2019-10-14   16:26:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SS04 Knattesim Aquarapid 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  10:20   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skk Flickor Lag 1 [2005]  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            2:23.34   
  Elvira Flores  2006      36.34        36.34   
  Lina Ahlström  2005      39.28        1:15.62   
  Klara Svenheim  2005      36.01        1:51.63   
  Amanda Bäck  2005      31.71        2:23.34   
                     
SS04 Damer Lag 1 [2005]  2005  Solna Sundbyberg SS 04            2:28.96   
  Agnes Lundmark  2006      39.23        39.23   
  Leah Ishaq  2006      42.12        1:21.35   
  Emma Montelius  2005      33.23        1:54.58   
  Nea Tiger Armelius  2006      34.38        2:28.96   
                     
Spårvägen Damer Lag 1  2005  Spårvägen Simförening            2:39.26   
  Stella Egmar  2006      41.37        41.37   
  Frida Loqvist  2006      42.24        1:23.61   
  Lola Hjort Mowitz  2006      39.44        2:03.05   
  Maja Lindgren  2005      36.21        2:39.26   
                     
Skk Flickor Lag 2 [2005]  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            2:40.07   
  Sofia Lövqvist  2006      41.91        41.91   
  Vida Haesert  2006      42.13        1:24.04   
  Klara Högfeldt  2005      41.82        2:05.86   
  Alva Herlitz  2005      34.21        2:40.07   
                     
Wisby SS Damer [2005]  2005  Wisby Simsällskap            2:42.10   
  Ella Adman  2006      46.71        46.71   
  Mia Samuelsson  2005      43.48        1:30.19   
  Ella Ekepil  2005      35.93        2:06.12   
  Emma Persson  2006      35.98        2:42.10   
                     
SS04 Damer Lag 2 [2005]  2005  Solna Sundbyberg SS 04            2:50.31   
  Felicia Rydsheim  2005      44.93        44.93   
  Isidora Mitrovic  2005      46.42        1:31.35   
  Cecilia Krans  2005      40.57        2:11.92   
  Linn Lynch  2005      38.39        2:50.31   
                     
SS04 Damer Lag 3 [2005]  2005  Solna Sundbyberg SS 04            3:01.73   
  Emilia Lingman  2006      44.43        44.43   
  Elina Darvish  2005      49.38        1:33.81   
  Danielle Youssef  2006      45.40        2:19.21   
  Desire` Tolinsson  2006      42.52        3:01.73   
                     
Saltis Flickor Lag 1  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
SS04 Damer Lag 4 [2005]  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
Wisby SS Lag2  2006  Wisby Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  10:20 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skk Pojkar 1 [2005]  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            2:24.92   
  William Hamilton  2006      38.86        38.86   
  Vincent Flores  2005      39.28        1:18.14   
  Anton Graner  2005      33.19        1:51.33   
  Gustav Åsbrink  2005      33.59        2:24.92   
                     
Spårvägen Herrar Lag 1  2005  Spårvägen Simförening            2:31.27   
  Pelle Vanhainen  2006      40.70        40.70   
  Oscar Gustafson  2005      38.36        1:19.06   
  William Erneholm  2006      38.03        1:57.09   
  Benjamin Bahajroy  2005      34.18        2:31.27   
                     
Skk Pojkar 2 [2005]  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            2:43.24   
  William Martin-Lamm  2006      43.01        43.01   
  Jonas Harju  2005      44.26        1:27.27   
  Oscar Flores  2005      39.54        2:06.81   
  Casper Drozdz  2006      36.43        2:43.24   
                     
SS04 Herrar  2005  Solna Sundbyberg SS 04            2:44.95   
  Malkolm Nömm  2005      40.77        40.77   
  Filip Olsson  2006      42.60        1:23.37   
  Neo Carlberg  2005      42.70        2:06.07   
  Lukas Engström  2005      38.88        2:44.95   
                     
Wisby SS  2005  Wisby Simsällskap            2:49.97   
  Alfred Sippmanne  2005      44.60        44.60   
  Benjamin Danielsson  2006      53.47        1:38.07   
  Jack Sjöberg  2005      37.22        2:15.29   
  Karl Hedin  2005      34.68        2:49.97   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  10:24 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  10:37   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            32.15   
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            34.71   
Nea Tiger Armelius  2006  Solna Sundbyberg SS 04            34.85   
Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            34.88   
Sofia Lövqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            35.21   
Lola Hjort Mowitz  2006  Spårvägen Simförening            36.13   
Johanna Claesson  2006  Spårvägen Simförening            36.39   
Stella Egmar  2006  Spårvägen Simförening            36.56   
Emma Persson  2006  Wisby Simsällskap            36.62   
10  Emilia Lingman  2006  Solna Sundbyberg SS 04            36.73   
11  Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            36.75   
12  Astrid Öhlén  2006  Spårvägen Simförening            36.95   
13  Alva Leira Hagberg  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            37.56   
14  Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            38.01   
15  Frida Loqvist  2006  Spårvägen Simförening            38.55   
16  Alesandra Luiso  2006  Solna Sundbyberg SS 04            39.00   
17  Elise Blomström  2006  Solna Sundbyberg SS 04            40.41   
17  Lilly Jacobsson  2006  Wisby Simsällskap            40.41   
19  Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.30   
20  Beatrice Olsson  2006  Wisby Simsällskap            41.36   
21  Frida Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.94   
22  Ella Adman  2006  Wisby Simsällskap            42.06   
23  Desire` Tolinsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            42.41   
24  Amanda Hörberg  2006  Solna Sundbyberg SS 04            42.71   
25  Alma Appelquist  2006  Wisby Simsällskap            42.95   
26  Felica Wadell  2006  Solna Sundbyberg SS 04            43.38   
27  Lova Deilert  2006  Solna Sundbyberg SS 04            43.77   
28  Stella Gammel  2006  Solna Sundbyberg SS 04            44.13   
29  Filippa Lundby Jeesen  2006  Solna Sundbyberg SS 04            44.39   
30  Elin Palmqvist  2006  Wisby Simsällskap            45.39   
31  Maja Engman  2006  Wisby Simsällskap            47.12   
32  Esther Hammes  2006  Solna Sundbyberg SS 04            47.38   
Tea Yggmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Ida Haidari  2006  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
Laura Midby  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  10:37 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  10:42   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening            33.72   
William Erneholm  2006  Spårvägen Simförening            34.37   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            34.37   
Pelle Vanhainen  2006  Spårvägen Simförening            34.60   
Hugo Fredriksson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            35.84   
Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening            36.41   
Filip Olsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            36.43   
Albin Wullrich  2006  Spårvägen Simförening            37.09   
Nicholas Benyammine  2006  Solna Sundbyberg SS 04            37.21   
10  William Martin-Lamm  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            37.48   
11  Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            38.19   
12  Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            38.35   
13  Oliver Geaney  2006  Spårvägen Simförening            38.46   
14  Nathanael Alexandersson  2006  Spårvägen Simförening            40.36   
15  Albin Löfqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            40.49   
16  Benjamin Danielsson  2006  Wisby Simsällskap            43.10   
17  Oliver Timm  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            47.34   
Elliott Aguilar  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  10:42 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  10:54   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    33.43        1:09.07   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    33.87        1:10.44   
Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap    34.90        1:11.41   
Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    34.99        1:12.45   
Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening    35.14        1:14.21   
Lisa Uddeholt  2005  Spårvägen Simförening    35.91        1:14.72   
Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    36.87        1:15.21   
Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    36.96        1:17.04   
Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    37.63        1:17.92   
10  Alina Färm  2005  Spårvägen Simförening    36.92        1:18.55   
11  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    37.29        1:18.96   
12  Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    39.81        1:21.43   
13  Wilma Groth  2005  Spårvägen Simförening    38.41        1:21.45   
14  Maja Lindgren  2005  Spårvägen Simförening    38.44        1:22.27   
15  Anna Sjöberg  2005  Kanaans Simsällskap    39.48        1:22.37   
16  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening    39.15        1:22.66   
17  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04    39.88        1:24.19   
18  Ebba Carlsson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.02        1:25.72   
19  Liv Dahl  2005  Spårvägen Simförening    40.37        1:26.27   
20  Erica Griberg  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    39.89        1:26.40   
21  Elina Darvish  2005  Solna Sundbyberg SS 04    42.46        1:26.71   
22  Linn Lynch  2005  Solna Sundbyberg SS 04    40.59        1:28.32   
23  Karolina Nivenius  2005  Spårvägen Simförening    41.04        1:28.92   
24  Mira Halldin  2005  Solna Sundbyberg SS 04    41.09        1:31.87   
25  Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04    44.65        1:33.12   
26  Meja Lundin  2005  Wisby Simsällskap    45.78        1:37.98   
27  Maja Dunder  2005  Solna Sundbyberg SS 04    46.79        1:44.65   
28  Lisa Danfelter  2005  Spårvägen Simförening    49.79        1:52.25   
29  Tilda Pettersson  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    55.72        2:04.90   
Amelie Jäntti  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DNF   
Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Cecilia Krans  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Emma Wallmark  2005  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  10:54 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  11:14   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    33.36        1:08.82   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    34.82        1:12.02   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening    35.06        1:12.57   
Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening    35.58        1:15.27   
Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    36.97        1:17.60   
Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    37.41        1:17.91   
Benjamin Bahajroy  2005  Spårvägen Simförening    38.11        1:18.43   
Wilmer Räni  2005  Spårvägen Simförening    37.42        1:18.49   
Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap    37.55        1:18.64   
10  Oscar Gustafson  2005  Spårvägen Simförening    37.71        1:18.67   
11  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    38.63        1:20.47   
12  Alfred Sippmanne  2005  Wisby Simsällskap    38.45        1:21.99   
13  Malkolm Nömm  2005  Solna Sundbyberg SS 04    40.07        1:23.22   
14  Lukas Engström  2005  Solna Sundbyberg SS 04    42.77        1:30.18   
15  Frans Willquist  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    45.12        1:34.70   
Aron Ekblad  2005  Spårvägen Simförening            DNS   
Felix Norlin  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
Alvin Johansson  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap            DSQ   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  11:14 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  11:04   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            41.45   
Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening            41.58   
Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            43.49   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            43.67   
Frida Loqvist  2006  Spårvägen Simförening            44.31   
Nea Tiger Armelius  2006  Solna Sundbyberg SS 04            46.64   
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            47.64   
Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            48.60   
Johanna Claesson  2006  Spårvägen Simförening            48.84   
10  Alva Leira Hagberg  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            49.50   
11  Astrid Öhlén  2006  Spårvägen Simförening            49.70   
12  Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            50.68   
13  Emma Persson  2006  Wisby Simsällskap            51.66   
14  Elise Blomström  2006  Solna Sundbyberg SS 04            52.23   
15  Ella Adman  2006  Wisby Simsällskap            53.24   
16  Amanda Hörberg  2006  Solna Sundbyberg SS 04            54.19   
17  Alesandra Luiso  2006  Solna Sundbyberg SS 04            54.23   
18  Felica Wadell  2006  Solna Sundbyberg SS 04            54.97   
19  Desire` Tolinsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            55.13   
20  Stella Egmar  2006  Spårvägen Simförening            55.44   
21  Lova Deilert  2006  Solna Sundbyberg SS 04            56.02   
22  Beatrice Olsson  2006  Wisby Simsällskap            57.45   
23  Filippa Lundby Jeesen  2006  Solna Sundbyberg SS 04            59.36   
24  Lilly Jacobsson  2006  Wisby Simsällskap            59.44   
25  Stella Gammel  2006  Solna Sundbyberg SS 04            59.99   
26  Elin Palmqvist  2006  Wisby Simsällskap            1:01.72   
27  Esther Hammes  2006  Solna Sundbyberg SS 04            1:04.82   
28  Alma Appelquist  2006  Wisby Simsällskap            1:04.88   
29  Maja Engman  2006  Wisby Simsällskap            1:05.44   
Tea Yggmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Ida Haidari  2006  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
Laura Midby  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  11:04 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  11:04   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Olsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            43.51   
William Erneholm  2006  Spårvägen Simförening            43.53   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            47.57   
Pelle Vanhainen  2006  Spårvägen Simförening            47.85   
Hugo Fredriksson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            48.66   
Nathanael Alexandersson  2006  Spårvägen Simförening            49.05   
Nicholas Benyammine  2006  Solna Sundbyberg SS 04            51.26   
Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            52.40   
Albin Wullrich  2006  Spårvägen Simförening            52.92   
10  Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            54.45   
11  Oliver Geaney  2006  Spårvägen Simförening            55.13   
12  William Martin-Lamm  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            55.96   
13  Albin Löfqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            57.32   
Benjamin Danielsson  2006  Wisby Simsällskap            DSQ   
Elliott Aguilar  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Oliver Timm  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  11:04 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  11:29   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap    31.65        1:07.34   
Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap    37.45        1:20.63   
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    37.72        1:22.96   
Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    38.54        1:23.72   
Lisa Uddeholt  2005  Spårvägen Simförening    40.15        1:28.71   
Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.39        1:29.10   
Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening    42.20        1:34.57   
Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    42.09        1:35.01   
Wilma Groth  2005  Spårvägen Simförening    42.49        1:35.65   
10  Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    45.29        1:40.91   
11  Erica Griberg  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    44.35        1:49.05   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  11:29 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  11:30   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    37.73        1:20.69   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    37.82        1:21.92   
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    38.89        1:22.64   
Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    43.89        1:37.09   
Alfred Sippmanne  2005  Wisby Simsällskap    50.45        1:48.56   
Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap    50.22        1:50.25   
Malkolm Nömm  2005  Solna Sundbyberg SS 04    50.14        1:51.61   
Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Wilmer Räni  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  11:30 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  11:29   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            35.61   
Nea Tiger Armelius  2006  Solna Sundbyberg SS 04            37.94   
Johanna Claesson  2006  Spårvägen Simförening            42.15   
Alva Leira Hagberg  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            42.58   
Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            42.79   
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            43.37   
Stella Egmar  2006  Spårvägen Simförening            43.51   
Sofia Lövqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            44.49   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            45.00   
10  Astrid Öhlén  2006  Spårvägen Simförening            46.68   
11  Frida Loqvist  2006  Spårvägen Simförening            48.75   
12  Frida Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04            48.82   
13  Emma Persson  2006  Wisby Simsällskap            49.39   
14  Beatrice Olsson  2006  Wisby Simsällskap            50.13   
15  Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            50.35   
16  Amanda Hörberg  2006  Solna Sundbyberg SS 04            50.52   
17  Lova Deilert  2006  Solna Sundbyberg SS 04            51.96   
18  Ella Adman  2006  Wisby Simsällskap            54.45   
19  Alma Appelquist  2006  Wisby Simsällskap            55.39   
Lola Hjort Mowitz  2006  Spårvägen Simförening            DNS   
Elin Palmqvist  2006  Wisby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  11:29 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  11:31   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening            37.61   
William Erneholm  2006  Spårvägen Simförening            37.80   
Pelle Vanhainen  2006  Spårvägen Simförening            40.50   
Hugo Fredriksson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            40.92   
Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening            41.15   
Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            43.66   
William Martin-Lamm  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            44.59   
Filip Olsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            44.97   
Oliver Geaney  2006  Spårvägen Simförening            45.40   
10  William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            45.81   
11  Nathanael Alexandersson  2006  Spårvägen Simförening            49.50   
12  Albin Wullrich  2006  Spårvägen Simförening            50.23   
13  Elliott Aguilar  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            56.56   
Albin Löfqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  11:31 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  11:57   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    42.14        1:29.62   
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    44.85        1:34.48   
Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    45.16        1:34.49   
Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap    45.64        1:34.84   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    45.46        1:36.03   
Alina Färm  2005  Spårvägen Simförening    46.19        1:37.63   
Karolina Nivenius  2005  Spårvägen Simförening    46.13        1:39.11   
Lisa Danfelter  2005  Spårvägen Simförening    47.07        1:40.30   
Cecilia Krans  2005  Solna Sundbyberg SS 04    47.98        1:40.81   
10  Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    48.76        1:40.93   
11  Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    48.72        1:42.36   
12  Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04    48.84        1:42.65   
13  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04    48.68        1:43.87   
14  Linn Lynch  2005  Solna Sundbyberg SS 04    49.01        1:44.45   
15  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    48.80        1:44.86   
16  Emma Wallmark  2005  Kanaans Simsällskap    50.91        1:48.27   
17  Ebba Carlsson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    51.84        1:48.59   
18  Maja Lindgren  2005  Spårvägen Simförening    51.26        1:49.81   
19  Elina Darvish  2005  Solna Sundbyberg SS 04    53.36        1:52.64   
20  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening    52.46        1:53.48   
21  Liv Dahl  2005  Spårvägen Simförening    51.76        1:53.57   
22  Anna Sjöberg  2005  Kanaans Simsällskap    54.46        1:54.65   
23  Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    55.43        1:59.56   
Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Ella Mahe  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Meja Lundin  2005  Wisby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  11:57 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  11:57   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    40.62        1:25.06   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    41.06        1:26.17   
Oscar Gustafson  2005  Spårvägen Simförening    40.57        1:28.49   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening    42.44        1:32.81   
Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    44.15        1:35.45   
Benjamin Bahajroy  2005  Spårvägen Simförening    46.68        1:38.27   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    45.74        1:39.40   
Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap    47.56        1:41.07   
Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    48.45        1:41.23   
10  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04    49.98        1:47.16   
11  Alfred Sippmanne  2005  Wisby Simsällskap    51.40        1:48.97   
12  Alvin Johansson  2005  Solna Sundbyberg SS 04    49.87        1:48.99   
13  Frans Willquist  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    54.88        1:56.20   
14  Lukas Engström  2005  Solna Sundbyberg SS 04    54.54        1:57.01   
Felix Norlin  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  11:57 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  11:57   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            37.95   
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            40.88   
Stella Egmar  2006  Spårvägen Simförening            40.91   
Nea Tiger Armelius  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.96   
Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening            41.98   
Alva Leira Hagberg  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            42.33   
Sofia Lövqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            42.74   
Johanna Claesson  2006  Spårvägen Simförening            43.42   
Frida Loqvist  2006  Spårvägen Simförening            44.95   
10  Emma Persson  2006  Wisby Simsällskap            45.19   
11  Astrid Öhlén  2006  Spårvägen Simförening            45.62   
12  Emilia Lingman  2006  Solna Sundbyberg SS 04            46.30   
13  Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            46.43   
14  Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            47.05   
15  Beatrice Olsson  2006  Wisby Simsällskap            47.49   
16  Ella Adman  2006  Wisby Simsällskap            48.10   
17  Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            48.31   
18  Alesandra Luiso  2006  Solna Sundbyberg SS 04            48.78   
19  Elise Blomström  2006  Solna Sundbyberg SS 04            48.83   
20  Lova Deilert  2006  Solna Sundbyberg SS 04            49.12   
21  Desire` Tolinsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            49.57   
22  Amanda Hörberg  2006  Solna Sundbyberg SS 04            49.69   
23  Frida Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04            49.84   
24  Lilly Jacobsson  2006  Wisby Simsällskap            50.36   
25  Elin Palmqvist  2006  Wisby Simsällskap            54.14   
26  Alma Appelquist  2006  Wisby Simsällskap            57.07   
Lola Hjort Mowitz  2006  Spårvägen Simförening            DNS   
Tea Yggmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Esther Hammes  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Maja Engman  2006  Wisby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  11:57 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  11:57   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening            38.61   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            38.95   
Pelle Vanhainen  2006  Spårvägen Simförening            40.97   
Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening            41.35   
William Erneholm  2006  Spårvägen Simförening            43.13   
William Martin-Lamm  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            43.27   
Nicholas Benyammine  2006  Solna Sundbyberg SS 04            45.09   
Hugo Fredriksson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            45.57   
Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            45.71   
10  Albin Wullrich  2006  Spårvägen Simförening            45.73   
11  Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            47.07   
12  Oliver Geaney  2006  Spårvägen Simförening            48.73   
13  Albin Löfqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            49.93   
14  Nathanael Alexandersson  2006  Spårvägen Simförening            50.28   
15  Elliott Aguilar  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            53.45   
16  Benjamin Danielsson  2006  Wisby Simsällskap            53.55   
17  Oliver Timm  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            57.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  11:57 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  12:21   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 17, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skk Flickor Lag 1 [2005]  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            2:10.99   
  Klara Svenheim  2005      33.35        33.35   
  Lina Ahlström  2005      32.58        1:05.93   
  Elvira Flores  2006      32.78        1:38.71   
  Amanda Bäck  2005      32.28        2:10.99   
                     
SS04 Damer Lag 1 [2005]  2005  Solna Sundbyberg SS 04            2:17.92   
  Agnes Lundmark  2006      36.09        36.09   
  Cecilia Krans  2005      35.76        1:11.85   
  Emma Montelius  2005      30.91        1:42.76   
  Nea Tiger Armelius  2006      35.16        2:17.92   
                     
Skk Flickor Lag 2 [2005]  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            2:20.14   
  Vida Haesert  2006      34.98        34.98   
  Sofia Lövqvist  2006      35.57        1:10.55   
  Alva Herlitz  2005      35.36        1:45.91   
  Klara Högfeldt  2005      34.23        2:20.14   
                     
Wisby SS Lag 1  2005  Wisby Simsällskap            2:26.45   
  Ella Ekepil  2005      32.33        32.33   
  Mia Samuelsson  2005      32.24        1:04.57   
  Emma Persson  2006      37.63        1:42.20   
  Elin Palmqvist  2006      44.25        2:26.45   
                     
Saltis Flickor Lag 1  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            2:33.81   
  Ebba Carlsson  2005      38.21        38.21   
  Britta Palmborg  2005      36.31        1:14.52   
  Laura Midby  2006      40.17        1:54.69   
  Alva Leira Hagberg  2006      39.12        2:33.81   
                     
SS04 Damer Lag 2 [2005]  2005  Solna Sundbyberg SS 04            2:42.37   
  Leah Ishaq  2006      37.21        37.21   
  Danielle Youssef  2006      40.96        1:18.17   
  Elina Darvish  2005      40.75        1:58.92   
  Frida Berglund  2006      43.45        2:42.37   
                     
SS04 Damer Lag 4 [2005]  2005  Solna Sundbyberg SS 04            2:42.42   
  Elise Blomström  2006      40.67        40.67   
  Felicia Rydsheim  2005      42.56        1:23.23   
  Emilia Lingman  2006      38.34        2:01.57   
  Amanda Hörberg  2006      40.85        2:42.42   
                     
SS04 Damer Lag 3 [2005]  2005  Solna Sundbyberg SS 04            2:43.90   
  Desire` Tolinsson  2006      43.97        43.97   
  Linn Lynch  2005      38.78        1:22.75   
  Lova Deilert  2006      44.52        2:07.27   
  Isidora Mitrovic  2005      36.63        2:43.90   
                     
Wisby SS Lag 2  2006  Wisby Simsällskap            2:51.64   
  Beatrice Olsson  2006      42.12        42.12   
  Ella Adman  2006      42.87        1:24.99   
  Meja Lundin  2005      45.20        2:10.19   
  Lilly Jacobsson  2006      41.45        2:51.64   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  12:21 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  12:21   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 18, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skk Pojkar 1 [2005]  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            2:12.94   
  Anton Graner  2005      31.70        31.70   
  William Hamilton  2006      34.89        1:06.59   
  Vincent Flores  2005      32.29        1:38.88   
  Gustav Åsbrink  2005      34.06        2:12.94   
                     
Skk Pojkar 2 [2005]  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            2:23.21   
  Jonas Harju  2005      35.43        35.43   
  Casper Drozdz  2006      37.12        1:12.55   
  William Martin-Lamm  2006      35.75        1:48.30   
  Oscar Flores  2005      34.91        2:23.21   
                     
Wisby SS  2005  Wisby Simsällskap            2:27.14   
  Jack Sjöberg  2005      33.43        33.43   
  Karl Hedin  2005      36.10        1:09.53   
  Alfred Sippmanne  2005      36.75        1:46.28   
  Benjamin Danielsson  2006      40.86        2:27.14   
                     
SS04 Herrar  2005  Solna Sundbyberg SS 04            2:27.32   
  Malkolm Nömm  2005      34.65        34.65   
  Filip Olsson  2006      37.62        1:12.27   
  Neo Carlberg  2005      36.95        1:49.22   
  Lukas Engström  2005      38.10        2:27.32   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  12:21 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  15:18   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thea Bergström  2007  Solna Sundbyberg SS 04            35.76   
Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            36.62   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            37.21   
Matilda Karlsson  2007  Spårvägen Simförening            37.61   
Märta Sjöberg  2007  Kanaans Simsällskap            38.01   
Agnes Thunberg  2007  Spårvägen Simförening            38.23   
Alva Engqvist  2007  Wisby Simsällskap            38.41   
Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            39.42   
Anna Eklöf  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            39.69   
10  Maja Wallmark  2007  Kanaans Simsällskap            40.27   
11  Asta Revsäter  2007  Solna Sundbyberg SS 04            42.02   
12  Astrid Sippmanne  2007  Wisby Simsällskap            42.90   
13  Cornelia Svenarud  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            43.57   
14  Elise Karlsson  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            43.96   
15  Olivia Bäck  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            43.99   
16  Ida Muhic  2007  Solna Sundbyberg SS 04            44.33   
17  Molly Alveskär Lundfeldt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            44.38   
18  Isabella Winsnes  2007  Solna Sundbyberg SS 04            44.90   
19  Anna Gomez  2007  Solna Sundbyberg SS 04            46.11   
20  Annie Donaldsson  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            48.32   
21  Emma Eklöf  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            48.45   
22  Ofelia Öström  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            48.50   
23  Ellen Bystedt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            48.80   
24  Judit Andersson  2007  Solna Sundbyberg SS 04            49.20   
25  Isabelle Kashani  2009  Solna Sundbyberg SS 04            49.70   
26  Esa Tibblin  2008  Solna Sundbyberg SS 04            49.82   
27  Mildred Holmberg  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            50.05   
28  Nellie Edström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            50.59   
29  Emilia Blomström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            51.12   
30  Ellen Rönnkvist  2008  Solna Sundbyberg SS 04            52.86   
31  Jasmine Musaji  2008  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            53.88   
32  Tilde Staffas Wilde  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            55.65   
33  Matilda Lennström  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            59.26   
34  Ella Bray  2009  Solna Sundbyberg SS 04            59.35   
35  Ida Norrbin-Schiling  2008  Solna Sundbyberg SS 04            59.81   
36  Donike Kabashi  2008  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            1:00.32   
Louise Axland  2007  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  15:18 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  15:18   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Flores  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            35.76   
Lucas Goulet  2008  Spårvägen Simförening            36.15   
Nikolaj Alkas Alias  2008  Spårvägen Simförening            36.93   
Malte Lyth  2008  Wisby Simsällskap            40.65   
Jordan Aquliar  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            41.91   
Hilmer Bergman  2007  Wisby Simsällskap            42.38   
Erik Sjöberg  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            44.55   
Viggo Johansson  2008  Solna Sundbyberg SS 04            44.68   
Filip Fredriksson  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            45.17   
10  Neil Daimay  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            45.70   
11  Tony Matic  2007  Solna Sundbyberg SS 04            45.99   
12  Anton Hagspiel  2009  Stockholms Kappsimningsklubb            46.80   
13  Vasilis Maximilian Rosenqvist  2009  Saltsjöbadens Idrottsförening            47.07   
14  Rasmus Bäck  2009  Stockholms Kappsimningsklubb            47.69   
15  Marko Matic  2008  Solna Sundbyberg SS 04            48.55   
16  Jakob Östling  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            49.32   
17  Simon Hung  2007  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            49.61   
18  Oliver Fejer  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            50.77   
19  Elliot Martin Lamm  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            51.34   
20  Jacob Nygren  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            52.22   
21  Olof Överby  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            54.10   
22  Sebastian Sveding  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            57.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  15:18 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  15:34   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 21, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap    32.14  1:11.31  1:53.95    2:30.63   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    37.38  1:20.78  2:13.66    2:50.73   
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    37.42  1:23.02  2:15.49    2:54.38   
Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap    37.50  1:23.93  2:16.92    2:55.79   
Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    39.23  1:27.51  2:18.46    3:01.21   
Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    39.90  1:26.44  2:19.23    3:01.43   
Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening    41.89  1:30.35  2:25.38    3:06.29   
Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    39.08  1:28.11  2:23.82    3:07.10   
Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.42  1:30.26  2:27.03    3:09.25   
10  Wilma Groth  2005  Spårvägen Simförening    42.14  1:34.32  2:31.66    3:18.24   
11  Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    44.13  1:38.70  2:46.20    3:29.17   
12  Maja Lindgren  2005  Spårvägen Simförening    48.14  1:40.25  2:41.51    3:29.65   
13  Karolina Nivenius  2005  Spårvägen Simförening    46.27  1:43.70  2:39.89    3:32.41   
14  Liv Dahl  2005  Spårvägen Simförening    48.09  1:44.92  2:46.43    3:32.93   
15  Meja Lundin  2005  Wisby Simsällskap    1:00.81  2:07.79  3:13.35    4:07.58   
Alina Färm  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  15:34 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  15:47   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    39.76  1:26.04  2:12.88    2:52.14   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening    40.88  1:25.78  2:19.48    2:57.79   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    38.12  1:24.81  2:19.75    2:59.64   
Oscar Gustafson  2005  Spårvägen Simförening    40.85  1:29.86  2:20.48    3:03.37   
Wilmer Räni  2005  Spårvägen Simförening    39.93  1:29.61  2:24.11    3:07.06   
Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    46.26  1:34.84  2:27.45    3:10.17   
Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap    48.31  1:38.33  2:30.73    3:12.41   
Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    44.28  1:35.39  2:31.73    3:16.81   
Benjamin Bahajroy  2005  Spårvägen Simförening    46.03  1:41.96  2:36.85    3:21.10   
10  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04    46.69  1:38.42  2:37.38    3:23.76   
11  Alfred Sippmanne  2005  Wisby Simsällskap    49.68  1:40.03  2:40.52    3:25.57   
Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
Malkolm Nömm  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  15:47 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  15:47   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 23, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            44.80   
Märta Sjöberg  2007  Kanaans Simsällskap            49.14   
Agnes Thunberg  2007  Spårvägen Simförening            49.76   
Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            49.97   
Thea Bergström  2007  Solna Sundbyberg SS 04            49.97   
Maja Wallmark  2007  Kanaans Simsällskap            50.86   
Asta Revsäter  2007  Solna Sundbyberg SS 04            51.90   
Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            52.06   
Alva Engqvist  2007  Wisby Simsällskap            52.15   
10  Anna Eklöf  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            52.17   
11  Cornelia Svenarud  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            53.21   
12  Astrid Sippmanne  2007  Wisby Simsällskap            54.04   
13  Anna Gomez  2007  Solna Sundbyberg SS 04            54.19   
14  Molly Alveskär Lundfeldt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            54.48   
15  Matilda Karlsson  2007  Spårvägen Simförening            54.53   
16  Ida Muhic  2007  Solna Sundbyberg SS 04            54.76   
17  Olivia Bäck  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            55.47   
18  Isabella Winsnes  2007  Solna Sundbyberg SS 04            57.62   
19  Tilde Staffas Wilde  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            58.69   
20  Emma Eklöf  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:00.79   
21  Isabelle Kashani  2009  Solna Sundbyberg SS 04            1:00.85   
22  Esa Tibblin  2008  Solna Sundbyberg SS 04            1:01.16   
23  Donike Kabashi  2008  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            1:05.30   
24  Ellen Bystedt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:05.34   
25  Ella Bray  2009  Solna Sundbyberg SS 04            1:08.33   
26  Emilia Blomström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            1:15.01   
Judit Andersson  2007  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Martha Hammes  2008  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  15:47 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  16:05   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 24, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikolaj Alkas Alias  2008  Spårvägen Simförening            50.99   
Lucas Goulet  2008  Spårvägen Simförening            51.06   
Tony Matic  2007  Solna Sundbyberg SS 04            53.29   
Simon Hung  2007  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            53.69   
Hilmer Bergman  2007  Wisby Simsällskap            55.39   
Marko Matic  2008  Solna Sundbyberg SS 04            56.92   
Filip Fredriksson  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            58.14   
Jordan Aquliar  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:01.33   
Anton Hagspiel  2009  Stockholms Kappsimningsklubb            1:04.34   
10  Sebastian Sveding  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:10.24   
Malte Lyth  2008  Wisby Simsällskap            DSQ   
Samuel Flores  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Vasilis Maximilian Rosenqvist  2009  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  16:05 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  15:59   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 25, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    37.73        1:16.68   
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    41.62        1:25.12   
Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    43.29        1:26.82   
Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening    42.11        1:27.06   
Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap    43.76        1:28.75   
Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    45.08        1:31.39   
Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    45.52        1:31.97   
Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    46.11        1:32.26   
Wilma Groth  2005  Spårvägen Simförening    45.44        1:32.82   
10  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    46.62        1:35.72   
11  Maja Lindgren  2005  Spårvägen Simförening    47.34        1:37.52   
12  Alina Färm  2005  Spårvägen Simförening    48.50        1:37.81   
13  Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    48.24        1:39.01   
14  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04    48.36        1:39.31   
15  Elina Darvish  2005  Solna Sundbyberg SS 04    49.89        1:42.02   
16  Karolina Nivenius  2005  Spårvägen Simförening    51.34        1:45.22   
17  Liv Dahl  2005  Spårvägen Simförening    51.59        1:48.03   
18  Meja Lundin  2005  Wisby Simsällskap    1:04.26        2:09.21   
Lisa Danfelter  2005  Spårvägen Simförening            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  15:59 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  15:59   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 26, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    38.28        1:17.57   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening    39.43        1:20.04   
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    42.51        1:26.24   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    42.38        1:26.87   
Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening    44.36        1:28.28   
Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    44.10        1:30.95   
Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    46.25        1:32.23   
Oscar Gustafson  2005  Spårvägen Simförening    45.88        1:33.03   
Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap    46.26        1:33.54   
10  Wilmer Räni  2005  Spårvägen Simförening    46.25        1:33.71   
11  Malkolm Nömm  2005  Solna Sundbyberg SS 04    46.30        1:34.82   
12  Alfred Sippmanne  2005  Wisby Simsällskap    47.55        1:36.05   
13  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    49.95        1:42.04   
14  Benjamin Bahajroy  2005  Spårvägen Simförening    52.30        1:45.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  15:59 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  16:38   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thea Bergström  2007  Solna Sundbyberg SS 04            42.67   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            42.89   
Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            43.89   
Agnes Thunberg  2007  Spårvägen Simförening            45.40   
Märta Sjöberg  2007  Kanaans Simsällskap            46.36   
Asta Revsäter  2007  Solna Sundbyberg SS 04            46.62   
Alva Engqvist  2007  Wisby Simsällskap            46.79   
Maja Wallmark  2007  Kanaans Simsällskap            47.50   
Anna Eklöf  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            48.49   
10  Matilda Karlsson  2007  Spårvägen Simförening            49.78   
11  Cornelia Svenarud  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            50.27   
12  Astrid Sippmanne  2007  Wisby Simsällskap            52.50   
13  Olivia Bäck  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            52.59   
14  Anna Gomez  2007  Solna Sundbyberg SS 04            52.90   
15  Elise Karlsson  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            54.32   
16  Ellen Bystedt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            55.58   
17  Martha Hammes  2008  Solna Sundbyberg SS 04            56.14   
18  Molly Alveskär Lundfeldt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            57.32   
19  Isabella Winsnes  2007  Solna Sundbyberg SS 04            57.80   
20  Mildred Holmberg  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            58.21   
21  Nellie Edström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            58.68   
22  Judit Andersson  2007  Solna Sundbyberg SS 04            58.73   
23  Emilia Blomström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            1:00.84   
24  Jasmine Musaji  2008  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            1:08.91   
Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Ella Bray  2009  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Emma Eklöf  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Ida Muhic  2007  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Isabelle Kashani  2009  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  16:38 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  16:38   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viggo Johansson  2008  Solna Sundbyberg SS 04            47.55   
Malte Lyth  2008  Wisby Simsällskap            48.07   
Nikolaj Alkas Alias  2008  Spårvägen Simförening            49.57   
Neil Daimay  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            51.19   
Tony Matic  2007  Solna Sundbyberg SS 04            54.87   
Anton Hagspiel  2009  Stockholms Kappsimningsklubb            55.05   
Jacob Nygren  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            55.28   
Jordan Aquliar  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            55.50   
Filip Fredriksson  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            55.58   
10  Sebastian Sveding  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            56.89   
11  Oliver Fejer  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            58.69   
12  Erik Sjöberg  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            1:01.19   
Elliot Martin Lamm  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Hilmer Bergman  2007  Wisby Simsällskap            DSQ   
Lucas Goulet  2008  Spårvägen Simförening            DSQ   
Marko Matic  2008  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Rasmus Bäck  2009  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Samuel Flores  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Vasilis Maximilian Rosenqvist  2009  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  16:38 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  16:38   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 29, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    1:15.52  2:38.04  4:01.51    5:21.95   
Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap    1:20.65  2:47.70  4:12.60    5:35.21   
Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:21.99  2:53.12  4:25.41    5:56.17   
Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:25.34  3:01.62  4:36.30    6:04.77   
Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:26.27  3:01.04  4:35.76    6:05.94   
Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:25.53  3:02.22  4:39.74    6:10.74   
Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:25.01  3:02.44  4:40.88    6:13.12   
Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  16:38 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  16:38   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 30, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:17.27  2:41.92  4:05.44    5:25.62   
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    1:20.14  2:46.47  4:10.83    5:32.14   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:21.60  2:52.38  4:23.63    5:52.74   
Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap    1:25.62  2:58.16  4:30.33    6:01.54   
Alfred Sippmanne  2005  Wisby Simsällskap    1:25.53  2:58.00  4:31.22    6:01.89   
Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:28.13  3:01.17  4:35.13    6:06.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  16:38 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  16:47   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 31, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thea Bergström  2007  Solna Sundbyberg SS 04            17.18   
Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            17.60   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            18.67   
Agnes Thunberg  2007  Spårvägen Simförening            19.07   
Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            19.46   
Matilda Karlsson  2007  Spårvägen Simförening            20.77   
Maja Wallmark  2007  Kanaans Simsällskap            21.11   
Alva Engqvist  2007  Wisby Simsällskap            21.21   
Märta Sjöberg  2007  Kanaans Simsällskap            21.49   
10  Cornelia Svenarud  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            22.54   
11  Olivia Bäck  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            22.65   
12  Astrid Sippmanne  2007  Wisby Simsällskap            23.90   
13  Louise Axland  2007  Solna Sundbyberg SS 04            24.01   
14  Molly Alveskär Lundfeldt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            24.49   
15  Anna Eklöf  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            27.50   
16  Mildred Holmberg  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            27.76   
17  Isabelle Kashani  2009  Solna Sundbyberg SS 04            28.67   
Donike Kabashi  2008  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DNS   
Anna Gomez  2007  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Jasmine Musaji  2008  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  16:47 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  16:47   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 32, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Flores  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            17.33   
Lucas Goulet  2008  Spårvägen Simförening            19.72   
Nikolaj Alkas Alias  2008  Spårvägen Simförening            21.24   
Malte Lyth  2008  Wisby Simsällskap            23.04   
Simon Hung  2007  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            24.08   
Hilmer Bergman  2007  Wisby Simsällskap            24.48   
Vasilis Maximilian Rosenqvist  2009  Saltsjöbadens Idrottsförening            28.22   
Anton Hagspiel  2009  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  16:47 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  17:00   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 33, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SS04 Damer Lag 1 [2007]  2007  Solna Sundbyberg SS 04            2:46.50   
  Cornelia Utgren  2007      38.03        38.03   
  Thea Bergström  2007      37.52        1:15.55   
  Ida Muhic  2007      45.93        2:01.48   
  Anna Gomez  2007      45.02        2:46.50   
                     
Skk Lag 1[2007]  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            3:07.22   
  Annie Donaldsson  2008      49.97        49.97   
  Ofelia Öström  2008      48.50        1:38.47   
  Anna Eklöf  2007      41.77        2:20.24   
  Molly Alveskär Lundfeldt  2007      46.98        3:07.22   
                     
SS04 Damer Lag 2 [2007]  2007  Solna Sundbyberg SS 04            3:07.22   
  Asta Revsäter  2007      42.74        42.74   
  Louise Axland  2007      47.56        1:30.30   
  Judit Andersson  2007      47.55        2:17.85   
  Emilia Blomström  2008      49.37        3:07.22   
                     
Kanaan Flickor Lag 1  2007  Kanaans Simsällskap            3:20.43   
  Maja Wallmark  2007      41.79        41.79   
  Märta Sjöberg  2007      38.95        1:20.74   
  Stephanie Larsson  2007      1:00.34        2:21.08   
  Jennifer Vainikka-Eklund  2007      59.35        3:20.43   
                     
SS04 Damer Lag 3 [2007]  2007  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  17:00 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Aquarapid Knattesim 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  17:09   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 34, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skk Lag 2 [2007]  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            3:01.03   
  Samuel Flores  2008      37.27        37.27   
  Jordan Aquliar  2007      45.38        1:22.65   
  Anton Hagspiel  2009      49.82        2:12.47   
  Filip Fredriksson  2008      48.56        3:01.03   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  17:09 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner