Results for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne Børn 2017 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | 51.07 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:00.32 | |||||||||
2 | Anne-Maj Framke | 2008 | 51.44 | MD1 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 55.55 | |||||||||
2 | Laura Bach Mindested | 2008 | 51.44 | MD2 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 57.10 | |||||||||
4 | Sofie Leidecker | 2008 | 52.47 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 58.95 | |||||||||
5 | Ellen Lunn | 2008 | 53.42 | MD4 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 53.91 | |||||||||
5 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 53.42 | MD3 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.39 | |||||||||
7 | Augusta Blom | 2008 | 54.09 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.72 | |||||||||
8 | Caroline Liechti | 2008 | 54.49 | MD6 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 53.47 | |||||||||
8 | Silje Rasmussen | 2008 | 54.49 | MD5 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 55.27 | |||||||||
10 | Mille Frydenlund Hansen | 2008 | 54.79 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 56.79 | |||||||||
11 | Simone Stenberg | 2008 | 55.18 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 57.87 | |||||||||
12 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 59.15 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.99 | |||||||||
13 | Louise Olsen | 2008 | 1:00.25 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:02.64 | |||||||||
14 | Laura Raahauge | 2008 | 1:04.08 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.65 | |||||||||
- | Sofie Lykke | 2008 | DSQ | Indslag 1 hånd | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:00.87 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid Nørgaard | 2007 | 44.06 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 47.46 | |||||||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | 46.21 | MD2 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.22 | |||||||||
2 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 46.21 | MD1 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.94 | |||||||||
4 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 47.14 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.59 | |||||||||
5 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 47.59 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 51.39 | |||||||||
6 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 48.35 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.20 | |||||||||
7 | Emilie Dommer | 2007 | 48.80 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 52.92 | |||||||||
8 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 50.45 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 51.47 | |||||||||
9 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 50.80 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.45 | |||||||||
10 | Ea Lund | 2007 | 51.23 | MD1 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.75 | |||||||||
10 | Naya Høi Greve | 2007 | 51.23 | MD2 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 52.12 | |||||||||
12 | Anna Powers | 2007 | 52.11 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.71 | |||||||||
13 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 53.13 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 57.21 | |||||||||
14 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | 53.53 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 54.40 | |||||||||
15 | Katharina Zobel | 2007 | 54.20 | |||||||
Herlev Svømning | 58.33 | |||||||||
16 | Mira Capito | 2007 | 54.23 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 55.01 | |||||||||
17 | Silvia Martinsen | 2007 | 55.33 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.69 | |||||||||
18 | Cecilie Lindhardt | 2007 | 55.64 | |||||||
JGI Svømning | 1:02.41 | |||||||||
18 | Kristine Dupont | 2007 | 55.64 | |||||||
Herlev Svømning | 53.18 | |||||||||
20 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 55.66 | |||||||
Herlev Svømning | 58.69 | |||||||||
21 | Melanie Arentoft Petersen | 2007 | 55.67 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 57.25 | |||||||||
22 | Marcela F. Kristensen | 2007 | 55.71 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 57.77 | |||||||||
23 | Iben Karlsmark | 2007 | 56.51 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 57.46 | |||||||||
23 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 56.51 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 55.53 | |||||||||
25 | Anna Bruun-Møller | 2007 | 56.92 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 59.78 | |||||||||
26 | Line Appel | 2007 | 57.11 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 58.66 | |||||||||
27 | Andrea Witt Qvist | 2007 | 1:00.49 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.42 | |||||||||
- | Anne-Sofie Griger Bakbøl | 2007 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Laksen | 56.59 | |||||||||
- | Emmely Strandbygaard | 2007 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 59.32 | |||||||||
- | Alberte Lysdahl | 2007 | DSQ | 1 hånd i vend 25m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 58.17 | |||||||||
- | Isabella Christensen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Allerød | 57.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |