2019-09-20   14:55:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2017-2018, Trelleborg

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  09:57   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            2:24.91   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            2:46.46   
Ajla Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            2:53.55   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            2:53.91   
Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            2:58.50   
Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            3:14.24   
Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            3:14.28   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            2:22.96   
Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            2:40.65   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            2:18.02   
Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            2:30.59   
Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            2:35.81   
Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            2:36.12   
Alice Devinder  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            2:38.59   
Emi Prior  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            2:51.12   
Emelie Thern  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            3:08.78   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon            2:30.96   
Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            2:35.01   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            2:27.56   
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            2:30.84   
Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            2:35.46   
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            2:35.50   
Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            2:42.83   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            2:14.91   
Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsällskap            2:23.56   
Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            2:39.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  09:57 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  10:04   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Davit Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:17.34   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            1:20.02   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:15.56   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:18.41   
Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon            1:19.22   
Edvard Levau  2004  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:09.56   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:14.06   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:12.06   
Erik Olsson  2002  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim            1:02.56   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:02.96   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            1:07.56   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Lundgren  1999  Ystads Simsällskap            1:01.41   
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim            1:02.47   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  10:04 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  10:08   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            1:24.75   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:36.22   
Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:44.87   
Ajla Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:46.43   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            1:21.72   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:24.46   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:26.72   
Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            1:35.82   
Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            1:35.93   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:39.32   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:24.28   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            1:24.28   
Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon            1:26.09   
Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            1:27.72   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:28.27   
Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            1:29.50   
Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            1:29.72   
Olivia Fallesen  2004  Trelleborg Sim            1:31.91   
Alice Devinder  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:34.34   
10  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            1:35.50   
11  Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            1:37.53   
12  Fanny Schiöler  2004  Trelleborg Sim            1:44.68   
13  Emelie Thern  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:48.12   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            1:32.72   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:29.22   
Lucie Ghanem  2002  Ystads Simsällskap            1:30.46   
Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:33.62   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            1:21.18   
Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim            1:22.43   
Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsällskap            1:22.78   
Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsällskap            1:24.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  10:08 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  10:21   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            3:31.31   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            3:13.76   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            2:59.12   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            2:52.52   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            3:02.49   
Simon Myrvold  2003  Simklubben Poseidon            3:12.67   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            2:57.12   
Erik Olsson  2002  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            2:32.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  10:21 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  10:25   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            7:08.55   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            6:25.00   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim            5:24.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  10:25 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  11:04   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            19:44.69   
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            18:31.84   
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melker Svensson  2002  Ystads Simsällskap            20:38.91   
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon            18:00.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  11:04 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  11:13   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            9:54.14   
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            9:47.17   
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            10:02.19   
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim            8:56.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  11:13 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  11:48   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Davit Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            3:24.81   
Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            3:35.10   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            2:44.18   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            2:48.22   
Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim            2:53.99   
Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap            3:26.97   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon            DSQ   
Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            2:42.94   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            2:44.69   
Elias af Trampe  2004  Simklubben Poseidon            2:54.65   
Marcus Riis  2004  Ystads Simsällskap            3:33.42   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            2:36.62   
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            2:33.66   
Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            2:46.47   
Erik Olsson  2002  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            2:15.40   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap            2:20.63   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim            2:20.84   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            2:31.91   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim            2:15.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  11:48 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  14:26   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            5:08.18   
Ajla Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            6:04.66   
Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            6:22.51   
Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            6:53.70   
Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            6:55.19   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            5:02.17   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            5:15.13   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            5:20.78   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            5:20.81   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            5:28.08   
Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            6:03.07   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            5:13.82   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            5:18.48   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            5:19.92   
Alice Devinder  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            5:32.88   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            5:34.59   
Emi Prior  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            6:11.21   
Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            6:20.45   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            4:52.85   
Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            5:25.02   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            4:50.34   
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            5:27.25   
Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            5:31.98   
Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            5:46.90   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim            4:43.76   
Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsällskap            4:59.65   
Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsällskap            5:03.58   
Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            5:33.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  14:26 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  14:36   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Lundström  2006  Trelleborg Sim            1:39.63   
Victor Ravn Rehnström  2009  Trelleborg Sim            1:41.97   
Davit Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:44.12   
Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:47.11   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:17.38   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            1:22.29   
Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap            1:32.78   
Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            1:12.15   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:20.42   
Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon            1:23.34   
Marcus Riis  2004  Ystads Simsällskap            1:43.00   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:09.06   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:09.21   
Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:23.05   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  14:36 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  14:49   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            3:13.14   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            2:50.97   
Alice Devinder  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            3:01.13   
Emi Prior  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            3:19.18   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Twedberg  2003  Simklubben Poseidon            2:47.61   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Hökmark  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            2:59.17   
Malin Bothén  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            3:01.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  14:49 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  15:01   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Davit Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:22.54   
Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:23.79   
Victor Ravn Rehnström  2009  Trelleborg Sim            1:33.73   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:07.02   
Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim            1:08.74   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            1:09.52   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon            1:09.57   
Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:20.28   
Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap            1:24.35   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:02.10   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            1:02.90   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:07.05   
Elias Löfström  2004  Simklubben Poseidon            1:08.18   
Elias af Trampe  2004  Simklubben Poseidon            1:09.08   
Ossian Lundholm  2004  Ystads Simsällskap            1:22.15   
Marcus Riis  2004  Ystads Simsällskap            1:22.57   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            58.95   
Mattias Andersson  2003  Trelleborg Sim            1:03.44   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:03.61   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            58.41   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:03.39   
Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:04.82   
Viktor Hansson  2002  Trelleborg Sim            1:04.86   
Melker Svensson  2002  Ystads Simsällskap            1:04.91   
Erik Olsson  2002  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            52.95   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim            53.26   
Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap            58.67   
Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon            1:00.79   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Lundgren  1999  Ystads Simsällskap            57.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  15:01 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  15:37   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            2:52.84   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            2:31.25   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            2:15.91   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            2:16.00   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            2:19.62   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            2:05.85   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            2:11.48   
Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon            2:20.27   
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            2:04.49   
Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            2:16.08   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            2:20.73   
Viktor Hansson  2002  Trelleborg Sim            2:25.22   
Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            2:27.71   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon            2:10.67   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Lundgren  1999  Ystads Simsällskap            2:02.03   
Jesper Hansson  1998  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  15:37 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  15:26   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            1:41.88   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            1:11.66   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:18.05   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:21.26   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:21.86   
Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            1:46.44   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:17.46   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            1:19.57   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:19.81   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:21.84   
Marina Jönsson  2004  Ystads Simsällskap            1:28.83   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:29.38   
Annika Sjögren  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Fanny Schiöler  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            1:19.09   
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:23.25   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            1:06.12   
Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            1:38.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  15:26 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  15:58   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:38.32   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            1:39.63   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            1:29.29   
Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim            1:32.74   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap            1:17.54   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            1:25.54   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:27.85   
Ossian Lundholm  2004  Ystads Simsällskap            1:43.35   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            1:22.52   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:21.49   
Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:23.37   
Viktor Hansson  2002  Trelleborg Sim            1:25.49   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            1:08.11   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim            1:18.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  15:58 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  15:53   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            3:06.13   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            3:29.36   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            2:56.54   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon            3:16.99   
Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            3:20.46   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            3:19.60   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim            2:57.28   
Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsällskap            2:58.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  15:53 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  09:11   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            5:25.96   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            5:30.71   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            6:02.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  09:11 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  09:43   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            23:17.15   
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            25:49.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  09:43 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  09:43   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            13:10.01   
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon            10:51.94   
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            10:25.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  09:43 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  09:43   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim            2:09.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  09:43 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  10:14   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            2:58.14   
Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap            3:12.58   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            3:18.01   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap            3:19.37   
Ajla Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            3:21.84   
Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            3:22.13   
Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            3:30.84   
Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            3:32.22   
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            3:41.08   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            2:35.07   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            2:41.53   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            2:45.08   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            2:46.74   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            2:58.96   
Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            3:10.29   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            2:41.50   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            2:41.90   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            2:45.46   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            2:47.33   
Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            2:56.06   
Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            3:00.10   
Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            3:00.21   
Olivia Fallesen  2004  Trelleborg Sim            3:02.76   
Emi Prior  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            3:29.43   
Annika Sjögren  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Emelie Thern  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            2:47.54   
Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            2:52.86   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            2:48.51   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap            2:49.29   
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            2:52.78   
Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            2:53.61   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsällskap            2:49.11   
Felicia Schubert  2001  Trelleborg Sim            2:49.86   
Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            3:17.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  10:14 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  10:33   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Davit Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            6:02.69   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            6:02.75   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            5:04.52   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            5:08.76   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            4:46.79   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            4:53.92   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            4:58.52   
Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            5:13.86   
Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap            5:19.90   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            4:35.15   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            4:39.96   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap            4:23.38   
Melker Svensson  2002  Ystads Simsällskap            4:58.39   
Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            5:00.37   
Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            5:28.16   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon            4:32.11   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Lundgren  1999  Ystads Simsällskap            4:28.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  10:33 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  11:06   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            1:15.88   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:33.32   
Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:41.89   
Ajla Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:44.31   
Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:44.31   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:13.77   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            1:15.81   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:19.15   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:20.05   
Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap            1:26.66   
Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            1:27.37   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            1:18.00   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:19.40   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:19.82   
Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            1:19.90   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:20.97   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:22.20   
Olivia Fallesen  2004  Trelleborg Sim            1:25.64   
Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            1:26.14   
Emi Prior  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:33.15   
10  Emelie Thern  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:40.82   
11  Annika Sjögren  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:44.41   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Landgren  2003  Trelleborg Sim            1:32.80   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:18.17   
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            1:21.13   
Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:24.79   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            1:37.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  11:06 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            2:34.88   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            2:22.83   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            2:38.22   
Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon            DSQ   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017_2018    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Trelleborg    Utskriftstid  11:34   
  Arrangör  Trelleborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Ystads Simsällskap            1:06.01   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            1:15.02   
Ajla Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:17.47   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap            1:19.12   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:19.46   
Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap            1:24.04   
Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            1:25.28   
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            1:29.10   
Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:29.77   
10  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:30.26   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            1:03.73   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:10.40   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:11.37   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            1:11.91   
Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            1:12.80   
Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap            1:16.71   
Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            1:22.99   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:05.11   
Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            1:06.69   
Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            1:08.66   
Nike Källkvist  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:08.84   
Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            1:08.99   
Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            1:09.16   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:10.95   
Olga Kertzscher Erlandsson  2004  Ystads Simsällskap            1:11.65   
Nellie Korunovska Skyttma  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:12.66   
10  Marina Jönsson  2004  Ystads Simsällskap            1:13.57   
11  Emi Prior  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:20.62   
12  Annika Sjögren  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:25.16   
13  Emelie Thern  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:25.98   
14  Fanny Schiöler  2004  Trelleborg Sim            1:27.01   
Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            1:10.07   
Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            1:10.55   
Linnéa Landgren  2003  Trelleborg Sim            1:24.03   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Åkesson  2002  Ystads Simsällskap            1:06.43   
Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            1:07.40   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            1:02.94   
Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsällskap            1:08.52   
Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Näsets Simklubb            1:15.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Trelleborg Sim  Utskriftstid  11:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner