Results for IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 2
Below are all results from the competition shown by session.
Sunnuntaiaamu
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2017 alkukilpailut ES2 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 11:59 | |||
Järjestäjä | RiUS | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 marraskuu 2017 |
Laji 30, T10,11,12-15 100m SKU, Loppukilpailut 10 v |
Sponsori: Mikropolix Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anita Mäkinen | 2007 | 238 | 43.90 | 1:31.41 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:33.03 | |||||||||
2 | Sofia Oksa | 2007 | 224 | 43.66 | 1:33.30 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:34.28 | |||||||||
3 | Kätlin Ploompuu | 2007 | 159 | 49.33 | 1:44.49 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:53.00 | |||||||||
4 | Veera Oila | 2007 | 151 | 52.11 | 1:46.42 | |||||
Vanders | 1:46.72 | |||||||||
5 | Hilla Lehtonen | 2007 | 133 | 55.02 | 1:50.86 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Saaga Tuominen | 2007 | 83 | 1:01.68 | 2:09.53 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 2:11.21 | |||||||||
7 | Aino Nokikuru | 2007 | 72 | 1:08.82 | 2:16.19 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Vieno Niemi | 2007 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 30, T10,11,12-15 100m SKU, Loppukilpailut 11 v |
Sponsori: Mikropolix Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Kuusisto | 2006 | 341 | 39.40 | 1:21.08 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:21.39 | |||||||||
2 | Elli Lenkkeri | 2006 | 321 | 40.98 | 1:22.69 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:28.07 | |||||||||
3 | Laura Saarela | 2006 | 266 | 39.23 | 1:28.11 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
4 | Emmi Nieminen | 2006 | 259 | 42.83 | 1:28.89 | |||||
Vanders | 1:38.66 | |||||||||
5 | Heli Kuisma | 2006 | 236 | 42.18 | 1:31.62 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:32.66 | |||||||||
5 | Milja Korhonen | 2006 | 236 | 41.51 | 1:31.62 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:39.62 | |||||||||
7 | Jeanette Ingberg | 2006 | 234 | 40.93 | 1:31.87 | |||||
Octopus Lohja | 1:37.34 | |||||||||
8 | Elsa Määttä | 2006 | 219 | 43.86 | 1:33.98 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:40.57 | |||||||||
9 | Oosa Mattila | 2006 | 217 | 44.60 | 1:34.23 | |||||
Simmis Wanda | 1:33.00 | |||||||||
10 | Noora Glasin | 2006 | 193 | 45.67 | 1:37.95 | |||||
Simmis Wanda | 1:37.71 | |||||||||
11 | Nina Sundberg | 2006 | 192 | 46.80 | 1:38.21 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Maria Karvonen | 2006 | 188 | 47.09 | 1:38.85 | |||||
Simmis Wanda | 1:41.85 | |||||||||
13 | Maija Häkkinen | 2006 | 180 | 49.14 | 1:40.30 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Clara Korkeamäki | 2006 | 176 | 48.24 | 1:41.08 | |||||
Vanders | ||||||||||
15 | Senni Hokkanen | 2006 | 162 | 51.86 | 1:43.86 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:53.85 | |||||||||
16 | Karoliina Jukarainen | 2006 | 136 | 51.88 | 1:50.13 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:59.27 | |||||||||
- | Oona Sarlin | 2006 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:35.86 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Suvi Keskimäki | 2006 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 30, T10,11,12-15 100m SKU, Loppukilpailut 12 - 15 v |
Sponsori: Mikropolix Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vera Vartiainen | 2002 | 544 | 31.75 | 1:09.40 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:09.11 | |||||||||
2 | Aida Pasma | 2003 | 518 | 32.77 | 1:10.56 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:16.17 | |||||||||
3 | Aino Kontiainen | 2002 | 414 | 36.02 | 1:15.98 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:15.44 | |||||||||
4 | Tiiu Korhonen | 2003 | 413 | 34.06 | 1:16.05 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:17.37 | |||||||||
5 | Nikita Ravalt | 2002 | 407 | 36.23 | 1:16.46 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:18.36 | |||||||||
6 | Ella Hurtta | 2003 | 391 | 36.00 | 1:17.48 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:17.24 | |||||||||
7 | Aada Taiponen | 2004 | 388 | 35.73 | 1:17.65 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:17.73 | |||||||||
8 | Maija Hinkkala | 2005 | 386 | 35.79 | 1:17.77 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:18.87 | |||||||||
9 | Ella Haravuori | 2002 | 380 | 36.99 | 1:18.18 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:17.19 | |||||||||
10 | Enni Silvennoinen | 2003 | 378 | 37.04 | 1:18.31 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:22.55 | |||||||||
11 | Oona Lehtola | 2003 | 377 | 36.78 | 1:18.39 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:19.06 | |||||||||
12 | Meea Juntunen | 2005 | 376 | 36.36 | 1:18.49 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:18.92 | |||||||||
13 | Lilli Louhikoski | 2002 | 363 | 35.20 | 1:19.44 | |||||
Vanders | 1:13.33 | |||||||||
14 | Lumi Luoma | 2005 | 354 | 35.77 | 1:20.05 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:19.32 | |||||||||
15 | Henni Havén | 2004 | 352 | 36.74 | 1:20.24 | |||||
Simmis Wanda | 1:21.40 | |||||||||
16 | Essi Loponen | 2004 | 347 | 38.88 | 1:20.62 | |||||
Simmis Wanda | 1:22.19 | |||||||||
17 | Tiia Kuisma | 2003 | 342 | 35.34 | 1:21.01 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:21.04 | |||||||||
18 | Alma Hörkkö | 2005 | 342 | 36.50 | 1:21.03 | |||||
Simmis Wanda | 1:20.79 | |||||||||
19 | Emilia Myllykoski | 2003 | 339 | 39.06 | 1:21.24 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Roona Karola | 2004 | 323 | 37.54 | 1:22.58 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:21.19 | |||||||||
21 | Essi Ahvenainen | 2005 | 320 | 36.37 | 1:22.80 | |||||
Vanders | 1:22.16 | |||||||||
22 | Venla Hauska | 2004 | 318 | 38.25 | 1:23.01 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:25.00 | |||||||||
23 | Edla Wuori | 2003 | 308 | 36.84 | 1:23.83 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:24.07 | |||||||||
24 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 299 | 37.89 | 1:24.74 | |||||
Vanders | 1:24.81 | |||||||||
25 | Jenni Kurki | 2005 | 290 | 40.85 | 1:25.55 | |||||
Simmis Wanda | 1:27.94 | |||||||||
26 | Aino Emilia Hankala | 2005 | 283 | 39.16 | 1:26.22 | |||||
Simmis Wanda | 1:27.59 | |||||||||
27 | Janica Nieminen | 2005 | 276 | 39.86 | 1:26.95 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:27.92 | |||||||||
28 | Verna Haravuori | 2004 | 265 | 39.28 | 1:28.14 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:34.19 | |||||||||
29 | Sanni Valtanen | 2004 | 262 | 38.98 | 1:28.50 | |||||
Simmis Wanda | 1:31.46 | |||||||||
30 | Iris Erten | 2003 | 252 | 40.89 | 1:29.61 | |||||
Simmis Wanda | 1:28.93 | |||||||||
31 | Vilmiina Weckman | 2004 | 249 | 42.80 | 1:30.00 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:39.89 | |||||||||
32 | Lyydia Leskinen | 2005 | 249 | 41.96 | 1:30.05 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:29.82 | |||||||||
33 | Helmi Romppanen | 2004 | 247 | 42.22 | 1:30.27 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:36.39 | |||||||||
34 | Peppi Siurola | 2004 | 229 | 44.52 | 1:32.56 | |||||
Simmis Wanda | 1:33.67 | |||||||||
35 | Heidi Malinen | 2003 | 221 | 44.79 | 1:33.69 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:36.30 | |||||||||
36 | Elina Laaksonen | 2004 | 217 | 42.79 | 1:34.19 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Wilma Wallenius | 2005 | 209 | 46.35 | 1:35.49 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:39.19 | |||||||||
38 | Sonja Tarkiainen | 2004 | 207 | 45.54 | 1:35.75 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:39.75 | |||||||||
39 | Silja Lehtonen | 2004 | 190 | 49.65 | 1:38.43 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
40 | Fineas Mäntykoski | 2002 | 167 | 49.64 | 1:42.80 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
41 | Heli Havantola | 2003 | 162 | 48.65 | 1:43.81 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
42 | Emma Sevenius | 2002 | 160 | 51.70 | 1:44.38 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:49.10 | |||||||||
43 | Krista Viitanen | 2005 | 151 | 46.57 | 1:46.29 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:45.92 | |||||||||
44 | Nella Kallinen | 2005 | 147 | 52.23 | 1:47.32 | |||||
Simmis Wanda | 1:46.40 | |||||||||
- | Emma Loponen | 2003 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | 1:17.82 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Vilja Saarinen | 2005 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:27.45 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 11:59 |