Tulokset SS04 Knattesim Aquarapid 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 10:20 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skk Flickor Lag 1 [2005] | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:23.34 | ||||||
Elvira Flores | 2006 | 36.34 | 36.34 | |||||||
Lina Ahlström | 2005 | 39.28 | 1:15.62 | |||||||
Klara Svenheim | 2005 | 36.01 | 1:51.63 | |||||||
Amanda Bäck | 2005 | 31.71 | 2:23.34 | |||||||
2 | SS04 Damer Lag 1 [2005] | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:28.96 | ||||||
Agnes Lundmark | 2006 | 39.23 | 39.23 | |||||||
Leah Ishaq | 2006 | 42.12 | 1:21.35 | |||||||
Emma Montelius | 2005 | 33.23 | 1:54.58 | |||||||
Nea Tiger Armelius | 2006 | 34.38 | 2:28.96 | |||||||
3 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:39.26 | ||||||
Stella Egmar | 2006 | 41.37 | 41.37 | |||||||
Frida Loqvist | 2006 | 42.24 | 1:23.61 | |||||||
Lola Hjort Mowitz | 2006 | 39.44 | 2:03.05 | |||||||
Maja Lindgren | 2005 | 36.21 | 2:39.26 | |||||||
4 | Skk Flickor Lag 2 [2005] | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:40.07 | ||||||
Sofia Lövqvist | 2006 | 41.91 | 41.91 | |||||||
Vida Haesert | 2006 | 42.13 | 1:24.04 | |||||||
Klara Högfeldt | 2005 | 41.82 | 2:05.86 | |||||||
Alva Herlitz | 2005 | 34.21 | 2:40.07 | |||||||
5 | Wisby SS Damer [2005] | 2005 | Wisby Simsällskap | 2:42.10 | ||||||
Ella Adman | 2006 | 46.71 | 46.71 | |||||||
Mia Samuelsson | 2005 | 43.48 | 1:30.19 | |||||||
Ella Ekepil | 2005 | 35.93 | 2:06.12 | |||||||
Emma Persson | 2006 | 35.98 | 2:42.10 | |||||||
6 | SS04 Damer Lag 2 [2005] | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:50.31 | ||||||
Felicia Rydsheim | 2005 | 44.93 | 44.93 | |||||||
Isidora Mitrovic | 2005 | 46.42 | 1:31.35 | |||||||
Cecilia Krans | 2005 | 40.57 | 2:11.92 | |||||||
Linn Lynch | 2005 | 38.39 | 2:50.31 | |||||||
7 | SS04 Damer Lag 3 [2005] | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:01.73 | ||||||
Emilia Lingman | 2006 | 44.43 | 44.43 | |||||||
Elina Darvish | 2005 | 49.38 | 1:33.81 | |||||||
Danielle Youssef | 2006 | 45.40 | 2:19.21 | |||||||
Desire` Tolinsson | 2006 | 42.52 | 3:01.73 | |||||||
- | Saltis Flickor Lag 1 | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | SS04 Damer Lag 4 [2005] | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Wisby SS Lag2 | 2006 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:20 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skk Pojkar 1 [2005] | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:24.92 | ||||||
William Hamilton | 2006 | 38.86 | 38.86 | |||||||
Vincent Flores | 2005 | 39.28 | 1:18.14 | |||||||
Anton Graner | 2005 | 33.19 | 1:51.33 | |||||||
Gustav Åsbrink | 2005 | 33.59 | 2:24.92 | |||||||
2 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:31.27 | ||||||
Pelle Vanhainen | 2006 | 40.70 | 40.70 | |||||||
Oscar Gustafson | 2005 | 38.36 | 1:19.06 | |||||||
William Erneholm | 2006 | 38.03 | 1:57.09 | |||||||
Benjamin Bahajroy | 2005 | 34.18 | 2:31.27 | |||||||
3 | Skk Pojkar 2 [2005] | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:43.24 | ||||||
William Martin-Lamm | 2006 | 43.01 | 43.01 | |||||||
Jonas Harju | 2005 | 44.26 | 1:27.27 | |||||||
Oscar Flores | 2005 | 39.54 | 2:06.81 | |||||||
Casper Drozdz | 2006 | 36.43 | 2:43.24 | |||||||
4 | SS04 Herrar | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:44.95 | ||||||
Malkolm Nömm | 2005 | 40.77 | 40.77 | |||||||
Filip Olsson | 2006 | 42.60 | 1:23.37 | |||||||
Neo Carlberg | 2005 | 42.70 | 2:06.07 | |||||||
Lukas Engström | 2005 | 38.88 | 2:44.95 | |||||||
5 | Wisby SS | 2005 | Wisby Simsällskap | 2:49.97 | ||||||
Alfred Sippmanne | 2005 | 44.60 | 44.60 | |||||||
Benjamin Danielsson | 2006 | 53.47 | 1:38.07 | |||||||
Jack Sjöberg | 2005 | 37.22 | 2:15.29 | |||||||
Karl Hedin | 2005 | 34.68 | 2:49.97 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:24 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 10:37 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.15 | ||||||
2 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.71 | ||||||
3 | Nea Tiger Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.85 | ||||||
4 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.88 | ||||||
5 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.21 | ||||||
6 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.13 | ||||||
7 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.39 | ||||||
8 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.56 | ||||||
9 | Emma Persson | 2006 | Wisby Simsällskap | 36.62 | ||||||
10 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.73 | ||||||
11 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.75 | ||||||
12 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.95 | ||||||
13 | Alva Leira Hagberg | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.56 | ||||||
14 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.01 | ||||||
15 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.55 | ||||||
16 | Alesandra Luiso | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.00 | ||||||
17 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.41 | ||||||
17 | Lilly Jacobsson | 2006 | Wisby Simsällskap | 40.41 | ||||||
19 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.30 | ||||||
20 | Beatrice Olsson | 2006 | Wisby Simsällskap | 41.36 | ||||||
21 | Frida Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.94 | ||||||
22 | Ella Adman | 2006 | Wisby Simsällskap | 42.06 | ||||||
23 | Desire` Tolinsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.41 | ||||||
24 | Amanda Hörberg | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.71 | ||||||
25 | Alma Appelquist | 2006 | Wisby Simsällskap | 42.95 | ||||||
26 | Felica Wadell | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.38 | ||||||
27 | Lova Deilert | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.77 | ||||||
28 | Stella Gammel | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.13 | ||||||
29 | Filippa Lundby Jeesen | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.39 | ||||||
30 | Elin Palmqvist | 2006 | Wisby Simsällskap | 45.39 | ||||||
31 | Maja Engman | 2006 | Wisby Simsällskap | 47.12 | ||||||
32 | Esther Hammes | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.38 | ||||||
- | Tea Yggmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Ida Haidari | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:37 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 33.72 | ||||||
2 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 34.37 | ||||||
2 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.37 | ||||||
4 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 34.60 | ||||||
5 | Hugo Fredriksson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.84 | ||||||
6 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.41 | ||||||
7 | Filip Olsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.43 | ||||||
8 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 37.09 | ||||||
9 | Nicholas Benyammine | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.21 | ||||||
10 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.48 | ||||||
11 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.19 | ||||||
12 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.35 | ||||||
13 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.46 | ||||||
14 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.36 | ||||||
15 | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.49 | ||||||
16 | Benjamin Danielsson | 2006 | Wisby Simsällskap | 43.10 | ||||||
17 | Oliver Timm | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.34 | ||||||
- | Elliott Aguilar | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 10:54 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 33.43 | 1:09.07 | |||||
2 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.87 | 1:10.44 | |||||
3 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 34.90 | 1:11.41 | |||||
4 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.99 | 1:12.45 | |||||
5 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.14 | 1:14.21 | |||||
6 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.91 | 1:14.72 | |||||
7 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.87 | 1:15.21 | |||||
8 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.96 | 1:17.04 | |||||
9 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.63 | 1:17.92 | |||||
10 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.92 | 1:18.55 | |||||
11 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.29 | 1:18.96 | |||||
12 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.81 | 1:21.43 | |||||
13 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.41 | 1:21.45 | |||||
14 | Maja Lindgren | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.44 | 1:22.27 | |||||
15 | Anna Sjöberg | 2005 | Kanaans Simsällskap | 39.48 | 1:22.37 | |||||
16 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.15 | 1:22.66 | |||||
17 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.88 | 1:24.19 | |||||
18 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.02 | 1:25.72 | |||||
19 | Liv Dahl | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.37 | 1:26.27 | |||||
20 | Erica Griberg | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.89 | 1:26.40 | |||||
21 | Elina Darvish | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.46 | 1:26.71 | |||||
22 | Linn Lynch | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.59 | 1:28.32 | |||||
23 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.04 | 1:28.92 | |||||
24 | Mira Halldin | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.09 | 1:31.87 | |||||
25 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.65 | 1:33.12 | |||||
26 | Meja Lundin | 2005 | Wisby Simsällskap | 45.78 | 1:37.98 | |||||
27 | Maja Dunder | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.79 | 1:44.65 | |||||
28 | Lisa Danfelter | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.79 | 1:52.25 | |||||
29 | Tilda Pettersson | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 55.72 | 2:04.90 | |||||
- | Amelie Jäntti | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNF | ||||||
- | Alva Karén | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Cecilia Krans | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Emma Wallmark | 2005 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:54 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.36 | 1:08.82 | |||||
2 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.82 | 1:12.02 | |||||
3 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.06 | 1:12.57 | |||||
4 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.58 | 1:15.27 | |||||
5 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.97 | 1:17.60 | |||||
6 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.41 | 1:17.91 | |||||
7 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.11 | 1:18.43 | |||||
8 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.42 | 1:18.49 | |||||
9 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 37.55 | 1:18.64 | |||||
10 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.71 | 1:18.67 | |||||
11 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.63 | 1:20.47 | |||||
12 | Alfred Sippmanne | 2005 | Wisby Simsällskap | 38.45 | 1:21.99 | |||||
13 | Malkolm Nömm | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.07 | 1:23.22 | |||||
14 | Lukas Engström | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.77 | 1:30.18 | |||||
15 | Frans Willquist | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.12 | 1:34.70 | |||||
- | Aron Ekblad | 2005 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Alvin Johansson | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.45 | ||||||
2 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.58 | ||||||
3 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.49 | ||||||
4 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.67 | ||||||
5 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.31 | ||||||
6 | Nea Tiger Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.64 | ||||||
7 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.64 | ||||||
8 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.60 | ||||||
9 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.84 | ||||||
10 | Alva Leira Hagberg | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.50 | ||||||
11 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.70 | ||||||
12 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.68 | ||||||
13 | Emma Persson | 2006 | Wisby Simsällskap | 51.66 | ||||||
14 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.23 | ||||||
15 | Ella Adman | 2006 | Wisby Simsällskap | 53.24 | ||||||
16 | Amanda Hörberg | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.19 | ||||||
17 | Alesandra Luiso | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.23 | ||||||
18 | Felica Wadell | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.97 | ||||||
19 | Desire` Tolinsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 55.13 | ||||||
20 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 55.44 | ||||||
21 | Lova Deilert | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 56.02 | ||||||
22 | Beatrice Olsson | 2006 | Wisby Simsällskap | 57.45 | ||||||
23 | Filippa Lundby Jeesen | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 59.36 | ||||||
24 | Lilly Jacobsson | 2006 | Wisby Simsällskap | 59.44 | ||||||
25 | Stella Gammel | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 59.99 | ||||||
26 | Elin Palmqvist | 2006 | Wisby Simsällskap | 1:01.72 | ||||||
27 | Esther Hammes | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:04.82 | ||||||
28 | Alma Appelquist | 2006 | Wisby Simsällskap | 1:04.88 | ||||||
29 | Maja Engman | 2006 | Wisby Simsällskap | 1:05.44 | ||||||
- | Tea Yggmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Ida Haidari | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Olsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.51 | ||||||
2 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.53 | ||||||
3 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.57 | ||||||
4 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.85 | ||||||
5 | Hugo Fredriksson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.66 | ||||||
6 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.05 | ||||||
7 | Nicholas Benyammine | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.26 | ||||||
8 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.40 | ||||||
9 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 52.92 | ||||||
10 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.45 | ||||||
11 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 55.13 | ||||||
12 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.96 | ||||||
13 | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.32 | ||||||
- | Benjamin Danielsson | 2006 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elliott Aguilar | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Oliver Timm | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 31.65 | 1:07.34 | |||||
2 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 37.45 | 1:20.63 | |||||
3 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 37.72 | 1:22.96 | |||||
4 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.54 | 1:23.72 | |||||
5 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.15 | 1:28.71 | |||||
6 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.39 | 1:29.10 | |||||
7 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.20 | 1:34.57 | |||||
8 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.09 | 1:35.01 | |||||
9 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.49 | 1:35.65 | |||||
10 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.29 | 1:40.91 | |||||
11 | Erica Griberg | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.35 | 1:49.05 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:30 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.73 | 1:20.69 | |||||
2 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.82 | 1:21.92 | |||||
3 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 38.89 | 1:22.64 | |||||
4 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.89 | 1:37.09 | |||||
5 | Alfred Sippmanne | 2005 | Wisby Simsällskap | 50.45 | 1:48.56 | |||||
6 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 50.22 | 1:50.25 | |||||
7 | Malkolm Nömm | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.14 | 1:51.61 | |||||
- | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:30 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.61 | ||||||
2 | Nea Tiger Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.94 | ||||||
3 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.15 | ||||||
4 | Alva Leira Hagberg | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.58 | ||||||
5 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.79 | ||||||
6 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.37 | ||||||
7 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.51 | ||||||
8 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.49 | ||||||
9 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.00 | ||||||
10 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.68 | ||||||
11 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.75 | ||||||
12 | Frida Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.82 | ||||||
13 | Emma Persson | 2006 | Wisby Simsällskap | 49.39 | ||||||
14 | Beatrice Olsson | 2006 | Wisby Simsällskap | 50.13 | ||||||
15 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.35 | ||||||
16 | Amanda Hörberg | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.52 | ||||||
17 | Lova Deilert | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.96 | ||||||
18 | Ella Adman | 2006 | Wisby Simsällskap | 54.45 | ||||||
19 | Alma Appelquist | 2006 | Wisby Simsällskap | 55.39 | ||||||
- | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Elin Palmqvist | 2006 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 37.61 | ||||||
2 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 37.80 | ||||||
3 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.50 | ||||||
4 | Hugo Fredriksson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.92 | ||||||
5 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.15 | ||||||
6 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.66 | ||||||
7 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.59 | ||||||
8 | Filip Olsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.97 | ||||||
9 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.40 | ||||||
10 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.81 | ||||||
11 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.50 | ||||||
12 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.23 | ||||||
13 | Elliott Aguilar | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.56 | ||||||
- | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:31 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.14 | 1:29.62 | |||||
2 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 44.85 | 1:34.48 | |||||
3 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.16 | 1:34.49 | |||||
4 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 45.64 | 1:34.84 | |||||
5 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.46 | 1:36.03 | |||||
6 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.19 | 1:37.63 | |||||
7 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.13 | 1:39.11 | |||||
8 | Lisa Danfelter | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.07 | 1:40.30 | |||||
9 | Cecilia Krans | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.98 | 1:40.81 | |||||
10 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.76 | 1:40.93 | |||||
11 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.72 | 1:42.36 | |||||
12 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.84 | 1:42.65 | |||||
13 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.68 | 1:43.87 | |||||
14 | Linn Lynch | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.01 | 1:44.45 | |||||
15 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.80 | 1:44.86 | |||||
16 | Emma Wallmark | 2005 | Kanaans Simsällskap | 50.91 | 1:48.27 | |||||
17 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.84 | 1:48.59 | |||||
18 | Maja Lindgren | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.26 | 1:49.81 | |||||
19 | Elina Darvish | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.36 | 1:52.64 | |||||
20 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 52.46 | 1:53.48 | |||||
21 | Liv Dahl | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.76 | 1:53.57 | |||||
22 | Anna Sjöberg | 2005 | Kanaans Simsällskap | 54.46 | 1:54.65 | |||||
23 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.43 | 1:59.56 | |||||
- | Alva Karén | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Ella Mahe | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Meja Lundin | 2005 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 40.62 | 1:25.06 | |||||
2 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.06 | 1:26.17 | |||||
3 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.57 | 1:28.49 | |||||
4 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.44 | 1:32.81 | |||||
5 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.15 | 1:35.45 | |||||
6 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.68 | 1:38.27 | |||||
7 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.74 | 1:39.40 | |||||
8 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 47.56 | 1:41.07 | |||||
9 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.45 | 1:41.23 | |||||
10 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.98 | 1:47.16 | |||||
11 | Alfred Sippmanne | 2005 | Wisby Simsällskap | 51.40 | 1:48.97 | |||||
12 | Alvin Johansson | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.87 | 1:48.99 | |||||
13 | Frans Willquist | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 54.88 | 1:56.20 | |||||
14 | Lukas Engström | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.54 | 1:57.01 | |||||
- | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.95 | ||||||
2 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.88 | ||||||
3 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.91 | ||||||
4 | Nea Tiger Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.96 | ||||||
5 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.98 | ||||||
6 | Alva Leira Hagberg | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.33 | ||||||
7 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.74 | ||||||
8 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.42 | ||||||
9 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.95 | ||||||
10 | Emma Persson | 2006 | Wisby Simsällskap | 45.19 | ||||||
11 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.62 | ||||||
12 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.30 | ||||||
13 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.43 | ||||||
14 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.05 | ||||||
15 | Beatrice Olsson | 2006 | Wisby Simsällskap | 47.49 | ||||||
16 | Ella Adman | 2006 | Wisby Simsällskap | 48.10 | ||||||
17 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.31 | ||||||
18 | Alesandra Luiso | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.78 | ||||||
19 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.83 | ||||||
20 | Lova Deilert | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.12 | ||||||
21 | Desire` Tolinsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.57 | ||||||
22 | Amanda Hörberg | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.69 | ||||||
23 | Frida Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.84 | ||||||
24 | Lilly Jacobsson | 2006 | Wisby Simsällskap | 50.36 | ||||||
25 | Elin Palmqvist | 2006 | Wisby Simsällskap | 54.14 | ||||||
26 | Alma Appelquist | 2006 | Wisby Simsällskap | 57.07 | ||||||
- | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Tea Yggmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Esther Hammes | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Maja Engman | 2006 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.61 | ||||||
2 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.95 | ||||||
3 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.97 | ||||||
4 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.35 | ||||||
5 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.13 | ||||||
6 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.27 | ||||||
7 | Nicholas Benyammine | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.09 | ||||||
8 | Hugo Fredriksson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.57 | ||||||
9 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.71 | ||||||
10 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.73 | ||||||
11 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.07 | ||||||
12 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.73 | ||||||
13 | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.93 | ||||||
14 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.28 | ||||||
15 | Elliott Aguilar | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.45 | ||||||
16 | Benjamin Danielsson | 2006 | Wisby Simsällskap | 53.55 | ||||||
17 | Oliver Timm | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 57.38 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 12:21 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 17, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skk Flickor Lag 1 [2005] | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:10.99 | ||||||
Klara Svenheim | 2005 | 33.35 | 33.35 | |||||||
Lina Ahlström | 2005 | 32.58 | 1:05.93 | |||||||
Elvira Flores | 2006 | 32.78 | 1:38.71 | |||||||
Amanda Bäck | 2005 | 32.28 | 2:10.99 | |||||||
2 | SS04 Damer Lag 1 [2005] | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:17.92 | ||||||
Agnes Lundmark | 2006 | 36.09 | 36.09 | |||||||
Cecilia Krans | 2005 | 35.76 | 1:11.85 | |||||||
Emma Montelius | 2005 | 30.91 | 1:42.76 | |||||||
Nea Tiger Armelius | 2006 | 35.16 | 2:17.92 | |||||||
3 | Skk Flickor Lag 2 [2005] | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:20.14 | ||||||
Vida Haesert | 2006 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Sofia Lövqvist | 2006 | 35.57 | 1:10.55 | |||||||
Alva Herlitz | 2005 | 35.36 | 1:45.91 | |||||||
Klara Högfeldt | 2005 | 34.23 | 2:20.14 | |||||||
4 | Wisby SS Lag 1 | 2005 | Wisby Simsällskap | 2:26.45 | ||||||
Ella Ekepil | 2005 | 32.33 | 32.33 | |||||||
Mia Samuelsson | 2005 | 32.24 | 1:04.57 | |||||||
Emma Persson | 2006 | 37.63 | 1:42.20 | |||||||
Elin Palmqvist | 2006 | 44.25 | 2:26.45 | |||||||
5 | Saltis Flickor Lag 1 | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:33.81 | ||||||
Ebba Carlsson | 2005 | 38.21 | 38.21 | |||||||
Britta Palmborg | 2005 | 36.31 | 1:14.52 | |||||||
Laura Midby | 2006 | 40.17 | 1:54.69 | |||||||
Alva Leira Hagberg | 2006 | 39.12 | 2:33.81 | |||||||
6 | SS04 Damer Lag 2 [2005] | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:42.37 | ||||||
Leah Ishaq | 2006 | 37.21 | 37.21 | |||||||
Danielle Youssef | 2006 | 40.96 | 1:18.17 | |||||||
Elina Darvish | 2005 | 40.75 | 1:58.92 | |||||||
Frida Berglund | 2006 | 43.45 | 2:42.37 | |||||||
7 | SS04 Damer Lag 4 [2005] | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:42.42 | ||||||
Elise Blomström | 2006 | 40.67 | 40.67 | |||||||
Felicia Rydsheim | 2005 | 42.56 | 1:23.23 | |||||||
Emilia Lingman | 2006 | 38.34 | 2:01.57 | |||||||
Amanda Hörberg | 2006 | 40.85 | 2:42.42 | |||||||
8 | SS04 Damer Lag 3 [2005] | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:43.90 | ||||||
Desire` Tolinsson | 2006 | 43.97 | 43.97 | |||||||
Linn Lynch | 2005 | 38.78 | 1:22.75 | |||||||
Lova Deilert | 2006 | 44.52 | 2:07.27 | |||||||
Isidora Mitrovic | 2005 | 36.63 | 2:43.90 | |||||||
9 | Wisby SS Lag 2 | 2006 | Wisby Simsällskap | 2:51.64 | ||||||
Beatrice Olsson | 2006 | 42.12 | 42.12 | |||||||
Ella Adman | 2006 | 42.87 | 1:24.99 | |||||||
Meja Lundin | 2005 | 45.20 | 2:10.19 | |||||||
Lilly Jacobsson | 2006 | 41.45 | 2:51.64 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 12:21 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 12:21 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 18, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skk Pojkar 1 [2005] | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:12.94 | ||||||
Anton Graner | 2005 | 31.70 | 31.70 | |||||||
William Hamilton | 2006 | 34.89 | 1:06.59 | |||||||
Vincent Flores | 2005 | 32.29 | 1:38.88 | |||||||
Gustav Åsbrink | 2005 | 34.06 | 2:12.94 | |||||||
2 | Skk Pojkar 2 [2005] | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:23.21 | ||||||
Jonas Harju | 2005 | 35.43 | 35.43 | |||||||
Casper Drozdz | 2006 | 37.12 | 1:12.55 | |||||||
William Martin-Lamm | 2006 | 35.75 | 1:48.30 | |||||||
Oscar Flores | 2005 | 34.91 | 2:23.21 | |||||||
3 | Wisby SS | 2005 | Wisby Simsällskap | 2:27.14 | ||||||
Jack Sjöberg | 2005 | 33.43 | 33.43 | |||||||
Karl Hedin | 2005 | 36.10 | 1:09.53 | |||||||
Alfred Sippmanne | 2005 | 36.75 | 1:46.28 | |||||||
Benjamin Danielsson | 2006 | 40.86 | 2:27.14 | |||||||
4 | SS04 Herrar | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:27.32 | ||||||
Malkolm Nömm | 2005 | 34.65 | 34.65 | |||||||
Filip Olsson | 2006 | 37.62 | 1:12.27 | |||||||
Neo Carlberg | 2005 | 36.95 | 1:49.22 | |||||||
Lukas Engström | 2005 | 38.10 | 2:27.32 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 12:21 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 15:18 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.76 | ||||||
2 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.62 | ||||||
3 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.21 | ||||||
4 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 37.61 | ||||||
5 | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | 38.01 | ||||||
6 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 38.23 | ||||||
7 | Alva Engqvist | 2007 | Wisby Simsällskap | 38.41 | ||||||
8 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.42 | ||||||
9 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.69 | ||||||
10 | Maja Wallmark | 2007 | Kanaans Simsällskap | 40.27 | ||||||
11 | Asta Revsäter | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.02 | ||||||
12 | Astrid Sippmanne | 2007 | Wisby Simsällskap | 42.90 | ||||||
13 | Cornelia Svenarud | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.57 | ||||||
14 | Elise Karlsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.96 | ||||||
15 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.99 | ||||||
16 | Ida Muhic | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.33 | ||||||
17 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.38 | ||||||
18 | Isabella Winsnes | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.90 | ||||||
19 | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.11 | ||||||
20 | Annie Donaldsson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.32 | ||||||
21 | Emma Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.45 | ||||||
22 | Ofelia Öström | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.50 | ||||||
23 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.80 | ||||||
24 | Judit Andersson | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.20 | ||||||
25 | Isabelle Kashani | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.70 | ||||||
26 | Esa Tibblin | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.82 | ||||||
27 | Mildred Holmberg | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.05 | ||||||
28 | Nellie Edström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.59 | ||||||
29 | Emilia Blomström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.12 | ||||||
30 | Ellen Rönnkvist | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.86 | ||||||
31 | Jasmine Musaji | 2008 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 53.88 | ||||||
32 | Tilde Staffas Wilde | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 55.65 | ||||||
33 | Matilda Lennström | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 59.26 | ||||||
34 | Ella Bray | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 59.35 | ||||||
35 | Ida Norrbin-Schiling | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 59.81 | ||||||
36 | Donike Kabashi | 2008 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:00.32 | ||||||
- | Louise Axland | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:18 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 15:18 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.76 | ||||||
2 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 36.15 | ||||||
3 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 36.93 | ||||||
4 | Malte Lyth | 2008 | Wisby Simsällskap | 40.65 | ||||||
5 | Jordan Aquliar | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.91 | ||||||
6 | Hilmer Bergman | 2007 | Wisby Simsällskap | 42.38 | ||||||
7 | Erik Sjöberg | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.55 | ||||||
8 | Viggo Johansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.68 | ||||||
9 | Filip Fredriksson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.17 | ||||||
10 | Neil Daimay | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.70 | ||||||
11 | Tony Matic | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.99 | ||||||
12 | Anton Hagspiel | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.80 | ||||||
13 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.07 | ||||||
14 | Rasmus Bäck | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.69 | ||||||
15 | Marko Matic | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.55 | ||||||
16 | Jakob Östling | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.32 | ||||||
17 | Simon Hung | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 49.61 | ||||||
18 | Oliver Fejer | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.77 | ||||||
19 | Elliot Martin Lamm | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.34 | ||||||
20 | Jacob Nygren | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.22 | ||||||
21 | Olof Överby | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 54.10 | ||||||
22 | Sebastian Sveding | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.04 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:18 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 15:34 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 21, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 32.14 | 1:11.31 | 1:53.95 | 2:30.63 | |||
2 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.38 | 1:20.78 | 2:13.66 | 2:50.73 | |||
3 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 37.42 | 1:23.02 | 2:15.49 | 2:54.38 | |||
4 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 37.50 | 1:23.93 | 2:16.92 | 2:55.79 | |||
5 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.23 | 1:27.51 | 2:18.46 | 3:01.21 | |||
6 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.90 | 1:26.44 | 2:19.23 | 3:01.43 | |||
7 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.89 | 1:30.35 | 2:25.38 | 3:06.29 | |||
8 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.08 | 1:28.11 | 2:23.82 | 3:07.10 | |||
9 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.42 | 1:30.26 | 2:27.03 | 3:09.25 | |||
10 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.14 | 1:34.32 | 2:31.66 | 3:18.24 | |||
11 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.13 | 1:38.70 | 2:46.20 | 3:29.17 | |||
12 | Maja Lindgren | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.14 | 1:40.25 | 2:41.51 | 3:29.65 | |||
13 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.27 | 1:43.70 | 2:39.89 | 3:32.41 | |||
14 | Liv Dahl | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.09 | 1:44.92 | 2:46.43 | 3:32.93 | |||
15 | Meja Lundin | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:00.81 | 2:07.79 | 3:13.35 | 4:07.58 | |||
- | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:34 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 39.76 | 1:26.04 | 2:12.88 | 2:52.14 | |||
2 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.88 | 1:25.78 | 2:19.48 | 2:57.79 | |||
3 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.12 | 1:24.81 | 2:19.75 | 2:59.64 | |||
4 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.85 | 1:29.86 | 2:20.48 | 3:03.37 | |||
5 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.93 | 1:29.61 | 2:24.11 | 3:07.06 | |||
6 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.26 | 1:34.84 | 2:27.45 | 3:10.17 | |||
7 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 48.31 | 1:38.33 | 2:30.73 | 3:12.41 | |||
8 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.28 | 1:35.39 | 2:31.73 | 3:16.81 | |||
9 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.03 | 1:41.96 | 2:36.85 | 3:21.10 | |||
10 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.69 | 1:38.42 | 2:37.38 | 3:23.76 | |||
11 | Alfred Sippmanne | 2005 | Wisby Simsällskap | 49.68 | 1:40.03 | 2:40.52 | 3:25.57 | |||
- | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Malkolm Nömm | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 23, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.80 | ||||||
2 | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | 49.14 | ||||||
3 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 49.76 | ||||||
4 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.97 | ||||||
4 | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.97 | ||||||
6 | Maja Wallmark | 2007 | Kanaans Simsällskap | 50.86 | ||||||
7 | Asta Revsäter | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.90 | ||||||
8 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.06 | ||||||
9 | Alva Engqvist | 2007 | Wisby Simsällskap | 52.15 | ||||||
10 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.17 | ||||||
11 | Cornelia Svenarud | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.21 | ||||||
12 | Astrid Sippmanne | 2007 | Wisby Simsällskap | 54.04 | ||||||
13 | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.19 | ||||||
14 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.48 | ||||||
15 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 54.53 | ||||||
16 | Ida Muhic | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.76 | ||||||
17 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.47 | ||||||
18 | Isabella Winsnes | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 57.62 | ||||||
19 | Tilde Staffas Wilde | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 58.69 | ||||||
20 | Emma Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:00.79 | ||||||
21 | Isabelle Kashani | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:00.85 | ||||||
22 | Esa Tibblin | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:01.16 | ||||||
23 | Donike Kabashi | 2008 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:05.30 | ||||||
24 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:05.34 | ||||||
25 | Ella Bray | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:08.33 | ||||||
26 | Emilia Blomström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:15.01 | ||||||
- | Judit Andersson | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Martha Hammes | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 16:05 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 24, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 50.99 | ||||||
2 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 51.06 | ||||||
3 | Tony Matic | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.29 | ||||||
4 | Simon Hung | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 53.69 | ||||||
5 | Hilmer Bergman | 2007 | Wisby Simsällskap | 55.39 | ||||||
6 | Marko Matic | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 56.92 | ||||||
7 | Filip Fredriksson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 58.14 | ||||||
8 | Jordan Aquliar | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:01.33 | ||||||
9 | Anton Hagspiel | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:04.34 | ||||||
10 | Sebastian Sveding | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:10.24 | ||||||
- | Malte Lyth | 2008 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:05 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 25, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.73 | 1:16.68 | |||||
2 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 41.62 | 1:25.12 | |||||
3 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.29 | 1:26.82 | |||||
4 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.11 | 1:27.06 | |||||
5 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 43.76 | 1:28.75 | |||||
6 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.08 | 1:31.39 | |||||
7 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.52 | 1:31.97 | |||||
8 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.11 | 1:32.26 | |||||
9 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.44 | 1:32.82 | |||||
10 | Alva Karén | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.62 | 1:35.72 | |||||
11 | Maja Lindgren | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.34 | 1:37.52 | |||||
12 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.50 | 1:37.81 | |||||
13 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.24 | 1:39.01 | |||||
14 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.36 | 1:39.31 | |||||
15 | Elina Darvish | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.89 | 1:42.02 | |||||
16 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.34 | 1:45.22 | |||||
17 | Liv Dahl | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.59 | 1:48.03 | |||||
18 | Meja Lundin | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:04.26 | 2:09.21 | |||||
- | Lisa Danfelter | 2005 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 26, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.28 | 1:17.57 | |||||
2 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.43 | 1:20.04 | |||||
3 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 42.51 | 1:26.24 | |||||
4 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.38 | 1:26.87 | |||||
5 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.36 | 1:28.28 | |||||
6 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.10 | 1:30.95 | |||||
7 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.25 | 1:32.23 | |||||
8 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.88 | 1:33.03 | |||||
9 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 46.26 | 1:33.54 | |||||
10 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.25 | 1:33.71 | |||||
11 | Malkolm Nömm | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.30 | 1:34.82 | |||||
12 | Alfred Sippmanne | 2005 | Wisby Simsällskap | 47.55 | 1:36.05 | |||||
13 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.95 | 1:42.04 | |||||
14 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 52.30 | 1:45.54 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.67 | ||||||
2 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.89 | ||||||
3 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.89 | ||||||
4 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 45.40 | ||||||
5 | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | 46.36 | ||||||
6 | Asta Revsäter | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.62 | ||||||
7 | Alva Engqvist | 2007 | Wisby Simsällskap | 46.79 | ||||||
8 | Maja Wallmark | 2007 | Kanaans Simsällskap | 47.50 | ||||||
9 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.49 | ||||||
10 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 49.78 | ||||||
11 | Cornelia Svenarud | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.27 | ||||||
12 | Astrid Sippmanne | 2007 | Wisby Simsällskap | 52.50 | ||||||
13 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.59 | ||||||
14 | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.90 | ||||||
15 | Elise Karlsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.32 | ||||||
16 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.58 | ||||||
17 | Martha Hammes | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 56.14 | ||||||
18 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.32 | ||||||
19 | Isabella Winsnes | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 57.80 | ||||||
20 | Mildred Holmberg | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 58.21 | ||||||
21 | Nellie Edström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 58.68 | ||||||
22 | Judit Andersson | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 58.73 | ||||||
23 | Emilia Blomström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:00.84 | ||||||
24 | Jasmine Musaji | 2008 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:08.91 | ||||||
- | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Ella Bray | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Emma Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Ida Muhic | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Isabelle Kashani | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viggo Johansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.55 | ||||||
2 | Malte Lyth | 2008 | Wisby Simsällskap | 48.07 | ||||||
3 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 49.57 | ||||||
4 | Neil Daimay | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.19 | ||||||
5 | Tony Matic | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.87 | ||||||
6 | Anton Hagspiel | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.05 | ||||||
7 | Jacob Nygren | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.28 | ||||||
8 | Jordan Aquliar | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.50 | ||||||
9 | Filip Fredriksson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.58 | ||||||
10 | Sebastian Sveding | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.89 | ||||||
11 | Oliver Fejer | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 58.69 | ||||||
12 | Erik Sjöberg | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:01.19 | ||||||
- | Elliot Martin Lamm | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Hilmer Bergman | 2007 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Marko Matic | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Rasmus Bäck | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 29, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:15.52 | 2:38.04 | 4:01.51 | 5:21.95 | |||
2 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:20.65 | 2:47.70 | 4:12.60 | 5:35.21 | |||
3 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:21.99 | 2:53.12 | 4:25.41 | 5:56.17 | |||
4 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:25.34 | 3:01.62 | 4:36.30 | 6:04.77 | |||
5 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:26.27 | 3:01.04 | 4:35.76 | 6:05.94 | |||
6 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:25.53 | 3:02.22 | 4:39.74 | 6:10.74 | |||
7 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:25.01 | 3:02.44 | 4:40.88 | 6:13.12 | |||
- | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 30, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:17.27 | 2:41.92 | 4:05.44 | 5:25.62 | |||
2 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:20.14 | 2:46.47 | 4:10.83 | 5:32.14 | |||
3 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:21.60 | 2:52.38 | 4:23.63 | 5:52.74 | |||
4 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:25.62 | 2:58.16 | 4:30.33 | 6:01.54 | |||
5 | Alfred Sippmanne | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:25.53 | 2:58.00 | 4:31.22 | 6:01.89 | |||
6 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:28.13 | 3:01.17 | 4:35.13 | 6:06.15 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 31, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.18 | ||||||
2 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 17.60 | ||||||
3 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.67 | ||||||
4 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 19.07 | ||||||
5 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 19.46 | ||||||
6 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 20.77 | ||||||
7 | Maja Wallmark | 2007 | Kanaans Simsällskap | 21.11 | ||||||
8 | Alva Engqvist | 2007 | Wisby Simsällskap | 21.21 | ||||||
9 | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | 21.49 | ||||||
10 | Cornelia Svenarud | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 22.54 | ||||||
11 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.65 | ||||||
12 | Astrid Sippmanne | 2007 | Wisby Simsällskap | 23.90 | ||||||
13 | Louise Axland | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.01 | ||||||
14 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 24.49 | ||||||
15 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.50 | ||||||
16 | Mildred Holmberg | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.76 | ||||||
17 | Isabelle Kashani | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.67 | ||||||
- | Donike Kabashi | 2008 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Jasmine Musaji | 2008 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 32, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 17.33 | ||||||
2 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 19.72 | ||||||
3 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 21.24 | ||||||
4 | Malte Lyth | 2008 | Wisby Simsällskap | 23.04 | ||||||
5 | Simon Hung | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 24.08 | ||||||
6 | Hilmer Bergman | 2007 | Wisby Simsällskap | 24.48 | ||||||
7 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.22 | ||||||
- | Anton Hagspiel | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 33, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SS04 Damer Lag 1 [2007] | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:46.50 | ||||||
Cornelia Utgren | 2007 | 38.03 | 38.03 | |||||||
Thea Bergström | 2007 | 37.52 | 1:15.55 | |||||||
Ida Muhic | 2007 | 45.93 | 2:01.48 | |||||||
Anna Gomez | 2007 | 45.02 | 2:46.50 | |||||||
2 | Skk Lag 1[2007] | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:07.22 | ||||||
Annie Donaldsson | 2008 | 49.97 | 49.97 | |||||||
Ofelia Öström | 2008 | 48.50 | 1:38.47 | |||||||
Anna Eklöf | 2007 | 41.77 | 2:20.24 | |||||||
Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | 46.98 | 3:07.22 | |||||||
2 | SS04 Damer Lag 2 [2007] | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:07.22 | ||||||
Asta Revsäter | 2007 | 42.74 | 42.74 | |||||||
Louise Axland | 2007 | 47.56 | 1:30.30 | |||||||
Judit Andersson | 2007 | 47.55 | 2:17.85 | |||||||
Emilia Blomström | 2008 | 49.37 | 3:07.22 | |||||||
4 | Kanaan Flickor Lag 1 | 2007 | Kanaans Simsällskap | 3:20.43 | ||||||
Maja Wallmark | 2007 | 41.79 | 41.79 | |||||||
Märta Sjöberg | 2007 | 38.95 | 1:20.74 | |||||||
Stephanie Larsson | 2007 | 1:00.34 | 2:21.08 | |||||||
Jennifer Vainikka-Eklund | 2007 | 59.35 | 3:20.43 | |||||||
- | SS04 Damer Lag 3 [2007] | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 34, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skk Lag 2 [2007] | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:01.03 | ||||||
Samuel Flores | 2008 | 37.27 | 37.27 | |||||||
Jordan Aquliar | 2007 | 45.38 | 1:22.65 | |||||||
Anton Hagspiel | 2009 | 49.82 | 2:12.47 | |||||||
Filip Fredriksson | 2008 | 48.56 | 3:01.03 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 17:09 |