2020-01-27   15:13:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag kl. 09.30

Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  02 november 2017   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2017         
 
 
Løb 3, 200m Medley Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Hansen  2002    732  29.31  1:02.54  1:42.47    2:15.16   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:13.70                 
                     
Ellen Nielsen  2001    708  29.57  1:03.47  1:43.61    2:16.68   
  Esbjerg Svømmeklub  2:17.90                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003    657  31.24  1:07.53  1:45.96    2:20.12   
  Gentofte Svømme Klub  2:20.14                 
                     
Anne Føyn  2002    637  29.74  1:07.40  1:48.80    2:21.57   
  Sigma Swim Birkerød  2:23.74                 
                     
Laura Findahl Andersen  2001    636  31.23  1:07.89  1:48.29    2:21.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:19.46                 
                     
Victoria Haahr Pallesen  2002    634  31.48  1:08.66  1:48.36    2:21.80   
  Aalborg Svømmeklub  2:20.77                 
                     
Frederikke Echardt  2002    629  31.99  1:08.78  1:48.33    2:22.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:21.36                 
                     
Cecilie Grøndal  2002    624  30.79  1:07.40  1:49.24    2:22.60   
  Horsens Svømmeklub  2:22.54                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    622  31.92  1:08.41  1:49.90    2:22.70  Deltager ikke i finalen 
  Roskilde Svømning  2:21.41                 
                     
10  Caroline Brink  2003    612  32.56  1:10.56  1:50.07    2:23.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:26.65                 
                     
11  Sofie Maagøe  2003    609  30.86  1:07.61  1:50.03    2:23.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:22.41                 
                     
12  Sofie Louise Nimb  2001    595  31.60  1:07.84  1:50.94    2:24.83   
  Gentofte Svømme Klub  2:23.85                 
                     
13  Sofie Theophil Petersen  2003    588  33.22  1:09.92  1:52.07    2:25.38   
  Vejle Svømmeklub  2:26.13                 
                     
14  Zenia Aarestrup  2001    586  31.90  1:07.64  1:51.19    2:25.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:29.06                 
                     
15  Regitze Gotthard  2002    579  32.57  1:12.01  1:52.42    2:26.13   
  Slagelse Svømmeklub  2:25.70                 
                     
16  Ida S Olesen  2003    577  33.34  1:08.74  1:51.92    2:26.34   
  Aalborg Svømmeklub  2:26.65                 
                     
17  Naya Modin Thomsen  2003    576  31.76  1:09.16  1:53.33    2:26.46   
  Køge Svømmeklub  2:29.29                 
                     
18  Julie K Rose  2003    576  31.71  1:10.50  1:51.46    2:26.46   
  Sigma Swim Allerød  2:28.19                 
                     
19  Sofie Nielsen  2001    574  31.83  1:09.11  1:52.72    2:26.59   
  Slagelse Svømmeklub  2:25.07                 
                     
20  Amalie W. Olsen  2001    568  32.06  1:10.07  1:54.23    2:27.06   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:26.58                 
                     
21  Amalie Kruse Enemærke  2003    566  32.00  1:11.24  1:52.43    2:27.30   
  Herlev Svømning  2:26.74                 
                     
21  Sofia Norre Bendt  2003    566  34.22  1:11.44  1:53.50    2:27.30   
  Lyngby Svømmeklub  2:30.94                 
                     
23  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    563  32.33  1:10.28  1:53.41    2:27.53   
  Aalborg Svømmeklub  2:29.22                 
                     
24  Kirstine Mørk Rasmussen  2003    563  32.59  1:11.32  1:52.96    2:27.56  Deltager ikke i finalen 
  Holbæk Svømme Klub  2:26.61                 
                     
25  Camilla Brøgger-Andersen  2002    560  32.58  1:09.52  1:53.25    2:27.77  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  2:28.32                 
                     
26  Mia Borgensgaard  2003    558  32.19  1:10.20  1:54.04    2:28.00   
  Agfs Svømmeafdeling  2:26.25                 
                     
27  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    556  30.30  1:10.34  1:53.67    2:28.13   
  GTI  2:25.13                 
                     
28  Michelle Kramer Andersen  2003    551  32.17  1:11.88  1:54.09    2:28.59   
  Esbjerg Svømmeklub  2:28.08                 
                     
29  Line Strandby  2001    549  32.77  1:10.46  1:54.28    2:28.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:28.34                 
                     
30  Caroline P. Mathiesen  2001    540  31.61  1:08.43  1:52.54    2:29.62   
  Albertslund IF  2:27.86                 
                     
31  Cecilie Christiansen  2003    531  32.95  1:09.47  1:55.21    2:30.41   
  Holstebro Svømme Club  2:28.76                 
                     
32  Hannah Höesch  2003    526  32.88  1:12.26  1:55.16    2:30.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:32.52                 
                     
33  Ida Jensdottir Fremming  2002    523  32.23  1:13.14  1:54.57    2:31.23   
  Herlev Svømning  2:31.39                 
                     
34  Lærke Toftgaard  2001    521  31.70  1:10.01  1:55.37    2:31.44  Deltager ikke i finalen 
  Kolding SK  2:26.57                 
                     
35  Ella Stenholt  2003    520  33.11  1:11.58  1:56.53    2:31.51   
  Lyngby Svømmeklub  2:32.98                 
                     
36  Annika Hausgaard Godt  2003    517  32.83  1:13.75  1:54.34    2:31.79   
  Holstebro Svømme Club  2:30.01                 
                     
37  Clara Carlquist  2003    515  32.04  1:10.86  1:57.11    2:32.00   
  Gentofte Svømme Klub  2:31.03                 
                     
38  Ingrid Lindemann  2003    515  33.93  1:14.96  1:59.36    2:32.02   
  Sigma Swim Birkerød  2:32.59                 
                     
39  Sascha Lausten  2002    513  32.33  1:13.58  1:56.75    2:32.13   
  Holstebro Svømme Club  2:28.82                 
                     
40  Louise Hvarre  2001    511  32.99  1:12.76  1:57.61    2:32.42   
  Vejle Svømmeklub  2:29.26                 
                     
41  Esther Else Grubert  2003    509  32.14  1:10.39  1:56.55    2:32.58   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:30.61                 
                     
42  Louise Sjørup Jensen  2003    508  34.35  1:16.31  1:57.49    2:32.65   
  Vejle Svømmeklub  2:32.61                 
                     
43  Cornelia Bergqvist  2003    506  35.57  1:14.69  1:59.26    2:32.83   
  Sigma Swim Birkerød  2:33.86                 
                     
44  Karoline Lagoni  2003    505  33.79  1:13.64  1:57.82    2:32.95   
  Horsens Svømmeklub  2:33.12                 
                     
45  Line Lyskjær  2003    502  32.70  1:13.09  1:57.91    2:33.23   
  Silkeborg Svømmeklub  2:32.56                 
                     
46  Nikoline Skovly Larsen  2003    498  35.07  1:14.46  1:58.25    2:33.64   
  Næstved IF  2:36.20                 
                     
47  Sarah Bundgaard  2003    494  34.57  1:13.47  1:58.96    2:34.07   
  Viborg Svømme Klub  2:33.82                 
                     
48  Matilde Mantzius Mosegård  2003    487  33.75  1:12.24  1:58.44    2:34.79   
  Slagelse Svømmeklub  2:33.43                 
                     
49  Cathrine Toftelund Larsen  2003    487  32.38  1:10.80  1:58.97    2:34.86   
  Lyngby Svømmeklub  2:40.26                 
                     
50  Luna Fyller Jacobsen  2003    483  32.97  1:12.68  1:59.48    2:35.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:41.96                 
                     
51  Amanda Hietala  2002    477  34.71  1:14.88  1:59.03    2:35.90   
  Helsingør Svømmeklub  2:36.19                 
                     
52  Freja Stenbækgård  2003    461  33.45  1:13.93  2:01.89    2:37.74   
  Helsingør Svømmeklub  2:36.08                 
                     
53  Caroline Buhl Schrøder  2003    451  36.34  1:15.76  2:03.56    2:38.79   
  Sigma Swim Allerød  2:36.23                 
                     
54  Line Nøhr Petersen  2003    442  35.92  1:18.45  2:04.04    2:39.86   
  Køge Svømmeklub  2:34.76                 
                     
55  Cassandra G. Nygaard  2003    442  35.44  1:15.51  2:03.02    2:39.95   
  Sigma Swim Allerød  2:38.36                 
                     
Josephine G. Lauridsen  2001              DSQ  4.4 Tyvstart 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:23.80                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark