Results for Tatti-uinnit 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Jakso 1
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tatti-uinnit 2017 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
15:30 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nooa Kaunisto |
2007 |
|
198 |
40.07 |
|
|
|
1:26.95 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miko Saukkonen |
2006 |
|
192 |
40.96 |
|
|
|
1:27.97 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Torsti Saarela |
2006 |
|
154 |
43.56 |
|
|
|
1:34.61 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Kinnunen |
2007 |
|
109 |
49.85 |
|
|
|
1:46.26 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lauri Junttari |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jesse Koskinen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
100 |
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Romsi |
2005 |
|
224 |
38.51 |
|
|
|
1:23.46 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jere Hannuksela |
2004 |
|
221 |
37.95 |
|
|
|
1:23.89 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Mikkonen |
2005 |
|
202 |
41.19 |
|
|
|
1:26.50 |
|
|
Oulun Lohet |
1:29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lassi Lahtinen |
2004 |
|
154 |
45.47 |
|
|
|
1:34.63 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Paavo Tapio |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
25 |
|
Oulun Lohet |
1:47.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Esa Hyrynkangas |
2002 |
|
375 |
31.56 |
|
|
|
1:10.38 |
|
|
Oulun Lohet |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ville Korpilähde |
2002 |
|
370 |
31.27 |
|
|
|
1:10.69 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Kela |
2002 |
|
365 |
31.63 |
|
|
|
1:10.98 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roope Mutanen |
2003 |
|
291 |
36.02 |
|
|
|
1:16.53 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Valtteri Setälä |
2002 |
|
279 |
36.13 |
|
|
|
1:17.60 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tudor Ratiu |
2003 |
|
275 |
35.59 |
|
|
|
1:18.03 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Teppo Jestoi |
2003 |
|
267 |
36.80 |
|
|
|
1:18.82 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mikael Ryynänen |
2003 |
|
249 |
39.23 |
|
|
|
1:20.59 |
|
|
Oulun Lohet |
1:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lauri Saarela |
2003 |
|
249 |
38.22 |
|
|
|
1:20.63 |
|
|
Oulun Lohet |
1:18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kalle Huttunen |
2002 |
|
185 |
21.08 |
|
|
|
1:28.96 |
|
|
Oulun Lohet |
1:28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
552 |
28.00 |
|
|
|
1:01.85 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
508 |
30.17 |
|
|
|
1:03.58 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Röytiö |
1998 |
|
502 |
29.07 |
|
|
|
1:03.86 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
498 |
29.02 |
|
|
|
1:04.03 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tomi Leppälä |
1994 |
|
483 |
28.95 |
|
|
|
1:04.69 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
469 |
30.72 |
|
|
|
1:05.32 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jani Leskelä |
2001 |
|
378 |
32.33 |
|
|
|
1:10.19 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juuso Mikael Tiensuu |
2001 |
|
287 |
35.78 |
|
|
|
1:16.90 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
15:30 |
|