2018-11-16   13:41:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördagen 11 november 2017 kl. 09.00

Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim Region 5 VSSF 2017    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  11:57   
  Arrangör  Västsvenska Simförbundet         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2017         
 
 
Gren 14, 4X100m Frisim F 16 o y, Finaler 
VSSF Sum-Sim region rekord: 
16 år och yngre: Skövde SS 3:55.58 2009-11-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Göteborg Sim  2001  Göteborg Sim            3:59.22   
  Marion Hanquet  2001      28.89  59.05      59.05   
  Andrea Reinhold  2001      27.61  59.02      1:58.07   
  Hannah Hemberg  2002      28.44  1:00.59      2:58.66   
  Michelle Nordenmark  2002      28.37  1:00.56      3:59.22   
                     
Skövde SS  2001  Skövde Simsällskap            4:00.10   
  Ida Lövgren  2001      28.16  59.03      59.03   
  Linn Kramer  2001      29.41  1:02.47      2:01.50   
  Vera Fransson  2001      27.70  56.81      2:58.31   
  Ida Kristiansson  2004      29.11  1:01.79      4:00.10   
                     
SK Laxen  2001  Simklubben Laxen            4:02.28   
  Mellie Wijk  2002      29.04  1:00.40      1:00.40   
  Petronella Ottosson  2002      28.93  1:01.49      2:01.89   
  Tilde Morin  2002      27.56  58.63      3:00.52   
  Josephine Ålenius  2002      29.49  1:01.76      4:02.28   
                     
Mölndals ASS  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:06.81   
  Tova Olsson  2001      28.12  58.44      58.44   
  Elsa Jörstam  2001      30.63  1:04.37      2:02.81   
  Kamelia Gradinarska  2001      29.42  1:02.20      3:05.01   
  Saga Janzén  2002      28.70  1:01.80      4:06.81   
                     
Trollhättans SS  2001  Trollhättans Simsällskap            4:10.07   
  Daniella Alström  2003      30.12  1:04.33      1:04.33   
  Tilda Hellström  2002      30.39  1:04.29      2:08.62   
  Klara Hasslin  2001      28.22  59.46      3:08.08   
  Annie Lätt  2001      29.54  1:01.99      4:10.07   
                     
Uddevalla Sim  2001  Uddevalla Sim            4:11.97   
  Marit Cuperus  2002      29.56  1:01.23      1:01.23   
  Lovisa Alsop  2001      29.46  1:03.50      2:04.73   
  Emilia Ström  2002      30.27  1:03.62      3:08.35   
  Linnea Persson  2002      29.86  1:03.62      4:11.97   
                     
Göteborg Sim Lag 2  2001  Göteborg Sim            4:13.52   
  Johanna de Jonge  2001      29.36  1:01.97      1:01.97   
  Felicia Thonander  2001      30.43  1:04.07      2:06.04   
  Sissy Olsson  2001      29.82  1:03.47      3:09.51   
  Klara Tistrand  2001      30.04  1:04.01      4:13.52   
                     
Varberg Sim  2001  Varberg Sim            4:14.33   
  Sara Westholm  2001      28.89  1:01.97      1:01.97   
  Cornelia Almqvist  2002      29.98  1:03.43      2:05.40   
  Thea Carlsson  2002      30.60  1:04.17      3:09.57   
  Clara Balslev  2001      29.44  1:04.76      4:14.33   
                     
S 77 Stenungsund  2001  S77 Stenungsund            4:17.35   
  Alva Back  2002      28.76  59.77      59.77   
  Lisa Bergman  2002      30.28  1:04.20      2:03.97   
  Wilma Bergman  2002      31.75  1:05.65      3:09.62   
  Amanda Löfdahl  2001      31.86  1:07.73      4:17.35   
                     
10  SK Laxen Lag 2  2001  Simklubben Laxen            4:17.71   
  Nathalie Barrington  2002      30.98  1:05.34      1:05.34   
  Klara Stigsson  2001      30.58  1:03.66      2:09.00   
  Elin Norrman  2001      30.11  1:04.65      3:13.65   
  Therese Pålsson  2001      30.15  1:04.06      4:17.71   
                     
11  Kungsbacka SS  2001  Kungsbacka Simsällskap            4:18.70   
  Isabella Källén  2001      30.44  1:03.53      1:03.53   
  Alexandra Schyum  2002      30.85  1:05.12      2:08.65   
  Anna Graffner  2002      29.55  1:03.67      3:12.32   
  Julia Voss  2001      31.41  1:06.38      4:18.70   
                     
12  Göteborg Sim Lag 3  2001  Göteborg Sim            4:24.16   
  Alice Götestam  2001      30.94  1:05.64      1:05.64   
  Linnea Edgren  2002      30.50  1:04.90      2:10.54   
  Wilma Johansson  2002      31.98  1:06.99      3:17.53   
  Ella Simonsson  2002      31.86  1:06.63      4:24.16   
                     
13  SK Laxen Lag 3  2001  Simklubben Laxen            4:25.97   
  Julia Wollentz  2002      31.23  1:05.88      1:05.88   
  Elsa Wahlbeck  2002      30.39  1:05.28      2:11.16   
  Emilia Karlberg  2002      31.05  1:06.01      3:17.17   
  Erika Grüneberger  2001      32.49  1:08.80      4:25.97   
                     
14  Mölndals ASS Lag 2  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:29.35   
  Amayah Bergman  2002      31.34  1:05.09      1:05.09   
  Linnea Reuterberg  2001      32.59  1:08.41      2:13.50   
  Wilma Ericsson  2002      32.32  1:08.81      3:22.31   
  Tina Hopmark  2002      30.98  1:07.04      4:29.35   
                     
15  Falköpings SS  2001  Falköpings Simsällskap            4:29.59   
  Francesca Clark  2001      31.55  1:04.53      1:04.53   
  Filippa Lind  2004      34.14  1:11.10      2:15.63   
  Julia Jonsson  2004      30.61  1:03.94      3:19.57   
  Ida Johansson  2002      33.85  1:10.02      4:29.59   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  11:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner