Results for SM/NSM (25 m)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 46 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 46 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Suomen mestaruusuinnit (25m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
12:55 |
|
|
Järjestäjä |
OU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 200m Rintauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Rebecca SONI (1987) 2:14.57 2009-12-18 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:20.75 2015-11-19 |
Nuorten SE: Silja Känsäkoski (1997) 2:22.56 2014-12-14 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
730 |
34.74 |
1:13.32 |
1:51.69 |
|
2:29.45 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roosa Mäkinen |
1999 |
|
692 |
34.16 |
1:12.67 |
1:51.97 |
|
2:32.08 |
|
|
Uinti Tampere |
2:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
691 |
35.77 |
1:14.32 |
1:52.43 |
|
2:32.18 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
677 |
36.00 |
1:14.54 |
1:54.90 |
|
2:33.24 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Charlotta Edelman |
2001 |
|
668 |
34.43 |
1:13.73 |
1:54.03 |
|
2:33.92 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
666 |
35.63 |
1:13.95 |
1:53.96 |
|
2:34.06 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
2:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Hulkko |
1998 |
|
647 |
34.68 |
1:14.45 |
1:54.68 |
|
2:35.51 |
|
|
TaTu Tampere |
2:32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
627 |
36.27 |
1:15.88 |
1:56.13 |
|
2:37.16 |
|
|
Cetus Espoo |
2:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
626 |
35.29 |
1:15.60 |
1:56.81 |
|
2:37.24 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jade Pönni |
1997 |
|
623 |
34.67 |
1:14.07 |
1:55.05 |
|
2:37.52 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sarah Leena Heim |
1998 |
|
621 |
36.09 |
1:15.64 |
1:56.42 |
|
2:37.68 |
|
|
Cetus Espoo |
2:39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
598 |
35.78 |
1:17.97 |
1:59.46 |
|
2:39.67 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
596 |
36.15 |
1:16.37 |
1:57.92 |
|
2:39.84 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
594 |
35.97 |
1:17.29 |
1:58.97 |
|
2:40.06 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aino Ruottu |
2001 |
|
581 |
36.39 |
1:17.24 |
1:59.08 |
|
2:41.22 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lotta Aho |
1999 |
|
576 |
35.08 |
1:15.63 |
1:58.13 |
|
2:41.73 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emilia Liven |
2002 |
|
571 |
36.23 |
1:17.89 |
2:00.91 |
|
2:42.18 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
565 |
36.54 |
1:18.65 |
2:01.19 |
|
2:42.76 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Róza Nagy |
2003 |
|
563 |
36.87 |
1:17.99 |
2:00.35 |
|
2:42.89 |
|
|
Cetus Espoo |
2:45.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Aliisa Liukkonen |
1999 |
|
558 |
35.71 |
1:16.30 |
1:58.73 |
|
2:43.41 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sofia Lehtinen |
2000 |
|
555 |
37.27 |
1:18.49 |
2:01.92 |
|
2:43.71 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Eerica Kuusjärvi |
1999 |
|
553 |
35.90 |
1:16.10 |
1:59.78 |
|
2:43.94 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
547 |
36.79 |
1:20.46 |
2:03.23 |
|
2:44.51 |
|
|
Cetus Espoo |
2:43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Martta Ruuska |
2003 |
|
545 |
37.41 |
1:18.98 |
2:02.12 |
|
2:44.67 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emma Haglund |
2003 |
|
544 |
37.29 |
1:19.76 |
2:03.18 |
|
2:44.81 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:38.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Julia Sottinen |
2000 |
|
540 |
38.09 |
1:21.06 |
2:03.89 |
|
2:45.19 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:45.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Katriina Korpi |
2000 |
|
537 |
36.60 |
1:18.68 |
2:02.37 |
|
2:45.51 |
|
|
Oulun Lohet |
2:38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Ada Nyström |
2001 |
|
527 |
38.42 |
1:20.77 |
2:03.52 |
|
2:46.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:43.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Alexandra Pihlajamäki |
1998 |
|
523 |
38.47 |
1:19.48 |
2:02.87 |
|
2:46.93 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
522 |
38.81 |
1:20.99 |
2:04.32 |
|
2:47.09 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
2:41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Lotta Aho |
2000 |
|
490 |
37.94 |
1:21.38 |
2:05.84 |
|
2:50.58 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:48.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
12:55 |
|