2018-11-14   13:13:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/JSM (25m) 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 2 november 2017 kl. 17.30

Document
Resultat
SM/JSM (25m) 2017
Plats: Rosenlundsbadet, Jönköping Bassäng: 25m
Arrangör: SSF/Jönköpings SS Datum: den 1 november 2017
Event 22, 800m Frisim Herrar Seniorer - Final
Sponsor: SCANDIC
SR: Victor Johansson (1998) 7:44.98 2016-11-05
SJ: Victor Johansson (1998) 7:44.98 2016-11-05
MR: Victor Johansson (1998) 7:44.98 2016-11-05
FM: Sr: Victor Johansson 7:44.98 / Jr: Victor Johansson 7:44.98
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Johansson 1998 Jönköpings Simsällskap +0.71 869 7:44.50 SR
50m: 27.18
100m: 56.25
(29.07)
150m: 1:25.68
(29.43)
200m: 1:54.93
(29.25)
250m: 2:24.13
(29.20)
300m: 2:53.39
(29.26)
350m: 3:22.74
(29.35)
400m: 3:52.20
(29.46)
450m: 4:21.39
(29.19)
500m: 4:50.53
(29.14)
550m: 5:19.87
(29.34)
600m: 5:49.26
(29.39)
650m: 6:18.39
(29.13)
700m: 6:47.65
(29.26)
750m: 7:16.56
(28.91)
800m: 7:44.50
(27.94)
2 Robin Hanson 2001 Järfälla Simsällskap +0.70 785 8:00.67 +16.17
50m: 27.27
100m: 57.11
(29.84)
150m: 1:26.99
(29.88)
200m: 1:56.72
(29.73)
250m: 2:27.00
(30.28)
300m: 2:57.57
(30.57)
350m: 3:27.99
(30.42)
400m: 3:58.22
(30.23)
450m: 4:28.61
(30.39)
500m: 4:59.16
(30.55)
550m: 5:30.10
(30.94)
600m: 6:00.75
(30.65)
650m: 6:31.45
(30.70)
700m: 7:01.70
(30.25)
750m: 7:31.83
(30.13)
800m: 8:00.67
(28.84)
3 Simon Plato 1993 Helsingborgs Simsällskap +0.83 781 8:01.49 +16.99
50m: 28.25
100m: 58.67
(30.42)
150m: 1:29.37
(30.70)
200m: 2:00.11
(30.74)
250m: 2:30.67
(30.56)
300m: 3:01.32
(30.65)
350m: 3:31.62
(30.30)
400m: 4:01.97
(30.35)
450m: 4:32.35
(30.38)
500m: 5:02.70
(30.35)
550m: 5:33.13
(30.43)
600m: 6:03.53
(30.40)
650m: 6:33.54
(30.01)
700m: 7:03.33
(29.79)
750m: 7:32.79
(29.46)
800m: 8:01.49
(28.70)
4 Melker Olsson 2000 Simklubben Elfsborg +0.75 771 8:03.45 +18.95
50m: 27.61
100m: 57.65
(30.04)
150m: 1:27.99
(30.34)
200m: 1:58.10
(30.11)
250m: 2:28.83
(30.73)
300m: 2:59.30
(30.47)
350m: 3:29.58
(30.28)
400m: 4:00.00
(30.42)
450m: 4:30.50
(30.50)
500m: 5:00.94
(30.44)
550m: 5:31.57
(30.63)
600m: 6:02.19
(30.62)
650m: 6:32.59
(30.40)
700m: 7:03.19
(30.60)
750m: 7:33.76
(30.57)
800m: 8:03.45
(29.69)
5 Mattias Glenesk 1994 Simklubben Neptun +0.70 770 8:03.62 +19.12
50m: 27.11
100m: 57.44
(30.33)
150m: 1:28.30
(30.86)
200m: 1:59.07
(30.77)
250m: 2:29.22
(30.15)
300m: 2:59.84
(30.62)
350m: 3:30.53
(30.69)
400m: 4:01.23
(30.70)
450m: 4:31.50
(30.27)
500m: 5:01.95
(30.45)
550m: 5:32.55
(30.60)
600m: 6:03.36
(30.81)
650m: 6:34.03
(30.67)
700m: 7:04.64
(30.61)
750m: 7:35.03
(30.39)
800m: 8:03.62
(28.59)
6 Karl Gustav Gérnyi 1999 Simklubben Neptun +0.68 761 8:05.48 +20.98
50m: 27.47
100m: 57.50
(30.03)
150m: 1:28.10
(30.60)
200m: 1:58.66
(30.56)
250m: 2:29.41
(30.75)
300m: 3:00.34
(30.93)
350m: 3:31.44
(31.10)
400m: 4:02.22
(30.78)
450m: 4:33.34
(31.12)
500m: 5:04.32
(30.98)
550m: 5:34.75
(30.43)
600m: 6:05.36
(30.61)
650m: 6:35.91
(30.55)
700m: 7:06.37
(30.46)
750m: 7:36.68
(30.31)
800m: 8:05.48
(28.80)
7 Max Sundberg 1999 Väsby Simsällskap +0.74 740 8:10.07 +25.57
50m: 27.20
100m: 57.18
(29.98)
150m: 1:27.82
(30.64)
200m: 1:58.71
(30.89)
250m: 2:29.35
(30.64)
300m: 3:00.15
(30.80)
350m: 3:30.86
(30.71)
400m: 4:02.12
(31.26)
450m: 4:33.10
(30.98)
500m: 5:04.38
(31.28)
550m: 5:35.29
(30.91)
600m: 6:06.01
(30.72)
650m: 6:37.16
(31.15)
700m: 7:08.52
(31.36)
750m: 7:39.89
(31.37)
800m: 8:10.07
(30.18)
8 Filip Grimberg 1998 Jönköpings Simsällskap +0.74 731 8:12.15 +27.65
50m: 26.91
100m: 56.81
(29.90)
150m: 1:26.69
(29.88)
200m: 1:57.03
(30.34)
250m: 2:27.15
(30.12)
300m: 2:57.73
(30.58)
350m: 3:28.58
(30.85)
400m: 3:59.21
(30.63)
450m: 4:30.21
(31.00)
500m: 5:01.57
(31.36)
550m: 5:33.38
(31.81)
600m: 6:05.24
(31.86)
650m: 6:37.22
(31.98)
700m: 7:09.10
(31.88)
750m: 7:40.74
(31.64)
800m: 8:12.15
(31.41)
9 Marcus Holmquist 2000 Jönköpings Simsällskap +0.73 720 8:14.65 +30.15
50m: 27.88
100m: 57.97
(30.09)
150m: 1:28.73
(30.76)
200m: 1:59.70
(30.97)
250m: 2:30.76
(31.06)
300m: 3:02.01
(31.25)
350m: 3:33.37
(31.36)
400m: 4:04.89
(31.52)
450m: 4:36.40
(31.51)
500m: 5:07.93
(31.53)
550m: 5:39.35
(31.42)
600m: 6:10.94
(31.59)
650m: 6:42.70
(31.76)
700m: 7:14.30
(31.60)
750m: 7:45.10
(30.80)
800m: 8:14.65
(29.55)
10 Christopher Jedel 1995 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.82 718 8:15.14 +30.64
50m: 28.22
100m: 59.02
(30.80)
150m: 1:29.96
(30.94)
200m: 2:00.84
(30.88)
250m: 2:31.93
(31.09)
300m: 3:02.86
(30.93)
350m: 3:33.91
(31.05)
400m: 4:04.99
(31.08)
450m: 4:35.78
(30.79)
500m: 5:06.68
(30.90)
550m: 5:37.73
(31.05)
600m: 6:09.22
(31.49)
650m: 6:40.22
(31.00)
700m: 7:11.87
(31.65)
750m: 7:43.62
(31.75)
800m: 8:15.14
(31.52)
11 Isak Vikström 1999 Helsingborgs Simsällskap +0.71 716 8:15.65 +31.15
50m: 28.16
100m: 58.83
(30.67)
150m: 1:30.00
(31.17)
200m: 2:01.19
(31.19)
250m: 2:32.34
(31.15)
300m: 3:03.45
(31.11)
350m: 3:34.34
(30.89)
400m: 4:05.60
(31.26)
450m: 4:36.65
(31.05)
500m: 5:07.86
(31.21)
550m: 5:39.45
(31.59)
600m: 6:11.24
(31.79)
650m: 6:43.05
(31.81)
700m: 7:14.65
(31.60)
750m: 7:46.41
(31.76)
800m: 8:15.65
(29.24)
12 Oliver Rehn 2001 Simklubben Neptun +0.65 692 8:21.08 +36.58
50m: 28.37
100m: 59.04
(30.67)
150m: 1:30.18
(31.14)
200m: 2:01.30
(31.12)
250m: 2:32.49
(31.19)
300m: 3:04.05
(31.56)
350m: 3:35.79
(31.74)
400m: 4:07.58
(31.79)
450m: 4:39.51
(31.93)
500m: 5:10.95
(31.44)
550m: 5:43.42
(32.47)
600m: 6:15.75
(32.33)
650m: 6:47.47
(31.72)
700m: 7:19.10
(31.63)
750m: 7:50.26
(31.16)
800m: 8:21.08
(30.82)
13 Dennis Dukic 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.78 689 8:21.82 +37.32
50m: 27.35
100m: 57.45
(30.10)
150m: 1:28.54
(31.09)
200m: 1:59.92
(31.38)
250m: 2:31.62
(31.70)
300m: 3:03.70
(32.08)
350m: 3:35.73
(32.03)
400m: 4:07.78
(32.05)
450m: 4:39.53
(31.75)
500m: 5:11.88
(32.35)
550m: 5:44.15
(32.27)
600m: 6:16.58
(32.43)
650m: 6:48.52
(31.94)
700m: 7:20.36
(31.84)
750m: 7:51.63
(31.27)
800m: 8:21.82
(30.19)
14 Marcus Kindberg 1993 Malmö Kappsimningsklubb +0.67 675 8:25.41 +40.91
50m: 27.29
100m: 57.72
(30.43)
150m: 1:28.78
(31.06)
200m: 2:00.33
(31.55)
250m: 2:31.88
(31.55)
300m: 3:03.78
(31.90)
350m: 3:35.70
(31.92)
400m: 4:07.92
(32.22)
450m: 4:40.49
(32.57)
500m: 5:12.47
(31.98)
550m: 5:44.95
(32.48)
600m: 6:17.11
(32.16)
650m: 6:49.77
(32.66)
700m: 7:21.89
(32.12)
750m: 7:54.10
(32.21)
800m: 8:25.41
(31.31)
15 Alexander Berggren 1994 Simklubben Elfsborg +0.75 674 8:25.64 +41.14
50m: 27.76
100m: 58.44
(30.68)
150m: 1:29.58
(31.14)
200m: 2:00.93
(31.35)
250m: 2:32.53
(31.60)
300m: 3:04.35
(31.82)
350m: 3:36.08
(31.73)
400m: 4:07.94
(31.86)
450m: 4:39.93
(31.99)
500m: 5:11.70
(31.77)
550m: 5:43.96
(32.26)
600m: 6:16.57
(32.61)
650m: 6:48.92
(32.35)
700m: 7:21.60
(32.68)
750m: 7:54.32
(32.72)
800m: 8:25.64
(31.32)
16 Carl Göransson 2000 Upsala Simsällskap +0.76 673 8:25.79 +41.29
50m: 28.36
100m: 59.76
(31.40)
150m: 1:31.35
(31.59)
200m: 2:03.18
(31.83)
250m: 2:35.16
(31.98)
300m: 3:07.06
(31.90)
350m: 3:39.01
(31.95)
400m: 4:11.18
(32.17)
450m: 4:43.06
(31.88)
500m: 5:14.85
(31.79)
550m: 5:46.94
(32.09)
600m: 6:18.75
(31.81)
650m: 6:50.74
(31.99)
700m: 7:22.98
(32.24)
750m: 7:55.20
(32.22)
800m: 8:25.79
(30.59)
17 Martin Melinder 2001 Väsby Simsällskap +0.67 673 8:25.99 +41.49
50m: 28.40
100m: 1:00.04
(31.64)
150m: 1:32.06
(32.02)
200m: 2:04.22
(32.16)
250m: 2:36.28
(32.06)
300m: 3:07.93
(31.65)
350m: 3:40.06
(32.13)
400m: 4:12.43
(32.37)
450m: 4:44.07
(31.64)
500m: 5:16.12
(32.05)
550m: 5:48.22
(32.10)
600m: 6:20.14
(31.92)
650m: 6:51.81
(31.67)
700m: 7:23.79
(31.98)
750m: 7:55.56
(31.77)
800m: 8:25.99
(30.43)
18 Johan Rydahl 2001 Karlstads Simsällskap +0.69 667 8:27.34 +42.84
50m: 27.10
100m: 57.55
(30.45)
150m: 1:28.78
(31.23)
200m: 2:00.19
(31.41)
250m: 2:31.95
(31.76)
300m: 3:03.71
(31.76)
350m: 3:35.77
(32.06)
400m: 4:08.31
(32.54)
450m: 4:40.62
(32.31)
500m: 5:13.58
(32.96)
550m: 5:46.21
(32.63)
600m: 6:18.92
(32.71)
650m: 6:51.27
(32.35)
700m: 7:23.96
(32.69)
750m: 7:56.07
(32.11)
800m: 8:27.34
(31.27)
19 Tim Arnesen 1987 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.83 653 8:31.00 +46.50
50m: 29.63
100m: 1:01.04
(31.41)
150m: 1:32.74
(31.70)
200m: 2:04.70
(31.96)
250m: 2:36.39
(31.69)
300m: 3:08.30
(31.91)
350m: 3:40.15
(31.85)
400m: 4:12.43
(32.28)
450m: 4:44.28
(31.85)
500m: 5:16.83
(32.55)
550m: 5:49.25
(32.42)
600m: 6:21.56
(32.31)
650m: 6:54.27
(32.71)
700m: 7:26.94
(32.67)
750m: 7:59.65
(32.71)
800m: 8:31.00
(31.35)
20 Sam Taheri 2000 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.71 640 8:34.40 +49.90
50m: 28.70
100m: 59.95
(31.25)
150m: 1:31.74
(31.79)
200m: 2:03.91
(32.17)
250m: 2:35.86
(31.95)
300m: 3:07.81
(31.95)
350m: 3:40.15
(32.34)
400m: 4:12.57
(32.42)
450m: 4:45.11
(32.54)
500m: 5:17.82
(32.71)
550m: 5:50.16
(32.34)
600m: 6:23.11
(32.95)
650m: 6:56.16
(33.05)
700m: 7:29.34
(33.18)
800m: 8:34.40
(8:34.40)
21 Gabriel Henkel 2001 Skuru Idrottsklubb +0.65 634 8:36.02 +51.52
50m: 28.20
100m: 59.22
(31.02)
150m: 1:30.91
(31.69)
200m: 2:03.04
(32.13)
250m: 2:35.33
(32.29)
300m: 3:08.06
(32.73)
350m: 3:40.91
(32.85)
400m: 4:13.83
(32.92)
450m: 4:46.89
(33.06)
500m: 5:19.98
(33.09)
550m: 5:52.97
(32.99)
600m: 6:25.74
(32.77)
650m: 6:59.06
(33.32)
700m: 7:32.47
(33.41)
750m: 8:05.65
(33.18)
800m: 8:36.02
(30.37)
22 Johan Hildesson 1992 Kungälvs Simsällskap +0.72 634 8:36.10 +51.60
50m: 28.01
100m: 59.53
(31.52)
150m: 1:31.26
(31.73)
200m: 2:03.65
(32.39)
250m: 2:36.27
(32.62)
300m: 3:09.38
(33.11)
350m: 3:42.46
(33.08)
400m: 4:15.52
(33.06)
450m: 4:48.82
(33.30)
500m: 5:21.28
(32.46)
550m: 5:54.49
(33.21)
600m: 6:27.92
(33.43)
650m: 7:00.76
(32.84)
700m: 7:34.05
(33.29)
750m: 8:06.45
(32.40)
800m: 8:36.10
(29.65)
23 Joel Hambraeus 1998 Danderyds Sim +0.86 626 8:38.16 +53.66
50m: 28.59
100m: 1:00.26
(31.67)
150m: 1:32.25
(31.99)
200m: 2:04.17
(31.92)
250m: 2:36.36
(32.19)
300m: 3:08.91
(32.55)
350m: 3:41.60
(32.69)
400m: 4:14.21
(32.61)
450m: 4:47.01
(32.80)
500m: 5:19.73
(32.72)
550m: 5:52.91
(33.18)
600m: 6:26.27
(33.36)
650m: 6:59.47
(33.20)
700m: 7:32.86
(33.39)
750m: 8:06.23
(33.37)
800m: 8:38.16
(31.93)
24 Eric Hansson 2002 Väsby Simsällskap +0.71 626 8:38.27 +53.77
50m: 29.62
100m: 1:01.24
(31.62)
150m: 1:33.48
(32.24)
200m: 2:05.69
(32.21)
250m: 2:38.18
(32.49)
300m: 3:10.97
(32.79)
350m: 3:43.78
(32.81)
400m: 4:16.75
(32.97)
450m: 4:49.36
(32.61)
500m: 5:22.25
(32.89)
550m: 5:55.14
(32.89)
600m: 6:28.20
(33.06)
650m: 7:01.37
(33.17)
700m: 7:34.54
(33.17)
750m: 8:07.00
(32.46)
800m: 8:38.27
(31.27)
25 Johan Björklund 1999 Njurunda Simsällskap +0.61 623 8:39.13 +54.63
50m: 27.47
100m: 57.84
(30.37)
150m: 1:29.10
(31.26)
200m: 2:00.67
(31.57)
250m: 2:32.46
(31.79)
300m: 3:05.25
(32.79)
350m: 3:37.91
(32.66)
400m: 4:11.21
(33.30)
450m: 4:43.92
(32.71)
500m: 5:17.23
(33.31)
550m: 5:50.64
(33.41)
600m: 6:24.21
(33.57)
650m: 6:58.25
(34.04)
700m: 7:32.46
(34.21)
750m: 8:06.38
(33.92)
800m: 8:39.13
(32.75)
26 William Westerlund Holappa 1999 Simklubben Elfsborg +0.76 622 8:39.26 +54.76
50m: 29.33
100m: 1:01.75
(32.42)
150m: 1:34.67
(32.92)
200m: 2:07.48
(32.81)
250m: 2:40.72
(33.24)
300m: 3:13.61
(32.89)
350m: 3:46.99
(33.38)
400m: 4:20.20
(33.21)
450m: 4:53.16
(32.96)
500m: 5:26.20
(33.04)
550m: 5:59.12
(32.92)
600m: 6:32.09
(32.97)
650m: 7:04.18
(32.09)
700m: 7:36.29
(32.11)
750m: 8:08.55
(32.26)
800m: 8:39.26
(30.71)
27 Petter Hellzén 2000 Ängelholms Simsällskap +0.77 616 8:40.99 +56.49
50m: 29.57
100m: 1:01.88
(32.31)
150m: 1:34.52
(32.64)
200m: 2:07.56
(33.04)
250m: 2:40.57
(33.01)
300m: 3:13.50
(32.93)
350m: 3:46.62
(33.12)
400m: 4:17.71
(31.09)
450m: 4:50.14
(32.43)
500m: 5:23.01
(32.87)
550m: 5:56.01
(33.00)
600m: 6:29.01
(33.00)
650m: 7:02.08
(33.07)
700m: 7:35.56
(33.48)
750m: 8:08.75
(33.19)
800m: 8:40.99
(32.24)
28 Ishak Sabic 1999 Jönköpings Simsällskap +0.66 608 8:43.24 +58.74
50m: 28.47
100m: 59.55
(31.08)
150m: 1:31.29
(31.74)
200m: 2:03.12
(31.83)
250m: 2:35.60
(32.48)
300m: 3:08.37
(32.77)
350m: 3:41.67
(33.30)
400m: 4:15.07
(33.40)
450m: 4:48.83
(33.76)
500m: 5:23.02
(34.19)
550m: 5:56.88
(33.86)
600m: 6:30.43
(33.55)
650m: 7:04.20
(33.77)
700m: 7:37.67
(33.47)
750m: 8:10.99
(33.32)
800m: 8:43.24
(32.25)
29 Viktor Johansson 1999 Simklubben Elfsborg +0.66 606 8:43.81 +59.31
50m: 29.21
100m: 1:01.54
(32.33)
150m: 1:34.35
(32.81)
200m: 2:07.26
(32.91)
250m: 2:40.24
(32.98)
300m: 3:13.42
(33.18)
350m: 3:46.55
(33.13)
400m: 4:20.10
(33.55)
450m: 4:53.10
(33.00)
500m: 5:26.31
(33.21)
550m: 5:59.41
(33.10)
600m: 6:33.16
(33.75)
650m: 7:06.30
(33.14)
700m: 7:39.51
(33.21)
750m: 8:12.23
(32.72)
800m: 8:43.81
(31.58)
30 Viktor Svan 2000 Jönköpings Simsällskap +0.65 597 8:46.60 +1:02.10
50m: 29.44
100m: 1:01.10
(31.66)
150m: 1:33.44
(32.34)
200m: 2:06.06
(32.62)
250m: 2:38.97
(32.91)
300m: 3:12.27
(33.30)
350m: 3:45.30
(33.03)
400m: 4:18.68
(33.38)
450m: 4:51.99
(33.31)
500m: 5:25.52
(33.53)
550m: 5:59.29
(33.77)
600m: 6:32.99
(33.70)
650m: 7:06.56
(33.57)
700m: 7:40.17
(33.61)
750m: 8:13.90
(33.73)
800m: 8:46.60
(32.70)
31 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap +0.67 595 8:47.20 +1:02.70
50m: 28.08
100m: 59.90
(31.82)
150m: 1:32.35
(32.45)
200m: 2:04.81
(32.46)
250m: 2:37.74
(32.93)
300m: 3:10.83
(33.09)
350m: 3:44.31
(33.48)
400m: 4:17.98
(33.67)
450m: 4:51.98
(34.00)
500m: 5:25.76
(33.78)
550m: 5:59.88
(34.12)
600m: 6:33.93
(34.05)
650m: 7:07.94
(34.01)
700m: 7:41.53
(33.59)
750m: 8:14.92
(33.39)
800m: 8:47.20
(32.28)
32 Johan Bergwall 1999 Jönköpings Simsällskap +0.77 589 8:48.74 +1:04.24
50m: 29.64
100m: 1:01.42
(31.78)
150m: 1:34.21
(32.79)
200m: 2:07.19
(32.98)
250m: 2:40.41
(33.22)
300m: 3:13.68
(33.27)
350m: 3:47.18
(33.50)
400m: 4:20.57
(33.39)
450m: 4:53.99
(33.42)
500m: 5:27.69
(33.70)
550m: 6:01.37
(33.68)
600m: 6:35.33
(33.96)
650m: 7:09.20
(33.87)
700m: 7:43.01
(33.81)
750m: 8:16.39
(33.38)
800m: 8:48.74
(32.35)
33 Alexander Trudov 1999 Ängelholms Simsällskap +0.65 588 8:49.07 +1:04.57
50m: 27.36
100m: 58.33
(30.97)
150m: 1:30.46
(32.13)
200m: 2:03.01
(32.55)
250m: 2:35.59
(32.58)
300m: 3:08.53
(32.94)
350m: 3:42.17
(33.64)
400m: 4:15.96
(33.79)
450m: 4:50.05
(34.09)
500m: 5:24.30
(34.25)
550m: 5:58.49
(34.19)
600m: 6:32.83
(34.34)
650m: 7:07.28
(34.45)
700m: 7:42.00
(34.72)
750m: 8:15.97
(33.97)
800m: 8:49.07
(33.10)
34 Daniel Jonsson 1999 Södertörns Simsällskap +0.71 580 8:51.65 +1:07.15
50m: 28.09
100m: 59.23
(31.14)
150m: 1:31.18
(31.95)
200m: 2:03.84
(32.66)
250m: 2:36.25
(32.41)
300m: 3:08.89
(32.64)
350m: 3:42.38
(33.49)
400m: 4:15.82
(33.44)
450m: 4:50.03
(34.21)
500m: 5:24.80
(34.77)
550m: 5:59.30
(34.50)
600m: 6:33.80
(34.50)
650m: 7:08.79
(34.99)
700m: 7:43.77
(34.98)
750m: 8:18.46
(34.69)
800m: 8:51.65
(33.19)
35 Anton Sandberg 1999 Täby Sim +0.67 573 8:53.70 +1:09.20
50m: 28.71
100m: 1:01.22
(32.51)
150m: 1:34.51
(33.29)
200m: 2:07.50
(32.99)
250m: 2:40.85
(33.35)
300m: 3:14.48
(33.63)
350m: 3:48.42
(33.94)
400m: 4:22.24
(33.82)
450m: 4:56.44
(34.20)
500m: 5:30.52
(34.08)
550m: 6:04.56
(34.04)
600m: 6:39.05
(34.49)
650m: 7:13.19
(34.14)
700m: 7:47.30
(34.11)
750m: 8:20.91
(33.61)
800m: 8:53.70
(32.79)
36 Axel Lloyd 1999 Föreningen Trelleborg Sim +0.70 573 8:53.71 +1:09.21
50m: 28.55
100m: 1:00.05
(31.50)
150m: 1:32.39
(32.34)
200m: 2:04.89
(32.50)
250m: 2:37.61
(32.72)
300m: 3:10.97
(33.36)
350m: 3:44.60
(33.63)
400m: 4:18.20
(33.60)
450m: 4:51.59
(33.39)
500m: 5:25.82
(34.23)
550m: 5:59.98
(34.16)
600m: 6:34.48
(34.50)
650m: 7:09.23
(34.75)
700m: 7:44.01
(34.78)
750m: 8:19.59
(35.58)
800m: 8:53.71
(34.12)
37 Alfred Åström 1997 Stockholmspolisens IF SF +0.74 549 9:01.50 +1:17.00
50m: 30.00
100m: 1:03.64
(33.64)
150m: 1:37.11
(33.47)
200m: 2:10.41
(33.30)
250m: 2:43.42
(33.01)
300m: 3:16.82
(33.40)
350m: 3:51.13
(34.31)
400m: 4:25.18
(34.05)
450m: 4:59.47
(34.29)
500m: 5:33.65
(34.18)
550m: 6:07.92
(34.27)
600m: 6:42.85
(34.93)
650m: 7:17.49
(34.64)
700m: 7:52.31
(34.82)
750m: 8:27.39
(35.08)
800m: 9:01.50
(34.11)
- Johan Ekengren 2001 Sundsvalls Simsällskap +0.60 DSQ
2017-11-02 18:42:58 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner