Tulokset DM Junior Kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Torsdag kl. 09.30
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
03 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Aarhus |
|
Udskriftstidspunkt |
08:43 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
|
761 |
1:02.79 |
2:07.73 |
3:12.49 |
|
4:16.83 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
|
727 |
1:02.68 |
2:09.18 |
3:15.55 |
|
4:20.77 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
720 |
1:03.20 |
2:09.36 |
3:15.95 |
|
4:21.61 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
4:21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
699 |
1:03.66 |
2:10.40 |
3:17.81 |
|
4:24.13 |
|
|
Roskilde Svømning |
4:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karla Louise Balle |
2001 |
|
688 |
1:02.93 |
2:09.94 |
3:18.24 |
|
4:25.55 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
4:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
687 |
1:03.93 |
2:11.01 |
3:19.26 |
|
4:25.70 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
4:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
678 |
1:04.42 |
2:11.99 |
3:19.66 |
|
4:26.89 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
|
668 |
1:03.92 |
2:11.60 |
3:19.89 |
|
4:28.18 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
4:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Clara Neumann |
2001 |
|
667 |
1:03.82 |
2:11.74 |
3:20.54 |
|
4:28.35 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
4:29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
665 |
1:05.11 |
2:14.13 |
3:22.38 |
|
4:28.60 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
|
664 |
1:05.73 |
2:14.25 |
3:22.23 |
|
4:28.79 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
663 |
1:03.54 |
2:11.56 |
3:20.97 |
|
4:28.89 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
658 |
1:05.28 |
2:14.30 |
3:22.78 |
|
4:29.57 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
|
649 |
1:05.36 |
2:13.31 |
3:22.25 |
|
4:30.75 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tine Petersen |
2003 |
|
646 |
1:05.92 |
2:14.66 |
3:23.19 |
|
4:31.23 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
639 |
1:05.52 |
2:14.51 |
3:23.83 |
|
4:32.19 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
|
636 |
1:05.45 |
2:15.76 |
3:25.28 |
|
4:32.68 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emma Stecher |
2003 |
|
632 |
1:05.46 |
2:15.25 |
3:24.99 |
|
4:33.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
626 |
1:06.03 |
2:16.24 |
3:25.19 |
|
4:34.14 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
4:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
|
624 |
1:05.15 |
2:14.98 |
3:25.22 |
|
4:34.41 |
|
|
DeltaSwim |
4:37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
|
620 |
1:06.73 |
2:16.69 |
3:26.66 |
|
4:35.02 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
619 |
1:05.14 |
2:15.55 |
3:25.96 |
|
4:35.08 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
|
616 |
1:05.49 |
2:16.08 |
3:27.10 |
|
4:35.60 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
|
612 |
1:06.73 |
2:18.13 |
3:28.05 |
|
4:36.20 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
|
611 |
1:07.52 |
2:18.15 |
3:28.53 |
|
4:36.28 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:40.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Marie Christensen |
2002 |
|
610 |
1:08.46 |
2:18.72 |
3:28.31 |
|
4:36.50 |
|
|
Odder Svømmeklub |
4:36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
|
609 |
1:06.54 |
2:17.17 |
3:27.39 |
|
4:36.67 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
605 |
1:06.94 |
2:17.20 |
3:27.68 |
|
4:37.22 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
|
604 |
1:06.39 |
2:16.70 |
3:28.00 |
|
4:37.36 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
4:45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Mia Lindberg |
2003 |
|
603 |
1:06.35 |
2:16.86 |
3:26.89 |
|
4:37.46 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Chastine Melhede |
2002 |
|
603 |
1:04.46 |
2:14.21 |
3:25.70 |
|
4:37.49 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
598 |
1:06.89 |
2:17.40 |
3:28.19 |
|
4:38.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
|
597 |
1:07.40 |
2:18.69 |
3:29.47 |
|
4:38.41 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
4:41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Rebekka Giessing |
2003 |
|
597 |
1:05.47 |
2:15.51 |
3:26.87 |
|
4:38.43 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:41.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
|
596 |
1:06.75 |
2:16.77 |
3:27.60 |
|
4:38.57 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
594 |
1:07.79 |
2:18.97 |
3:30.43 |
|
4:38.90 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:40.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Sophie Grandjean |
2003 |
|
584 |
1:06.63 |
2:18.34 |
3:30.14 |
|
4:40.45 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
577 |
1:06.92 |
2:18.03 |
3:29.96 |
|
4:41.63 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Ella Christiansen |
2003 |
|
576 |
1:06.54 |
2:16.71 |
3:28.60 |
|
4:41.74 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
|
572 |
1:07.43 |
2:20.04 |
3:31.97 |
|
4:42.40 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:49.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
567 |
1:06.86 |
2:18.98 |
3:31.71 |
|
4:43.31 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
|
566 |
1:06.64 |
2:18.41 |
3:31.18 |
|
4:43.41 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Julie Bruun Jørgensen |
2003 |
|
564 |
1:07.60 |
2:19.46 |
3:31.64 |
|
4:43.79 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
4:44.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Laura Boutrup |
2003 |
|
561 |
1:08.99 |
2:21.45 |
3:33.79 |
|
4:44.33 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Caroline Veggerby |
2003 |
|
559 |
1:06.84 |
2:18.73 |
3:32.25 |
|
4:44.54 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
4:46.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
|
559 |
1:08.78 |
2:21.23 |
3:33.18 |
|
4:44.59 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:48.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
|
555 |
1:07.92 |
2:20.74 |
3:33.56 |
|
4:45.24 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:47.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
|
552 |
1:08.63 |
2:21.80 |
3:34.33 |
|
4:45.75 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:46.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
544 |
1:09.62 |
2:22.71 |
3:35.54 |
|
4:47.11 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
|
543 |
1:08.35 |
2:21.93 |
3:34.66 |
|
4:47.46 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:49.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
|
536 |
1:07.43 |
2:20.48 |
3:33.66 |
|
4:48.62 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:50.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Line Lyskjær |
2003 |
|
526 |
1:10.64 |
2:24.86 |
3:37.81 |
|
4:50.47 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
4:50.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Silke Larsen |
2003 |
|
520 |
1:10.93 |
2:24.75 |
3:38.25 |
|
4:51.57 |
|
|
Roskilde Svømning |
4:48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
515 |
1:09.02 |
2:23.45 |
3:38.53 |
|
4:52.52 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:48.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
|
509 |
1:09.84 |
2:25.03 |
3:40.13 |
|
4:53.56 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Louise Dahl |
2003 |
|
506 |
1:08.33 |
2:22.13 |
3:37.81 |
|
4:54.25 |
|
|
JGI Svømning |
4:49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
|
|
|
|
|
|
Afmeldt-Teknisk fejl |
|
Svømmeklubben Laksen |
4:35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
|
|
|
|
|
|
Afmeldt-Teknisk fejl |
|
Gentofte Svømme Klub |
4:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
03 november 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
08:43 |
|