2019-12-06   00:22:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/JSM (25m) 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Heat Results
Event 15, 100m Medley Damer - A Final
Sponsor: TYR
SR: Sarah Sjöström (1993) 57.10 2017-08-02
SJ: Louise Hansson (1996) 58.77 2015-11-05
MR: Sarah Sjöström (1993) 57.93 2016-11-05
EM-kval: 1:01.05
FM: Sr: Sarah Sjöström 57.93 / Jr: Alma Thormalm 1:02.10
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vilma Ekström 1994 Linköpings Allmänna SS +0.67 790 1:01.30
50m: 28.60
100m: 1:01.30
(32.70)
2 Magdalena Kuras 1988 Simklubben Triton +0.73 787 1:01.36 +0.06
50m: 27.63
100m: 1:01.36
(33.73)
3 Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap +0.72 771 1:01.78 +0.48
50m: 27.85
100m: 1:01.78
(33.93)
4 Alma Thormalm 1996 Jönköpings Simsällskap +0.68 760 1:02.09 +0.79
50m: 27.92
100m: 1:02.09
(34.17)
5 Sofia Henell 1997 Linköpings Allmänna SS +0.65 730 1:02.92 +1.62
50m: 29.64
100m: 1:02.92
(33.28)
6 Emma Sundstrand 2001 Södertälje Simsällskap +0.78 699 1:03.85 +2.55
50m: 29.55
100m: 1:03.85
(34.30)
7 Linnéa Bielicz 1994 Simklubben Laxen +0.67 694 1:03.98 +2.68
50m: 29.63
100m: 1:03.98
(34.35)
8 Wilma Persson 2001 Sundsvalls Simsällskap +0.78 690 1:04.12 +2.82
50m: 29.78
100m: 1:04.12
(34.34)
Event 15, 100m Medley Damer - B Final
Sponsor: TYR
SR: Sarah Sjöström (1993) 57.10 2017-08-02
SJ: Louise Hansson (1996) 58.77 2015-11-05
MR: Sarah Sjöström (1993) 57.93 2016-11-05
EM-kval: 1:01.05
FM: Sr: Sarah Sjöström 57.93 / Jr: Alma Thormalm 1:02.10
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 Simklubben Neptun +0.78 672 1:04.69
50m: 29.90
100m: 1:04.69
(34.79)
2 Stina Lindberg 2000 Simklubben Ran +0.78 661 1:05.05 +0.36
50m: 29.95
100m: 1:05.05
(35.10)
3 Linnéa Englund 2003 Karlstads Simsällskap +0.68 653 1:05.30 +0.61
50m: 31.37
100m: 1:05.30
(33.93)
4 Josefin Ossmyr 1999 Tyresö Simsällskap +0.68 652 1:05.33 +0.64
50m: 29.82
100m: 1:05.33
(35.51)
5 Wilma Johansson 2001 Jönköpings Simsällskap +0.73 650 1:05.42 +0.73
50m: 31.02
100m: 1:05.42
(34.40)
6 Elise Öberg 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.69 644 1:05.59 +0.90
50m: 29.68
100m: 1:05.59
(35.91)
7 Anna Miram 1999 Väsby Simsällskap +0.79 641 1:05.70 +1.01
50m: 29.59
100m: 1:05.70
(36.11)
8 Emilia Christiansen 1999 Södertälje Simsällskap +0.69 631 1:06.05 +1.36
50m: 29.99
100m: 1:06.05
(36.06)
2017-11-02 17:51:32 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner