2020-02-21   17:29:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag kl. 09.30

Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  03 november 2017   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  08:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2017         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Udbye  2000    709  25.75        56.40   
  Horsens Svømmeklub  56.67                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    667  27.12        57.56   
  Gentofte Svømme Klub  57.00                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    640  26.52        58.35   
  Lyngby Svømmeklub  58.76                 
                     
Mikkel S. Hansen  2000    629  27.42        58.68   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  57.64                 
                     
Julius Munk  2000    619  27.30        58.99   
  Helsingør Svømmeklub  1:01.14                 
                     
Mathias Vestergaard  2001    610  27.41        59.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.73                 
                     
Mads Sørensen  2001    604  27.37        59.48   
  Vejle Svømmeklub  59.93                 
                     
Hans Mølbak Petersen  2001    602  27.27        59.54   
  Greve Svømmeklub  1:00.08                 
                     
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    597  27.38        59.72   
  Holstebro Svømme Club  59.75                 
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000    597  27.95        59.72   
  Køge Svømmeklub  1:00.93                 
                     
11  Gustav Klit Stjernholm  2002    595  27.65        59.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:00.62                 
                     
12  Mads Raaby Jensen  2001    589  26.45        59.99   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59.55                 
                     
13  Magnus Dyg Holme  2002    587  27.64        1:00.05   
  Ikast Svømmeklub  1:01.32                 
                     
14  William Houen  2001    573  28.94        1:00.54  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  1:03.10                 
                     
15  Anders Vestergaard  2001    567  28.45        1:00.74   
  Aalborg Svømmeklub  1:02.42                 
                     
16  Malthe Lindeblad  2001    553  27.19        1:01.28   
  DeltaSwim  1:00.27                 
                     
17  Johan Joensen  2000    547  28.29        1:01.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:01.16                 
                     
18  Casper Mørkhøj Hartington  2002    545  29.39        1:01.56   
  Greve Svømmeklub  1:01.63                 
                     
19  Matthias Hansen  2001    543  28.02        1:01.65   
  Slagelse Svømmeklub  1:02.00                 
                     
20  Tomas Stensballe Larsen  2000    542  27.66        1:01.68   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.93                 
                     
21  Casper Ramsdahl Sørensen  2000    540  28.99        1:01.76   
  Ringsted Svømme Klub  1:01.73                 
                     
22  Lawrence Langley  2001    537  28.85        1:01.87   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.98                 
                     
23  Leo Badaker  2002    536  28.75        1:01.91   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.23                 
                     
24  Jeppe Vestergaard Jensen  2001    535  29.05        1:01.96   
  Vejle Svømmeklub  1:03.25                 
                     
25  Simon Perzynski  2002    517  29.46        1:02.66   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:05.63                 
                     
26  Niels Skovbye Brandt  2002    513  29.23        1:02.81   
  Sigma Swim Allerød  1:04.33                 
                     
27  Christoffer H. Andersen  2002    510  29.36        1:02.93  Deltager ikke i finalen 
  Søllerød Svømmeklub  1:01.97                 
                     
28  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    509  29.06        1:02.96   
  Vest-Brøndby  1:03.60                 
                     
29  Mert Kaya  2001    507  29.49        1:03.06   
  Køge Svømmeklub  1:04.42                 
                     
30  Owais Hamid  2000    502  28.97        1:03.25   
  Hvidovre Svømme Klub  1:01.26                 
                     
31  Martin Vennick Haugbølle  2001    502  30.61        1:03.27   
  Hørsholm Svømmeforening  1:03.67                 
                     
32  Morten Østergaard  2002    500  29.67        1:03.34   
  Svømmeklubben Laksen  1:04.30                 
                     
33  Oliver Nørgaard Frost  2002    494  29.47        1:03.61   
  Aalborg Svømmeklub  1:02.49                 
                     
34  Emil Kayerød-Rasmussen  2002    494  27.47        1:03.62   
  Lyngby Svømmeklub  1:05.91                 
                     
35  Alexander Søgaard  2002    489  30.11        1:03.82   
  Ringsted Svømme Klub  1:06.64                 
                     
36  Asger Væver Hartvig  2002    485  30.97        1:04.02   
  Hørsholm Svømmeforening  1:05.60                 
                     
37  Nicolai Wiuff  2002    479  29.40        1:04.27   
  Herlev Svømning  1:07.20                 
                     
38  Frederik Eg Ibsen  2002    475  29.54        1:04.45   
  Sigma Swim Birkerød  1:04.10                 
                     
39  Silas Bøjsen  2002    471  29.83        1:04.61   
  Holbæk Svømme Klub  1:07.24                 
                     
40  Oskar Allerslev  2002    470  30.21        1:04.65   
  Holstebro Svømme Club  1:05.49                 
                     
41  Frederik Røgind  2001    470  30.61        1:04.67   
  Sigma Swim Birkerød  1:04.76                 
                     
42  Casper Koch Henriksen  2002    462  31.07        1:05.06   
  Lyngby Svømmeklub  1:06.08                 
                     
43  Gustav Haugård Hansen  2002    461  29.74        1:05.09   
  Hvidovre Svømme Klub  1:05.31                 
                     
44  Jeppe Seelig Larsen  2002    461  31.01        1:05.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.84                 
                     
45  Mingus Okkerholm  2002    452  32.12        1:05.51   
  Nyborg Svømmeklub  1:06.14                 
                     
46  Theodor L Munch-Jensen  2002    451  29.27        1:05.57   
  Solrød Svømmeklub  1:07.05                 
                     
47  Anders Skousen  2002    450  29.12        1:05.63   
  Hvidovre Svømme Klub  1:07.43                 
                     
48  Lukas Jeppesen  2001    448  30.04        1:05.70   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:05.29                 
                     
49  Elias Hanghøj Jonsson  2002    440  30.67        1:06.09   
  Svømmeklubben S 68  1:06.58                 
                     
50  Anders Nedergaard Jensen  2002    435  31.29        1:06.38   
  Holstebro Svømme Club  1:05.88                 
                     
51  Mads Lind  2002    429  30.87        1:06.66   
  Hvidovre Svømme Klub  1:07.94                 
                     
52  Gustav Fabiansen  2002    427  30.65        1:06.75   
  Lyngby Svømmeklub  1:07.53                 
                     
53  Marcus Ipsen  2002    427  30.83        1:06.76   
  Slagelse Svømmeklub  1:07.52                 
                     
54  Mikkel Eg Ibsen  2002    426  30.94        1:06.83   
  Sigma Swim Birkerød  1:07.90                 
                     
55  Tobias Boström  2002    422  30.20        1:07.05   
  Esbjerg Svømmeklub  1:07.63                 
                     
56  Asbjørn Guldager  2002    420  31.73        1:07.13   
  Haderslev Svømme Klub  1:07.89                 
                     
57  Jakob Tietgen  2002    420  30.60        1:07.14   
  Frem Odense  1:07.30                 
                     
58  August Ryom  2002    414  30.72        1:07.45   
  Køge Svømmeklub  1:05.55                 
                     
59  Martin Jacobsen  2002    406  31.17        1:07.88   
  Vest-Brøndby  1:10.74                 
                     
60  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    381  31.09        1:09.36   
  Roskilde Svømning  1:07.81                 
                     
61  Nikolaj Petlin Kock  2002    325  35.57        1:13.15   
  Agfs Svømmeafdeling  1:06.85                 
                     
Thomas Schiby  2001                Afmeldt-Teknisk fejl 
  Aalborg Svømmeklub  1:03.38                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  08:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark