2018-10-21   09:05:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 3    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:57   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF SF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2017         
 
 
Gren 6, 200m Frisim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    28.02  59.59  1:32.11    2:04.70   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    28.92  1:00.85  1:33.65    2:07.15   
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    29.15  1:01.21  1:35.04    2:08.00   
Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    30.16  1:02.73  1:35.01    2:08.89   
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    30.47  1:03.37  1:36.48    2:09.63   
Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap    29.78  1:02.89  1:36.75    2:09.87   
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    30.09  1:02.95  1:37.07    2:10.03   
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    30.12  1:03.34  1:37.52    2:10.28   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    30.59  1:03.52  1:37.12    2:11.28   
10  Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    30.25  1:03.36  1:37.50    2:11.29   
11  Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    30.57  1:04.21  1:38.50    2:12.35   
12  Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    30.20  1:03.98  1:38.84    2:13.14   
13  Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    29.86  1:03.70  1:39.02    2:13.55   
14  Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    30.70  1:04.11  1:39.01    2:13.66   
15  Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    30.78  1:04.54  1:39.42    2:13.74   
16  Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    31.03  1:04.49  1:39.38    2:13.97   
17  Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap    30.39  1:04.25  1:39.26    2:14.15   
18  Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    31.03  1:05.03  1:39.95    2:14.57   
19  Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    30.15  1:04.42  1:39.77    2:14.77   
20  Ellen Banestig  2002  Täby Sim    29.88  1:03.41  1:38.86    2:14.82   
21  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    30.82  1:04.66  1:40.14    2:14.85   
22  Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    31.85  1:06.36  1:41.38    2:15.79   
23  Nora Segerström  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    30.29  1:03.74  1:39.12    2:15.84   
24  Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    31.57  1:05.91  1:40.97    2:16.34   
25  Tova Magnusson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    31.11  1:05.67  1:41.57    2:17.42   
26  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    30.77  1:06.08  1:42.62    2:20.64   
27  Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    32.90  1:08.97  1:45.68    2:21.73   
28  Kristin Jansson  2001  Spårvägen Simförening    31.06  1:06.36  1:43.67    2:21.76   
29  Alexandra Lindén  2001  Stockholmspolisens IF SF    31.36  1:06.63  1:44.09    2:23.27   
30  Sofia Holmberg  2002  Spårvägen Simförening    32.43  1:09.85  1:48.22    2:26.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  10:57 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner