2019-09-22   17:20:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2017-2018, Sundsvall

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  10:05   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anna Öberg  2006    275          37.45   
  Sundsvalls Simsällskap  39.09                 
Olivia Ericsson  2006    212          40.88   
  Sundsvalls Simsällskap  40.70                 
Nike Norlander  2007    202          41.53   
  Sundsvalls Simsällskap  41.33                 
Wilja Edin  2006    189          42.41   
  Njurunda Simsällskap  43.97                 
Kajsa Burman  2007    160          44.87   
  Sundsvalls Simsällskap  44.83                 
Alva Sjödin  2006    120          49.31   
  Sundsvalls Simsällskap  48.69                 
Amelia Walterstad  2006    102          52.14   
  Sundsvalls Simsällskap  52.77                 
Milla Zell  2008    87          54.85   
  Sundsvalls Simsällskap                   
Astrid Newsham  2008    85          55.24   
  Sundsvalls Simsällskap                   
10  Alma Persson  2006    47          1:07.44   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  1:07.42                 
Alice Södervall  2007              DSQ   
  Sundsvalls Simsällskap  56.99                 
Noelia Frank  2007              DSQ   
  Sundsvalls Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elise Öberg  2002    539          29.94   
  Sundsvalls Simsällskap  29.78                 
Gloria Muzito  2002    530          30.11   
  Sundsvalls Simsällskap  29.93                 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Joyce Muzito  2001    558          29.60   
  Sundsvalls Simsällskap  29.84                 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Caroline Andersson-Ekström  1994    554          29.68   
  Sundsvalls Simsällskap  28.68                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  10:05 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  10:06   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Joppe Berglin  2006    154          40.64   
  Njurunda Simsällskap  40.72                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  10:06 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Sundholm  2005    357  34.09  1:13.22  1:55.19    2:36.12   
  Njurunda Simsällskap  2:34.45                 
                     
Elin Clarin  2005    239  36.91  1:22.14  2:06.69    2:58.34   
  Njurunda Simsällskap  3:11.87                 
                     
Maija Andersson  2005    202  41.41  1:28.49  2:19.22    3:08.65   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  3:05.27                 
                     
Tova Persson  2005    177  39.81  1:29.32  2:22.26    3:17.16   
  Njurunda Simsällskap  3:18.31                 
                     
Signe Domeij  2005    140  46.17  1:41.35  2:39.32    3:32.97   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  3:39.56                 
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nadja Rautiainen  2004    384  34.53  1:13.90  1:55.67    2:32.28   
  Sundsvalls Simsällskap  2:40.50                 
                     
Hanna Jonasson  2004    369  32.91  1:10.64  1:52.62    2:34.44   
  Njurunda Simsällskap  2:30.15                 
                     
Clara Renström Halling  2004    335  36.99  1:17.42  1:59.52    2:39.44   
  Sundsvalls Simsällskap  2:39.54                 
                     
Linnea Engström  2004    299  37.53  1:18.70  2:03.37    2:45.61   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  2:45.42                 
                     
Nora Sundström  2004    263  39.61  1:24.18  2:10.01    2:52.81   
  Sundsvalls Simsällskap  2:53.75                 
                     
Alva Fridlund  2004    262  37.76  1:22.01  2:06.99    2:52.92   
  Njurunda Simsällskap  2:58.60                 
                     
Elin Jönsson  2004    241  39.60  1:25.15  2:12.70    2:57.82   
  Njurunda Simsällskap  3:00.79                 
                     
Isabelle Åström  2004    220  39.80  1:26.47  2:16.32    3:03.24   
  Timrå Simklubb  3:11.90                 
                     
Lena Svedberg  2004              DSQ   
  Sundsvalls Simsällskap  2:28.89                 
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Saga Persson  2003    404  32.60  1:10.77  1:50.83    2:29.78   
  Njurunda Simsällskap  2:34.62                 
                     
Johanna Persson  2003    329  34.45  1:14.10  1:56.36    2:40.45   
  Härnösands Simsällskap  2:38.31                 
                     
Lovisa Lundblad  2003    268  36.99  1:20.83  2:06.21    2:51.79   
  Njurunda Simsällskap  2:48.57                 
                     
Josefin Karlsson  2003              DSQ   
  Härnösands Simsällskap  2:49.58                 
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gloria Muzito  2002    645  29.00  1:00.90  1:34.98    2:08.19   
  Sundsvalls Simsällskap  2:05.42                 
                     
Melina Sundström  2002    510  31.49  1:06.60  1:43.11    2:18.61   
  Sundsvalls Simsällskap  2:18.78                 
                     
Nathalie Pettersson  2002    497  31.71  1:06.68  1:42.89    2:19.85   
  Sundsvalls Simsällskap  2:22.28                 
                     
Lotta Larsson Wermelin  2002    386  33.07  1:11.21  1:51.81    2:32.04   
  Njurunda Simsällskap  2:29.60                 
                     
Cornelia Åström  2002    327  36.78  1:18.18  1:59.53    2:40.76   
  Timrå Simklubb  2:46.95                 
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Persson  2001    628  30.72  1:04.06  1:37.25    2:09.35   
  Sundsvalls Simsällskap  2:06.62                 
                     
Joyce Muzito  2001    541  30.66  1:05.08  1:40.82    2:15.89   
  Sundsvalls Simsällskap  2:12.86                 
                     
Tove Wikström  2001    535  31.18  1:05.31  1:40.59    2:16.38   
  Härnösands Simsällskap  2:19.45                 
                     
Sofia Mannela  2001    518  31.43  1:06.36  1:42.74    2:17.91   
  Sundsvalls Simsällskap  2:13.70                 
                     
Cornelia Norén Vosveld  2001    506  32.02  1:07.14  1:43.25    2:19.01   
  Härnösands Simsällskap  2:18.03                 
                     
Maja Jakobsson  2000    486  31.97  1:06.80  1:43.88    2:20.87   
  Njurunda Simsällskap  2:19.93                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  10:24 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  10:28   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ludvig Utterström  2004    231  35.82        1:18.86   
  Njurunda Simsällskap  1:19.56                 
                     
Jason Walterstad  2004    218  36.54        1:20.45   
  Sundsvalls Simsällskap  1:21.37                 
                     
Axel Södervall  2004    155  41.59        1:30.02   
  Sundsvalls Simsällskap  1:36.63                 
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Hedlund  2003    361  30.09        1:08.00   
  Sundsvalls Simsällskap  1:08.10                 
                     
Hannes Wikström  2003    233  34.80        1:18.70   
  Härnösands Simsällskap  1:15.85                 
                     
Roine Epäilys  2003    232  35.35        1:18.82   
  Simklubben Ägir  1:33.37                 
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Robin Björklund  2002    533  27.59        59.72   
  Njurunda Simsällskap  59.22                 
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Boström  2001    412  29.58        1:05.08   
  Sundsvalls Simsällskap  1:05.33                 
                     
Johan Ekengren  2001    388  31.10        1:06.39   
  Sundsvalls Simsällskap  1:05.02                 
                     
Filip Borgström  2001    358  30.66        1:08.20   
  Njurunda Simsällskap  1:07.08                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  10:28 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  10:48   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tova Persson  2005    209  49.21        1:45.03   
  Njurunda Simsällskap  1:50.83                 
                     
Elin Clarin  2005    194  49.33        1:47.59   
  Njurunda Simsällskap  1:49.89                 
                     
Nellie Edbom Wounder  2005    151  54.15        1:56.93   
  Sundsvalls Simsällskap  1:56.59                 
                     
Signe Domeij  2005    128  1:00.10        2:03.58   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  2:03.50                 
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leia Beijron  2004    405  39.71        1:24.22   
  Sundsvalls Simsällskap  1:25.72                 
                     
Nova Norlander  2004    388  40.06        1:25.48   
  Sundsvalls Simsällskap  1:29.53                 
                     
Stephanie Fjellgren  2004    359  40.01        1:27.70   
  Njurunda Simsällskap  1:28.19                 
                     
Linnea Engström  2004    338  42.12        1:29.51   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  1:28.81                 
                     
Ebba Lindblom  2004    319  42.58        1:31.26   
  Njurunda Simsällskap  1:30.24                 
                     
Agnes Burman  2004    254  46.64        1:38.46   
  Sundsvalls Simsällskap  1:40.20                 
                     
Isabelle Åström  2004    242  50.06        1:40.03   
  Timrå Simklubb  1:45.97                 
                     
Elin Jönsson  2004    237  47.31        1:40.67   
  Njurunda Simsällskap  1:44.67                 
                     
Nora Sundström  2004    226  49.23        1:42.27   
  Sundsvalls Simsällskap  1:41.80                 
                     
10  Alva Fridlund  2004    207  49.15        1:45.37   
  Njurunda Simsällskap  1:45.70                 
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Saga Persson  2003    309  44.36        1:32.23   
  Njurunda Simsällskap  1:39.04                 
                     
Johanna Persson  2003    240  45.60        1:40.23   
  Härnösands Simsällskap  1:35.13                 
                     
Tyra Rolandsen  2003    201  49.59        1:46.45   
  Njurunda Simsällskap  1:50.56                 
                     
Lovisa Lundblad  2003    186  50.47        1:49.24   
  Njurunda Simsällskap  1:46.86                 
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elise Öberg  2002    570  35.23        1:15.18   
  Sundsvalls Simsällskap  1:14.60                 
                     
Cornelia Åström  2002    287  43.57        1:34.45   
  Timrå Simklubb  1:30.96                 
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tove Wikström  2001    490  37.34        1:19.09   
  Härnösands Simsällskap  1:16.10                 
                     
Cornelia Norén Vosveld  2001    407  39.68        1:24.14   
  Härnösands Simsällskap  1:21.94                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  10:48 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  10:55   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jonathan Nilsson  2003    421  35.93  1:16.00  1:57.77    2:40.71   
  Sundsvalls Simsällskap  2:43.82                 
                     
Hannes Wikström  2003    341  38.85  1:22.05  2:07.96    2:52.41   
  Härnösands Simsällskap  3:05.03                 
                     
Albin Hedlund  2003    339  38.05  1:23.75  2:10.19    2:52.68   
  Sundsvalls Simsällskap  3:49.84                 
                     
Markus Näsman  2003    316  39.10  1:24.50  2:10.76    2:56.86   
  Sundsvalls Simsällskap  3:01.23                 
                     
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Eryk Do  2002    292  39.27  1:24.19  2:11.33    3:01.48   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  3:06.12                 
                     
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felix Balkerud  2001    380  34.28  1:16.00  2:00.93    2:46.22   
  Njurunda Simsällskap  2:34.83                 
                     
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jonathan Hiltonsson  2000    481  33.36  1:12.47  1:52.78    2:33.74   
  Sundsvalls Simsällskap  2:30.12                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  10:55 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  11:16   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olivia Ericsson  2006    298          38.39   
  Sundsvalls Simsällskap  37.97                 
Anna Öberg  2006    272          39.61   
  Sundsvalls Simsällskap  40.91                 
Nike Norlander  2007    243          41.10   
  Sundsvalls Simsällskap  41.81                 
Kajsa Burman  2007    218          42.62   
  Sundsvalls Simsällskap  42.39                 
Wilja Edin  2006    172          46.12   
  Njurunda Simsällskap  45.26                 
Astrid Newsham  2008    166          46.66   
  Sundsvalls Simsällskap  45.11                 
Alva Sjödin  2006    140          49.35   
  Sundsvalls Simsällskap  48.85                 
Emilia Olsen  2006    132          50.32   
  Njurunda Simsällskap  52.78                 
Freja Engström  2007    128          50.82   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  51.31                 
10  Emma Forssbeck  2007    126          51.10   
  Njurunda Simsällskap  52.80                 
11  Shewita Tsegay  2006    123          51.53   
  Njurunda Simsällskap  52.38                 
12  Amelia Walterstad  2006    122          51.73   
  Sundsvalls Simsällskap  49.53                 
13  Milla Zell  2008    120          51.94   
  Sundsvalls Simsällskap  53.00                 
14  Tuva Fridlund  2006    116          52.53   
  Njurunda Simsällskap  58.16                 
15  Emilia Sundholm  2007    115          52.76   
  Njurunda Simsällskap  54.28                 
16  Alice Södervall  2007    105          54.40   
  Sundsvalls Simsällskap  53.26                 
17  Alma Persson  2006    104          54.43   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  53.25                 
18  Noelia Frank  2007    92          56.86   
  Sundsvalls Simsällskap  59.82                 
Isabel Olsson  2008              DNS   
  Njurunda Simsällskap  54.44                 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Persson  2001    662          29.45   
  Sundsvalls Simsällskap  28.21                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  11:16 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  11:18   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Joppe Berglin  2006    142          42.52   
  Njurunda Simsällskap  41.70                 
Igor Do  2007              DSQ   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  51.59                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  11:18 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  11:26   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hanna Jonasson  2004    360  1:21.25  2:56.38  4:45.66    6:04.53   
  Njurunda Simsällskap  6:09.14                 
                     
Elin Jönsson  2004    237  1:43.43  3:28.88  5:25.71    6:58.99   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elise Öberg  2002    537  1:09.21  2:28.07  4:00.76    5:19.16   
  Sundsvalls Simsällskap  5:12.82                 
                     
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Maja Jakobsson  2000    405  1:15.58  2:47.83  4:30.07    5:50.44   
  Njurunda Simsällskap  5:49.20                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  11:26 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  12:00   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 10, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Johan Ekengren  2001    597  1:00.46  2:06.43  3:13.30  4:20.91  16:46.88   
  Sundsvalls Simsällskap  17:18.66      5:28.55  6:36.89  7:44.93  8:53.15     
          10:01.43  11:09.46  12:17.56  13:25.56     
          14:33.74  15:41.32         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  12:00 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  12:01   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 11, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Jonathan Nilsson  2003    469  1:06.26  2:17.65  3:29.43  4:41.72  9:30.49   
  Sundsvalls Simsällskap  9:46.10      5:53.99  7:06.99  8:19.71       
                     
Roine Epäilys  2003    306  1:14.48  2:37.31  4:00.36  5:22.88  10:57.69   
  Simklubben Ägir        6:48.08  8:14.04  9:36.59       
                     
 
Gren 11, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Robin Björklund  2002    509  1:00.40  2:09.62  3:20.37  4:31.96  9:15.20   
  Njurunda Simsällskap  10:06.40      5:43.60  6:55.18  8:06.10       
                     
 
Gren 11, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Anton Boström  2001    479  1:03.45  2:12.64  3:24.11  4:36.80  9:26.57   
  Sundsvalls Simsällskap  9:40.79      5:49.55  7:02.40  8:15.83       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  12:01 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  16:03   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 12, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hanna Jonasson  2004    362  37.23  1:22.05  2:06.53    2:47.69   
  Njurunda Simsällskap  2:54.49                 
                     
 
Gren 12, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Joyce Muzito  2001    500  33.10  1:11.06  1:49.91    2:30.69   
  Sundsvalls Simsällskap  2:27.06                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  16:03 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  16:10   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jason Walterstad  2004    273  35.97  1:18.36  2:10.22    2:48.88   
  Sundsvalls Simsällskap  2:55.41                 
                     
Axel Södervall  2004    240  38.59  1:23.82  2:17.51    2:56.39   
  Sundsvalls Simsällskap  3:02.49                 
                     
 
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Hedlund  2003    418  30.77  1:07.99  1:53.15    2:26.51   
  Sundsvalls Simsällskap  2:28.13                 
                     
Jonathan Nilsson  2003    398  34.28  1:13.62  1:55.25    2:29.01   
  Sundsvalls Simsällskap  2:36.84                 
                     
Hannes Wikström  2003    285  35.63  1:22.36  2:08.20    2:46.49   
  Härnösands Simsällskap  2:51.30                 
                     
Roine Epäilys  2003    271  35.80  1:18.14  2:11.30    2:49.35   
  Simklubben Ägir  3:00.52                 
                     
Josef Nordén  2003    248  37.72  1:21.02  2:14.52    2:54.34   
  Sundsvalls Simsällskap  2:55.32                 
                     
 
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Robin Björklund  2002    476  29.16  1:04.13  1:46.28    2:20.32   
  Njurunda Simsällskap  2:17.92                 
                     
Eryk Do  2002    310  33.97  1:18.08  2:05.01    2:41.92   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  2:55.70                 
                     
 
Gren 13, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jonathan Hiltonsson  2000    460  29.70  1:08.51  1:47.56    2:21.94   
  Sundsvalls Simsällskap  2:16.22                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  16:10 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  16:45   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 14, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Sundholm  2005    380  1:15.26  2:38.70  4:02.15    5:23.55   
  Njurunda Simsällskap  5:34.67                 
                     
Elin Clarin  2005    224  1:28.17  3:09.37  4:48.64    6:25.61   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
Signe Domeij  2005    128  1:45.76  3:46.42  5:48.84    7:44.81   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  8:04.90                 
                     
 
Gren 14, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lena Svedberg  2004    420  1:15.93  2:35.25  3:56.05    5:12.94   
  Sundsvalls Simsällskap  5:09.54                 
                     
Hanna Jonasson  2004    416  1:13.78  2:34.34  3:55.14    5:13.91   
  Njurunda Simsällskap  5:23.44                 
                     
Clara Renström Halling  2004    369  1:18.89  2:43.59  4:07.78    5:26.92   
  Sundsvalls Simsällskap  5:39.04                 
                     
Nova Norlander  2004    359  1:18.14  2:42.89  4:06.93    5:29.93   
  Sundsvalls Simsällskap  5:54.09                 
                     
Nora Sundström  2004    299  1:22.42  2:53.29  4:23.48    5:50.66   
  Sundsvalls Simsällskap  6:03.96                 
                     
Stephanie Fjellgren  2004    293  1:17.95  2:46.76  4:17.54    5:52.93   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
Alva Fridlund  2004    272  1:24.31  2:57.62  4:30.20    6:01.79   
  Njurunda Simsällskap  6:10.94                 
                     
 
Gren 14, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johanna Persson  2003    329  1:16.33  2:42.50  4:09.79    5:39.57   
  Härnösands Simsällskap  5:42.95                 
                     
Josefin Karlsson  2003    299  1:22.52  2:52.93  4:23.55    5:50.51   
  Härnösands Simsällskap  6:02.04                 
                     
Saga Persson  2003              DSQ   
  Njurunda Simsällskap  5:29.00                 
                     
 
Gren 14, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Melina Sundström  2002    479  1:10.44  2:27.28  3:43.90    4:59.66   
  Sundsvalls Simsällskap  5:02.86                 
                     
 
Gren 14, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sofia Mannela  2001    567  1:09.23  2:21.22  3:32.76    4:43.31   
  Sundsvalls Simsällskap  4:49.01                 
                     
Tove Wikström  2001    530  1:08.92  2:22.65  3:36.89    4:49.72   
  Härnösands Simsällskap  5:00.78                 
                     
Cornelia Norén Vosveld  2001    505  1:10.29  2:25.70  3:40.79    4:54.42   
  Härnösands Simsällskap  4:49.99                 
                     
Maja Jakobsson  2000    491  1:09.38  2:23.96  3:41.11    4:57.12   
  Njurunda Simsällskap  4:55.00                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  16:45 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  16:50   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jason Walterstad  2004    276  35.99        1:15.11   
  Sundsvalls Simsällskap  1:16.76                 
                     
Ludvig Utterström  2004    229  37.83        1:19.89   
  Njurunda Simsällskap  1:20.42                 
                     
Axel Södervall  2004    184  42.15        1:25.96   
  Sundsvalls Simsällskap  1:24.58                 
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Hedlund  2003    436  31.66        1:04.49   
  Sundsvalls Simsällskap  1:06.31                 
                     
Mattias Gillgren  2003    337  33.36        1:10.27   
  Njurunda Simsällskap  1:13.33                 
                     
Markus Näsman  2003    251  38.30        1:17.55   
  Sundsvalls Simsällskap  1:17.20                 
                     
Roine Epäilys  2003    210  39.61        1:22.20   
  Simklubben Ägir  1:24.32                 
                     
Josef Nordén  2003              DSQ   
  Sundsvalls Simsällskap  1:21.81                 
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Robin Björklund  2002    461  30.53        1:03.29   
  Njurunda Simsällskap  1:02.15                 
                     
Eryk Do  2002    256  36.83        1:17.03   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  1:13.71                 
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Boström  2001    409  31.56        1:05.86   
  Sundsvalls Simsällskap  1:06.08                 
                     
Felix Balkerud  2001    261  37.40        1:16.51   
  Njurunda Simsällskap  1:17.17                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  16:50 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  16:52   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 17, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Ljungberg  1991    252  38.62        1:28.04   
  KFUK-KFUM Kometerna  1:28.31                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  16:52 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  17:13   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 18, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Clarin  2005    174  50.46  1:45.35  2:42.09    3:33.25   
  Njurunda Simsällskap  3:54.35                 
                     
Tova Persson  2005              DSQ   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
 
Gren 18, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nadja Rautiainen  2004    398  36.88  1:18.18  2:00.62    2:42.09   
  Sundsvalls Simsällskap  2:50.17                 
                     
Ebba Lindblom  2004    241  44.71  1:34.76  2:24.83    3:11.47   
  Njurunda Simsällskap  3:25.96                 
                     
Agnes Burman  2004    205  46.71  1:37.83  2:31.03    3:22.10   
  Sundsvalls Simsällskap  3:26.91                 
                     
Stephanie Fjellgren  2004              DSQ   
  Njurunda Simsällskap  3:40.29                 
                     
 
Gren 18, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Saga Persson  2003    325  40.80  1:25.10  2:10.67    2:53.25   
  Njurunda Simsällskap  3:03.58                 
                     
Lovisa Lundblad  2003    269  41.23  1:27.09  2:15.98    3:04.53   
  Njurunda Simsällskap  3:10.17                 
                     
Tyra Rolandsen  2003    243  44.03  1:32.31  2:22.35    3:10.96   
  Njurunda Simsällskap  3:31.57                 
                     
 
Gren 18, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elise Öberg  2002    610  32.38  1:07.79  1:45.33    2:20.52   
  Sundsvalls Simsällskap  2:19.96                 
                     
Nathalie Pettersson  2002    439  36.55  1:16.47  1:57.33    2:36.81   
  Sundsvalls Simsällskap  2:45.97                 
                     
 
Gren 18, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Persson  2001    620  32.79  1:07.80  1:44.44    2:19.79   
  Sundsvalls Simsällskap  2:14.87                 
                     
Sofia Mannela  2001    457  34.32  1:13.60  1:55.01    2:34.71   
  Sundsvalls Simsällskap  2:32.91                 
                     
Cornelia Norén Vosveld  2001    435  36.38  1:16.26  1:57.56    2:37.34   
  Härnösands Simsällskap  2:35.85                 
                     
Tove Wikström  2001    425  37.11  1:17.46  1:58.70    2:38.46   
  Härnösands Simsällskap  2:40.63                 
                     
Maja Jakobsson  2000    361  38.36  1:21.03  2:04.98    2:47.43   
  Njurunda Simsällskap  2:47.28                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  17:13 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  17:18   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jason Walterstad  2004    288  32.69        1:08.05   
  Sundsvalls Simsällskap  1:06.18                 
                     
Ludvig Utterström  2004    277  32.66        1:08.86   
  Njurunda Simsällskap  1:10.20                 
                     
Axel Södervall  2004    267  33.50        1:09.78   
  Sundsvalls Simsällskap  1:10.23                 
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jonathan Nilsson  2003    383  29.78        1:01.84   
  Sundsvalls Simsällskap  1:02.23                 
                     
Hannes Wikström  2003    353  30.49        1:03.53   
  Härnösands Simsällskap  1:03.81                 
                     
Mattias Gillgren  2003    323  31.06        1:05.44   
  Njurunda Simsällskap  1:04.92                 
                     
Markus Näsman  2003    283  32.41        1:08.39   
  Sundsvalls Simsällskap  1:08.05                 
                     
Josef Nordén  2003    282  32.87        1:08.53   
  Sundsvalls Simsällskap  1:08.88                 
                     
Roine Epäilys  2003              DNS   
  Simklubben Ägir  1:13.61                 
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Eryk Do  2002    379  29.97        1:02.06   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  1:00.82                 
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Ekengren  2001    539  27.12        55.21   
  Sundsvalls Simsällskap  56.58                 
                     
Filip Borgström  2001    524  26.68        55.73   
  Njurunda Simsällskap  56.78                 
                     
Jonathan Hiltonsson  2000    439  27.52        59.13   
  Sundsvalls Simsällskap  58.69                 
                     
Felix Balkerud  2001    335  31.28        1:04.70   
  Njurunda Simsällskap  1:03.34                 
                     
Anton Boström  2001              DSQ   
  Sundsvalls Simsällskap  57.94                 
                     
Viktor Näslund  2001              DSQ   
  Sundsvalls Simsällskap  55.70                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  17:18 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  17:21   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 20, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olivia Ericsson  2006    323  35.10        1:14.16   
  Sundsvalls Simsällskap  1:15.28                 
                     
 
Gren 20, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Signe Domeij  2005    130  47.71        1:40.48   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  1:35.98                 
                     
Maija Andersson  2005              DSQ   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  1:24.37                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  17:21 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  17:22   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 21, 100m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Ljungberg  1991    259  32.65        1:10.45   
  KFUK-KFUM Kometerna  1:08.76                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  17:22 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  09:01   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Joppe Berglin  2006    153          47.18   
  Njurunda Simsällskap  47.40                 
Igor Do  2007    89          56.48   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  56.45                 
Viking Månsson  2008    51          1:07.68   
  Njurunda Simsällskap  1:06.17                 
 
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jonathan Hiltonsson  2000    545          30.91   
  Sundsvalls Simsällskap  30.70                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  09:01 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  09:08   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 23, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anna Öberg  2006    297          43.14   
  Sundsvalls Simsällskap  43.18                 
Nike Norlander  2007    249          45.73   
  Sundsvalls Simsällskap  45.25                 
Olivia Ericsson  2006    231          46.90   
  Sundsvalls Simsällskap  46.08                 
Alva Sjödin  2006    212          48.30   
  Sundsvalls Simsällskap  46.19                 
Wilja Edin  2006    203          48.96   
  Njurunda Simsällskap  50.97                 
Kajsa Burman  2007    200          49.24   
  Sundsvalls Simsällskap  49.56                 
Alice Södervall  2007    178          51.12   
  Sundsvalls Simsällskap  49.11                 
Amelia Walterstad  2006    172          51.72   
  Sundsvalls Simsällskap  52.42                 
Astrid Newsham  2008    171          51.84   
  Sundsvalls Simsällskap  53.27                 
10  Tuva Fridlund  2006    165          52.44   
  Njurunda Simsällskap  52.52                 
11  Alma Persson  2006    147          54.48   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  55.93                 
12  Emilia Olsen  2006    146          54.58   
  Njurunda Simsällskap  54.58                 
13  Vendela Holmvall  2007    144          54.91   
  Sundsvalls Simsällskap  53.55                 
14  Freja Engström  2007    141          55.27   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  54.06                 
15  Maja Henningsson  2008    129          56.93   
  Sundsvalls Simsällskap  57.18                 
16  Elsa Larsson  2008    124          57.67   
  Njurunda Simsällskap  1:04.35                 
17  Emma Forssbeck  2007    121          58.22   
  Njurunda Simsällskap  58.05                 
18  Noelia Frank  2007    90          1:04.09   
  Sundsvalls Simsällskap  1:06.89                 
19  Jennielee Oppgård  2008    77          1:07.60   
  Sundsvalls Simsällskap  1:06.89                 
Isabel Olsson  2008              DNS   
  Njurunda Simsällskap  52.83                 
Emilia Sundholm  2007              DSQ   
  Njurunda Simsällskap  1:07.18                 
Milla Zell  2008              DSQ   
  Sundsvalls Simsällskap  53.21                 
Shewita Tsegay  2006              DSQ   
  Njurunda Simsällskap  56.70                 
 
Gren 23, 50m Bröstsim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ulrica Sandgren  1994    632          33.55   
  Sundsvalls Simsällskap  31.68                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  09:08 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  09:14   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 24, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jason Walterstad  2004    302  33.09  1:10.60  1:49.08    2:28.02   
  Sundsvalls Simsällskap  2:31.30                 
                     
Ludvig Utterström  2004    261  33.22  1:13.26  1:55.03    2:35.43   
  Njurunda Simsällskap  2:32.01                 
                     
 
Gren 24, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jonathan Nilsson  2003    417  30.15  1:03.90  1:38.71    2:12.93   
  Sundsvalls Simsällskap  2:20.86                 
                     
Albin Hedlund  2003    399  29.13  1:03.82  1:39.89    2:14.92   
  Sundsvalls Simsällskap  2:11.54                 
                     
Mattias Gillgren  2003    345  31.75  1:07.40  1:45.34    2:21.65   
  Njurunda Simsällskap  2:24.00                 
                     
Josef Nordén  2003    282  34.24  1:12.93  1:53.15    2:31.49   
  Sundsvalls Simsällskap  2:35.59                 
                     
 
Gren 24, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Eryk Do  2002    365  31.76  1:06.40  1:43.72    2:18.98   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  2:35.53                 
                     
 
Gren 24, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Viktor Näslund  2001    575  27.83  58.75  1:29.58    1:59.49   
  Sundsvalls Simsällskap  1:59.64                 
                     
Johan Ekengren  2001    564  28.29  58.80  1:29.96    2:00.24   
  Sundsvalls Simsällskap  2:02.77                 
                     
Filip Borgström  2001    485  28.69  1:00.19  1:33.37    2:06.41   
  Njurunda Simsällskap  2:01.89                 
                     
Anton Boström  2001    477  28.73  1:00.49  1:34.10    2:07.17   
  Sundsvalls Simsällskap  2:07.34                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  09:14 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  09:23   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Sundholm  2005    273  38.93        1:24.18   
  Njurunda Simsällskap  1:27.74                 
                     
Maija Andersson  2005    131  46.83        1:47.31   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  1:48.19                 
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hanna Jonasson  2004    400  34.50        1:14.09   
  Njurunda Simsällskap  1:15.39                 
                     
Lena Svedberg  2004    342  36.24        1:18.02   
  Sundsvalls Simsällskap  1:18.32                 
                     
Nadja Rautiainen  2004    252  40.04        1:26.42   
  Sundsvalls Simsällskap  1:29.49                 
                     
Anja Lind  2004    204  41.60        1:32.69   
  Härnösands Simsällskap  1:30.98                 
                     
Elin Jönsson  2004    157  44.13        1:41.06   
  Njurunda Simsällskap  1:41.49                 
                     
Ebba Lindblom  2004              DSQ   
  Njurunda Simsällskap  1:31.30                 
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Saga Persson  2003    252  40.85        1:26.42   
  Njurunda Simsällskap  1:27.29                 
                     
Lovisa Lundblad  2003    169  44.04        1:38.73   
  Njurunda Simsällskap  1:30.28                 
                     
Johanna Persson  2003              DSQ   
  Härnösands Simsällskap  1:25.21                 
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elise Öberg  2002    576  30.13        1:05.61   
  Sundsvalls Simsällskap  1:07.05                 
                     
Gloria Muzito  2002    513  31.56        1:08.21   
  Sundsvalls Simsällskap  1:05.27                 
                     
Nathalie Pettersson  2002    473  32.37        1:10.05   
  Sundsvalls Simsällskap  1:13.18                 
                     
Melina Sundström  2002    348  34.33        1:17.60   
  Sundsvalls Simsällskap  1:17.66                 
                     
Lotta Larsson Wermelin  2002    309  36.22        1:20.74   
  Njurunda Simsällskap  1:20.18                 
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Joyce Muzito  2001    598  30.64        1:04.79   
  Sundsvalls Simsällskap  1:04.78                 
                     
Wilma Persson  2001    598  30.52        1:04.81   
  Sundsvalls Simsällskap  1:04.87                 
                     
Maja Jakobsson  2000    353  33.43        1:17.22   
  Njurunda Simsällskap  1:14.79                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  09:23 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  09:36   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Axel Södervall  2004    200  43.91        1:35.04   
  Sundsvalls Simsällskap  1:40.66                 
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hannes Wikström  2003    358  36.70        1:18.29   
  Härnösands Simsällskap  1:19.62                 
                     
Markus Näsman  2003    343  37.13        1:19.42   
  Sundsvalls Simsällskap  1:23.46                 
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Robin Björklund  2002    394  34.98        1:15.83   
  Njurunda Simsällskap  1:15.80                 
                     
Eryk Do  2002    339  38.15        1:19.71   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  1:19.95                 
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jonathan Hiltonsson  2000    515  32.44        1:09.35   
  Sundsvalls Simsällskap  1:08.49                 
                     
Felix Balkerud  2001    415  33.69        1:14.52   
  Njurunda Simsällskap  1:11.05                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  09:36 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  09:50   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alva Sjödin  2006    216  50.89  1:47.66  2:46.26    3:44.05   
  Sundsvalls Simsällskap  3:43.79                 
                     
Alma Persson  2006    134  57.06  2:04.11  3:14.64    4:22.53   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap                   
                     
 
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tova Persson  2005    227  49.19  1:45.41  2:44.06    3:40.42   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
Elin Clarin  2005    214  50.03  1:48.20  2:47.09    3:44.84   
  Njurunda Simsällskap  4:15.72                 
                     
Signe Domeij  2005    138  58.84  2:06.37  3:14.35    4:20.25   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  4:25.26                 
                     
 
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leia Beijron  2004    405  40.64  1:26.65  2:14.29    3:01.84   
  Sundsvalls Simsällskap  3:12.31                 
                     
Stephanie Fjellgren  2004    354  40.74  1:28.79  2:20.27    3:10.07   
  Njurunda Simsällskap  3:15.09                 
                     
Nova Norlander  2004    337  41.60  1:30.61  2:22.09    3:13.27   
  Sundsvalls Simsällskap  3:19.07                 
                     
Linnea Engström  2004    309  43.75  1:33.51  2:25.59    3:18.93   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  3:17.92                 
                     
Nora Sundström  2004    237  49.16  1:45.12  2:42.58    3:37.35   
  Sundsvalls Simsällskap  3:35.22                 
                     
Agnes Burman  2004    231  48.71  1:45.21  2:43.29    3:39.15   
  Sundsvalls Simsällskap  3:30.06                 
                     
Ebba Lindblom  2004              DSQ   
  Njurunda Simsällskap  3:19.80                 
                     
Isabelle Åström  2004              DSQ   
  Timrå Simklubb  3:44.94                 
                     
 
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elise Öberg  2002    552  36.91  1:19.00  2:01.31    2:43.99   
  Sundsvalls Simsällskap  2:42.88                 
                     
Cornelia Åström  2002    287  44.40  1:35.15  2:29.48    3:23.90   
  Timrå Simklubb  3:23.41                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  09:50 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  10:07   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Joppe Berglin  2006    152          37.94   
  Njurunda Simsällskap  36.44                 
Igor Do  2007    117          41.31   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  41.41                 
Viking Månsson  2008    41          58.36   
  Njurunda Simsällskap  1:00.89                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  10:07 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  10:13   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 29, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anna Öberg  2006    350          32.97   
  Sundsvalls Simsällskap  32.32                 
Olivia Ericsson  2006    325          33.79   
  Sundsvalls Simsällskap  33.51                 
Nike Norlander  2007    312          34.23   
  Sundsvalls Simsällskap  34.36                 
Kajsa Burman  2007    296          34.86   
  Sundsvalls Simsällskap  35.60                 
Wilja Edin  2006    224          38.23   
  Njurunda Simsällskap  39.21                 
Alva Sjödin  2006    201          39.67   
  Sundsvalls Simsällskap  40.61                 
Astrid Newsham  2008    200          39.71   
  Sundsvalls Simsällskap  40.16                 
Shewita Tsegay  2006    176          41.44   
  Njurunda Simsällskap  43.04                 
Amelia Walterstad  2006    166          42.25   
  Sundsvalls Simsällskap  41.67                 
10  Emilia Olsen  2006    158          42.98   
  Njurunda Simsällskap  45.27                 
11  Milla Zell  2008    154          43.27   
  Sundsvalls Simsällskap  46.98                 
12  Alma Persson  2006    151          43.59   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  41.08                 
13  Alice Södervall  2007    151          43.64   
  Sundsvalls Simsällskap  44.16                 
14  Emma Forssbeck  2007    136          45.11   
  Njurunda Simsällskap  44.20                 
15  Freja Engström  2007    132          45.64   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  42.26                 
16  Tuva Fridlund  2006    124          46.50   
  Njurunda Simsällskap  46.66                 
17  Elsa Larsson  2008    124          46.55   
  Njurunda Simsällskap  43.68                 
18  Emilia Sundholm  2007    102          49.70   
  Njurunda Simsällskap  48.12                 
19  Maja Henningsson  2008    96          50.69   
  Sundsvalls Simsällskap  49.05                 
20  Vendela Holmvall  2007    93          51.26   
  Sundsvalls Simsällskap  50.65                 
Isabel Olsson  2008              DNS   
  Njurunda Simsällskap  52.19                 
Jennielee Oppgård  2008              DNS   
  Sundsvalls Simsällskap  58.96                 
Noelia Frank  2007              DSQ   
  Sundsvalls Simsällskap  54.93                 
 
Gren 29, 50m Frisim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lina Bergqvist  1998    615          27.32   
  Sundsvalls Simsällskap  26.95                 
Caroline Andersson-Ekström  1994    476          29.75   
  Sundsvalls Simsällskap  28.61                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  10:13 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  10:19   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 30, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Hedlund  2003    431  1:11.56  2:30.01  4:03.53    5:11.66   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
Jonathan Nilsson  2003    430  1:16.97  2:36.99  4:02.39    5:11.83   
  Sundsvalls Simsällskap  5:28.49                 
                     
 
Gren 30, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Robin Björklund  2002    495  1:04.45  2:20.72  3:47.32    4:57.55   
  Njurunda Simsällskap  4:52.53                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  10:19 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  10:51   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 31, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Cecilia Lind  2002    278  1:17.69  2:47.91  4:20.76  5:53.96  23:27.74   
  Sundsvalls Simsällskap        7:27.33  9:02.23  10:38.46  12:15.55     
          13:52.91  15:29.09  17:06.99  18:44.96     
          20:22.16  21:56.03         
                     
 
Gren 31, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Maja Jakobsson  2000    438  1:12.39  2:32.27  3:53.04  5:13.49  20:10.23   
  Njurunda Simsällskap        6:33.23  7:53.78  9:15.25  10:36.95     
          11:59.08  13:20.54  14:42.81  16:04.46     
          17:27.81  18:50.40         
                     
 
Gren 31, 1500m Frisim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Birgitta Olofsson  1967    384  1:16.19  2:39.54  4:04.07  5:28.53  21:04.37   
  Umeå Simsällskap        6:52.71  8:17.13  9:41.76  11:06.96     
          12:32.16  13:57.50  15:23.49  16:49.34     
          18:15.66  19:41.35         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  10:51 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  11:04   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 32, 800m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Ida Sundholm  2005    371  1:16.83  2:41.23  4:06.12  5:30.62  11:06.54   
  Njurunda Simsällskap  11:44.26      6:54.72  8:20.27  9:46.12       
                     
 
Gren 32, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Clara Renström Halling  2004    308  1:25.05  2:55.71  4:27.09  5:57.52  11:49.06   
  Sundsvalls Simsällskap  12:20.34      7:28.08  8:56.33  10:24.70       
                     
 
Gren 32, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Saga Persson  2003    386  1:15.97  2:40.21  4:04.75  5:28.80  10:57.94   
  Njurunda Simsällskap        6:52.42  8:16.35  9:39.27       
                     
 
Gren 32, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Gloria Muzito  2002    581  1:07.80  2:19.29  3:31.22  4:43.70  9:34.17   
  Sundsvalls Simsällskap  9:31.50      5:57.25  7:09.75  8:23.30       
                     
Melina Sundström  2002    449  1:10.28  2:28.29  3:48.80  5:10.26  10:25.68   
  Sundsvalls Simsällskap  10:46.94      6:29.59  7:48.78  9:08.59       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  11:04 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  15:03   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ludvig Utterström  2004    202  36.55  1:23.53  2:13.94    3:04.84   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Robin Björklund  2002    516  29.59  1:03.51  1:39.38    2:15.32   
  Njurunda Simsällskap  2:12.09                 
                     
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Strandberg  1997    575  28.91  1:02.10  1:36.18    2:10.48   
  Sundsvalls Simsällskap  2:12.70                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  15:03 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  15:15   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 34, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Clarin  2005    222  47.45  1:42.53  2:40.02    3:21.18   
  Njurunda Simsällskap  3:50.41                 
                     
Tova Persson  2005    217  46.07  1:35.16  2:34.49    3:22.56   
  Njurunda Simsällskap  3:49.28                 
                     
Maija Andersson  2005    179  48.98  1:44.72  2:47.01    3:36.12   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  3:40.57                 
                     
 
Gren 34, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leia Beijron  2004    358  39.45  1:25.43  2:12.91    2:51.53   
  Sundsvalls Simsällskap  2:52.65                 
                     
Lena Svedberg  2004    355  35.43  1:21.21  2:13.90    2:52.07   
  Sundsvalls Simsällskap  2:51.99                 
                     
Nova Norlander  2004    329  40.62  1:26.38  2:15.71    2:56.40   
  Sundsvalls Simsällskap  3:02.72                 
                     
Linnea Engström  2004    322  40.64  1:28.31  2:16.95    2:57.64   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  3:13.08                 
                     
Nora Sundström  2004    251  44.76  1:35.84  2:31.05    3:13.14   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
Isabelle Åström  2004    214  45.69  1:38.73  2:35.36    3:23.46   
  Timrå Simklubb  3:24.40                 
                     
 
Gren 34, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Josefin Karlsson  2003    228  42.06  1:33.45  2:32.98    3:19.39   
  Härnösands Simsällskap  3:30.67                 
                     
 
Gren 34, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elise Öberg  2002    600  30.30  1:06.70  1:49.34    2:24.41   
  Sundsvalls Simsällskap  2:25.06                 
                     
Gloria Muzito  2002    532  31.14  1:10.63  1:57.50    2:30.36   
  Sundsvalls Simsällskap  2:25.26                 
                     
Nathalie Pettersson  2002    501  31.58  1:10.98  1:56.77    2:33.37   
  Sundsvalls Simsällskap  2:35.82                 
                     
Cornelia Åström  2002    296  38.62  1:26.24  2:18.96    3:02.72   
  Timrå Simklubb  3:02.97                 
                     
 
Gren 34, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Maja Jakobsson  2000    394  34.22  1:18.01  2:07.93    2:46.12   
  Njurunda Simsällskap  2:41.51                 
                     
 
Gren 34, 200m Medley Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Birgitta Olofsson  1967    360  34.37  1:21.81  2:12.13    2:51.27   
  Umeå Simsällskap  2:54.60                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  15:15 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  15:34   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 35, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jonathan Nilsson  2003    448  1:05.33  2:16.08  3:27.08    4:37.20   
  Sundsvalls Simsällskap  4:48.81                 
                     
Albin Hedlund  2003    436  1:05.71  2:18.29  3:31.60    4:39.86   
  Sundsvalls Simsällskap  4:50.87                 
                     
Mattias Gillgren  2003    346  1:09.82  2:26.46  3:45.25    5:02.32   
  Njurunda Simsällskap  5:17.81                 
                     
 
Gren 35, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Ekengren  2001    593  1:00.29  2:05.21  3:09.97    4:12.50   
  Sundsvalls Simsällskap  4:24.04                 
                     
Viktor Näslund  2001    563  1:00.22  2:05.73  3:10.91    4:16.90   
  Sundsvalls Simsällskap  4:12.01                 
                     
Filip Borgström  2001    509  1:01.22  2:08.69  3:17.01    4:25.68   
  Njurunda Simsällskap  4:23.33                 
                     
Jonathan Hiltonsson  2000    491  1:01.57  2:09.82  3:20.05    4:28.86   
  Sundsvalls Simsällskap  4:29.00                 
                     
Felix Balkerud  2001    388  1:07.92  2:22.87  3:37.50    4:50.78   
  Njurunda Simsällskap  5:09.57                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  15:34 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  15:46   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 36, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Sundholm  2005    237  43.41        1:28.88   
  Njurunda Simsällskap  1:31.86                 
                     
Elin Clarin  2005    153  51.52        1:42.75   
  Njurunda Simsällskap  1:52.96                 
                     
Nellie Edbom Wounder  2005    152  49.47        1:42.94   
  Sundsvalls Simsällskap  1:52.40                 
                     
Maija Andersson  2005    132  54.26        1:48.07   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  1:42.42                 
                     
Signe Domeij  2005    127  54.74        1:49.47   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  1:55.45                 
                     
Tova Persson  2005              DSQ   
  Njurunda Simsällskap  1:36.57                 
                     
 
Gren 36, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nadja Rautiainen  2004    404  36.44        1:14.41   
  Sundsvalls Simsällskap  1:15.28                 
                     
Hanna Jonasson  2004    351  37.66        1:17.96   
  Njurunda Simsällskap  1:22.85                 
                     
Clara Renström Halling  2004    288  40.23        1:23.31   
  Sundsvalls Simsällskap  1:26.18                 
                     
Linnea Engström  2004    258  41.80        1:26.34   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  1:26.27                 
                     
Anja Lind  2004    255  42.56        1:26.75   
  Härnösands Simsällskap  1:25.00                 
                     
Stephanie Fjellgren  2004    249  40.96        1:27.39   
  Njurunda Simsällskap  1:24.95                 
                     
Ebba Lindblom  2004    214  45.07        1:31.92   
  Njurunda Simsällskap  1:30.19                 
                     
Alva Fridlund  2004    208  45.37        1:32.74   
  Njurunda Simsällskap  1:35.93                 
                     
Agnes Burman  2004    200  45.50        1:34.04   
  Sundsvalls Simsällskap  1:34.61                 
                     
10  Elin Jönsson  2004    194  46.50        1:34.91   
  Njurunda Simsällskap  1:36.45                 
                     
Isabelle Åström  2004              DSQ   
  Timrå Simklubb  1:31.33                 
                     
 
Gren 36, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Saga Persson  2003    339  37.59        1:18.86   
  Njurunda Simsällskap  1:20.13                 
                     
Lovisa Lundblad  2003    267  40.78        1:25.45   
  Njurunda Simsällskap  1:25.23                 
                     
Johanna Persson  2003    264  40.46        1:25.70   
  Härnösands Simsällskap  1:22.46                 
                     
Tyra Rolandsen  2003    240  42.63        1:28.49   
  Njurunda Simsällskap  1:30.34                 
                     
Josefin Karlsson  2003    185  46.72        1:36.54   
  Härnösands Simsällskap  1:33.28                 
                     
 
Gren 36, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elise Öberg  2002    614  31.57        1:04.74   
  Sundsvalls Simsällskap  1:05.13                 
                     
Lotta Larsson Wermelin  2002    324  38.70        1:20.05   
  Njurunda Simsällskap  1:20.25                 
                     
Cornelia Åström  2002    240  42.99        1:28.51   
  Timrå Simklubb  1:30.83                 
                     
Cecilia Lind  2002    216  44.31        1:31.63   
  Sundsvalls Simsällskap  1:31.36                 
                     
 
Gren 36, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Persson  2001    647  31.73        1:03.60   
  Sundsvalls Simsällskap  1:01.42                 
                     
Sofia Mannela  2001    503  32.98        1:09.17   
  Sundsvalls Simsällskap  1:09.63                 
                     
Joyce Muzito  2001    465  33.76        1:11.01   
  Sundsvalls Simsällskap  1:10.31                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  15:46 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  15:47   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 37, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Strandberg  1997    550  27.57        59.10   
  Sundsvalls Simsällskap  59.68                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  15:47 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  15:49   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 38, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Caroline Andersson-Ekström  1994    530  30.43        1:07.47   
  Sundsvalls Simsällskap  1:05.78                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  15:49 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  16:02   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 39, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jason Walterstad  2004    265  37.64  1:18.35  2:01.56    2:44.38   
  Sundsvalls Simsällskap  2:52.06                 
                     
Ludvig Utterström  2004    219  41.19  1:26.15  2:11.69    2:55.19   
  Njurunda Simsällskap  3:14.57                 
                     
 
Gren 39, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Hedlund  2003    387  33.74  1:11.31  1:49.62    2:24.88   
  Sundsvalls Simsällskap  2:29.15                 
                     
Jonathan Nilsson  2003    318  36.47  1:15.68  1:55.38    2:34.66   
  Sundsvalls Simsällskap  2:37.32                 
                     
Josef Nordén  2003    237  40.01  1:23.14  2:07.42    2:50.56   
  Sundsvalls Simsällskap  3:00.64                 
                     
Mattias Gillgren  2003              DSQ   
  Njurunda Simsällskap  2:40.49                 
                     
 
Gren 39, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Robin Björklund  2002    462  32.47  1:07.54  1:43.29    2:16.56   
  Njurunda Simsällskap  2:15.66                 
                     
 
Gren 39, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Boström  2001    379  33.47  1:10.33  1:48.28    2:25.94   
  Sundsvalls Simsällskap  2:20.42                 
                     
Filip Borgström  2001    283  36.60  1:16.55  1:59.28    2:40.70   
  Njurunda Simsällskap  2:42.50                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  16:02 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP1 2017-2018, Sundsvall    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Njurundahallen    Utskriftstid  16:15   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 40, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anna Öberg  2006    346  35.05        1:12.47   
  Sundsvalls Simsällskap  1:17.39                 
                     
Olivia Ericsson  2006    326  35.66        1:13.90   
  Sundsvalls Simsällskap  1:15.28                 
                     
Nike Norlander  2007    290  36.75        1:16.87   
  Sundsvalls Simsällskap  1:19.36                 
                     
Kajsa Burman  2007    239  39.14        1:21.94   
  Sundsvalls Simsällskap  1:25.10                 
                     
 
Gren 40, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Sundholm  2005    385  33.71        1:09.93   
  Njurunda Simsällskap  1:11.46                 
                     
Elin Clarin  2005    242  38.15        1:21.65   
  Njurunda Simsällskap  1:19.78                 
                     
Tova Persson  2005    238  39.57        1:22.04   
  Njurunda Simsällskap  1:25.25                 
                     
Nellie Edbom Wounder  2005    208  41.31        1:25.92   
  Sundsvalls Simsällskap  1:27.61                 
                     
Maija Andersson  2005    187  42.13        1:28.88   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  1:24.37                 
                     
Signe Domeij  2005    130  48.77        1:40.30   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  1:35.98                 
                     
 
Gren 40, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hanna Jonasson  2004    451  31.74        1:06.36   
  Njurunda Simsällskap  1:06.95                 
                     
Nadja Rautiainen  2004    417  33.09        1:08.11   
  Sundsvalls Simsällskap  1:08.03                 
                     
Lena Svedberg  2004    413  33.28        1:08.34   
  Sundsvalls Simsällskap  1:07.68                 
                     
Leia Beijron  2004    378  33.74        1:10.36   
  Sundsvalls Simsällskap  1:09.83                 
                     
Nova Norlander  2004    368  34.13        1:10.98   
  Sundsvalls Simsällskap  1:12.94                 
                     
Clara Renström Halling  2004    336  35.53        1:13.18   
  Sundsvalls Simsällskap  1:14.69                 
                     
Ebba Lindblom  2004    328  35.90        1:13.75   
  Njurunda Simsällskap  1:16.37                 
                     
Stephanie Fjellgren  2004    328  33.84        1:13.75   
  Njurunda Simsällskap  1:14.66                 
                     
Anja Lind  2004    321  35.87        1:14.29   
  Härnösands Simsällskap  1:16.02                 
                     
10  Linnea Engström  2004    307  36.05        1:15.43   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  1:15.01                 
                     
11  Nora Sundström  2004    280  37.08        1:17.80   
  Sundsvalls Simsällskap  1:17.72                 
                     
12  Alva Fridlund  2004    266  37.76        1:19.09   
  Njurunda Simsällskap  1:20.17                 
                     
13  Elin Jönsson  2004    260  38.17        1:19.75   
  Njurunda Simsällskap  1:21.22                 
                     
14  Agnes Burman  2004    228  39.61        1:23.33   
  Sundsvalls Simsällskap  1:22.51                 
                     
15  Meja Brandström  2004    216  40.63        1:24.74   
  KFUK-KFUM Kometerna  1:36.98                 
                     
 
Gren 40, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
<
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Saga Persson  2003    430  32.56        1:07.43   
  Njurunda Simsällskap  1:10.13