2020-06-02   21:04:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 17.00

Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  19:29   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2017         
 
 
Løb 31, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 7:09.65 2016-12-18 
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 7:23.04 2008-10-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gentofte Drenge 1  2000    734          7:33.35   
  Gentofte Svømme Klub  7:41.38                 
  Peter Vangsgaard  2000      52.98  1:49.93      1:49.93   
  Tomas Stensballe Larsen  2000      54.43  1:54.32      3:44.25   
  Lucas Bruun Strøbek  2001      53.06  1:51.61      5:35.86   
  Leo Badaker  2002      55.05  1:57.49      7:33.35   
                     
Sigma 1  2000    722          7:35.90   
  Sigma Swim  7:47.21                 
  Alexander Aslak Nørgaard  2000      53.89  1:52.84      1:52.84   
  Sebastian Tullberg  2000      54.42  1:50.00      3:42.84   
  Jannick Hansen  2001      55.73  1:55.65      5:38.49   
  Frederik Eg Ibsen  2002      56.08  1:57.41      7:35.90   
                     
Drenge 1 Vejle  2001    714          7:37.46   
  Vejle Svømmeklub  7:42.78                 
  Andreas Hansen  2000      52.63  1:48.80      1:48.80   
  Jakob Juul  2000      53.38  1:51.70      3:40.50   
  Mads Sørensen  2001      55.75  1:56.79      5:37.29   
  Jeppe Vestergaard Jensen  2001      56.70  2:00.17      7:37.46   
                     
Hsc Herrer 1  2000    692          7:42.28   
  Holstebro Svømme Club  7:50.81                 
  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000      55.83  1:56.20      1:56.20   
  Mathias Rasmussen  2001      55.89  1:55.36      3:51.56   
  Rasmus Nørfjand  2000      53.21  1:51.73      5:43.29   
  Julius Henriksen  2002      56.43  1:58.99      7:42.28   
                     
Stv Drenge  2000    678          7:45.42   
  Slagelse Svømmeklub  7:56.06                 
  Anders Dam Frandsen  2000      57.54  1:58.26      1:58.26   
  Gustav Jørgensen  2000      54.03  1:52.83      3:51.09   
  Jonas Hansen  2001      57.07  1:58.46      5:49.55   
  Matthias Hansen  2001      55.94  1:55.87      7:45.42   
                     
Holbæk Herrer  2000    676          7:46.01   
  Holbæk Svømme Klub  7:54.85                 
  David Arneskov  2002      56.51  1:57.85      1:57.85   
  Simon Brixner  2000      54.14  1:53.36      3:51.21   
  Christopher H. Brown  2002      57.37  1:58.03      5:49.24   
  Mads Toft  2001      56.37  1:56.77      7:46.01   
                     
H2Odense Herrer  2000    673          7:46.56   
  H2Odense  7:49.28                 
  Simon Juul Henriksen  2001      56.11  1:56.70      1:56.70   
  Andreas Bui  2000      55.71  1:56.11      3:52.81   
  Mads Sørensen  2000      56.97  1:59.43      5:52.24   
  Malthe Burgaard  2000      55.64  1:54.32      7:46.56   
                     
Kvik 1  2002    670          7:47.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  8:01.70                 
  Jonas M. Jørgensen  2001      56.28  1:55.29      1:55.29   
  Marcus Mantzius Mosegaard  2001      56.59  1:58.88      3:54.17   
  Ferdinand Wahl  2000      55.85  1:56.00      5:50.17   
  Jakob Strunge Nissen  2002      56.88  1:57.08      7:47.25   
                     
Helsingør Herrer 1  2000    667          7:48.12   
  Helsingør Svømmeklub  7:54.79                 
  Emil Tönshoff  2000      57.35  1:57.13      1:57.13   
  William Houen  2001      55.66  1:54.41      3:51.54   
  Julius Munk  2000      56.48  1:55.66      5:47.20   
  Villads Bomholt Larsen  2001      57.79  2:00.92      7:48.12   
                     
10  Horsens Drenge 1  2000    662          7:49.31   
  Horsens Svømmeklub  7:51.99                 
  Rasmus Udbye  2000      53.08  1:50.02      1:50.02   
  Viktor Bull Kramer  2000      56.36  1:59.42      3:49.44   
  Andreas Rasmussen  2000      58.64  2:01.99      5:51.43   
  Nicolaj Løth Andersen  2001      56.15  1:57.88      7:49.31   
                     
11  Gsc Drenge  2000    651          7:51.73   
  Gladsaxe Svømmeklub  7:52.50                 
  Rasmus Steenberg  2000      54.50  1:54.54      1:54.54   
  Frederik Riedel Lentz  2001      56.40  1:59.04      3:53.58   
  Alfred August Grubert  2001      56.82  1:57.03      5:50.61   
  Christian Crone  2001      56.49  2:01.12      7:51.73   
                     
12  Lyngby Herrer  2000    650          7:52.10   
  Lyngby Svømmeklub  7:57.70                 
  Arthur Dalén Ellegaard  2001      54.96  1:53.67      1:53.67   
  William Textor Broch  2001      56.47  1:56.43      3:50.10   
  August Houborg  2001      56.84  2:02.95      5:53.05   
  Emil Kayerød-Rasmussen  2002      56.44  1:59.05      7:52.10   
                     
13  Aalborg Herrer  2001    649          7:52.36   
  Aalborg Svømmeklub  8:01.66                 
  Oliver Nørgaard Frost  2002      57.11  1:56.82      1:56.82   
  Rune Nørgaard  2000      57.28  1:57.34      3:54.16   
  Christian Bonde  2001      58.98  2:00.84      5:55.00   
  Lawrence Langley  2001      57.66  1:57.36      7:52.36   
                     
14  Hovedstadens Herrer  2001    638          7:55.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  8:03.43                 
  Mathias Vestergaard  2001      58.26  2:01.44      2:01.44   
  Bertram Dreyer Riis  2002      56.88  1:55.72      3:57.16   
  Marcus Skøtt Haslev  2002      56.31  1:56.53      5:53.69   
  Jens Bomgaard  2002      58.38  2:01.42      7:55.11   
                     
15  Ringsted Herrer  2002    633          7:56.23   
  Ringsted Svømme Klub  7:56.36                 
  Daniel Schytte  2000      56.12  1:56.50      1:56.50   
  Alexander Søgaard  2002      56.62  2:03.02      3:59.52   
  Anders Nielsen  2001      56.40  1:58.79      5:58.31   
  Frederik Møller  2002      55.77  1:57.92      7:56.23   
                     
16  Agf Drenge 1  2000    626          7:58.04   
  Agfs Svømmeafdeling  8:05.85                 
  Christian L H Frederiksen  2001      56.30  1:55.59      1:55.59   
  Andreas Hougaard  2000      56.60  1:58.67      3:54.26   
  Valdemar Kjærgaard  2001      58.37  2:02.54      5:56.80   
  David Hjort  2000      57.78  2:01.24      7:58.04   
                     
17  Sigma 2  2000    623          7:58.87   
  Sigma Swim  8:05.00                 
  Frederik Bornemann  2001      58.45  1:59.03      1:59.03   
  Oliver Schiellerup  2000      56.72  1:57.70      3:56.73   
  Niels Skovbye Brandt  2002      57.61  2:00.80      5:57.53   
  Emil Kildahl Døssing  2002      58.28  2:01.34      7:58.87   
                     
18  Esbjerg Drenge  2000    617          8:00.47   
  Esbjerg Svømmeklub  8:05.67                 
  Jakob Mose  2000      57.83  2:00.98      2:00.98   
  Martin H. Abel  2001      56.17  1:57.90      3:58.88   
  Esben F. Buchwaldt  2002      57.36  2:01.76      6:00.64   
  Oliver Christensen  2000      56.06  1:59.83      8:00.47   
                     
19  Sønderborg Sks  2000    601          8:04.70   
  Svømmeklubben Sønderborg  8:24.12                 
  Christopher Kristiansen  2000      57.25  1:59.22      1:59.22   
  André Iversen  2001      59.05  2:02.78      4:02.00   
  Philip Andersen Ravn  2002      59.53  2:02.99      6:04.99   
  Simon Perzynski  2002      56.23  1:59.71      8:04.70   
                     
20  Køge Drenge  2000    578          8:10.95   
  Køge Svømmeklub  8:03.33                 
  Rasmus Danielsen  2001      56.82  1:57.76      1:57.76   
  August Ryom  2002      58.62  2:05.55      4:03.31   
  Philip Krogh Brønnicke  2000      57.60  2:04.92      6:08.23   
  Mert Kaya  2001      58.29  2:02.72      8:10.95   
                     
21  Agf Drenge 2  2000    524          8:27.18   
  Agfs Svømmeafdeling  8:28.75                 
  Artúr Jegesi  2002      1:01.49  2:05.95      2:05.95   
  Mathias Lund Hansen  2002      1:00.97  2:07.00      4:12.95   
  Sofus Bolwig Balladone  2002      1:00.86  2:07.34      6:20.29   
  Nikolaj Petlin Kock  2002      1:00.21  2:06.89      8:27.18   
                     
Triton Ballerup  2002              DSQ  SW10.12 4.sv.forkert 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  7:54.71                 
  Mikkel S. Hansen  2000      55.55  1:57.57      1:57.57   
  Niels Paulli Sparholt  2000      55.52  1:55.75      3:53.32   
  Oliver Thor Sørensen  2000      56.18  1:59.24      5:52.56   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  19:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark