2019-10-16   05:34:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  09:08   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 1, 200m Medley P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    27.01  59.79  1:36.96    2:08.46   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.18  1:07.48  1:48.14    2:18.63   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    29.04  1:07.87  1:48.43    2:20.67   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    30.79  1:10.23  1:49.09    2:22.02   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    28.91  1:08.05  1:48.62    2:22.59   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap    28.86  1:06.09  1:49.96    2:23.07   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    29.92  1:06.78  1:49.09    2:23.57   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    31.70  1:08.76  1:51.88    2:28.64   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    32.47  1:11.64  1:54.90    2:30.15   
10  Albert Madurel  2001  Jönköpings Simsällskap    31.26  1:11.24  1:57.32    2:32.09   
11  Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap    30.75  1:10.51  1:54.89    2:35.10   
12  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    32.23  1:14.80  1:58.57    2:36.38   
13  Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    31.98  1:12.17  2:02.18    2:36.76   
14  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    29.54  1:06.15  2:00.56    2:37.76   
15  Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap    30.44  1:10.79  2:02.51    2:37.92   
16  Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap    32.52  1:15.16  2:02.40    2:39.56   
17  Danial Rezaei  2001  Växjö Simsällskap    31.34  1:11.71  2:01.31    2:41.14   
18  Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    33.04  1:18.97  2:08.38    2:50.45   
19  Oscar Johnsson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    38.16  1:23.58  2:19.24    3:02.37   
20  Filip Salehzadeh  2002  Hvetlanda Simsällskap    38.78  1:29.52  2:23.28    3:09.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:08 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  09:12   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 2, 200m Fjärilsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    32.36  1:09.02  1:45.85    2:22.15   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    33.38  1:10.85  1:49.75    2:28.30   
Alice Thörnros  2001  Jönköpings Simsällskap    33.29  1:11.81  1:51.64    2:33.00   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    33.06  1:11.35  1:51.39    2:33.21   
Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    34.91  1:13.83  1:53.70    2:35.21   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    34.11  1:15.01  1:58.16    2:40.55   
Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    34.99  1:15.67  1:58.67    2:44.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:12 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  09:21   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 3, 200m Frisim P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    27.69  58.84  1:31.02    2:02.46   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    26.83  58.30  1:31.47    2:04.07   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    28.00  59.53  1:32.37    2:04.96   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    28.89  1:00.36  1:33.69    2:05.47   
Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    29.74  1:01.31  1:34.03    2:06.21   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    29.18  1:01.15  1:34.21    2:07.16   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.08  1:01.60  1:34.90    2:07.54   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    29.83  1:02.92  1:37.12    2:11.50   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    28.63  1:01.93  1:37.59    2:12.19   
10  Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    30.02  1:03.87  1:39.60    2:15.73   
11  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    30.28  1:04.41  1:40.24    2:15.85   
12  Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.33  1:05.12  1:41.08    2:16.67   
13  Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    32.62  1:08.21  1:44.64    2:19.72   
14  Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap    31.80  1:07.01  1:44.09    2:21.49   
15  Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap    33.45  1:10.54  1:47.16    2:23.32   
16  Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    32.14  1:08.59  1:46.45    2:23.37   
17  Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    33.26  1:11.13  1:50.36    2:26.13   
18  Pavle Skoric  2003  Värnamo Simsällskap    33.43  1:09.60  1:49.06    2:26.52   
19  Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    33.18  1:11.20  1:52.15    2:31.74   
20  Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    34.98  1:14.10  1:55.04    2:35.61   
21  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    36.15  1:17.76  2:02.64    2:46.06   
22  Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    36.86  1:18.78  2:03.59    2:47.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:21 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  09:37   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 4, 200m Frisim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    28.72  1:00.07  1:32.72    2:05.32   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    29.75  1:03.41  1:38.44    2:13.68   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    30.90  1:05.72  1:41.43    2:17.01   
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    32.43  1:07.61  1:42.64    2:17.28   
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    31.76  1:07.10  1:43.55    2:18.84   
Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    31.24  1:06.23  1:43.22    2:18.94   
Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    31.93  1:06.99  1:43.74    2:19.05   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    30.84  1:07.05  1:44.72    2:21.85   
Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap    32.89  1:09.23  1:46.85    2:22.79   
10  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    33.03  1:09.89  1:48.73    2:25.44   
11  Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap    32.20  1:08.55  1:46.90    2:25.75   
12  Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap    32.90  1:09.17  1:47.54    2:26.68   
13  Wilma Carlheim  2003  Jönköpings Simsällskap    33.27  1:10.30  1:48.76    2:27.35   
14  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    31.90  1:08.29  1:47.25    2:27.68   
15  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    32.95  1:10.86  1:49.77    2:28.19   
16  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    34.14  1:11.75  1:50.58    2:28.45   
17  Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    33.40  1:11.15  1:50.06    2:28.74   
18  Thea Jansson  2003  Nässjö SLS    34.41  1:11.83  1:50.77    2:29.23   
19  Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    33.80  1:12.21  1:52.25    2:32.58   
20  Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    33.87  1:11.94  1:52.00    2:32.95   
21  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.22  1:13.21  1:53.83    2:33.47   
22  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    33.76  1:12.18  1:52.66    2:33.59   
23  Tilda Jaconelli  2003  Linköpings Allmänna SS    34.80  1:13.81  1:55.24    2:35.53   
24  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap    34.55  1:13.58  1:54.80    2:35.63   
25  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap    36.11  1:16.29  1:58.44    2:38.26   
26  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    35.50  1:15.57  1:57.30    2:38.78   
27  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.74  1:16.59  1:58.98    2:39.50   
28  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    35.53  1:15.94  1:58.33    2:39.95   
29  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap    34.92  1:16.55  2:00.18    2:42.85   
30  Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap    34.83  1:14.08  1:52.22    2:43.00   
31  Klara Tallbäck  2003  Anderstorps Simsällskap    35.73  1:16.92  2:00.62    2:44.60   
32  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    35.97  1:17.22  2:01.33    2:44.89   
33  Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap    37.84  1:20.16  2:04.48    2:47.86   
34  Ida Rickhardsson  2003  Ljungby Simsällskap    36.65  1:20.55  2:07.98    2:54.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  10:02   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 5, 1500m Frisim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    1:05.42  2:14.21  3:22.57  4:31.08  17:06.80   
          5:39.55  6:48.21  7:56.54  9:05.35     
          10:14.21  11:23.33  12:32.17  13:41.26     
          14:50.41  15:59.94         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  10:02 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  10:13   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 6, 200m Frisim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    29.51  1:01.99  1:35.85    2:09.22   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    29.34  1:02.15  1:36.78    2:11.54   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    30.59  1:03.83  1:38.33    2:12.38   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    29.91  1:03.69  1:39.56    2:15.53   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    31.46  1:05.06  1:40.29    2:15.98   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    31.38  1:06.19  1:42.24    2:17.64   
Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap    30.48  1:06.12  1:42.56    2:18.58   
Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    32.17  1:07.36  1:43.96    2:19.69   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    32.25  1:07.89  1:44.37    2:20.50   
10  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    32.49  1:08.10  1:44.71    2:21.15   
11  Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    32.05  1:08.08  1:45.36    2:22.30   
12  Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    33.03  1:09.10  1:46.28    2:23.50   
13  Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    33.06  1:10.16  1:48.09    2:24.89   
14  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS    33.13  1:10.37  1:49.07    2:26.43   
15  Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap    32.48  1:09.56  1:48.19    2:27.04   
16  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    33.32  1:10.60  1:48.83    2:27.35   
17  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    33.65  1:11.18  1:49.47    2:27.64   
18  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap    34.02  1:12.22  1:51.00    2:28.04   
19  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    33.56  1:11.60  1:50.54    2:29.48   
20  Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    33.59  1:12.07  1:51.33    2:29.59   
21  Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap    34.44  1:13.47  1:53.64    2:33.22   
22  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    36.30  1:17.80  2:01.85    2:44.99   
Astrid Mann  2001  Värnamo Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  10:13 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  10:40   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 7, 400m Frisim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    1:02.93  2:12.18  3:23.66    4:32.73   
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:02.60  2:11.94  3:23.41    4:34.24   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    1:05.81  2:16.60  3:27.98    4:37.76   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    1:05.25  2:16.65  3:28.21    4:39.10   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:04.62  2:15.39  3:27.98    4:40.22   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    1:05.64  2:17.62  3:29.99    4:42.25   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    1:08.88  2:23.60  3:39.69    4:54.27   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:06.77  2:23.62  3:43.14    5:01.88   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:09.14  2:27.30  3:46.45    5:03.28   
10  Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.36  2:27.17  3:45.71    5:04.15   
11  David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    1:11.99  2:31.01  3:50.15    5:05.37   
12  Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    1:12.81  2:31.25  3:50.29    5:06.03   
13  Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap    1:13.83  2:31.39  3:50.34    5:06.90   
14  David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.08  2:28.77  3:50.29    5:10.51   
15  Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    1:15.14  2:36.55  4:01.05    5:22.82   
16  David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:14.73  2:39.12  4:04.27    5:29.76   
17  William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:19.27  2:46.61  4:13.69    5:32.69   
18  Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    1:17.01  2:43.42  4:10.78    5:34.59   
19  Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap    1:13.08  2:39.13  4:08.38    5:36.82   
20  Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    1:20.16  2:46.09  4:13.63    5:38.70   
21  Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    1:20.85  2:48.57  4:14.80    5:39.14   
22  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    1:18.91  2:47.94  4:18.31    5:40.09   
23  Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    1:20.54  2:50.28  4:20.78    5:44.49   
24  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    1:19.92  2:49.33  4:18.65    5:44.81   
25  Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap    1:18.79  2:49.49  4:19.52    5:45.83   
26  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    1:18.62  2:48.35  4:18.49    5:45.96   
27  Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap    1:22.14  2:51.54  4:21.67    5:49.10   
28  David Liu  2004  Jönköpings Simsällskap    1:17.45  2:44.33  4:14.83    6:01.37   
29  Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap    1:25.07  3:01.04  4:37.87    6:06.10   
30  Gustav Franzén  2004  Kalmar Simsällskap    1:29.00  3:06.70  4:45.77    6:24.02   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  10:40 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  11:05   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 8, 200m Medley F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    30.65  1:09.04  1:51.33    2:26.22   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    31.28  1:09.00  1:53.35    2:29.00   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    30.51  1:09.47  1:53.67    2:30.10   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    32.06  1:10.35  1:56.11    2:31.98   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.74  1:13.57  1:59.23    2:33.32   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    33.76  1:14.14  2:01.08    2:37.71   
Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    35.59  1:15.62  2:02.43    2:39.32   
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    32.96  1:14.55  2:01.51    2:39.86   
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    35.56  1:17.84  2:02.70    2:41.51   
10  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    35.42  1:17.74  2:05.44    2:42.25   
11  Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    35.04  1:17.92  2:05.07    2:43.61   
12  Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    35.54  1:18.53  2:07.11    2:44.07   
13  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.03  1:19.58  2:07.20    2:44.81   
14  Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    36.93  1:17.91  2:08.42    2:44.92   
15  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    34.78  1:18.12  2:07.63    2:48.49   
16  Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    35.66  1:20.05  2:11.82    2:48.64   
17  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    40.10  1:26.27  2:13.12    2:50.64   
18  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    36.39  1:23.33  2:12.52    2:50.97   
19  Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    33.79  1:17.74  2:09.92    2:51.09   
20  Siri Bälter  2004  Värnamo Simsällskap    34.64  1:19.26  2:12.82    2:51.59   
21  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    38.43  1:20.22  2:13.74    2:52.11   
22  Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    34.97  1:17.96  2:10.72    2:52.66   
23  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    39.34  1:21.76  2:13.72    2:53.07   
24  Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    37.56  1:23.94  2:14.17    2:54.09   
25  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    35.63  1:20.99  2:12.71    2:54.17   
26  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    38.66  1:24.10  2:13.80    2:55.28   
27  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    39.39  1:24.42  2:16.08    2:55.48   
28  Towe Andersson  2005  Växjö Simsällskap    37.71  1:23.09  2:18.50    2:56.14   
29  Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap    36.98  1:22.22  2:15.36    2:56.50   
30  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.15  1:21.81  2:15.24    2:57.08   
31  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.78  1:25.68  2:16.46    2:57.13   
32  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    38.93  1:24.98  2:15.76    2:57.53   
33  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap    36.08  1:20.74  2:15.96    2:57.78   
34  Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap    37.95  1:21.96  2:18.63    2:57.96   
35  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    38.83  1:24.07  2:18.26    2:58.29   
36  Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS    38.31  1:27.11  2:19.23    2:59.67   
37  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    38.91  1:25.02  2:15.71    3:00.01   
38  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS    38.28  1:27.06  2:17.50    3:00.09   
39  Sofia Hansen  2004  Kalmar Simsällskap    39.68  1:24.73  2:18.92    3:00.29   
40  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    39.76  1:25.48  2:20.01    3:00.81   
41  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    41.71  1:31.77  2:20.16    3:03.17   
42  Malin Flaa  2004  Nässjö SLS    39.36  1:27.80  2:23.53    3:06.05   
43  Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap    42.23  1:28.33  2:21.92    3:06.51   
44  Saga Franzen  2006  Hvetlanda Simsällskap    40.29  1:31.25  2:24.77    3:07.42   
45  Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap    38.93  1:30.90  2:22.78    3:07.60   
46  Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap    42.28  1:30.33  2:26.06    3:08.92   
47  Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS    39.21  1:28.70  2:28.93    3:09.34   
48  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    45.82  1:34.09  2:28.79    3:09.80   
49  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.10  1:30.19  2:28.57    3:10.13   
50  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    43.00  1:31.68  2:30.60    3:11.54   
51  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    41.76  1:30.31  2:30.05    3:13.23   
52  Selma Glamocanin  2005  Hvetlanda Simsällskap    43.38  1:33.61  2:31.93    3:16.71   
Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Nelly Haraldsson  2004  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:05 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  11:17   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 9, 200m Bröstsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    32.01  1:08.43  1:45.84    2:23.44   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    31.99  1:09.04  1:46.92    2:23.97   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    34.16  1:13.43  1:53.64    2:33.07   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.35  1:14.72  1:55.30    2:35.14   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    33.01  1:12.84  1:54.14    2:35.79   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    34.87  1:15.78  1:58.01    2:40.13   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    36.69  1:18.07  2:00.20    2:44.19   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    37.39  1:19.61  2:03.12    2:45.39   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    35.99  1:18.80  2:02.65    2:46.15   
10  Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap    35.52  1:18.83  2:06.79    2:51.55   
11  Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap    38.57  1:24.30  2:11.81    2:59.97   
12  Filip Salehzadeh  2002  Hvetlanda Simsällskap    45.61  1:37.75  2:31.89    3:25.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  11:22   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 10, 100m Ryggsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    31.60        1:06.34   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    32.17        1:07.38   
Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    32.11        1:07.53   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    32.96        1:08.56   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    33.80        1:10.44   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.10        1:11.73   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    35.26        1:11.84   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    34.61        1:11.87   
Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.67        1:12.32   
10  Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.58        1:12.67   
11  Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.13        1:13.00   
12  Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    35.06        1:13.04   
13  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap    34.14        1:13.19   
14  Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap    34.95        1:13.32   
15  Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    36.83        1:14.68   
16  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    36.47        1:14.86   
17  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    36.62        1:15.28   
18  Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap    37.75        1:18.27   
19  Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap    37.06        1:18.41   
20  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap    39.05        1:23.21   
21  Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap    40.72        1:24.38   
22  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    40.66        1:26.19   
23  Clara Rönnäng  2001  Värnamo Simsällskap    42.40        1:27.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:22 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  11:29   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 11, 100m Fjärilsim P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.72        59.96   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    29.58        1:02.67   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    29.29        1:03.26   
Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    30.32        1:05.19   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    29.96        1:05.51   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    30.10        1:05.79   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    32.02        1:10.14   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    32.54        1:11.88   
Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap    33.26        1:13.20   
10  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    33.92        1:13.88   
11  Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap    33.91        1:14.47   
12  Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.10        1:15.02   
13  Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    35.04        1:16.21   
14  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    33.88        1:17.43   
15  Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    35.16        1:18.75   
16  Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    37.13        1:19.33   
17  Pavle Skoric  2003  Värnamo Simsällskap    38.86        1:29.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:29 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  11:36   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 12, 100m Fjärilsim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    29.84        1:03.24   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    30.56        1:05.41   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    32.08        1:09.61   
Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    32.72        1:12.01   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    33.61        1:12.24   
Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    33.14        1:12.46   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    32.64        1:12.75   
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    34.34        1:12.93   
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    34.15        1:14.01   
10  Jennifer Jingmark  2003  Värnamo Simsällskap    34.56        1:14.37   
11  Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap    33.57        1:14.58   
12  Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    34.45        1:15.84   
13  Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    34.16        1:16.54   
14  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    36.95        1:17.27   
15  Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap    36.02        1:17.92   
16  Wilma Carlheim  2003  Jönköpings Simsällskap    34.20        1:18.02   
17  Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    35.43        1:19.82   
18  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    37.31        1:19.90   
19  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.06        1:20.04   
20  Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap    36.83        1:20.22   
21  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    37.50        1:21.43   
22  Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap    36.31        1:22.16   
23  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap    37.80        1:24.23   
24  Thea Jansson  2003  Nässjö SLS    38.16        1:24.66   
25  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap    37.44        1:26.59   
26  Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap    37.20        1:26.74   
27  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    43.39        1:35.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:36 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  11:50   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 13, 4X100m Medley P 16 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Nörrköpings KK  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:07.47   
  Max Engström  2001      28.08  58.35      58.35   
  Nikola Petrovic  2004      34.23  1:16.16      2:14.51   
  Eric Lundström Silke  2003      27.72  59.78      3:14.29   
  John Brolin  2002      25.48  53.18      4:07.47   
                     
Växjö SS Lag 1  2001  Växjö Simsällskap            4:14.33   
  Emanuel Tidåsen  2002      29.75  1:02.80      1:02.80   
  Oskar Axandersson  2002      32.80  1:11.65      2:14.45   
  Anton Strand  2003      29.74  1:04.67      3:19.12   
  Kemal Cikota  2002      25.71  55.21      4:14.33   
                     
Jönköpings SS Lag 1  2002  Jönköpings Simsällskap            4:16.87   
  Oscar Hegmegi  2001      29.10  1:01.66      1:01.66   
  Daniel Agestav  2002      33.25  1:13.96      2:15.62   
  Eldin Nukovic  2002      29.82  1:04.06      3:19.68   
  Albert Madurel  2001      26.92  57.19      4:16.87   
                     
Linköpings Allmänna SS  2001  Linköpings Allmänna SS            4:17.21   
  Naevid Kiasat  2001      31.69  1:06.58      1:06.58   
  Nicola Lundqvist  2002      31.18  1:09.02      2:15.60   
  Elias Axelsson  2002      29.66  1:04.14      3:19.74   
  Sebastian Nilsson  2002      26.89  57.47      4:17.21   
                     
Kalmar SS  2001  Kalmar Simsällskap            4:24.75   
  Carl Lingström  2002      31.10  1:04.14      1:04.14   
  Arvid Johansson  2001      33.54  1:13.45      2:17.59   
  Alexander Loo  2001      32.13  1:10.08      3:27.67   
  Gusten Helgesson  2002      26.85  57.08      4:24.75   
                     
Västervik SS  2001  Västerviks Simsällskap            4:25.52   
  Felix Öberg  2001      31.49  1:04.85      1:04.85   
  Edvin Torlakovic  2001      30.67  1:05.75      2:10.60   
  Elias Fölling Barck  2001      31.72  1:11.26      3:21.86   
  Stefanos Gavriliidis  2003      29.17  1:03.66      4:25.52   
                     
Växjö SS Lag 2  2001  Växjö Simsällskap            4:41.29   
  Danial Rezaei  2001      32.84  1:10.74      1:10.74   
  Gustav Hammarstedt  2002      35.29  1:17.00      2:27.74   
  Mats Gadajev  2002      32.37  1:12.88      3:40.62   
  Bilal Gadajev  2001      28.15  1:00.67      4:41.29   
                     
Jönköpings SS Lag 2  2002  Jönköpings Simsällskap            4:52.59   
  Patrik Petkoczi  2002      36.34  1:15.37      1:15.37   
  Leopold Grinnemo  2005      39.00  1:22.50      2:37.87   
  Ricky Bergwall  2002      30.59  1:09.88      3:47.75   
  David Liu  2004      30.27  1:04.84      4:52.59   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:50 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  12:00   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 14, 4X100m Frisim F 16 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Växjö SS  2001  Växjö Simsällskap            4:04.50   
  Natalie Noreblad  2002      28.58  1:00.77      1:00.77   
  Clara Örnhem  2002      28.80  1:00.52      2:01.29   
  Liv Elgaard Fonnesbech  2004      29.39  1:01.68      3:02.97   
  Saga Bodsjö  2002      29.12  1:01.53      4:04.50   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 1  2001  Linköpings Allmänna SS            4:04.76   
  Elin Gunnarsson  2002      28.12  59.32      59.32   
  Alice Almén  2001      28.86  1:01.32      2:00.64   
  Erika Tudegård  2001      28.89  1:01.25      3:01.89   
  Sandra Mokhtari  2001      30.09  1:02.87      4:04.76   
                     
Jönköpings SS Lag 1  2002  Jönköpings Simsällskap            4:05.38   
  Wilma Johansson  2001      28.24  58.39      58.39   
  Alice Thörnros  2001      29.15  1:01.05      1:59.44   
  Agnes Arberg  2001      29.56  1:01.68      3:01.12   
  Victoria Danielsson  2002      30.10  1:04.26      4:05.38   
                     
Nörrköpings KK  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:12.52   
  Klara Gårdman  2002      30.10  1:03.48      1:03.48   
  Sofia Westerberg  2002      30.38  1:04.03      2:07.51   
  Ella Lindroth  2001      29.73  1:02.38      3:09.89   
  Ebba Bladh Hazard  2004      29.79  1:02.63      4:12.52   
                     
Jönköpings SS Lag 2  2002  Jönköpings Simsällskap            4:17.88   
  Mariam Istiphan  2001      30.27  1:03.56      1:03.56   
  Emmie Davis  2002      31.05  1:04.63      2:08.19   
  Matilda Brink  2001      30.85  1:05.63      3:13.82   
  Nadija Sabic  2002      30.78  1:04.06      4:17.88   
                     
Ljungby SS  2001  Ljungby Simsällskap            4:30.63   
  Ida Persson  2002      31.39  1:06.88      1:06.88   
  Edith Axelsson-Wiesel  2002      30.25  1:04.94      2:11.82   
  Louise Ebbesen  2001      34.15  1:11.61      3:23.43   
  Heidi Palencsar  2002      31.95  1:07.20      4:30.63   
                     
Kalmar SS  2002  Kalmar Simsällskap            DSQ   
  Leia Karlsson  2002      30.51  1:06.45      1:06.45   
  Lisa Andersson  2001      32.02  1:09.00      2:15.45   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:00 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  16:15   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 15, 200m Medley F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    30.15  1:07.21  1:46.64    2:19.11   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    31.60  1:10.72  1:52.31    2:27.11   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    30.19  1:07.86  1:54.64    2:32.24   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    32.03  1:11.75  1:57.71    2:34.00   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    32.59  1:15.25  1:58.75    2:34.59   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    31.56  1:10.20  1:59.58    2:34.59   
Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap    32.49  1:14.92  1:58.20    2:36.43   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    33.70  1:15.78  1:59.52    2:36.53   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    33.27  1:12.19  2:00.24    2:36.70   
10  Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.22  1:13.82  1:58.87    2:36.80   
11  Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.32  1:11.13  1:59.89    2:37.21   
12  Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    32.48  1:15.53  2:03.50    2:38.59   
13  Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    34.06  1:16.91  2:02.53    2:39.28   
14  Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    35.40  1:17.00  2:03.53    2:41.49   
15  Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsällskap    32.04  1:13.57  1:59.01    2:42.05   
16  Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    34.42  1:14.90  2:03.46    2:42.59   
17  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    36.04  1:17.19  2:06.48    2:43.37   
18  Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    34.67  1:13.31  2:05.04    2:43.81   
19  Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    36.47  1:17.77  2:08.84    2:44.26   
20  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS    34.37  1:19.81  2:06.69    2:44.95   
21  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap    32.80  1:12.90  2:06.80    2:47.63   
22  Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap    33.27  1:15.26  2:08.47    2:48.29   
23  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    38.16  1:20.76  2:10.71    2:49.01   
24  Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap    35.63  1:21.35  2:10.59    2:49.64   
25  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    36.66  1:19.73  2:12.78    2:50.18   
26  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    38.40  1:24.20  2:12.82    2:53.25   
27  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    38.22  1:24.31  2:15.60    2:54.20   
28  Astrid Mann  2001  Värnamo Simsällskap    38.01  1:23.83  2:15.80    2:55.89   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  16:15 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  16:16   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 16, 200m Fjärilsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    28.52  1:00.77  1:34.94    2:11.45   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap    30.11  1:06.04  1:44.07    2:22.35   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    31.12  1:06.93  1:44.92    2:24.86   
Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap    32.78  1:11.83  1:53.32    2:37.51   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  16:16 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  16:30   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 17, 100m Frisim F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    29.09        1:01.01   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    29.56        1:01.70   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    29.64        1:02.11   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    29.82        1:02.56   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.05        1:02.70   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    30.08        1:03.11   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    30.34        1:03.59   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    30.23        1:04.40   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    31.29        1:04.55   
10  Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    31.54        1:05.50   
11  Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    32.01        1:05.55   
12  Siri Bälter  2004  Värnamo Simsällskap    32.03        1:05.84   
13  Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    31.56        1:05.85   
14  Jane Elgh  2004  Jönköpings Simsällskap    30.76        1:05.88   
15  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap    31.74        1:06.61   
16  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    32.15        1:06.73   
17  Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    32.43        1:06.89   
18  Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    32.76        1:06.98   
19  Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    32.54        1:07.47   
20  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.33        1:07.89   
21  Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap    32.58        1:08.30   
22  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    33.24        1:08.46   
23  Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    33.05        1:08.66   
24  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    33.42        1:09.20   
25  Towe Andersson  2005  Växjö Simsällskap    33.30        1:09.30   
26  Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap    33.85        1:09.50   
27  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    32.76        1:09.53   
28  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    32.78        1:10.16   
29  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    33.84        1:10.62   
30  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    33.80        1:10.65   
31  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap    33.43        1:10.68   
32  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    33.78        1:10.70   
33  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.09        1:10.76   
34  Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    34.04        1:11.09   
35  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.32        1:11.46   
36  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    34.35        1:12.39   
37  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    34.98        1:12.86   
38  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    35.29        1:13.03   
39  Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap    35.77        1:13.05   
40  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.45        1:13.20   
41  Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS    35.21        1:13.52   
42  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    35.41        1:13.55   
43  Sofia Hansen  2004  Kalmar Simsällskap    34.63        1:13.61   
44  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS    35.52        1:13.79   
45  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    35.72        1:14.00   
46  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    34.98        1:14.07   
47  Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap    34.84        1:14.25   
48  Saga Franzen  2006  Hvetlanda Simsällskap    36.00        1:14.49   
49  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    36.57        1:14.92   
50  Mara Nichitelea  2006  Värnamo Simsällskap    34.88        1:14.99   
51  Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS    35.57        1:15.13   
52  Nelly Haraldsson  2004  Anderstorps Simsällskap    36.37        1:15.46   
53  Linnéa Welinder  2005  Alvesta Simsällskap    34.29        1:15.68   
54  Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    35.63        1:15.95   
55  Selma Glamocanin  2005  Hvetlanda Simsällskap    35.98        1:16.74   
56  Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap    37.55        1:16.99   
57  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    36.55        1:17.33   
58  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    36.64        1:17.50   
59  Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap    37.27        1:17.81   
60  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS    37.78        1:20.55   
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  16:30 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  16:40   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 18, 100m Ryggsim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap    31.37        1:05.18   
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    33.35        1:08.49   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    33.01        1:08.90   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    35.80        1:12.61   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    35.45        1:12.73   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    35.41        1:13.05   
Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap    35.86        1:13.29   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    35.86        1:14.08   
Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    36.67        1:14.18   
10  Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.36        1:14.60   
11  Ville Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap    36.40        1:15.17   
12  Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.59        1:16.00   
13  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    36.91        1:16.52   
14  Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    37.86        1:17.10   
15  David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    37.17        1:18.01   
16  Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap    38.19        1:18.76   
17  David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.73        1:19.49   
18  David Liu  2004  Jönköpings Simsällskap    39.51        1:19.65   
19  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    39.76        1:19.97   
20  Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    39.61        1:20.86   
21  Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    39.26        1:21.39   
22  Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.49        1:22.13   
23  Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap    39.83        1:22.36   
24  Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    40.84        1:22.39   
25  Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    40.56        1:22.46   
26  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    39.83        1:22.47   
27  David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.90        1:22.79   
28  William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    40.15        1:23.32   
29  Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap    41.91        1:24.42   
30  Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    42.68        1:26.68   
31  Kevin Gyllenlind  2005  Kalmar Simsällskap    41.32        1:26.76   
32  Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap    42.88        1:26.91   
33  Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    42.60        1:28.04   
34  Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap    42.83        1:28.05   
35  William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.10        1:29.05   
36  Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap    45.15        1:32.75   
37  Gustav Franzén  2004  Kalmar Simsällskap    45.11        1:32.99   
38  Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap    48.14        1:37.87   
Charlie Blomberg  2005  Ljungby Simsällskap            DNS   
Tony Kerman  2005  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  16:40 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  16:55   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 19, 200m Bröstsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    35.96  1:16.21  1:56.68    2:36.43   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    35.60  1:16.33  1:58.47    2:41.77   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.71  1:17.66  2:00.17    2:44.05   
Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    38.24  1:20.70  2:02.48    2:45.54   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    38.39  1:21.85  2:06.51    2:50.28   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    38.44  1:21.58  2:06.44    2:52.63   
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    39.24  1:23.58  2:08.61    2:54.34   
Clara Rönnäng  2001  Värnamo Simsällskap    38.64  1:23.63  2:11.02    2:58.71   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    41.45  1:30.11  2:19.66    3:08.47   
10  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    43.17  1:33.27  2:25.90    3:18.97   
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  16:55 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  17:06   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 20, 200m Frisim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.32  57.77  1:29.87    2:00.15   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    28.90  59.60  1:31.42    2:02.79   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    27.75  59.65  1:32.32    2:03.73   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap    27.81  59.65  1:33.05    2:05.98   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    29.43  1:02.19  1:34.92    2:07.07   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    29.49  1:02.17  1:35.30    2:07.70   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    29.84  1:03.21  1:36.76    2:08.63   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    30.31  1:03.32  1:36.26    2:08.76   
Albert Madurel  2001  Jönköpings Simsällskap    29.47  1:02.09  1:36.27    2:08.97   
10  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    29.52  1:03.91  1:37.86    2:10.71   
11  Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    29.75  1:03.02  1:37.24    2:11.24   
12  Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    30.88  1:05.03  1:38.95    2:11.93   
13  Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap    30.15  1:04.08  1:38.97    2:12.09   
14  Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap    30.54  1:03.95  1:38.72    2:13.93   
15  Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    29.57  1:03.24  1:39.08    2:14.04   
16  Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap    30.31  1:05.06  1:41.00    2:15.52   
17  Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    30.22  1:04.33  1:40.58    2:15.73   
18  Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap    29.76  1:02.96  1:39.62    2:16.73   
19  Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap    31.06  1:06.74  1:44.16    2:19.38   
20  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    32.12  1:07.29  1:43.30    2:20.38   
21  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    30.60  1:06.01  1:43.89    2:20.87   
22  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    31.39  1:07.14  1:44.88    2:23.04   
23  Daniel Shebalin  2002  Älmhults Simsällskap    33.75  1:11.17  1:49.07    2:25.91   
24  Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    32.19  1:09.46  1:48.58    2:26.05   
25  Filip Salehzadeh  2002  Hvetlanda Simsällskap    37.64  1:19.31  2:04.51    2:47.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:06 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  17:20   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 21, 400m Medley F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    1:06.39  2:21.78  3:49.21    4:58.64   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:10.30  2:28.05  3:59.86    5:14.49   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    1:13.94  2:37.16  4:03.57    5:18.74   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:20.35  2:50.41  4:22.47    5:41.14   
Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    1:18.89  2:46.99  4:27.24    5:48.62   
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    1:21.96  2:54.40  4:34.34    5:54.79   
Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    1:23.79  2:55.46  4:33.53    5:56.02   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:23.01  2:50.81  4:41.37    5:58.83   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS    1:26.40  2:53.87  4:42.54    6:06.04   
10  Jennifer Jingmark  2003  Värnamo Simsällskap    1:17.97  2:52.50  4:40.75    6:07.38   
11  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:23.14  3:00.30  4:45.73    6:08.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:20 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  17:33   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 22, 400m Medley P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:06.19  2:17.17  3:44.42    4:51.54   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    1:09.54  2:28.11  3:50.80    4:58.81   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    1:08.09  2:27.83  3:50.80    5:00.92   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    1:08.19  2:29.01  4:08.77    5:23.09   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    1:16.25  2:36.37  4:10.07    5:26.40   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    1:14.53  2:38.79  4:15.72    5:27.20   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    1:16.31  2:43.66  4:20.28    5:33.80   
Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.82  2:46.71  4:25.18    5:44.73   
Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:22.92  2:46.16  4:34.91    5:58.10   
Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:33 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  18:00   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 23, 100m Fjärilsim F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    30.29        1:06.39   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    31.58        1:07.03   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    31.44        1:08.11   
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    33.31        1:11.21   
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap    35.00        1:14.85   
Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    34.53        1:15.22   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    35.32        1:16.37   
Siri Bälter  2004  Värnamo Simsällskap    35.25        1:16.97   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    36.02        1:17.35   
10  Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    35.76        1:17.37   
11  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    35.51        1:18.40   
12  Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    35.44        1:18.57   
13  Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    36.83        1:19.58   
14  Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    36.11        1:19.65   
15  Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    36.13        1:20.80   
16  Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    36.84        1:21.63   
17  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    36.92        1:22.24   
18  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.84        1:22.46   
19  Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap    38.82        1:25.26   
20  Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap    40.28        1:25.34   
21  Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    38.44        1:25.72   
22  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    40.76        1:26.70   
23  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    39.75        1:27.56   
24  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.23        1:27.71   
25  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS    39.73        1:28.24   
26  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    40.71        1:29.43   
27  Towe Andersson  2005  Växjö Simsällskap    40.05        1:29.88   
28  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    40.54        1:30.66   
29  Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS    40.80        1:31.13   
30  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.05        1:31.56   
31  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    42.80        1:32.37   
32  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    41.52        1:32.45   
33  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    42.62        1:33.20   
34  Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    39.12        1:33.39   
35  Mara Nichitelea  2006  Värnamo Simsällskap    40.47        1:33.40   
36  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    43.74        1:36.23   
37  Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap    43.44        1:37.10   
38  Selma Glamocanin  2005  Hvetlanda Simsällskap    43.09        1:37.43   
39  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    49.29        1:49.34   
40  Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    50.36        1:49.74   
Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS            DNF   
Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap            DSQ   
Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS            DSQ   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  18:00 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  18:10   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 24, 100m Bröstsim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    33.73        1:11.80   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    35.48        1:15.63   
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap    36.10        1:15.65   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.38        1:15.72   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    36.36        1:17.91   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    36.48        1:18.24   
Ville Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap    36.37        1:19.39   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.04        1:21.46   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    38.96        1:23.18   
10  Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    38.87        1:23.59   
11  Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    40.35        1:23.82   
12  Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap    40.32        1:25.23   
13  David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    39.56        1:25.31   
14  Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    40.39        1:25.38   
15  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    40.65        1:26.05   
16  Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    40.28        1:26.34   
17  David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.97        1:26.50   
18  Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap    41.90        1:28.32   
19  David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.28        1:28.74   
20  Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    42.27        1:29.39   
21  Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap    42.73        1:30.24   
22  Albin Tallbäck  2005  Anderstorps Simsällskap    42.94        1:30.80   
23  Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    42.80        1:31.16   
24  Måns Elowsson  2004  Alvesta Simsällskap    41.51        1:31.74   
25  David Liu  2004  Jönköpings Simsällskap    44.25        1:32.74   
26  William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.75        1:34.11   
27  Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    44.57        1:34.45   
28  Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    45.59        1:34.85   
29  William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    45.12        1:34.89   
30  Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.20        1:36.08   
31  Gustav Franzén  2004  Kalmar Simsällskap    47.08        1:38.66   
32  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    47.04        1:40.34   
33  Tony Kerman  2005  Anderstorps Simsällskap    48.77        1:43.96   
34  Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap    50.08        1:45.85   
35  Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    51.56        1:47.75   
36  Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap    51.98        1:47.86   
37  Kevin Gyllenlind  2005  Kalmar Simsällskap    52.47        1:51.59   
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap            DNS   
Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  18:10 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  18:33   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 25, 1500m Frisim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    1:06.72  2:17.13  3:27.66  4:38.03  17:47.06   
          5:48.88  7:00.09  8:11.95  9:23.70     
          10:35.48  11:47.63  12:59.54  14:11.90     
          15:24.37  16:36.86         
Alice Thörnros  2001  Jönköpings Simsällskap    1:06.02  2:16.58  3:28.28  4:41.44  18:17.76   
          5:55.33  7:09.32  8:23.69  9:37.67     
          10:51.90  12:07.43  13:21.66  14:36.01     
          15:50.41  17:05.07         
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    1:12.48  2:28.76  3:45.37  5:02.76  19:05.27   
          6:19.79  7:35.52  8:51.58  10:08.48     
          11:25.61  12:42.56  13:58.93  15:15.62     
          16:32.71  17:50.35         
Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap    1:17.14  2:41.87  4:07.93  5:34.49  21:30.74   
          7:01.39  8:28.74  9:56.79  11:24.82     
          12:52.09  14:20.41  15:47.87  17:15.97     
          18:42.28  20:08.46         
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    1:17.91  2:42.17  4:07.39  5:32.66  21:33.60   
          7:00.69  8:28.46  9:56.77  11:24.63     
          12:53.09  14:21.09  15:48.88  17:17.01     
          18:43.63  20:09.90         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  18:33 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  18:39   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 26, 100m Ryggsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.53        58.23   
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    29.22        1:00.16   
Oscar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    29.01        1:01.05   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    30.17        1:03.07   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    30.91        1:04.18   
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    31.19        1:04.48   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    31.16        1:04.55   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap    32.33        1:06.87   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    33.77        1:09.07   
10  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    34.91        1:09.73   
11  Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap    33.50        1:10.02   
12  Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    34.54        1:11.03   
13  Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap    33.70        1:12.99   
14  Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap    36.40        1:14.84   
15  Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap    36.11        1:15.98   
16  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    36.98        1:16.65   
17  Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap    38.12        1:19.40   
18  Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    40.80        1:24.75   
19  Daniel Shebalin  2002  Älmhults Simsällskap    40.57        1:26.36   
Danial Rezaei  2001  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  18:39 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  19:04   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 27, 4X100m Frisim F 14 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Jönköpings SS Lag 1  2004  Jönköpings Simsällskap            4:05.17   
  Matilda Egelrud  2003      29.84  1:03.11      1:03.11   
  Wilma Svensson  2004      29.14  1:01.90      2:05.01   
  Annie Hegmegi  2003      27.23  57.31      3:02.32   
  Natalie Stjärnås  2003      30.31  1:02.85      4:05.17   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 1  2004  Linköpings Allmänna SS            4:06.99   
  Olivia Gustafsson  2004      29.94  1:02.31      1:02.31   
  Thilde Smedbäck  2004      28.58  1:00.70      2:03.01   
  Wilma Holmertz  2003      29.45  1:02.11      3:05.12   
  Vera Karlsson  2003      29.27  1:01.87      4:06.99   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 2  2004  Linköpings Allmänna SS            4:17.02   
  Darja Koutchinskaia  2003      30.32  1:04.34      1:04.34   
  Amanda Weiding  2003      30.04  1:02.96      2:07.30   
  Martina Karlsson  2003      31.26  1:06.89      3:14.19   
  Alice Fransson  2004      29.20  1:02.83      4:17.02   
                     
Jönköpings SS Lag 2  2004  Jönköpings Simsällskap            4:26.09   
  Tilda Tellfjord  2003      31.24  1:05.07      1:05.07   
  Felicia Tubbin  2003      32.07  1:08.67      2:13.74   
  Wilma Carlheim  2003      31.56  1:06.92      3:20.66   
  Jane Elgh  2004      30.73  1:05.43      4:26.09   
                     
Växjö SS Lag 1  2003  Växjö Simsällskap            4:27.49   
  Alva Wardrum  2003      31.62  1:07.09      1:07.09   
  Sanna Bodsjö  2003      30.06  1:05.52      2:12.61   
  Louise Strand  2005      32.64  1:08.80      3:21.41   
  Tilda Arthursson  2003      30.75  1:06.08      4:27.49   
                     
Hvetlanda SS  2003  Hvetlanda Simsällskap            4:31.14   
  Ella Haraldsson  2003      32.64  1:07.01      1:07.01   
  Tindra Åkerblom  2003      32.99  1:08.56      2:15.57   
  Thea Lindman  2003      31.38  1:06.85      3:22.42   
  Linnea Haraldsson  2005      32.94  1:08.72      4:31.14   
                     
Oskarshamn Damer [2003]  2003  Oskarshamns Simsällskap            4:34.53   
  Melisa Bahtagic  2005      33.51  1:10.45      1:10.45   
  Nora Björklund  2003      31.95  1:06.39      2:16.84   
  Johanna Fransson  2004      31.90  1:07.35      3:24.19   
  Ida Ekström  2005      33.99  1:10.34      4:34.53   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 3  2003  Linköpings Allmänna SS            4:35.52   
  Märta Högfeldt  2005      33.44  1:09.36      1:09.36   
  Hanna Persson  2004      31.88  1:08.34      2:17.70   
  Elsa Linné  2003      33.01  1:10.36      3:28.06   
  Andrea Höglund  2005      32.25  1:07.46      4:35.52   
                     
Motala SS  2003  Motala Simsällskap            4:35.64   
  Tilda Carlsson  2003      31.24  1:06.42      1:06.42   
  Leija Johansson Junttila  2006      31.10  1:05.38      2:11.80   
  Greta Sjögren  2007      36.57  1:17.22      3:29.02   
  Emilia Eriksson  2004      31.45  1:06.62      4:35.64   
                     
10  Kalmar SS Lag 1  2003  Kalmar Simsällskap            4:40.98   
  Tea Winblad  2004      29.75  1:02.47      1:02.47   
  Sofia Hansen  2004      33.01  1:12.08      2:14.55   
  Nellie Skeppland  2006      34.38  1:12.29      3:26.84   
  Elin Jämtin  2003      34.74  1:14.14      4:40.98   
                     
11  Värnamo SS  2003  Värnamo Simsällskap            4:41.40   
  Hanna Mirkhan  2003      31.71  1:06.87      1:06.87   
  Siri Bälter  2004      31.97  1:06.71      2:13.58   
  Nina Mirkhan  2006      33.01  1:10.31      3:23.89   
  Emelie Jansson  2006      36.73  1:17.51      4:41.40   
                     
12  Växjö SS Lag 2  2003  Växjö Simsällskap            4:42.16   
  Towe Andersson  2005      33.09  1:09.50      1:09.50   
  Vanja Magnusson  2004      32.97  1:11.08      2:20.58   
  Elin Cronqvist  2005      33.97  1:11.92      3:32.50   
  Agnes Hildebrand Westerberg  2004      32.11  1:09.66      4:42.16   
                     
13  Norrköpings KK  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:44.75   
  Hilma Broden  2003      32.92  1:10.52      1:10.52   
  Ebba Holgersson  2005      32.66  1:09.11      2:19.63   
  Ylva Andersson  2005      35.35  1:12.84      3:32.47   
  Kasandra Svan  2004      34.18  1:12.28      4:44.75   
                     
14  Västervik SS  2003  Västerviks Simsällskap            4:47.45   
  Clara Kuggvik  2005      30.74  1:06.01      1:06.01   
  Alva Claesén  2004      34.07  1:12.83      2:18.84   
  Tilda Sundell  2005      35.99  1:16.73      3:35.57   
  Maria Miñana Juan  2004      34.07  1:11.88      4:47.45   
                     
15  Ljungby SS  2003  Ljungby Simsällskap            4:55.36   
  Beatrice Pap  2003      33.93  1:11.48      1:11.48   
  Ida Rickhardsson  2003      35.49  1:15.50      2:26.98   
  Sahlina Lundgren  2004      33.29  1:12.85      3:39.83   
  Kriszta Vorszak  2003      34.71  1:15.53      4:55.36   
                     
16  Anderstorps SS  2003  Anderstorps Simsällskap            4:59.27   
  Annie Seppälä  2004      37.48  1:16.50      1:16.50   
  Nelly Haraldsson  2004      37.29  1:17.12      2:33.62   
  Klara Tallbäck  2003      35.52  1:15.39      3:49.01   
  Agnes Torén  2003      33.45  1:10.26      4:59.27   
                     
17  Hultsfreds SS  2004  Hultsfreds Simsällskap            5:11.83   
  Tyra Andersson  2006      37.69  1:21.45      1:21.45   
  Ellen Havskog  2005      31.59  1:05.95      2:27.40   
  Emilia Lundgren  2004      35.20  1:15.08      3:42.48   
  Mathilda Petersson  2004      41.77  1:29.35      5:11.83   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  19:04 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  19:12   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 28, 4X100m Medley P 14 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Jönköpings SS Lag 1  2004  Jönköpings Simsällskap            4:24.93   
  Anton Hegmegi  2005      33.23  1:08.75      1:08.75   
  Job Sanders  2003      31.57  1:08.92      2:17.67   
  Gabriel Eriksson  2004      30.01  1:06.10      3:23.77   
  Max Grubesic  2004      28.34  1:01.16      4:24.93   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 1  2003  Linköpings Allmänna SS            4:38.32   
  Erik Wallin  2003      33.39  1:09.96      1:09.96   
  Gustav Edlund  2004      33.69  1:12.01      2:21.97   
  William Barkehed  2003      33.06  1:13.05      3:35.02   
  David Axelsson  2004      30.31  1:03.30      4:38.32   
                     
Oskarshamn Herrar  2003  Oskarshamns Simsällskap            4:47.93   
  Viktor Henrysson  2003      30.46  1:03.60      1:03.60   
  Edvin Karlsson  2004      38.44  1:22.68      2:26.28   
  Fabian Lagström  2004      34.65  1:12.69      3:38.97   
  Jakob Nyström  2003      32.07  1:08.96      4:47.93   
                     
Värnamo SS  2005  Värnamo Simsällskap            4:53.79   
  Hugo Ringblom  2004      36.53  1:14.98      1:14.98   
  Pavle Skoric  2003      38.87  1:25.35      2:40.33   
  Anton Bäckman  2003      32.28  1:10.52      3:50.85   
  Jonathan Thelin  2003      30.31  1:02.94      4:53.79   
                     
Kalmar SS Lag 1  2003  Kalmar Simsällskap            4:57.18   
  Hugo Fransson  2005      36.07  1:14.26      1:14.26   
  Albin Mägiste  2003      42.39  1:31.64      2:45.90   
  Philip Turkowitch  2003      29.50  1:05.19      3:51.09   
  Elliot Asplund  2003      31.14  1:06.09      4:57.18   
                     
Norrköpings KK  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            5:16.75   
  Aldin Mandzo  2004      37.11  1:17.67      1:17.67   
  David Malm  2004      40.16  1:27.31      2:44.98   
  David Ullstrand  2005      34.28  1:20.02      4:05.00   
  William Norén  2006      35.61  1:11.75      5:16.75   
                     
Motala SS  2003  Motala Simsällskap            DSQ   
  Marcus Manninen  2004      43.43  1:30.74      1:30.74   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  19:12 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  12 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  09:11   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 29, 400m Frisim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alice Thörnros  2001  Jönköpings Simsällskap    1:04.42  2:13.23  3:23.93    4:34.59   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    1:05.34  2:15.88  3:28.08    4:38.79   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    1:04.77  2:17.21  3:30.40    4:43.20   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:05.73  2:18.24  3:32.18    4:46.37   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    1:05.91  2:18.54  3:33.55    4:47.62   
Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    1:11.84  2:26.64  3:41.62    4:55.24   
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    1:09.68  2:25.74  3:42.14    4:57.32   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    1:09.22  2:24.64  3:40.93    4:58.32   
Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    1:10.37  2:25.59  3:42.28    4:59.25   
10  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    1:11.64  2:27.32  3:44.17    5:01.91   
11  Astrid Mann  2001  Värnamo Simsällskap    1:13.73  2:34.25  3:55.24    5:15.31   
12  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    1:13.40  2:34.80  3:57.74    5:17.24   
13  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap    1:14.94  2:37.83  4:00.09    5:21.80   
14  Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    1:16.37  2:40.21  4:02.83    5:22.52   
15  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    1:15.61  2:39.84  4:03.18    5:25.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:11 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  12 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  09:18   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 30, 100m Frisim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.85        53.55   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.84        53.62   
Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    26.84        56.23   
Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap    26.31        56.30   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    26.96        56.66   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap    27.37        56.84   
Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap    26.87        57.10   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    27.51        57.17   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    27.48        57.22   
10  Oscar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    26.83        57.24   
11  Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    27.12        57.44   
12  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    27.66        57.53   
13  Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    27.11        57.69   
13  Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    27.81        57.69   
15  Albert Madurel  2001  Jönköpings Simsällskap    27.61        58.18   
16  Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    28.07        59.03   
17  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    28.40        59.25   
18  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    28.77        59.58   
19  Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap    28.86        59.89   
20  Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    28.77        1:00.16   
21  Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    29.61        1:00.90   
22  Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap    29.18        1:01.19   
23  Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap    28.81        1:01.49   
24  Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap    29.55        1:01.55   
25  Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.55        1:02.44   
26  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    29.56        1:02.61   
27  Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    29.80        1:04.43   
28  Danial Rezaei  2001  Växjö Simsällskap    30.71        1:05.00   
29  Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap    30.47        1:05.52   
30  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    31.04        1:05.55   
31  Daniel Shebalin  2002  Älmhults Simsällskap    32.14        1:06.66   
32  Filip Salehzadeh  2002  Hvetlanda Simsällskap    35.74        1:14.92   
33  Max Nerlén  2002  Oskarshamns Simsällskap    36.18        1:15.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:18 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  12 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  09:29   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 31, 200m Ryggsim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    32.26  1:06.66  1:42.31    2:17.65   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    32.89  1:08.99  1:46.42    2:23.59   
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    37.97  1:18.71  2:00.02    2:38.36   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS    36.89  1:17.23  1:59.73    2:41.86   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    37.35  1:18.32  2:01.02    2:42.29   
Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    37.39  1:18.90  2:01.88    2:43.70   
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    38.15  1:20.49  2:02.75    2:43.94   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    36.82  1:17.51  2:00.87    2:45.49   
Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    39.20  1:21.80  2:05.26    2:47.83   
10  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap    39.42  1:21.62  2:05.44    2:48.44   
11  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    40.15  1:22.94  2:07.21    2:50.02   
12  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap    40.40  1:24.93  2:09.78    2:52.70   
13  Jennifer Jingmark  2003  Värnamo Simsällskap    39.28  1:22.95  2:07.86    2:52.84   
14  Tilda Jaconelli  2003  Linköpings Allmänna SS    41.02  1:25.13  2:10.23    2:54.29   
15  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.43  1:26.88  2:13.52    2:57.35   
16  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.30  1:27.13  2:13.14    2:58.41   
17  Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap    40.11  1:25.32  2:13.21    2:58.61   
18  Ida Rickhardsson  2003  Ljungby Simsällskap    41.37  1:26.65  2:13.46    2:59.52   
19  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    41.25  1:27.15  2:14.37    3:00.00   
20  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    41.49  1:27.83  2:14.65    3:00.21   
21  Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    43.35  1:29.18  2:15.82    3:01.55   
22  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    44.36  1:31.86  2:21.03    3:09.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:29 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  12 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  09:39   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 32, 200m Medley P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    29.48  1:04.94  1:43.79    2:15.63   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    29.60  1:03.83  1:45.36    2:17.59   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    30.36  1:08.05  1:46.85    2:20.09   
Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.56  1:09.56  1:52.35    2:26.32   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    30.75  1:07.34  1:54.50    2:26.71   
Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    31.35  1:11.12  1:53.24    2:26.97   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    32.89  1:12.12  1:56.82    2:29.90   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    33.56  1:11.02  1:56.36    2:33.47   
William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    34.11  1:12.79  2:00.56    2:37.64   
10  Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.27  1:14.61  2:01.98    2:37.97   
11  Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    35.03  1:17.54  2:05.80    2:40.68   
12  Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap    34.15  1:22.55  2:05.99    2:41.17   
13  Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    32.33  1:21.53  2:04.79    2:42.31   
14  Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    37.41  1:17.03  2:09.18    2:48.89   
15  Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    35.62  1:18.26  2:13.17    2:55.39   
16  Pavle Skoric  2003  Värnamo Simsällskap    39.56  1:24.78  2:17.73    2:55.53   
17  Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    38.77  1:23.55  2:14.47    2:59.36   
18  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    43.53  1:32.80  2:24.65    3:09.76   
Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:39 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  12 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  09:53   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 33, 200m Ryggsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alice Thörnros  2001  Jönköpings Simsällskap    34.83  1:12.39  1:50.50    2:27.05   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    34.08  1:11.41  1:50.04    2:27.79   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    34.30  1:11.83  1:50.66    2:28.47   
Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    33.68  1:10.91  1:50.75    2:30.69   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    34.44  1:12.19  1:51.76    2:31.58   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    34.92  1:13.70  1:53.41    2:32.68   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    35.41  1:14.44  1:54.52    2:34.46   
Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.97  1:15.03  1:55.10    2:35.61   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    36.86  1:15.66  1:56.05    2:36.35   
10  Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.69  1:17.33  1:57.58    2:36.94   
11  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    37.46  1:18.54  2:00.72    2:41.66   
12  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    37.60  1:18.77  2:00.61    2:41.84   
13  Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    38.13  1:19.64  2:02.80    2:43.98   
14  Clara Rönnäng  2001  Värnamo Simsällskap    43.61  1:30.25  2:18.78    3:06.52   
15  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    42.41  1:29.32  2:18.15    3:06.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:53 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  12 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  10:00   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 34, 100m Bröstsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    30.71        1:05.20   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    30.56        1:05.26   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    31.88        1:09.86   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    32.67        1:10.65   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    33.52        1:10.78   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    32.79        1:10.89   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    33.80        1:12.70   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    33.86        1:12.81   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap    34.54        1:14.30   
10  Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap    34.32        1:14.33   
11  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    35.07        1:15.35   
12  Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap    34.40        1:15.59   
13  Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    37.87        1:20.02   
14  Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.50        1:22.20   
15  Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap    37.80        1:23.30   
16  Danial Rezaei  2001  Växjö Simsällskap    38.59        1:24.19   
17  Max Nerlén  2002  Oskarshamns Simsällskap    43.14        1:28.75   
18  Filip Salehzadeh  2002  Hvetlanda Simsällskap    44.07        1:32.74   
19  Daniel Shebalin  2002  Älmhults Simsällskap    43.59        1:36.00   
Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  10:00 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  12 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  10:39   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 35, 400m Frisim F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    1:06.80  2:18.79  3:29.13    4:39.13   
Wilma Svensson  2004  Jönköpings Simsällskap    1:07.05  2:19.47  3:32.70    4:45.25   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:06.72  2:19.05  3:32.64    4:45.96   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    1:07.63  2:21.98  3:37.99    4:52.26   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    1:07.09  2:22.02  3:38.81    4:53.25   
Nora Rogö  2004  Jönköpings Simsällskap    1:09.30  2:24.49  3:40.93    4:56.55   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:09.99  2:27.04  3:44.69    4:59.89   
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    1:11.17  2:28.67  3:46.21    5:01.89   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:11.67  2:31.16  3:52.08    5:09.95   
10  Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    1:13.48  2:32.93  3:53.64    5:11.27   
11  Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap    1:12.53  2:31.12  3:52.13    5:12.04   
12  Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    1:12.46  2:32.41  3:53.49    5:12.26   
13  Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:11.73  2:32.02  3:53.78    5:12.31   
14  Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    1:15.23  2:36.77  3:57.96    5:14.53   
15  Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:15.61  2:37.40  3:58.88    5:15.26   
16  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    1:14.96  2:35.74  3:57.78    5:17.72   
17  Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    1:13.30  2:35.56  3:58.46    5:19.33   
18  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    1:14.49  2:38.08  4:02.28    5:24.38   
19  Siri Bälter  2004  Värnamo Simsällskap    1:12.99  2:37.83  4:02.96    5:24.62   
20  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:15.28  2:38.49  4:03.08    5:24.73   
21  Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    1:15.08  2:38.65  4:02.62    5:24.78   
22  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    1:13.43  2:37.56  4:03.01    5:25.51   
23  Elin Gustafsson  2005  Linköpings Allmänna SS    1:18.04  2:40.79  4:04.63    5:26.60   
24  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    1:15.19  2:39.19  4:04.60    5:27.68   
25  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    1:17.97  2:44.92  4:10.02    5:30.87   
26  Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap    1:17.42  2:42.92  4:08.01    5:31.62   
27  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap    1:19.89  2:45.33  4:10.82    5:33.93   
28  Sofia Hansen  2004  Kalmar Simsällskap    1:15.53  2:41.28  4:08.96    5:35.60   
29  Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap    1:18.68  2:46.50  4:16.91    5:37.19   
30  Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    1:18.45  2:45.43  4:12.60    5:37.67   
31  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:21.06  2:50.60  4:18.62    5:40.12   
32  Mara Nichitelea  2006  Värnamo Simsällskap    1:19.22  2:46.04  4:14.94    5:41.14   
33  Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS    1:18.53  2:44.59  4:14.62    5:41.53   
34  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:20.01  2:47.77  4:16.69    5:41.83   
35  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    1:18.92  2:48.03  4:19.39    5:45.35   
36  Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap    1:19.69  2:48.39  4:18.44    5:45.63   
37  Ella Stensson  2005  Värnamo Simsällskap    1:19.32  2:49.70  4:19.60    5:48.08   
38  Saga Franzen  2006  Hvetlanda Simsällskap    1:22.45  2:52.87  4:24.53    5:50.68   
39  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    1:22.96  2:53.18  4:24.27    5:53.14   
40  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    1:19.62  2:48.36  4:21.02    5:53.41   
41  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    1:22.20  2:53.72  4:28.36    5:57.69   
42  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    1:21.27  2:53.00  4:26.45    5:58.52   
43  Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap    1:22.98  2:55.63  4:30.18    6:00.26   
44  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:23.99  3:00.11  4:38.71    6:06.41   
45  Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    1:26.89  3:01.45  4:36.62    6:06.75   
46  Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    1:25.30  2:59.24  4:35.65    6:06.94   
Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  10:39 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  12 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  10:58   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 36, 200m Medley P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    31.47  1:09.11  1:49.80    2:23.63   
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap    30.82  1:07.21  1:50.89    2:25.40   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    33.45  1:11.17  1:54.48    2:30.48   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    33.88  1:13.67  1:58.70    2:32.97   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    33.36  1:15.14  1:57.83    2:33.07   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.77  1:13.54  2:00.08    2:38.86   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    34.94  1:16.20  2:04.69    2:39.16   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    36.61  1:15.78  2:04.30    2:40.00   
Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap    35.44  1:16.51  2:04.75    2:41.41   
10  Ville Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap    35.63  1:18.79  2:04.51    2:41.63   
11  Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    35.17  1:17.01  2:06.52    2:42.29   
12  Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    32.77  1:16.51  2:05.78    2:42.76   
13  David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.29  1:17.86  2:06.30    2:44.01   
14  Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    33.64  1:16.37  2:06.74    2:44.55   
15  Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    37.47  1:19.21  2:09.96    2:47.05   
16  David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    37.32  1:21.52  2:09.22    2:47.75   
17  Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.45  1:20.69  2:10.65    2:48.54   
18  David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.83  1:25.20  2:13.67    2:54.19   
19  Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap    40.70  1:26.74  2:15.62    2:54.36   
20  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS    39.52  1:23.49  2:12.63    2:54.87   
21  Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.90  1:21.78  2:14.27    2:54.94   
22  Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    40.03  1:24.66  2:16.17    2:56.46   
23  Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    37.81  1:24.30  2:16.16    2:57.14   
24  William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.61  1:28.24  2:20.18    2:57.90   
25  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    38.64  1:25.58  2:21.43    3:00.85   
26  Måns Elowsson  2004  Alvesta Simsällskap    35.44  1:23.63  2:16.16    3:01.06   
27  Albin Tallbäck  2005  Anderstorps Simsällskap    37.75  1:27.02  2:19.17    3:01.87   
28  Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    44.14  1:30.96  2:23.17    3:03.23   
29  William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    39.24  1:26.78  2:20.37    3:03.92   
30  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    42.88  1:28.23  2:24.44    3:06.08   
31  Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    44.15  1:31.65  2:27.29    3:08.80   
32  Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap    41.02  1:30.94  2:28.42    3:09.20   
33  Kevin Gyllenlind  2005  Kalmar Simsällskap    45.31  1:33.71  2:35.52    3:16.86   
34  Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap    46.62  1:36.76  2:37.21    3:16.97   
35  Gustav Franzén  2004  Kalmar Simsällskap    45.83  1:37.47  2:34.56    3:19.15   
36  Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap    46.94  1:43.55  2:44.33    3:26.87   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            DSQ   
Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  10:58 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  12 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  11:09   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 37, 100m Fjärilsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    30.23        1:04.47   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    30.56        1:06.47   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    31.56        1:06.66   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    31.68        1:06.90   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    32.11        1:08.77   
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.07        1:10.02   
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsällskap    31.78        1:10.14   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap    32.28        1:10.64   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    32.74        1:10.99   
10  Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap    32.04        1:11.22   
11  Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.52        1:11.59   
12  Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS    33.70        1:12.15   
13  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    33.20        1:12.90   
14  Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    33.37        1:12.97   
15  Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    34.30        1:13.90   
16  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS    34.88        1:13.97   
17  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap    33.65        1:15.97   
18  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    36.49        1:24.22   
Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:09 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  12 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  11:15   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 38, 400m Medley P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    1:03.87  2:16.19  3:37.51    4:42.50   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:08.67  2:29.88  3:53.59    4:59.22   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    1:17.74  2:40.79  4:13.26    5:24.47   
Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:17.48  2:54.30  4:37.67    6:02.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  12 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  11:26   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 39, 200m Bröstsim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    36.40  1:16.50  1:57.52    2:38.45   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    35.56  1:16.13  1:57.59    2:39.91   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    37.80  1:20.28  2:04.43    2:48.36   
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    38.75  1:22.37  2:07.06    2:52.03   
Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    38.25  1:22.23  2:08.17    2:54.86   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    40.20  1:24.52  2:09.74    2:55.25   
Wilma Carlheim  2003  Jönköpings Simsällskap    39.20  1:23.92  2:09.77    2:56.35   
Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap    39.36  1:23.75  2:09.70    2:56.37   
Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsällskap    39.80  1:25.06  2:11.33    2:56.83   
10  Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap    41.96  1:28.59  2:17.50    3:06.29   
11  Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    41.41  1:29.12  2:17.91    3:06.32   
12  Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS    42.78  1:30.45  2:19.47    3:08.02   
13  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    44.42  1:33.83  2:24.25    3:14.29   
14  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap    42.71  1:31.19  2:23.85    3:15.35   
15  Jennifer Jingmark  2003  Värnamo Simsällskap    43.29  1:33.14  2:24.58    3:15.67   
16  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.85  1:33.44  2:26.54    3:17.81   
17  Ida Rickhardsson  2003  Ljungby Simsällskap    46.50  1:39.94  2:35.75    3:30.95   
18  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    46.08  1:41.51  2:38.68    3:33.76   
Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:26 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  12 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  11:52   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 40, 800m Frisim P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:02.91  2:10.73  3:19.12  4:27.57  8:58.80   
          5:36.10  6:44.02  7:52.08       
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    1:02.90  2:10.86  3:19.93  4:29.35  9:06.90   
          5:39.25  6:48.71  7:58.55       
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    1:03.16  2:11.80  3:21.15  4:31.11  9:10.53   
          5:40.60  6:51.10  8:01.46       
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    1:03.49  2:12.44  3:22.76  4:34.59  9:22.78   
          5:47.30  6:59.50  8:11.66       
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    1:06.55  2:17.50  3:29.40  4:41.80  9:32.21   
          5:54.95  7:08.50  8:21.68       
Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    1:05.41  2:16.56  3:28.35  4:40.93  9:33.23   
          5:53.69  7:07.07  8:20.93       
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    1:04.92  2:17.61  3:32.05  4:48.65  9:51.72   
          6:06.43  7:23.93  8:40.48       
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    1:04.85  2:19.38  3:35.76  4:51.37  9:52.59   
          6:07.61  7:24.15  8:39.98       
Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    1:11.35  2:25.97  3:41.78  4:59.29  10:11.39   
          6:17.69  7:37.06  8:55.77       
10  Pavle Skoric  2003  Värnamo Simsällskap    1:13.29  2:38.05  4:06.43  5:38.95  11:36.99   
          7:10.21  8:42.92  10:12.50       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:52 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  12 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  12:16   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 41, 4X100m Medley F 16 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Växjö SS  2001  Växjö Simsällskap            4:28.10   
  Saga Bodsjö  2002      32.36  1:07.22      1:07.22   
  Clara Örnhem  2002      33.79  1:13.17      2:20.39   
  Liv Elgaard Fonnesbech  2004      30.68  1:07.62      3:28.01   
  Natalie Noreblad  2002      28.28  1:00.09      4:28.10   
                     
Jönköpings SS Lag 1  2001  Jönköpings Simsällskap            4:31.97   
  Mariam Istiphan  2001      32.62  1:08.96      1:08.96   
  Wilma Johansson  2001      34.38  1:13.15      2:22.11   
  Alice Thörnros  2001      31.38  1:09.39      3:31.50   
  Agnes Arberg  2001      28.50  1:00.47      4:31.97   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 1  2001  Linköpings Allmänna SS            4:34.96   
  Felicia Järvikari  2002      33.93  1:09.21      1:09.21   
  Erika Tudegård  2001      35.72  1:17.11      2:26.32   
  Elin Gunnarsson  2002      30.71  1:06.62      3:32.94   
  Alice Almén  2001      28.82  1:02.02      4:34.96   
                     
Norrköpings KK  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:37.79   
  Sofia Westerberg  2002      33.49  1:10.35      1:10.35   
  Ella Lindroth  2001      35.05  1:15.15      2:25.50   
  Klara Gårdman  2002      30.27  1:09.19      3:34.69   
  Ebba Bladh Hazard  2004      29.99  1:03.10      4:37.79   
                     
Ljungby SS  2001  Ljungby Simsällskap            4:48.33   
  Heidi Palencsar  2002      34.80  1:14.04      1:14.04   
  Edith Axelsson-Wiesel  2002      34.25  1:14.55      2:28.59   
  Ida Persson  2002      32.13  1:10.57      3:39.16   
  Louise Ebbesen  2001      32.80  1:09.17      4:48.33   
                     
Kalmar SS  2002  Kalmar Simsällskap            4:50.37   
  Leia Karlsson  2002      32.31  1:07.42      1:07.42   
  Lisa Andersson  2001      35.74  1:18.71      2:26.13   
  Tilda Nordén  2001      34.61  1:15.71      3:41.84   
  Jenny Fröstberg  2002      32.28  1:08.53      4:50.37   
                     
Jönköpings SS Lag 2  2002  Jönköpings Simsällskap            4:50.63   
  Emmie Davis  2002      34.81  1:12.14      1:12.14   
  Matilda Brink  2001      36.58  1:20.18      2:32.32   
  Victoria Danielsson  2002      34.07  1:14.24      3:46.56   
  Nadija Sabic  2002      29.93  1:04.07      4:50.63   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 2  2001  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
  Lena Årebo  2002      34.43  1:12.35      1:12.35   
  Alva Högberg  2002      36.65  1:18.68      2:31.03   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:16 
 
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  12 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  12:13   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 42, 4X100m Frisim P 16 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Linköpings Allmänna SS  2001  Linköpings Allmänna SS            3:46.10   
  Naevid Kiasat  2001      27.35  56.82      56.82   
  Nicola Lundqvist  2002      26.26  55.72      1:52.54   
  Elias Axelsson  2002      27.26  57.07      2:49.61   
  Sebastian Nilsson  2002      26.68  56.49      3:46.10   
                     
Jönköpings SS Lag 1  2002  Jönköpings Simsällskap            3:46.94   
  Oscar Hegmegi  2001      27.07  57.18      57.18   
  Eldin Nukovic  2002      27.26  56.72      1:53.90   
  Daniel Agestav  2002      26.44  56.24      2:50.14   
  Albert Madurel  2001      26.60  56.80      3:46.94   
                     
Norrköpings KK  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            3:51.99   
  Max Engström  2001      26.21  53.94      53.94   
  John Brolin  2002      25.46  53.20      1:47.14   
  Hemming Gong  2001      30.64  1:04.06      2:51.20   
  Oliver Edoff  2003      28.53  1:00.79      3:51.99   
                     
Växjö SS Lag 1  2001  Växjö Simsällskap            3:53.33   
  Kemal Cikota  2002      26.92  57.44      57.44   
  Oskar Axandersson  2002      26.44  56.63      1:54.07   
  Anton Strand  2003      28.28  59.83      2:53.90   
  Emanuel Tidåsen  2002      27.29  59.43      3:53.33   
                     
Kalmar SS  2001  Kalmar Simsällskap            3:54.62   
  Gusten Helgesson  2002      27.61  57.83      57.83   
  Carl Lingström  2002      26.85  56.56      1:54.39   
  Arvid Johansson  2001      29.72  1:02.12      2:56.51   
  Alexander Loo  2001      27.58  58.11      3:54.62   
                     
Västervik SS  2001  Västerviks Simsällskap            4:00.97   
  Edvin Torlakovic  2001      26.53  55.44      55.44   
  Felix Öberg  2001      27.64  59.22      1:54.66   
  Elias Fölling Barck  2001      29.03  1:02.71      2:57.37   
  Stefanos Gavriliidis  2003      29.57  1:03.60      4:00.97   
                     
Jönköpings SS Lag 2  2002  Jönköpings Simsällskap            4:17.65   
  Patrik Petkoczi  2002      29.67  1:02.90      1:02.90   
  Ricky Bergwall  2002      29.20  1:02.10      2:05.00   
  David Liu  2004      29.57  1:04.90      3:09.90   
  David Bergqvist  2005      32.42  1:07.75      4:17.65   
                     
Växjö SS Lag 2  2001  Växjö Simsällskap            DSQ   
  Alvin Eriksson  2003      28.61  1:00.55      1:00.55   
  Bilal Gadajev  2001      28.99  1:03.00      2:03.55   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:13 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  12 november 2017   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  16:09   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2017         
 
 
Gren 43, 400m Frisim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    57.87  2:01.07  3:04.89    4:08.54   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    1:02.96  2:09.44  3:15.54    4:20.92   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    1:01.65  2:09.17  3:17.01    4:24.85   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:03.95  2:14.34  3:24.03    4:27.52   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    1:03.76  2:13.10  3:22.72    4:29.58   
Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:04.53  2:15.54  3:27.48    4:39.37   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    1:05.18  2:17.82  3:31.03    4:44.64   
Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap    1:09.48  2:23.53  3:38.27    4:50.98   
Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    1:07.28  2:22.45  3:38.87    4:52.73   
10  Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    1:09.67  2:28.15  3:49.00    5:00.25   
11  Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap    1:09.15  2:28.01  3:48.55    5:01.76   
12  Daniel Shebalin  2002  Älmhults Simsällskap    1:10.48  2:30.01  3:51.60    5:06.42   
13  Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap    1:11.72  2:32.57  3:54.38    5:10.85   
14  Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    1:12.39  2:34.30  3:57.28    5:19.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 november 2017 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  16:09