap            48.83   
16  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap            48.91   
17  Ajla Vajzovic  2006  Simklubben S 02            49.41   
18  Agnes Frostberg  2006  Kungsbacka Simsällskap            49.64   
19  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            50.65   
20  Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap            52.27   
21  Ella Wogenius  2006  Strömstads Simförening            54.81   
22  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim            55.34   
23  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim            1:01.99   
Emilia Gustafsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNF   
Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  14:30 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  14:32   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap            41.42   
Noah Johansson  2005  Kungsbacka Simsällskap            42.98   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            45.10   
Erik Ulvdal  2005  Göteborg Sim            45.74   
David Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            46.56   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            47.79   
Wille Damber  2005  Göteborg Sim            51.92   
Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg            52.56   
Sean Sanei  2005  Simklubben S 02            55.80   
Azad Inci  2005  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  14:32 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  14:39   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Damer 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim            32.54   
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            33.40   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            33.61   
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim            34.23   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            34.44   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            37.06   
Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap            37.39   
Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02            37.40   
Emmi Engström  2005  Varberg Sim            37.53   
10  Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg            39.07   
11  Thea Qvarnström  2005  Falkenbergs Simklubb            41.47   
12  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            42.08   
13  Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap            42.18   
14  Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim            42.26   
15  Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund            42.88   
16  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsällskap            43.68   
17  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim            43.72   
18  Moa Johansson  2005  Göteborg Sim            44.06   
19  Linnéa Fabian  2005  Kungsbacka Simsällskap            44.88   
20  Alicia Stridsman  2005  Göteborg Sim            45.15   
21  Filippa Enghult  2005  Simklubben S 02            46.12   
22  Hanna Lundin  2005  Strömstads Simförening            46.20   
23  Klara Wallerbert  2005  Göteborg Sim            46.85   
24  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            46.95   
25  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsällskap            47.03   
26  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            47.56   
27  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap            48.50   
28  Cornelia Cederbrandt  2005  Göteborg Sim            50.77   
29  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap            53.64   
30  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim            1:04.38   
Ida Magnusson  2005  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Lo Stranne  2005  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  14:39 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  14:43   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Herrar 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Johansson  2004  Kungsbacka Simsällskap            34.67   
Gustaf Wänt  2004  Kungsbacka Simsällskap            35.46   
Hektor Kvarnlöf  2004  Kungsbacka Simsällskap            35.97   
Zoobin Mohammadi  2004  Simklubben S 02            37.96   
Max Källvik  2004  Strömstads Simförening            39.21   
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02            39.51   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            39.57   
Jack Gardiner  2004  Göteborg Sim            40.43   
Albin Rilby  2004  Simklubben S 02            42.10   
10  Loke Sandén  2004  Göteborg Sim            47.98   
Hussein Elhage  2004  Göteborg Sim            DNS   
Fredrik Ekholm  2004  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Karl Pettersson  2004  Göteborg Sim            DSQ   
Ludvig Eriksson  2004  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  14:43 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  14:48   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Damer 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim            31.78   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            33.47   
Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            33.55   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            34.86   
Tilda Hilbert  2004  Kungsbacka Simsällskap            35.08   
Alice Karlsson  2004  Kungsbacka Simsällskap            35.21   
Klara Martinez Jonsson  2004  Kungsbacka Simsällskap            35.22   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            35.96   
Amanda Voss  2004  Kungsbacka Simsällskap            41.20   
10  Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            41.95   
11  Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb            42.21   
12  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim            42.26   
13  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim            43.88   
14  Paloma Consil  2004  Göteborg Sim            46.53   
15  Sarah Brink  2004  Göteborg Sim            51.74   
Linnea Ahlstrand  2004  Göteborg Sim            DNF   
Jasmin Mandic Lagerberg  2004  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  14:48 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  14:55   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar 10 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Mohammadi  2007  Simklubben S 02            43.85   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            44.66   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            47.66   
Arda Beybutov  2008  Simklubben S 02            48.65   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            49.64   
Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap            49.90   
Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim            51.30   
Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap            54.24   
Isak Kvorning  2008  Varberg Sim            54.78   
10  Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            55.28   
11  Filip Kalin  2007  Kungsbacka Simsällskap            55.38   
12  Johan Balslev  2008  Varberg Sim            56.60   
13  Hans Lundin  2007  Strömstads Simförening            1:04.33   
14  Joel Gustafsson  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:08.80   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Måns Leijon  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Victor Rudolfsson  2007  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  14:55 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  15:01   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer 10 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malva Ihrskog  2007  Simklubben S 02            43.28   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            44.50   
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            44.86   
Michaela Hillgren  2007  Simklubben S 02            45.78   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            45.88   
Elsa Jelvestam Petersson  2007  Simklubben S 02            45.90   
Moa Hein  2008  Göteborg Sim            47.32   
Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg            47.73   
Hailey Larsson  2007  S77 Stenungsund            48.12   
10  Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            48.29   
11  Andrea Waernqvist  2007  Varberg Sim            48.51   
12  Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            48.86   
13  Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            48.87   
14  Liv Eklöv  2007  Varberg Sim            49.52   
15  Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim            51.07   
16  Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            51.47   
17  Selma Holmqvist  2007  Simklubben S 02            52.55   
18  Nora Svensson  2007  Simklubben S 02            53.48   
19  Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim            56.18   
20  Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            56.54   
21  Sofia Tikotska  2007  Göteborg Sim            57.07   
22  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap            57.24   
23  Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsällskap            58.53   
24  Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap            59.30   
25  Allie Lobrant  2007  Kungsbacka Simsällskap            59.33   
Filippa Sundqvist  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Julia Trigueiro Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  15:01 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  15:09   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            38.31   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap            39.73   
Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund            41.49   
Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap            42.79   
Max Ha  2006  Göteborg Sim            42.92   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            43.48   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            43.57   
Jonas Shafie  2006  Simklubben S 02            43.91   
Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim            44.39   
10  Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim            44.47   
11  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap            46.84   
12  Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap            46.88   
13  Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            47.22   
14  Gustav Hallsback  2006  S77 Stenungsund            49.44   
15  Charlie Zu  2006  Simklubben S 02            51.10   
16  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap            52.53   
17  Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            54.06   
18  Elias Lai  2006  Göteborg Sim            54.09   
19  Theodor Secund  2006  Kungsbacka Simsällskap            54.78   
20  Hugo Locking  2006  Kungsbacka Simsällskap            55.18   
21  Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsällskap            56.01   
22  Victor Millheim  2006  Kungsbacka Simsällskap            56.77   
23  Oliver Holmberg  2006  Varberg Sim            58.84   
24  Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:02.52   
25  Victor Selin  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:04.12   
Enzo Pettersson  2006  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  15:09 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  15:17   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 12, 50m Ryggsim Damer 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            37.44   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            38.14   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            39.73   
Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            39.87   
Emma Knauer  2006  S77 Stenungsund            41.62   
Saga Sillerström  2006  Simklubben S 02            41.90   
Ida Franzén  2006  Simklubben S 02            42.73   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            42.75   
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            42.90   
10  Elin Ha  2006  Göteborg Sim            43.00   
11  Sara Avdic  2006  Simklubben S 02            43.10   
12  Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund            43.49   
13  Alice Olsson  2006  S77 Stenungsund            43.99   
14  Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim            44.10   
15  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap            44.11   
16  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            44.52   
17  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            44.71   
18  Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund            45.43   
19  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            45.51   
20  Maja Karlsson  2006  S77 Stenungsund            45.83   
21  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            46.69   
22  Agnes Frostberg  2006  Kungsbacka Simsällskap            47.47   
23  Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap            47.58   
24  Enna Karanovic  2006  Simklubben Elfsborg            47.74   
25  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim            47.88   
26  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap            48.86   
27  Ines Norlander  2006  Göteborg Sim            49.13   
28  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            49.21   
29  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap            49.87   
30  Wilma Ekdahl  2006  Göteborg Sim            49.92   
31  Linn Maltesson  2006  Simklubben Elfsborg            50.40   
32  Melva Eriksson  2006  Varberg Sim            51.42   
33  Emilia Gustafsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            51.73   
34  Ajla Vajzovic  2006  Simklubben S 02            52.42   
35  Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim            53.67   
36  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim            54.15   
37  Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim            54.85   
38  Ella Wogenius  2006  Strömstads Simförening            54.86   
39  Ella Sweetman  2006  Kungsbacka Simsällskap            56.03   
40  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap            56.87   
Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  15:17 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  15:21   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 13, 50m Ryggsim Herrar 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap            42.82   
David Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            43.11   
Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg            45.26   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            45.46   
Erik Ulvdal  2005  Göteborg Sim            47.36   
Gustav Mogren  2005  Varberg Sim            48.56   
Sean Sanei  2005  Simklubben S 02            48.94   
Hugo Sinclair  2005  Göteborg Sim            48.99   
Carl Martinsson  2005  Varberg Sim            49.06   
10  Wille Damber  2005  Göteborg Sim            49.10   
11  Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            50.16   
12  Azad Inci  2005  Göteborg Sim            50.97   
13  Willem Barkebo Jalmgård  2005  Göteborg Sim            51.26   
14  Theo Lagerqvist  2005  Göteborg Sim            55.91   
Noah Johansson  2005  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Willgot Malmström  2005  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  15:21 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  18:09   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 14, 50m Ryggsim Damer 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            35.57   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim            36.51   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            36.52   
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim            37.68   
Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap            38.20   
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            38.28   
Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            39.03   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            39.31   
Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02            39.63   
10  Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim            40.16   
11  Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap            40.97   
12  Emmi Engström  2005  Varberg Sim            41.32   
13  Thea Qvarnström  2005  Falkenbergs Simklubb            41.67   
14  Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund            42.94   
15  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            42.99   
16  Eleonora Kostadinova  2005  Simklubben S 02            43.03   
17  Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg            43.07   
18  Alicia Stridsman  2005  Göteborg Sim            43.63   
19  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsällskap            44.37   
20  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim            44.86   
21  Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg            44.91   
22  Moa Johansson  2005  Göteborg Sim            45.33   
23  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsällskap            45.35   
24  Hanna Lundin  2005  Strömstads Simförening            45.47   
25  Hanna Besirevic  2005  Simklubben S 02            45.79   
26  Klara Wallerbert  2005  Göteborg Sim            46.43   
27  Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim            47.33   
28  Filippa Enghult  2005  Simklubben S 02            47.47   
29  Amanda Ljungberg  2005  Göteborg Sim            47.55   
30  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            48.06   
31  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            48.46   
32  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap            49.51   
33  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim            49.58   
34  Linnéa Fabian  2005  Kungsbacka Simsällskap            50.93   
35  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim            52.25   
36  Alizia Olausson  2005  Varberg Sim            54.61   
37  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap            54.78   
38  Tilde Fredriksson  2005  Göteborg Sim            55.36   
Ida Magnusson  2005  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Cornelia Cederbrandt  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Hanna Bergman  2005  S77 Stenungsund            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  18:09 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  15:36   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hektor Kvarnlöf  2004  Kungsbacka Simsällskap            34.55   
Gustaf Wänt  2004  Kungsbacka Simsällskap            37.52   
Alexander Johansson  2004  Kungsbacka Simsällskap            37.72   
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02            37.76   
Jack Gardiner  2004  Göteborg Sim            38.44   
Albin Rilby  2004  Simklubben S 02            39.84   
Zoobin Mohammadi  2004  Simklubben S 02            39.96   
Fredrik Ekholm  2004  Kungsbacka Simsällskap            40.05   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            40.28   
10  Max Källvik  2004  Strömstads Simförening            41.45   
11  Loke Sandén  2004  Göteborg Sim            44.10   
12  Theo Sire Jedkvist  2004  Strömstads Simförening            44.78   
13  Karl Pettersson  2004  Göteborg Sim            46.56   
Hussein Elhage  2004  Göteborg Sim            DNS   
Ludvig Eriksson  2004  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  15:36 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  15:40   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Damer 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim            33.58   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            34.51   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            35.82   
Tilda Hilbert  2004  Kungsbacka Simsällskap            36.41   
Alice Karlsson  2004  Kungsbacka Simsällskap            37.62   
Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            37.71   
Klara Martinez Jonsson  2004  Kungsbacka Simsällskap            38.39   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            39.44   
Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            39.70   
10  Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb            40.12   
11  Amanda Voss  2004  Kungsbacka Simsällskap            40.89   
12  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim            41.89   
13  Jasmin Mandic Lagerberg  2004  Falkenbergs Simklubb            42.10   
14  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim            45.15   
15  Paloma Consil  2004  Göteborg Sim            45.81   
16  Sarah Brink  2004  Göteborg Sim            49.23   
17  Linnea Ahlstrand  2004  Göteborg Sim            49.76   
Hanna Lundin  2005  Strömstads Simförening            45.47  EXTRA 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  15:40 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:00   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 17, 50m Bröstsim Herrar 10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Mohammadi  2007  Simklubben S 02            50.55   
Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            52.47   
Isak Kvorning  2008  Varberg Sim            53.56   
Arda Beybutov  2008  Simklubben S 02            54.23   
Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim            54.34   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            56.10   
Johan Balslev  2008  Varberg Sim            56.86   
Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap            58.42   
Filip Kalin  2007  Kungsbacka Simsällskap            59.51   
10  Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:00.69   
11  Måns Leijon  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:02.15   
12  Victor Rudolfsson  2007  Göteborg Sim            1:04.00   
13  Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:04.59   
14  Joel Gustafsson  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:04.75   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            DSQ   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  16:00 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:06   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 18, 50m Bröstsim Damer 10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            48.39   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            50.50   
Malva Ihrskog  2007  Simklubben S 02            50.55   
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            51.10   
Hailey Larsson  2007  S77 Stenungsund            51.30   
Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            51.93   
Michaela Hillgren  2007  Simklubben S 02            52.98   
Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            54.51   
Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg            54.66   
10  Moa Hein  2008  Göteborg Sim            54.98   
11  Andrea Waernqvist  2007  Varberg Sim            55.80   
12  Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim            56.42   
13  Nora Svensson  2007  Simklubben S 02            56.52   
14  Ida Brandt  2008  Simklubben S 02            56.73   
15  Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim            56.87   
16  Liv Eklöv  2007  Varberg Sim            57.05   
17  Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap            57.95   
18  Allie Lobrant  2007  Kungsbacka Simsällskap            58.85   
19  Filippa Sundqvist  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:01.09   
20  Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:01.13   
21  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:01.40   
22  Elsa Rohman  2009  Strömstads Simförening            1:01.87   
23  Julia Trigueiro Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:03.05   
24  Sofia Tikotska  2007  Göteborg Sim            1:05.29   
25  Selma Holmqvist  2007  Simklubben S 02            1:05.78   
Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Izabell Mandic Lagerbeg  2007  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  16:06 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:12   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            43.40   
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            43.56   
Jonas Shafie  2006  Simklubben S 02            44.64   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap            45.30   
Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim            45.34   
Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim            47.08   
Max Ha  2006  Göteborg Sim            48.62   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            49.72   
Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap            51.54   
10  Charlie Zu  2006  Simklubben S 02            52.67   
11  Enzo Pettersson  2006  Simklubben S 02            53.06   
12  Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap            54.77   
13  Gustav Hallsback  2006  S77 Stenungsund            55.29   
14  Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            56.16   
15  Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            56.27   
16  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap            56.83   
17  Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund            57.09   
18  Elias Lai  2006  Göteborg Sim            57.21   
19  Victor Millheim  2006  Kungsbacka Simsällskap            58.22   
20  Oliver Holmberg  2006  Varberg Sim            1:00.33   
Elvin Örwall  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Victor Selin  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Hugo Locking  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  16:12 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:29   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 20, 50m Bröstsim Damer 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            40.07   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            42.88   
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            44.45   
Ida Franzén  2006  Simklubben S 02            46.55   
Sara Avdic  2006  Simklubben S 02            46.76   
Enna Karanovic  2006  Simklubben Elfsborg            46.78   
Saga Sillerström  2006  Simklubben S 02            47.03   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            47.29   
Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap            47.68   
10  Elin Ha  2006  Göteborg Sim            48.03   
11  Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            48.37   
12  Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund            48.57   
13  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            48.61   
14  Emma Knauer  2006  S77 Stenungsund            48.69   
15  Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim            48.71   
16  Maja Karlsson  2006  S77 Stenungsund            49.08   
17  Emilia Gustafsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            49.59   
18  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap            49.69   
19  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            50.59   
20  Tara Paktinat  2006  Simklubben S 02            51.43   
21  Ella Sweetman  2006  Kungsbacka Simsällskap            51.74   
22  Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            51.91   
23  Alice Olsson  2006  S77 Stenungsund            52.34   
24  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            52.63   
25  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim            53.03   
26  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap            53.56   
27  Ines Norlander  2006  Göteborg Sim            53.89   
28  Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim            54.43   
29  Saga Theorin  2006  Simklubben S 02            54.48   
30  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            54.51   
31  Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund            54.93   
33  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            55.04   
34  Linn Maltesson  2006  Simklubben Elfsborg            55.26   
35  Ajla Vajzovic  2006  Simklubben S 02            55.57   
36  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap            56.87   
37  Melva Eriksson  2006  Varberg Sim            57.17   
38  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim            58.29   
39  Wilma Ekdahl  2006  Göteborg Sim            59.32   
40  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim            59.61   
41  Agnes Frostberg  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:00.89   
Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  16:29 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:30   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Johansson  2005  Kungsbacka Simsällskap            45.42   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            47.50   
Erik Ulvdal  2005  Göteborg Sim            49.03   
Carl Martinsson  2005  Varberg Sim            49.28   
Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap            49.35   
Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg            51.53   
Sean Sanei  2005  Simklubben S 02            52.45   
Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            52.84   
Wille Damber  2005  Göteborg Sim            53.36   
10  Azad Inci  2005  Göteborg Sim            53.65   
11  Theo Lagerqvist  2005  Göteborg Sim            54.07   
Gustav Mogren  2005  Varberg Sim            DSQ   
Hugo Sinclair  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Willem Barkebo Jalmgård  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Willgot Malmström  2005  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  16:30 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:36   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 22, 50m Bröstsim Damer 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap            36.43   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim            38.69   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            39.13   
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim            40.21   
Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02            41.27   
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            41.28   
Eleonora Kostadinova  2005  Simklubben S 02            41.29   
Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg            41.85   
Emmi Engström  2005  Varberg Sim            42.21   
10  Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            43.05   
11  Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            43.88   
12  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim            45.91   
13  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsällskap            46.70   
14  Isabella Isnes  2005  Strömstads Simförening            46.99   
15  Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            47.06   
16  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            47.32   
17  Hanna Lundin  2005  Strömstads Simförening            47.49   
18  Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim            47.67   
19  Filippa Enghult  2005  Simklubben S 02            47.80   
20  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsällskap            48.45   
21  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            48.55   
22  Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim            48.71   
23  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim            49.54   
24  Alicia Stridsman  2005  Göteborg Sim            49.74   
25  Amanda Ljungberg  2005  Göteborg Sim            50.89   
26  Thea Qvarnström  2005  Falkenbergs Simklubb            51.08   
27  Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap            51.94   
28  Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund            52.20   
29  Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg            52.48   
30  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim            52.50   
31  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap            53.46   
32  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            54.44   
33  Hanna Bergman  2005  S77 Stenungsund            54.82   
33  Klara Wallerbert  2005  Göteborg Sim            54.82   
35  Moa Johansson  2005  Göteborg Sim            54.91   
36  Hanna Besirevic  2005  Simklubben S 02            56.34   
37  Cornelia Cederbrandt  2005  Göteborg Sim            57.83   
38  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap            59.02   
39  Tilde Fredriksson  2005  Göteborg Sim            59.65   
Sara Avdic  2006  Simklubben S 02            46.76  EXTRA 
Ida Magnusson  2005  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Alizia Olausson  2005  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  16:36 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:38   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Johansson  2004  Kungsbacka Simsällskap            38.33   
Fredrik Ekholm  2004  Kungsbacka Simsällskap            39.76   
Hektor Kvarnlöf  2004  Kungsbacka Simsällskap            39.77   
Zoobin Mohammadi  2004  Simklubben S 02            40.02   
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02            40.74   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            42.42   
Gustaf Wänt  2004  Kungsbacka Simsällskap            42.92   
Max Källvik  2004  Strömstads Simförening            46.75   
Loke Sandén  2004  Göteborg Sim            47.27   
10  Theo Sire Jedkvist  2004  Strömstads Simförening            47.47   
11  Karl Pettersson  2004  Göteborg Sim            49.66   
12  Ludvig Eriksson  2004  Göteborg Sim            50.41   
Hussein Elhage  2004  Göteborg Sim            DNS   
Jack Gardiner  2004  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  16:38 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:43   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 24, 50m Bröstsim Damer 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Karlsson  2004  Kungsbacka Simsällskap            37.69   
Tilda Hilbert  2004  Kungsbacka Simsällskap            39.49   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            40.48   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            40.87   
Amanda Voss  2004  Kungsbacka Simsällskap            41.44   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim            41.84   
Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            43.14   
Klara Martinez Jonsson  2004  Kungsbacka Simsällskap            43.55   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            43.93   
10  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim            43.98   
11  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim            45.63   
12  Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            46.07   
13  Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb            50.12   
14  Jasmin Mandic Lagerberg  2004  Falkenbergs Simklubb            52.84   
15  Linnea Ahlstrand  2004  Göteborg Sim            55.22   
Paloma Consil  2004  Göteborg Sim            DSQ   
Sarah Brink  2004  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  16:43 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:48   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 25, 50m Frisim Herrar 10 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            38.05   
Robin Mohammadi  2007  Simklubben S 02            38.20   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            41.08   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            42.10   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap            42.43   
Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap            43.12   
Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap            43.48   
Arda Beybutov  2008  Simklubben S 02            44.65   
Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            44.95   
10  Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim            45.87   
11  Johan Balslev  2008  Varberg Sim            47.97   
12  Isak Kvorning  2008  Varberg Sim            48.45   
13  Måns Leijon  2007  Kungsbacka Simsällskap            49.21   
14  Joel Gustafsson  2007  Kungsbacka Simsällskap            52.38   
15  Filip Kalin  2007  Kungsbacka Simsällskap            52.47   
16  Victor Rudolfsson  2007  Göteborg Sim            54.11   
17  Hans Lundin  2007  Strömstads Simförening            1:03.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  16:48 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:53   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 26, 50m Frisim Damer 10 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            34.87   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            36.06   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            37.14   
Malva Ihrskog  2007  Simklubben S 02            37.93   
Michaela Hillgren  2007  Simklubben S 02            38.00   
Liv Eklöv  2007  Varberg Sim            40.02   
Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg            40.49   
Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            40.82   
Hailey Larsson  2007  S77 Stenungsund            41.04   
10  Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            42.18   
11  Elsa Jelvestam Petersson  2007  Simklubben S 02            43.54   
12  Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            44.14   
13  Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            44.60   
14  Moa Hein  2008  Göteborg Sim            44.96   
15  Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim            47.80   
16  Selma Holmqvist  2007  Simklubben S 02            47.99   
17  Nora Svensson  2007  Simklubben S 02            48.05   
18  Allie Lobrant  2007  Kungsbacka Simsällskap            49.31   
19  Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim            49.73   
20  Sofia Tikotska  2007  Göteborg Sim            50.14   
21  Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            51.13   
22  Izabell Mandic Lagerbeg  2007  Falkenbergs Simklubb            51.92   
23  Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap            52.58   
24  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap            54.20   
25  Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsällskap            54.77   
26  Elsa Rohman  2009  Strömstads Simförening            55.03   
27  Filippa Sundqvist  2007  Kungsbacka Simsällskap            55.81   
28  Ida Brandt  2008  Simklubben S 02            1:01.60   
Julia Trigueiro Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  16:53 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:59   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 27, 50m Frisim Herrar 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap            32.86   
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            32.96   
Max Ha  2006  Göteborg Sim            33.75   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            34.35   
Isac Johansson  2006  Simklubben Elfsborg            35.45   
Jonas Shafie  2006  Simklubben S 02            37.59   
Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim            38.44   
Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap            38.78   
Gustav Hallsback  2006  S77 Stenungsund            38.90   
10  Elias Lai  2006  Göteborg Sim            39.08   
11  Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund            39.57   
12  Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap            39.89   
13  Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim            39.92   
14  Enzo Pettersson  2006  Simklubben S 02            40.09   
15  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap            40.34   
16  Charlie Zu  2006  Simklubben S 02            41.63   
17  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap            42.72   
18  Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            42.82   
19  Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsällskap            43.29   
20  Hugo Locking  2006  Kungsbacka Simsällskap            43.71   
21  Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            44.30   
22  Theodor Secund  2006  Kungsbacka Simsällskap            46.48   
23  Victor Millheim  2006  Kungsbacka Simsällskap            49.57   
24  Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsällskap            56.07   
Elvin Örwall  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Oliver Holmberg  2006  Varberg Sim            DNS   
Victor Selin  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  16:59 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  17:07   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 28, 50m Frisim Damer 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            32.13   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            32.45   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            34.83   
Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap            34.88   
Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund            35.23   
Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            35.36   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim            35.61   
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            35.84   
Saga Sillerström  2006  Simklubben S 02            36.21   
10  Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            36.25   
11  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            36.82   
12  Emma Knauer  2006  S77 Stenungsund            37.48   
13  Ines Norlander  2006  Göteborg Sim            37.59   
14  Sara Avdic  2006  Simklubben S 02            38.35   
15  Ida Franzén  2006  Simklubben S 02            38.75   
16  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            38.79   
17  Enna Karanovic  2006  Simklubben Elfsborg            38.90   
18  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            39.08   
19  Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim            39.14   
20  Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund            39.74   
21  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap            40.43   
22  Maja Karlsson  2006  S77 Stenungsund            40.84   
23  Alice Olsson  2006  S77 Stenungsund            41.01   
24  Ajla Vajzovic  2006  Simklubben S 02            41.24   
25  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            41.33   
26  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim            41.56   
27  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            42.42   
28  Ella Wogenius  2006  Strömstads Simförening            42.50   
29  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap            42.53   
30  Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim            42.82   
31  Agnes Frostberg  2006  Kungsbacka Simsällskap            44.37   
32  Tara Paktinat  2006  Simklubben S 02            44.64   
33  Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim            44.71   
34  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim            44.77   
35  Melva Eriksson  2006  Varberg Sim            45.34   
36  Wilma Ekdahl  2006  Göteborg Sim            45.41   
37  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap            47.23   
38  Ella Sweetman  2006  Kungsbacka Simsällskap            47.62   
39  Linn Maltesson  2006  Simklubben Elfsborg            48.27   
40  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim            49.71   
Emilia Gustafsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:07 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  17:10   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 29, 50m Frisim Herrar 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap            35.35   
Carl Martinsson  2005  Varberg Sim            37.54   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            37.77   
Willgot Malmström  2005  Varberg Sim            38.01   
Gustav Mogren  2005  Varberg Sim            38.07   
Erik Ulvdal  2005  Göteborg Sim            38.14   
Noah Johansson  2005  Kungsbacka Simsällskap            38.77   
David Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            39.76   
Willem Barkebo Jalmgård  2005  Göteborg Sim            40.38   
10  Hugo Sinclair  2005  Göteborg Sim            40.42   
11  Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg            41.09   
12  Wille Damber  2005  Göteborg Sim            41.75   
13  Fredddie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            42.31   
14  Azad Inci  2005  Göteborg Sim            44.88   
15  Sean Sanei  2005  Simklubben S 02            45.06   
16  Theo Lagerqvist  2005  Göteborg Sim            46.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:10 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  17:17   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 30, 50m Frisim Damer 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ronja Theorin  2005  Simklubben S 02            30.81   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim            31.08   
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim            31.29   
Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap            31.85   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            32.56   
Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02            32.83   
Emmi Engström  2005  Varberg Sim            33.21   
Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap            33.28   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            33.68   
10  Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            33.77   
11  Eleonora Kostadinova  2005  Simklubben S 02            34.23   
12  Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim            34.39   
13  Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg            34.49   
14  Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg            34.92   
15  Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund            35.23   
16  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim            35.73   
17  Thea Qvarnström  2005  Falkenbergs Simklubb            36.61   
18  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsällskap            36.64   
19  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            37.35   
20  Filippa Enghult  2005  Simklubben S 02            37.86   
21  Isabella Isnes  2005  Strömstads Simförening            37.93   
22  Alicia Stridsman  2005  Göteborg Sim            38.13   
23  Moa Johansson  2005  Göteborg Sim            38.20   
24  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            38.53   
25  Linnéa Fabian  2005  Kungsbacka Simsällskap            38.70   
26  Hanna Lundin  2005  Strömstads Simförening            38.72   
27  Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg            38.94   
28  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsällskap            39.30   
29  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            39.62   
30  Hanna Besirevic  2005  Simklubben S 02            41.28   
31  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap            41.89   
32  Klara Wallerbert  2005  Göteborg Sim            41.93   
33  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap            42.28   
34  Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim            42.58   
35  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim            43.01   
36  Cornelia Cederbrandt  2005  Göteborg Sim            43.44   
37  Amanda Ljungberg  2005  Göteborg Sim            44.92   
38  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim            45.53   
39  Alizia Olausson  2005  Varberg Sim            47.11   
40  Hanna Bergman  2005  S77 Stenungsund            47.17   
41  Tilde Fredriksson  2005  Göteborg Sim            47.21   
Ida Magnusson  2005  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:17 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  17:19   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 31, 50m Frisim Herrar 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hektor Kvarnlöf  2004  Kungsbacka Simsällskap            28.81   
Alexander Johansson  2004  Kungsbacka Simsällskap            30.82   
Fredrik Ekholm  2004  Kungsbacka Simsällskap            31.50   
Gustaf Wänt  2004  Kungsbacka Simsällskap            31.69   
Zoobin Mohammadi  2004  Simklubben S 02            32.34   
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02            32.39   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            32.47   
Max Källvik  2004  Strömstads Simförening            33.61   
Albin Rilby  2004  Simklubben S 02            34.11   
10  Jack Gardiner  2004  Göteborg Sim            34.27   
11  Theo Sire Jedkvist  2004  Strömstads Simförening            35.67   
12  Loke Sandén  2004  Göteborg Sim            36.91   
13  Karl Pettersson  2004  Göteborg Sim            39.30   
14  Ludvig Eriksson  2004  Göteborg Sim            39.55   
Hussein Elhage  2004  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:19 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  17:23   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 32, 50m Frisim Damer 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            29.38   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim            29.73   
Alice Karlsson  2004  Kungsbacka Simsällskap            30.07   
Tilda Hilbert  2004  Kungsbacka Simsällskap            31.66   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            31.98   
Klara Martinez Jonsson  2004  Kungsbacka Simsällskap            32.22   
Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            32.63   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            32.71   
Amanda Voss  2004  Kungsbacka Simsällskap            32.96   
10  Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            34.71   
11  Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb            35.45   
12  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim            36.42   
13  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim            37.39   
14  Paloma Consil  2004  Göteborg Sim            39.38   
15  Jasmin Mandic Lagerberg  2004  Falkenbergs Simklubb            39.83   
16  Sarah Brink  2004  Göteborg Sim            43.31   
17  Linnea Ahlstrand  2004  Göteborg Sim            43.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:23 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  17:49   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 33, 4X50m Frisim Herrar 13 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kungsbacka Killar Blå  2004  Kungsbacka Simsällskap            2:00.40   
  Fredrik Ekholm  2004      30.81        30.81   
  Alexander Johansson  2004      30.30        1:01.11   
  Hektor Kvarnlöf  2004      28.07        1:29.18   
  Gustaf Wänt  2004      31.22        2:00.40   
                     
S02 Herrar Lag 1  2004  Simklubben S 02            2:11.10   
  Olle Sköld  2004      33.11        33.11   
  Roque Andersson Benedet  2004      32.04        1:05.15   
  Zoobin Mohammadi  2004      32.29        1:37.44   
  Albin Rilby  2004      33.66        2:11.10   
                     
Elfsborg Herrar Svart  2006  Simklubben Elfsborg            2:25.70   
  Filip Hoff  2005      37.12        37.12   
  Fredddie Johansson  2005      40.70        1:17.82   
  Isac Johansson  2006      35.18        1:53.00   
  Lowe Stenberg  2006      32.70        2:25.70   
                     
Kungsbacka Killar Svart  2004  Kungsbacka Simsällskap            2:31.78   
  Anton Windeman  2006      33.75        33.75   
  Max Törnqvist  2006      39.92        1:13.67   
  Gustav Freiholtz  2006      39.21        1:52.88   
  Albin Amrén  2006      38.90        2:31.78   
                     
Elfsborg Herrar Gul  2006  Simklubben Elfsborg            2:33.55   
  Hannes Bergnell  2006      34.22        34.22   
  Max Askengren Stråhle  2006      40.68        1:14.90   
  Alvar Ejdesjö  2005      41.11        1:56.01   
  David Johansson  2005      37.54        2:33.55   
                     
Varberg Herrar Grön  2005  Varberg Sim            2:34.23   
  Willgot Malmström  2005      37.24        37.24   
  Gustav Mogren  2005      37.20        1:14.44   
  Carl Martinsson  2005      37.48        1:51.92   
  Oliver Holmberg  2006      42.31        2:34.23   
                     
Göteborg Herrar 2 [2004]  2004  Göteborg Sim            2:34.72   
  Ludvig Eriksson  2004      40.29        40.29   
  Jack Gardiner  2004      35.30        1:15.59   
  Max Ha  2006      34.34        1:49.93   
  Theo Lagerqvist  2005      44.79        2:34.72   
                     
Göteborg Herrar 1 [2004]  2004  Göteborg Sim            2:40.30   
  Willem Barkebo Jalmgård  2005      40.60        40.60   
  Wille Damber  2005      39.57        1:20.17   
  Viktor de Jonge  2007      44.35        2:04.52   
  Erik Ulvdal  2005      35.78        2:40.30   
                     
S02 Herrar Lag 2  2004  Simklubben S 02            2:40.45   
  Enzo Pettersson  2006      38.84        38.84   
  Jonas Shafie  2006      36.90        1:15.74   
  Robin Mohammadi  2007      38.92        1:54.66   
  Sean Sanei  2005      45.79        2:40.45   
                     
10  Kungsbacka Killar Grön  2004  Kungsbacka Simsällskap            2:42.08   
  William Hörgren  2007      39.75        39.75   
  Maximilian Thorsell  2007      40.83        1:20.58   
  Emrik Hammar  2007      43.15        2:03.73   
  Alejandro Poller  2007      38.35        2:42.08   
                     
11  Göteborg Herrar 4 [2004]  2004  Göteborg Sim            2:46.80   
  Karl Pettersson  2004      38.63        38.63   
  Victor Rudolfsson  2007      50.44        1:29.07   
  Loke Sandén  2004      36.47        2:05.54   
  Hugo Sinclair  2005      41.26        2:46.80   
                     
12  Kungsbacka Killar Röd  2004  Kungsbacka Simsällskap            3:02.45   
  Ludvig Henriksson  2007      46.00        46.00   
  Victor Millheim  2006      48.39        1:34.39   
  Max Andersson  2007      43.96        2:18.35   
  Liam Mumford  2006      44.10        3:02.45   
                     
13  Kungsbacka Killar Gul  2004  Kungsbacka Simsällskap            3:21.99   
  Måns Leijon  2007      50.38        50.38   
  Filip Kalin  2007      54.76        1:45.14   
  Filip Lindquist  2006      55.08        2:40.22   
  Hugo Locking  2006      41.77        3:21.99   
                     
Kungsbacka Killar Vit  2004  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
  Emil Magnusson  2006                 
  Love Nystedt  2005                 
  Theodor Secund  2006                 
  Noah Johansson  2005              DNS   
                     
Göteborg Herrar 3 [2004]  2004  Göteborg Sim            DSQ   
  Elias Lai  2006      38.26        38.26   
  Jonathan Larsson  2006      37.03        1:15.29   
  Lucas Larsson  2006      40.23        1:55.52   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:49 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Upp till 13 2017    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  17:57   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 34, 4X50m Frisim Damer 13 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
S02 Damer Lag 1  2004  Simklubben S 02            2:02.34   
  Madison Lind  2004      29.25        29.25   
  Ronja Theorin  2005      30.93        1:00.18   
  Lia Bromander  2004      31.46        1:31.64   
  Elna Magnusson  2004      30.70        2:02.34   
                     
Kungsbacka Tjejer Blå  2004  Kungsbacka Simsällskap            2:04.91   
  Alice Karlsson  2004      29.72        29.72   
  Tilda Hilbert  2004      31.13        1:00.85   
  Klara Martinez Jonsson  2004      32.32        1:33.17   
  Lina Dahlgren  2005      31.74        2:04.91   
                     
S02 Damer Lag 2  2004  Simklubben S 02            2:12.25   
  Miray Beybutov  2005      33.17        33.17   
  Ellen Vråmo  2004      32.66        1:05.83   
  Amanda Cederqvist  2005      32.88        1:38.71   
  Nelly Gripfors  2005      33.54        2:12.25   
                     
Kungsbacka Tjejer Svart  2004  Kungsbacka Simsällskap            2:18.89   
  Alicia Fredriksson  2005      33.85        33.85   
  Amanda Voss  2004      33.16        1:07.01   
  Rebecka Berlin  2005      35.86        1:42.87   
  Sigrid Hildebrand  2006      36.02        2:18.89   
                     
Varberg Damer Blå  2005  Varberg Sim            2:21.86   
  Emmi Engström  2005      33.61        33.61   
  Märta Arnqvist  2005      38.36        1:11.97   
  Filippa Sjögren  2006      33.26        1:45.23   
  Ronja Gustafsson  2006      36.63        2:21.86   
                     
Elfsborg Damer Svart  2006  Simklubben Elfsborg            2:23.73   
  Alma Berge Kleber  2006      34.44        34.44   
  Melina Eksell  2005      37.35        1:11.79   
  Emmy Fjeld  2006      35.95        1:47.74   
  Ella Flyckt  2007      35.99        2:23.73   
                     
Göteborg Damer 3[2004]  2004  Göteborg Sim            2:26.01   
  Elin Ha  2006      35.10        35.10   
  Sara Högstedt  2005      43.03        1:18.13   
  Paloma Consil  2004      38.16        1:56.29   
  Linnea Högstedt  2004      29.72        2:26.01   
                     
Elfsborg Damer Gul  2006  Simklubben Elfsborg            2:26.50   
  Edith Fredriksson  2007      39.58        39.58   
  Hilda Hou Vasiiliagou  2006      32.28        1:11.86   
  Ellen Johansson  2008      37.39        1:49.25   
  Emelie Johansson  2005      37.25        2:26.50   
                     
S02 Damer Lag 3  2004  Simklubben S 02            2:29.03   
  Ida Franzén  2006      38.44        38.44   
  Eleonora Kostadinova  2005      34.45        1:12.89   
  Sara Avdic  2006      37.35        1:50.24   
  Malva Ihrskog  2007      38.79        2:29.03   
                     
10  Göteborg Damer 4 [2004]  2004  Göteborg Sim            2:30.96   
  Moa Johansson  2005      36.70        36.70   
  Ebba Egnell  2005      31.14        1:07.84   
  Sofia Isberg  2006      44.50        1:52.34   
  Tilde Hamrin  2006      38.62        2:30.96   
                     
11  S 77 Damer [2004]  2006  S77 Stenungsund            2:31.41   
  Frida Rångeby  2005      35.66        35.66   
  Elsa Gustavsson  2006      39.33        1:14.99   
  Maja Edberg  2006      36.06        1:51.05   
  Hailey Larsson  2007      40.36        2:31.41   
                     
12  Kungsbacka Tjejer Vit  2004  Kungsbacka Simsällskap            2:32.28   
  Linnéa Samuelsson  2006      35.51        35.51   
  Tindra Billström  2006      40.39        1:15.90   
  Klara Blomberg  2005      38.14        1:54.04   
  Febe Westerdahl  2006      38.24        2:32.28   
                     
13  Falkenberg Damer  2004  Falkenbergs Simklubb            2:35.52   
  Maja Mcadam  2006      37.83        37.83   
  Bianca Havner  2005      40.16        1:17.99   
  Adiyat Coles  2008      41.86        1:59.85   
  Thea Qvarnström  2005      35.67        2:35.52   
                     
14  Göteborg Damer 1[2004]  2004  Göteborg Sim            2:37.97   
  Linnea Ahlstrand  2004      41.53        41.53   
  Elin Sjöberg  2005      37.10        1:18.63   
  Sarah Brink  2004      43.41        2:02.04   
  Nadja Karlsson  2004      35.93        2:37.97   
                     
15  Elfsborg Damer Vit  2006  Simklubben Elfsborg            2:41.77   
  Enna Karanovic  2006      38.97        38.97   
  Svea Klasson  2006      41.01        1:19.98   
  Linn Maltesson  2006      48.54        2:08.52   
  Elly Sjöberg  2005      33.25        2:41.77   
                     
16  Strömstad Damer [2004]  Strömstads Simförening            2:41.85   
  Freja Simonsson  2006      43.38        43.38   
  Ella Wogenius  2006      44.32        1:27.70   
  Isabella Isnes  2005      38.92        2:06.62   
  Alva Rohman  2007      35.23        2:41.85   
                     
17  S02 Damer Lag 4  2004  Simklubben S 02            2:43.53   
  Michaela Hillgren  2007      40.03        40.03   
  Elsa Jelvestam Petersson  2007      41.89        1:21.92   
  Filippa Enghult  2005      39.89        2:01.81   
  Ajla Vajzovic  2006      41.72        2:43.53   
                     
18  Göteborg Damer 5 [2004]  2004  Göteborg Sim            2:45.66   
  Elin Johannesson  2007      45.94        45.94   
  Tuva Johannesson  2007      46.55        1:32.49   
  Saga Johannesson  2005      32.25        2:04.74   
  Klara Wallerbert  2005      40.92        2:45.66   
                     
19  Göteborg Damer 7 [2004]  2004  Göteborg Sim            2:46.06   
  Elsie Nysten  2006      42.37        42.37   
  Charlize Nyström  2005      36.12        1:18.49   
  Wilma Ekdahl  2006      45.57        2:04.06   
  Cornelia Cederbrandt  2005      42.00        2:46.06   
                     
20  Kungsbacka Tjejer Röd  2004  Kungsbacka Simsällskap            2:47.90   
  Emilia Gustafsson  2006      39.58        39.58   
  Freja Håkansson  2007      43.82        1:23.40   
  Julia Håkansson  2007      42.72        2:06.12   
  Jonna Norlin  2006      41.78        2:47.90   
                     
21  Göteborg Damer 6 [2004]  2004  Göteborg Sim            2:53.42   
  Alma Mellegård Fastén  2006      41.80        41.80   
  Agnes Morelli  2006      51.39        1:33.19   
  Emma Nedholm  2005      43.43        2:16.62   
  Ines Norlander  2006      36.80        2:53.42   
                     
22  Varberg Damer Grön  2005  Varberg Sim            3:01.98   
  Lovisa Lidén  2006      43.96        43.96   
  Liv Eklöv  2007      41.65        1:25.61   
  Melva Eriksson  2006      46.87        2:12.48   
  Alizia Olausson  2005      49.50        3:01.98   
                     
23  Göteborg Damer 2 [2004]  2004  Göteborg Sim            3:07.09   
  Moa Hein  2008      44.71        44.71   
  Amanda Ljungberg  2005      45.44        1:30.15   
  Tilde Fredriksson  2005      47.95        2:18.10   
  Sofia Tikotska  2007      48.99        3:07.09   
                     
24  Kungsbacka Tjejer Gul  2004  Kungsbacka Simsällskap            3:11.63   
  Agnes Frostberg  2006      43.26        43.26   
  Elsa Gentzel  2008      51.06        1:34.32   
  Elin Linders  2007      53.10        2:27.42   
  Irma Stefansson  2006      44.21        3:11.63   
                     
Kungsbacka Tjejer Grön  2004  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
  Linnéa Fabian  2005      39.20        39.20   
  Isa Simonsson  2006      40.39        1:19.59   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:57 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner