2020-01-27   15:10:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag kl. 09.30

Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  02 november 2017   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2017         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nørfjand  2000    656  28.60  59.38  1:30.76    2:01.53   
  Holstebro Svømme Club  2:03.59                 
                     
Nicklas Östman Pedersen  2002    648  28.26  58.18  1:29.95    2:02.06   
  Herlev Svømning  2:04.05                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    637  29.07  1:00.51  1:32.03    2:02.72   
  Lyngby Svømmeklub  2:05.12                 
                     
Gustav Jørgensen  2000    627  29.01  1:00.17  1:31.96    2:03.40   
  Slagelse Svømmeklub  2:03.87                 
                     
Jakob Strunge Nissen  2002    622  28.93  1:00.47  1:32.27    2:03.72   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:06.67                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    619  29.53  1:00.71  1:32.52    2:03.93   
  Gentofte Svømme Klub  2:07.14                 
                     
Alfred August Grubert  2001    618  29.38  1:00.44  1:32.18    2:03.98   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:05.98                 
                     
Marcus Mantzius Mosegaard  2001    610  29.90  1:01.50  1:33.05    2:04.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:03.86                 
                     
Luccas Dam Brenner  2001    597  29.42  1:01.39  1:34.12    2:05.43   
  Herlev Svømning  2:08.81                 
                     
10  Markus Kjeldsen  2000    590  29.71  1:01.88  1:33.86    2:05.88  Deltager ikke i finalen 
  Silkeborg Svømmeklub  2:07.82                 
                     
11  Christian L H Frederiksen  2001    580  30.27  1:02.01  1:34.33    2:06.63   
  Agfs Svømmeafdeling  2:11.25                 
                     
12  Frederik Riedel Lentz  2001    561  30.07  1:02.29  1:35.01    2:08.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:04.33                 
                     
13  Nicolaj Løth Andersen  2001    551  30.42  1:03.00  1:36.08    2:08.81   
  Horsens Svømmeklub  2:08.29                 
                     
14  David Arneskov  2002    547  31.03  1:04.15  1:36.71    2:09.09   
  Holbæk Svømme Klub  2:14.99                 
                     
15  Kasper Bonnichsen  2002    547  29.97  1:02.74  1:35.74    2:09.12  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:11.17                 
                     
16  Jakob Bjerre Eriksen  2000    541  30.43  1:02.73  1:36.11    2:09.62   
  Hillerød Svømmeklub  2:11.46                 
                     
17  Jonas Hansen  2001    534  30.52  1:03.39  1:37.03    2:10.19   
  Slagelse Svømmeklub  2:12.06                 
                     
18  Thomas Schiby  2001    530  31.72  1:04.06  1:37.34    2:10.52   
  Aalborg Svømmeklub  2:12.51                 
                     
19  Ulrik Blach Petersen  2001    527  31.19  1:04.35  1:37.92    2:10.72   
  Sigma Swim Birkerød  2:14.94                 
                     
20  Marius Nørgaard  2001    525  30.67  1:03.44  1:36.75    2:10.88  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  2:13.24                 
                     
21  Marcus Skøtt Haslev  2002    523  31.18  1:04.15  1:37.58    2:11.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:14.41                 
                     
22  Oliver Thor Sørensen  2000    523  29.93  1:02.93  1:37.03    2:11.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:13.55                 
                     
23  Mads Kloster  2002    519  30.22  1:03.07  1:37.03    2:11.39   
  Thisted Svømmeklub  2:13.01                 
                     
24  Lucas Alexander Meng  2000    513  30.18  1:03.52  1:37.42    2:11.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:13.44                 
                     
25  Simon Juul Henriksen  2001    507  32.19  1:05.81  1:39.46    2:12.46  Deltager ikke i finalen 
  H2Odense  2:12.70                 
                     
26  Oliver Widemann Bache  2001    507  30.88  1:03.33  1:37.72    2:12.47   
  Viborg Svømme Klub  2:12.50                 
                     
27  Gustav Stahl  2002    505  31.21  1:04.63  1:38.38    2:12.59   
  H2Odense  2:15.45                 
                     
28  Thomas Frederiksen  2000    498  30.60  1:04.49  1:38.68    2:13.26   
  Odder Svømmeklub  2:14.49                 
                     
29  Jens Bomgaard  2002    496  31.77  1:05.52  1:39.41    2:13.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:15.63                 
                     
30  Thor G. Nedergaard  2002    496  31.80  1:04.91  1:39.20    2:13.44   
  Odder Svømmeklub  2:14.05                 
                     
31  Filip Bækgaard  2000    493  30.00  1:02.72  1:37.37    2:13.64  Deltager ikke i finalen 
  Herlufsholm Svømmeklub  2:08.63                 
                     
32  Tobias Daniel Larsen  2001    491  32.25  1:05.95  1:40.10    2:13.89   
  Slagelse Svømmeklub  2:13.75                 
                     
33  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    488  31.21  1:04.83  1:39.10    2:14.16   
  Vejle Svømmeklub  2:15.03                 
                     
34  Emil Kildahl Døssing  2002    477  32.17  1:06.08  1:40.50    2:15.17   
  Sigma Swim Birkerød  2:16.56                 
                     
35  Daniel Berg Wenk  2000    466  31.33  1:05.77  1:41.40    2:16.15   
  Roskilde Svømning  2:12.01                 
                     
36  Daniel Gallacher  2002    466  30.79  1:04.40  1:39.67    2:16.19   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:14.75                 
                     
37  Anders Rasmussen  2001    464  30.60  1:04.65  1:39.70    2:16.37   
  Vejle Svømmeklub  2:12.93                 
                     
38  Magnus Bækgaard Andersen  2001    459  31.50  1:06.68  1:42.04    2:16.89   
  Hørsholm Svømmeforening  2:16.25                 
                     
39  Andreas Gram Peters  2001    458  31.97  1:06.01  1:41.32    2:16.97   
  Helsinge Svømmeklub  2:16.18                 
                     
40  Janus Rosholm  2002    458  32.17  1:06.35  1:42.08    2:17.00   
  Søllerød Svømmeklub  2:17.28                 
                     
41  Artúr Jegesi  2002    458  32.02  1:06.85  1:42.20    2:17.01   
  Agfs Svømmeafdeling  2:20.63                 
                     
42  Villads Bomholt Larsen  2001    452  32.15  1:06.78  1:42.84    2:17.54   
  Helsingør Svømmeklub  2:13.52                 
                     
43  Patrick Zakaryan Olsen  2002    445  31.35  1:05.12  1:41.69    2:18.32   
  Horsens Svømmeklub  2:13.74                 
                     
44  Rasmus Danielsen  2001    442  32.53  1:07.75  1:43.65    2:18.64   
  Køge Svømmeklub  2:15.27                 
                     
45  Marcus Dessau  2002    439  32.31  1:07.64  1:43.36    2:18.90   
  Gentofte Svømme Klub  2:19.23                 
                     
46  Sofus Bolwig Balladone  2002    439  32.37  1:07.53  1:43.20    2:18.91   
  Agfs Svømmeafdeling  2:20.71                 
                     
47  Anders Skousen  2002    438  31.80  1:06.80  1:42.72    2:19.01   
  Hvidovre Svømme Klub  2:16.07                 
                     
48  Joakim Mortensen  2002    438  32.77  1:08.52  1:44.31    2:19.03   
  Ringsted Svømme Klub  2:18.97                 
                     
49  Johan Heeno Rasmussen  2002    435  32.88  1:08.45  1:44.79    2:19.40   
  Helsingør Svømmeklub  2:17.91                 
                     
50  Mert Kaya  2001    433  32.69  1:07.66  1:43.88    2:19.57   
  Køge Svømmeklub  2:16.57                 
                     
51  Frederik Pedersen  2002    422  32.42  1:06.97  1:44.36    2:20.74   
  Holbæk Svømme Klub  2:20.97                 
                     
52  Ejnar Truelsen  2002    421  33.27  1:08.15  1:44.32    2:20.88   
  Herning Svømmeklub  2:18.72                 
                     
53  Johannes K. Larsen  2002    410  31.32  1:07.73  1:45.44    2:22.12   
  Farum Svømmeklub  2:34.79                 
                     
54  Mikkel Podiss Petersen  2002    407  32.75  1:08.99  1:46.00    2:22.50   
  Frem Odense  2:23.15                 
                     
55  Emil Carstensen  2002    406  32.41  1:08.13  1:45.46    2:22.61   
  Ringsted Svømme Klub  2:19.68                 
                     
56  Magnus Funder  2001    397  31.99  1:06.99  1:44.80    2:23.65   
  Vejle Svømmeklub  2:16.69                 
                     
57  Sebastian Møller Jürgense  2001    386  33.80  1:09.36  1:47.16    2:25.02   
  Odder Svømmeklub  2:30.41                 
                     
58  Nikolaj Petlin Kock  2002    369  36.06  1:13.02  1:50.61    2:27.22   
  Agfs Svømmeafdeling  2:19.53                 
                     
59  Casper Brinch  2002    347  33.91  1:11.14  1:50.96    2:30.21   
  Vejle Svømmeklub  2:26.49                 
                     
Vilhelm Damm Thorsell  2002                Tider mangler 
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:20.96                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark