2019-12-12   16:00:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/JSM (25m) 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Resultat
SM/JSM (25m) 2017
Plats: Rosenlundsbadet, Jönköping Bassäng: 25m
Arrangör: SSF/Jönköpings SS Datum: den 1 november 2017
Event 26, 200m Frisim Herrar Juniorer - Final
Sponsor: TYR
SR: Christoffer Carlsen (1992) 1:44.40 2016-11-04
SJ: Oscar Ekström (1994) 1:44.58 2014-11-21
MR: Christoffer Carlsen (1992) 1:44.40 2014-11-21
EM-kval: 1:45.84
FM: Sr: Adam Paulsson 1:45.66 / Jr: Victor Johansson 1:46.83
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Robin Hanson 2001 Järfälla Simsällskap +0.62 793 1:47.33
50m: 25.71
100m: 53.23
(27.52)
150m: 1:20.54
(27.31)
200m: 1:47.33
(26.79)
2 Gustaf Dahlman 1997 Västerås Simsällskap +0.74 793 1:47.34 +0.01
50m: 25.64
100m: 52.91
(27.27)
150m: 1:20.16
(27.25)
200m: 1:47.34
(27.18)
3 Victor Johansson 1998 Jönköpings Simsällskap +0.69 759 1:48.91 +1.58
50m: 26.09
100m: 53.61
(27.52)
150m: 1:21.38
(27.77)
200m: 1:48.91
(27.53)
4 Erik Brandt 1999 Södertälje Simsällskap +0.68 735 1:50.08 +2.75
50m: 25.37
100m: 53.73
(28.36)
150m: 1:21.93
(28.20)
200m: 1:50.08
(28.15)
5 Johan Rydahl 2001 Karlstads Simsällskap +0.69 728 1:50.46 +3.13
50m: 25.38
100m: 53.46
(28.08)
150m: 1:21.99
(28.53)
200m: 1:50.46
(28.47)
6 Albin Lövgren 1999 Jönköpings Simsällskap +0.68 722 1:50.73 +3.40
50m: 26.12
100m: 54.66
(28.54)
150m: 1:22.68
(28.02)
200m: 1:50.73
(28.05)
7 Filip Grimberg 1998 Jönköpings Simsällskap +0.75 722 1:50.74 +3.41
50m: 25.94
100m: 54.34
(28.40)
150m: 1:23.11
(28.77)
200m: 1:50.74
(27.63)
8 Melker Olsson 2000 Simklubben Elfsborg +0.71 722 1:50.76 +3.43
50m: 26.15
100m: 54.48
(28.33)
150m: 1:22.62
(28.14)
200m: 1:50.76
(28.14)
9 Lukas Steiner 1998 Västerås Simsällskap +0.72 719 1:50.88 +3.55
50m: 25.75
100m: 54.02
(28.27)
150m: 1:22.81
(28.79)
200m: 1:50.88
(28.07)
10 Marcus Holmquist 2000 Jönköpings Simsällskap +0.70 719 1:50.89 +3.56
50m: 26.21
100m: 54.22
(28.01)
150m: 1:22.63
(28.41)
200m: 1:50.89
(28.26)
11 Emil Hassling 2000 Landskrona Simsällskap +0.68 710 1:51.36 +4.03
50m: 25.78
100m: 54.51
(28.73)
150m: 1:22.94
(28.43)
200m: 1:51.36
(28.42)
12 Oliver Rehn 2001 Simklubben Neptun +0.67 706 1:51.55 +4.22
50m: 26.04
100m: 54.30
(28.26)
150m: 1:23.01
(28.71)
200m: 1:51.55
(28.54)
13 Linus Kahl 2001 Landskrona Simsällskap +0.64 702 1:51.78 +4.45
50m: 26.09
100m: 54.42
(28.33)
150m: 1:23.50
(29.08)
200m: 1:51.78
(28.28)
14 Tor Leander 1999 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.70 699 1:51.94 +4.61
50m: 26.26
100m: 54.45
(28.19)
150m: 1:23.27
(28.82)
200m: 1:51.94
(28.67)
15 Wiggo Frohde 2000 Simklubben Neptun +0.66 686 1:52.63 +5.30
50m: 26.42
100m: 54.71
(28.29)
150m: 1:23.61
(28.90)
200m: 1:52.63
(29.02)
16 Markus Malm 1997 Jönköpings Simsällskap +0.72 677 1:53.16 +5.83
50m: 26.44
100m: 54.73
(28.29)
150m: 1:23.49
(28.76)
200m: 1:53.16
(29.67)
17 Max Sundberg 1999 Väsby Simsällskap +0.74 676 1:53.20 +5.87
50m: 26.49
100m: 55.10
(28.61)
150m: 1:24.34
(29.24)
200m: 1:53.20
(28.86)
18 Tim Lärkfeldt 2000 Jönköpings Simsällskap +0.74 671 1:53.48 +6.15
50m: 26.22
100m: 54.75
(28.53)
150m: 1:24.35
(29.60)
200m: 1:53.48
(29.13)
19 Olle Williamsson 1998 Helsingborgs Simsällskap +0.62 668 1:53.65 +6.32
50m: 26.78
100m: 55.44
(28.66)
150m: 1:24.60
(29.16)
200m: 1:53.65
(29.05)
20 Hugo Eriksson 1999 Turebergs Simklubb +0.69 662 1:53.98 +6.65
50m: 26.56
100m: 54.89
(28.33)
150m: 1:24.11
(29.22)
200m: 1:53.98
(29.87)
21 Isak Vikström 1999 Helsingborgs Simsällskap +0.71 661 1:54.02 +6.69
50m: 26.28
100m: 55.13
(28.85)
150m: 1:24.31
(29.18)
200m: 1:54.02
(29.71)
22 Martin Falk 1999 Stockholmspolisens IF SF +0.68 654 1:54.45 +7.12
50m: 26.52
100m: 55.33
(28.81)
150m: 1:24.88
(29.55)
200m: 1:54.45
(29.57)
23 Samuel Rudqvist 1999 Simklubben Elfsborg +0.71 650 1:54.71 +7.38
50m: 26.70
100m: 56.30
(29.60)
150m: 1:25.65
(29.35)
200m: 1:54.71
(29.06)
24 William Brand 1998 Eskilstuna Simklubb +0.82 645 1:54.98 +7.65
50m: 27.16
100m: 55.94
(28.78)
150m: 1:25.29
(29.35)
200m: 1:54.98
(29.69)
25 Anton Marijanovic 2000 Södertörns Simsällskap +0.77 642 1:55.13 +7.80
50m: 26.68
100m: 55.48
(28.80)
150m: 1:25.26
(29.78)
200m: 1:55.13
(29.87)
26 William Lindblom 1998 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 639 1:55.32 +7.99
50m: 26.60
100m: 55.44
(28.84)
150m: 1:25.23
(29.79)
200m: 1:55.32
(30.09)
27 Felix Bengs-Stattin 2002 Umeå Simsällskap +0.65 605 1:57.44 +10.11
50m: 25.57
100m: 55.05
(29.48)
150m: 1:25.99
(30.94)
200m: 1:57.44
(31.45)
28 Alexander Trudov 1999 Ängelholms Simsällskap +0.64 588 1:58.55 +11.22
50m: 26.68
100m: 56.47
(29.79)
150m: 1:27.23
(30.76)
200m: 1:58.55
(31.32)
- Olle Sköld 1999 Tyresö Simsällskap DNS
2017-11-03 10:07:34 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner