2021-04-18   10:28:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SydCup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  24 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  19:41   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Iben Bak  2001      31.82        1:06.40   
  Nyborg Svømmeklub  1:04.34                 
                     
Karina Høybye Olesen  2001      31.73        1:06.86   
  Nyborg Svømmeklub  1:04.84                 
                     
Sofie Sjøgren  2002      31.78        1:07.74   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:13.96                 
                     
Clara Carlquist  2003      31.77        1:09.60   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.04                 
                     
Cecilie C. Helmark  2005      33.32        1:10.04   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.47                 
                     
Nastasja Dubinin  2001      32.21        1:10.44   
  Sg-Bille Hamburg  1:10.50                 
                     
Nele Schulze  2004      33.27        1:11.93   
  Haderslev Svømme Klub  1:14.21                 
                     
Emilie Podiss Petersen  2004      34.08        1:12.32   
  Frem Odense  1:14.29                 
                     
Lena Maria Grohmann  2004      34.18        1:13.62   
  Flensburg  1:17.44                 
                     
10  Rebecca Petersen  2005      34.83        1:13.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.19                 
                     
11  Randi Jørgensen  2002      34.35        1:14.34   
  Nyborg Svømmeklub  1:12.25                 
                     
12  Malu Melody Christensen  2006      33.62        1:14.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.89                 
                     
13  Hannah Sophia Grohmann  2004      34.23        1:15.00   
  Flensburg  1:16.12                 
                     
14  Amalie Schou  2003      34.01        1:15.51   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.96                 
                     
15  Isabella Victoria Nimb  2004      35.68        1:17.41   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.99                 
                     
16  Didde Meyer  2001      36.04        1:17.62   
  Haderslev Svømme Klub  1:17.76                 
                     
17  Signe Frits Nielsen  2002      35.84        1:18.01   
  Haderslev Svømme Klub  1:24.06                 
                     
18  Kirstine Haunstrup Larsen  2005      34.74        1:18.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:22.41                 
                     
19  Katrine Risbjerg Hansen  2001      35.04        1:18.51   
  Bov IF  1:17.63                 
                     
20  Matilde Schmidt-Lund  2005      36.90        1:18.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.98                 
                     
21  Maria Bredal Larsen  2002      35.49        1:18.77   
  Nyborg Svømmeklub  1:19.50                 
                     
22  Maria Bebe Hansen  2004      35.51        1:19.11   
  Nyborg Svømmeklub  1:19.98                 
                     
23  Elina Barthelmes  2004      36.22        1:19.15   
  Sg Elbe Wedel  1:21.78                 
                     
24  Kristine Kipper Pedersen  2004      35.21        1:19.22   
  Nyborg Svømmeklub  1:17.86                 
                     
25  Alberte Kreiser-Petersen  2005      36.17        1:19.79   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.52                 
                     
26  Clara Lynggaard  2002      35.88        1:19.94   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:27.07                 
                     
27  Johanne A Andersson  2003      36.99        1:19.99   
  Frem Odense  1:24.14                 
                     
28  Falka Tind  2006      38.79        1:20.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.99                 
                     
29  Matilde Maagøe  2007      38.58        1:21.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:25.03                 
                     
30  Zoe Overby Traberg  2006      38.83        1:21.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.78                 
                     
31  Ana Rosa Kragh  2005      38.41        1:24.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.50                 
                     
32  Fiona Hansen Hobolth  2003      39.03        1:25.69   
  Haderslev Svømme Klub  1:27.57                 
                     
33  Amalie Averhoff Møbes  2002      38.00        1:26.61   
  Haderslev Svømme Klub  1:26.42                 
                     
34  Emma Karlsson  2003      40.47        1:28.08   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:49.87                 
                     
35  Maria Kjer Rasmussen  2007      41.55        1:29.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:32.82                 
                     
36  Sofie Amalie Krag  2006      42.62        1:29.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:39.79                 
                     
37  Amelie Biebau  2005      39.23        1:29.42   
  Sg Elbe Wedel  1:29.89                 
                     
38  Stella Demuth Andersen  2006      42.33        1:29.74   
  Gentofte Svømme Klub  1:35.64                 
                     
39  Lucca Mikkelsen  2002      40.86        1:30.11   
  Bov IF  1:30.23                 
                     
40  Celina Vaia Karapatsios  2007      41.17        1:33.74   
  Sg-Bille Hamburg  1:46.80                 
                     
41  Emilie Stubben  2003      45.44        1:37.76   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
42  Sofie Keller  2005      45.99        1:41.22   
  Bov IF  1:43.85                 
                     
43  Laura Riber Memborg  2004      46.28        1:41.72   
  Nyborg Svømmeklub  1:45.44                 
                     
44  Patricia Petersen  2005      46.26        1:42.19   
  Gentofte Svømme Klub  1:42.95                 
                     
45  Annika Aurelia Carstensen  2007      50.14        1:52.38   
  Sg-Bille Hamburg  1:48.50                 
                     
Alyssa Cao  2005              DNS   
  Frem Odense  1:23.81                 
                     
Thea Lund Petersen  1998              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  1:03.44                 
                     
Asta Hindborg  2007              DSQ  asynk ben 85m 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:37.92                 
                     
Shakira Sue Steinhauf  2002              DSQ  asynk ben 85m 
  Sg-Bille Hamburg  1:40.30                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  24 november 2017 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:41 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  18:57   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Iben Bak  2001  Nyborg Svømmeklub    30.86        1:04.37   
Karina Høybye Olesen  2001  Nyborg Svømmeklub    31.61        1:05.97   
Sofie Sjøgren  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    31.59        1:07.90   
Nastasja Dubinin  2001  Sg-Bille Hamburg    33.15        1:11.58   
Randi Jørgensen  2002  Nyborg Svømmeklub    34.02        1:15.66   
Didde Meyer  2001  Haderslev Svømme Klub    35.62        1:17.18   
                     
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Clara Carlquist  2003  Gentofte Svømme Klub    31.42        1:09.62   
Emilie Podiss Petersen  2004  Frem Odense    33.32        1:10.99   
Lena Maria Grohmann  2004  Flensburg    33.98        1:12.15   
Nele Schulze  2004  Haderslev Svømme Klub    34.23        1:12.86   
Amalie Schou  2003  Gentofte Svømme Klub    34.72        1:15.85   
Hannah Sophia Grohmann  2004  Flensburg    35.01        1:15.97   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:57 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  24 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  19:41   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Søgaard-Andersen  2003      27.53        59.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.83                 
                     
Nicolai Andersen  1998      29.03        1:02.01   
  Nyborg Svømmeklub  1:02.04                 
                     
Christopher G. Trandum  2003      29.67        1:02.42   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.12                 
                     
Valdemar Brøns  2003      29.25        1:02.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:02.53                 
                     
Emil Knudsen  1999      29.65        1:02.62   
  Haderslev Svømme Klub  1:02.53                 
                     
Mathias Kjær Nielsen  2000      29.21        1:03.63   
  Haderslev Svømme Klub  1:02.86                 
                     
Asbjørn Guldager  2002      29.79        1:03.88   
  Haderslev Svømme Klub  1:05.79                 
                     
Victor Kristensen  1999      29.48        1:05.28   
  Haderslev Svømme Klub  1:04.76                 
                     
Mads Stamholt  2003      30.17        1:05.54   
  Haderslev Svømme Klub  1:08.74                 
                     
10  Joshua P. Sidebotham  2003      30.89        1:05.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.26                 
                     
11  Jakob Tietgen  2002      29.97        1:06.12   
  Frem Odense  1:06.90                 
                     
12  Thomas Christiansen  1999      30.77        1:08.05   
  Haderslev Svømme Klub  1:04.40                 
                     
13  Jonas Lykke Sandison  2004      31.18        1:08.70   
  Nyborg Svømmeklub  1:16.88                 
                     
14  Laurits Sigaard  2003      31.60        1:09.61   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:12.34                 
                     
15  Christoffer Skinhøj  2003      32.80        1:11.80   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.97                 
                     
16  Mads Møller  2005      33.62        1:12.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.61                 
                     
17  Anders Hvidt  2002      36.02        1:14.38   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.99                 
                     
18  Karl August B. Balle  2003      34.24        1:15.09   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.99                 
                     
19  Mikkel Andersen  2005      35.19        1:15.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.18                 
                     
20  Dennis Hansen  2002      35.73        1:16.89   
  Bov IF  1:17.55                 
                     
21  Teodor Thuelund  2005      37.07        1:18.08   
  Nyborg Svømmeklub  1:22.18                 
                     
22  Gustav Steen Andersen  2006      36.45        1:18.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.56                 
                     
23  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002      35.38        1:19.06   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:28.21                 
                     
24  Oskar Clausen  2004      33.84        1:19.31   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.95                 
                     
25  Magnus Steen Andersen  2006      38.73        1:22.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:26.28                 
                     
26  Felix Biebau  2003      36.82        1:23.65   
  Sg Elbe Wedel  1:25.89                 
                     
27  Aksel Thuesen Güsmer  2006      38.51        1:24.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:51.62                 
                     
28  Gustav Abildgaard  2005      38.84        1:25.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.02                 
                     
29  Henrik Reidt  2002      37.39        1:26.45   
  Sg Elbe Wedel  1:25.75                 
                     
30  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      40.14        1:26.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:32.79                 
                     
31  Mathias Lykke Sandison  2007      39.48        1:28.73   
  Nyborg Svømmeklub  1:31.93                 
                     
32  William Folkmann  2006      42.01        1:31.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.54                 
                     
33  Noah Hildebrandt  2004      42.05        1:36.36   
  Sg-Bille Hamburg  1:34.50                 
                     
34  Karl Korfix Barlebo  2006      41.90        1:37.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:55.97                 
                     
35  Oskar Mühring  2006      43.23        1:40.39   
  Nyborg Svømmeklub  1:41.62                 
                     
Mingus Okkerholm  2002              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  1:14.38                 
                     
Emil Hansen  2003              DNF   
  Haderslev Svømme Klub  1:29.52                 
                     
Andreas Pedersen  2003              DSQ  Asynk ben 75m 
  Nyborg Svømmeklub  1:23.73                 
                     
Tristan Jensen  2006              DSQ  1. hånd vending 25m 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:32.62                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  24 november 2017 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:41 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  19:04   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emil Knudsen  1999  Haderslev Svømme Klub    29.15        1:01.29   
Nicolai Andersen  1998  Nyborg Svømmeklub    28.91        1:01.55   
Mathias Kjær Nielsen  2000  Haderslev Svømme Klub    29.04        1:03.01   
Victor Kristensen  1999  Haderslev Svømme Klub    31.58        1:09.55   
Thomas Christiansen  1999  Haderslev Svømme Klub    31.22        1:10.04   
                     
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    27.67        59.49   
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub    28.77        1:01.13   
Christopher G. Trandum  2003  Gentofte Svømme Klub    29.23        1:02.55   
Asbjørn Guldager  2002  Haderslev Svømme Klub    29.59        1:03.60   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub    30.02        1:03.81   
Mads Stamholt  2003  Haderslev Svømme Klub    30.91        1:05.96   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:04 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  24 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  19:41   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louise Jensen  2003      34.48  1:12.66  1:51.25    2:28.05   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:32.29                 
                     
Josephine Holst Vinther  2004      35.23  1:12.77  1:51.30    2:29.32   
  Gentofte Svømme Klub  2:33.11                 
                     
Astrid M. Østergaard  2004      36.08  1:13.89  1:53.15    2:31.38   
  Gentofte Svømme Klub  2:36.42                 
                     
Kristine Nilsson Norby  2005      36.29  1:15.43  1:55.54    2:32.91   
  Gentofte Svømme Klub  2:42.48                 
                     
Coco Li Fuhrmann  2006      36.29  1:15.83  1:55.78    2:33.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:44.06                 
                     
Viola Demuth Andersen  2003      36.40  1:15.98  1:55.51    2:34.37   
  Gentofte Svømme Klub  2:46.51                 
                     
Josefine Zebitz  2004      36.63  1:16.38  1:56.43    2:35.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:36.61                 
                     
Celine Stehn  2001      36.53  1:16.69  1:57.78    2:38.49   
  Sg-Bille Hamburg  2:52.10                 
                     
Clara Carlquist  2003      36.92  1:16.60  1:57.66    2:39.01   
  Gentofte Svømme Klub  2:32.52                 
                     
10  Malou Soelberg  2004      37.69  1:17.82  1:58.74    2:39.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:42.77                 
                     
11  Didde Meyer  2001      37.64  1:18.60  2:00.46    2:42.25   
  Haderslev Svømme Klub  2:40.97                 
                     
12  Maja Johanne Pedersen  2005      37.90  1:19.21  2:02.25    2:45.06   
  Nyborg Svømmeklub  2:53.53                 
                     
13  Randi Jørgensen  2002      37.81  1:19.52  2:02.84    2:45.32   
  Nyborg Svømmeklub  2:44.16                 
                     
14  Mai Jørgensen  2003      39.81  1:22.06  2:04.31    2:45.73   
  Frem Odense  2:49.17                 
                     
15  Pernille Thastrup Hansen  2003      39.53  1:21.96  2:05.72    2:46.58   
  Haderslev Svømme Klub  3:01.73                 
                     
16  Alba Mantoni  2006      39.77  1:22.93  2:06.30    2:47.78   
  Gentofte Svømme Klub  3:00.80                 
                     
17  Lena Maria Grohmann  2004      40.06  1:22.74  2:06.75    2:49.52   
  Flensburg  2:48.94                 
                     
18  Silje Petersen  2002      38.86  1:21.78  2:06.79    2:51.05   
  Haderslev Svømme Klub  2:51.07                 
                     
19  Agnete Høyer  2005      41.12  1:25.66  2:10.08    2:52.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:58.28                 
                     
20  Nele Pawlowski  2000      40.68        2:53.07   
  Sg-Bille Hamburg  2:57.40                 
                     
21  Cheyenne Erdmann  2004      41.60  1:25.62  2:10.45    2:54.07   
  Bov IF  2:56.43                 
                     
22  Mira Emilie Schmidt  2003      40.93  1:25.04  2:12.12    2:54.14   
  Haderslev Svømme Klub  3:08.94                 
                     
23  Emilia Clara Lindberg  2005      40.01  1:25.66  2:11.65    2:54.65   
  Gentofte Svømme Klub  3:16.00                 
                     
24  Matilde Maagøe  2007      41.50  1:26.21  2:11.05    2:55.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:09.36                 
                     
25  Cecilie G. Mortensen  2005      40.27  1:23.69  2:10.15    2:55.33   
  Gentofte Svømme Klub  2:59.84                 
                     
26  Emma S. Kristensen  2005      40.45  1:25.23  2:11.95    2:55.99   
  Gentofte Svømme Klub  3:02.09                 
                     
27  Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002      41.57  1:26.88  2:13.41    2:56.10   
  Bov IF  2:57.94                 
                     
28  Mathilde Møller  2007      41.45  1:25.83  2:12.11    2:57.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:02.88                 
                     
29  Sara Kaarup Andersen  2006      43.13  1:28.89  2:15.05    2:58.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:15.00                 
                     
30  Rebecca Chur Fischer  2005      41.24  1:27.64  2:14.53    2:59.17   
  Gentofte Svømme Klub  3:15.00                 
                     
31  Zoe Overby Traberg  2006      44.33  1:30.58  2:16.54    2:59.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.82                 
                     
32  Molly Sczzepanski  2006      43.21  1:29.87  2:17.91    3:03.20   
  Gentofte Svømme Klub  3:30.00                 
                     
33  Cathrine Høst  2004      42.62  1:30.05  2:18.29    3:04.19   
  Nyborg Svømmeklub  2:56.89                 
                     
34  Asta Hindborg  2007      42.90  1:31.36  2:20.02    3:07.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:29.80                 
                     
35  Anna E.e. Balle  2006      45.13  1:33.75  2:22.31    3:07.71   
  Gentofte Svømme Klub  3:18.26                 
                     
36  Alina Carow  2006      44.61  1:32.44  2:20.86    3:07.85   
  Sg-Bille Hamburg  3:25.90                 
                     
37  Nanja Frahm-Falkenberg  2006      43.76  1:31.20  2:16.11    3:08.51   
  Gentofte Svømme Klub  3:19.61                 
                     
38  Ida Friis Falkenberg  2003      45.72  1:35.29  2:24.97    3:13.13   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
39  Freja Trasbo Vestergaard  2006      47.68  1:38.68  2:30.66    3:23.02   
  Nyborg Svømmeklub  3:43.44                 
                     
40  Sophie Andressen  2006      48.24  1:42.12  2:35.68    3:28.95   
  Sg-Bille Hamburg  3:36.50                 
                     
41  Eszter Vad  2007      50.88  1:46.57  2:43.77    3:38.29   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Julie Heurlin Lunding  2006              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  3:05.91                 
                     
Sara Emilie Nimb  2002              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  2:55.00                 
                     
Alberte Hedevang Petersen  2003              DNF   
  Haderslev Svømme Klub  2:41.66                 
                     
Freya Isabel Christensen  2005              DSQ  Ej forsat bev 75m 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jennifer Haslinger  2001              DSQ  Ej forsat bevæg 125m 
  Sg-Bille Hamburg  2:49.00                 
                     
Johanne Hummelmose  2006              DSQ  Ej forsat bevæg 175m 
  Gentofte Svømme Klub  3:35.00                 
                     
Maria Kjer Rasmussen  2007              DSQ  ej fortsat v 125+175 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:21.20                 
                     
Nina Seirup  2005              DSQ  Ej forsat bevæg 100m 
  Nyborg Svømmeklub  3:42.58                 
                     
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005              DSQ  Ej forsat bevæg 175m 
  Frem Odense  3:01.33                 
                     
Sofie Kaysen  2004              DSQ  Ej forsat bevæg 175m 
  Nyborg Svømmeklub  2:55.12                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  24 november 2017 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:41 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  24 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  20:08   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valdemar Brøns  2003      31.94  1:06.05  1:40.17    2:13.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:17.16                 
                     
Frederik Oxenvad  1999      32.15  1:05.99  1:40.71    2:13.92   
  Haderslev Svømme Klub  2:09.09                 
                     
Carl Emil Hertz Bugge  2003      33.00  1:08.18  1:43.44    2:18.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:24.00                 
                     
Joshua P. Sidebotham  2003      33.88  1:08.87  1:44.72    2:19.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.03                 
                     
Mikkel Podiss Petersen  2002      32.54  1:08.35  1:44.99    2:21.28   
  Frem Odense  2:23.15                 
                     
Lucas Grinderslev  2001      34.42  1:11.16  1:47.20    2:21.78   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:25.47                 
                     
Christopher G. Trandum  2003      33.99  1:10.49  1:46.47    2:21.89   
  Gentofte Svømme Klub  2:21.85                 
                     
Mads Møller  2005      35.29  1:13.16  1:51.17    2:28.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:31.77                 
                     
Asbjørn Guldager  2002      33.95  1:11.05  1:50.62    2:29.08   
  Haderslev Svømme Klub  2:32.73                 
                     
10  Tobias Gammelvind  2004      35.91  1:14.17  1:53.09    2:31.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:37.10                 
                     
11  Mads Stamholt  2003      35.57  1:13.48  1:53.08    2:32.07   
  Haderslev Svømme Klub  2:39.56                 
                     
12  Leonard Steen Jensen  2003      35.05  1:13.87  1:54.04    2:34.25   
  Gentofte Svømme Klub  2:34.01                 
                     
13  Christian Oxenvad  2003      36.97  1:17.26  1:57.71    2:35.73   
  Haderslev Svømme Klub  2:51.53                 
                     
14  Mikkel Andersen  2005      37.41  1:17.39  1:57.62    2:37.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:40.67                 
                     
15  Frederik Schimann Hansen  2003      36.92  1:17.19  1:58.15    2:37.67   
  Bov IF  2:47.83                 
                     
16  Christian Lorey  2003      35.21  1:15.57  1:57.25    2:38.77   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:51.00                 
                     
17  Valdemar Birn-Bringgaard  2004      37.57  1:18.87  2:00.17    2:41.32   
  Gentofte Svømme Klub  3:10.00                 
                     
18  Simon G. Jensen  2000      37.39  1:17.96  2:00.61    2:43.25   
  Bov IF  2:45.82                 
                     
19  Alexander Griffin  2004      39.84  1:21.57  2:05.00    2:46.35   
  Gentofte Svømme Klub  2:59.00                 
                     
20  Louie Hansen  2005      39.88  1:22.56  2:06.54    2:46.57   
  Gentofte Svømme Klub  3:08.88                 
                     
21  Frederik Nielsen  2006      40.19  1:22.55  2:48.70    2:48.70   
  Nyborg Svømmeklub  2:46.21                 
                     
22  William Hoffmann Hyldig  2004      39.07  1:22.60  2:06.82    2:49.65   
  Gentofte Svømme Klub  3:15.00                 
                     
23  Mikkel Nissen  2002      39.38  1:22.13  2:07.64    2:53.44   
  Nyborg Svømmeklub  2:55.42                 
                     
24  Mikkel Bredal Larsen  2005      41.78  1:26.23  2:10.55    2:54.23   
  Nyborg Svømmeklub  3:03.53                 
                     
25  Carl Emil Lundgaard  2005      42.40  1:26.47  2:11.34    2:54.79   
  Gentofte Svømme Klub  3:05.98                 
                     
26  Tristan Jensen  2006      42.92  1:26.43  2:10.67    2:59.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:17.51                 
                     
27  William Folkmann  2006      43.53  1:29.30  2:15.36    3:01.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:03.45                 
                     
28  August Taul  2006      43.04  1:30.07  2:16.21    3:01.61   
  Gentofte Svømme Klub  3:30.00                 
                     
29  Laurits Boserup  2005      45.79  1:33.48  2:20.62    3:05.01   
  Gentofte Svømme Klub  3:20.00                 
                     
30  Toke Hjalmar Nielsen  2006      48.65  1:40.42  2:33.56    3:23.50   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
31  Willas Kazhel  2006      48.21  1:41.86  2:36.00    3:26.38   
  Nyborg Svømmeklub  3:25.77                 
                     
32  Nikolaj Kobbernagel  2007      57.28  1:58.21  2:56.70    3:52.70   
  Nyborg Svømmeklub  3:50.65                 
                     
Benjamin Friis  2002              DNS   
  Haderslev Svømme Klub  2:39.35                 
                     
Aksel Thuesen Güsmer  2006              DSQ  Ej forsat bevæg 125m 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:02.81                 
                     
Bertram Poser Jensen  2008              DSQ  Ej forsat bevæg 125m 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
David Johannes Dahl  2006              DSQ  Svømmer på mav. 120m 
  Gentofte Svømme Klub  3:25.19                 
                     
Halfdan Dahl Jespersen  2006              DSQ  Ej forsat bevæg 125m 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:11.70                 
                     
Joakim Hjulmand-Lassen  2005              DSQ  change lane 3-4 25m 
  Gentofte Svømme Klub  3:15.00                 
                     
Marcus K. Nielsen  2004              DSQ  Vender på maven 
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Tobias Hansen  2005              DSQ  Ej forsat bevæg 125m 
  Nyborg Svømmeklub  3:28.59                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  24 november 2017 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:08 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  24 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  19:42   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Iben Bak  2001      29.02        59.27   
  Nyborg Svømmeklub  58.81                 
                     
Karina Høybye Olesen  2001      29.21        59.50   
  Nyborg Svømmeklub  58.82                 
                     
Nele Schulze  2004      29.61        1:00.63   
  Haderslev Svømme Klub  1:02.41                 
                     
Maria Bredal Larsen  2002      29.21        1:00.96   
  Nyborg Svømmeklub  1:00.46                 
                     
Sofie Sjøgren  2002      30.56        1:02.70   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:02.95                 
                     
Frederikke Falk-List  2004      30.44        1:03.76   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.10                 
                     
Coco Li Fuhrmann  2006      30.70        1:03.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:04.53                 
                     
Kirstine Haunstrup Larsen  2005      30.83        1:04.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.62                 
                     
Anne Sofie Evald  2004      31.35        1:04.38   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.91                 
                     
10  Malu Melody Christensen  2006      31.77        1:04.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.21                 
                     
11  Cecilie C. Helmark  2005      30.68        1:04.76   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.07                 
                     
12  Elina Barthelmes  2004      31.70        1:05.38   
  Sg Elbe Wedel  1:05.81                 
                     
13  Celine Stehn  2001      30.77        1:05.54   
  Sg-Bille Hamburg  1:04.50                 
                     
14  Nastasja Dubinin  2001      29.88        1:05.75   
  Sg-Bille Hamburg  1:05.90                 
                     
15  Ida Raabjerg Møller  2003      32.07        1:05.83   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:07.42                 
                     
16  Kyra Schlemminger  2001      31.59        1:06.05   
  Sg-Bille Hamburg  1:06.50                 
                     
17  Caroline Vang-Jensen  2003      32.27        1:06.07   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.12                 
                     
18  Sara Emilie Nimb  2002      31.26        1:06.16   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.94                 
                     
19  Mai Jørgensen  2003      32.01        1:06.43   
  Frem Odense  1:07.39                 
                     
20  Maria Bebe Hansen  2004      32.31        1:06.58   
  Nyborg Svømmeklub  1:05.03                 
                     
21  Isabella Victoria Nimb  2004      32.46        1:06.64   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.22                 
                     
22  Hannah Sophia Grohmann  2004      32.04        1:06.67   
  Flensburg  1:06.98                 
                     
23  Lena Maria Grohmann  2004      32.22        1:06.68   
  Flensburg  1:05.05                 
                     
24  Signe Frits Nielsen  2002      32.14        1:07.04   
  Haderslev Svømme Klub  1:08.30                 
                     
25  Ana Rosa Kragh  2005      32.63        1:07.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.46                 
                     
26  Pernille Thastrup Hansen  2003      32.79        1:07.33   
  Haderslev Svømme Klub  1:10.27                 
                     
27  Emilie Podiss Petersen  2004      32.76        1:07.37   
  Frem Odense  1:06.96                 
                     
28  Marie Walz  2002      31.80        1:07.51   
  Sg-Bille Hamburg  1:06.90                 
                     
29  Nele Boyens  2003      32.37        1:07.52   
  Sg-Bille Hamburg  1:07.90                 
                     
30  Clara Toft  2004      31.91        1:07.63   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.69                 
                     
31  Maja Johanne Pedersen  2005      32.03        1:07.69   
  Nyborg Svømmeklub  1:12.36                 
                     
32  Clara Lynggaard  2002      32.53        1:07.71   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:09.81                 
                     
33  Kristine Kipper Pedersen  2004      32.78        1:07.90   
  Nyborg Svømmeklub  1:06.41                 
                     
34  Jenny Cao  2003      32.41        1:08.34   
  Frem Odense  1:09.37                 
                     
35  Mathilde Thy Asmussen  2004      33.03        1:08.61   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:08.82                 
                     
36  Lisa Andressen  2004      32.58        1:08.82   
  Sg-Bille Hamburg  1:08.80                 
                     
37  Silje Petersen  2002      32.86        1:09.20   
  Haderslev Svømme Klub  1:08.61                 
                     
38  Laura Vangkilde  2004      33.76        1:09.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.69                 
                     
39  Anna R. Strøbek  2005      33.79        1:09.36   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.50                 
                     
40  Nanette Skou Clausen  2005      33.56        1:09.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.55                 
                     
41  Katrine Risbjerg Hansen  2001      33.18        1:09.76   
  Bov IF  1:10.01                 
                     
42  Alberte Kreiser-Petersen  2005      33.65        1:09.82   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.82                 
                     
43  Mara Eggert  2005      33.26        1:10.00   
  Sg-Bille Hamburg  1:11.40                 
                     
44  Vivi Nguyen  2001      33.63        1:10.23   
  Frem Odense  1:13.08                 
                     
45  Stella Demuth Andersen  2006      33.69        1:10.28   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.76                 
                     
46  Mira Emilie Schmidt  2003      33.12        1:10.70   
  Haderslev Svømme Klub  1:10.75                 
                     
47  Thyra Thomsen  2002      34.41        1:10.97   
  Bov IF  1:15.39                 
                     
48  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      34.48        1:11.55   
  Frem Odense  1:14.77                 
                     
49  Matilde Schmidt-Lund  2005      34.23        1:11.59   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
50  Paula Marie Schneider  2004      32.85        1:11.65   
  Flensburg  1:11.32                 
                     
51  Isabella Pedersen  2007      35.29        1:11.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.79                 
                     
52  Amalie Averhoff Møbes  2002      33.67        1:11.92   
  Haderslev Svømme Klub  1:13.74                 
                     
53  Nina Seirup  2005      34.94        1:11.94   
  Nyborg Svømmeklub  1:16.21                 
                     
54  Fiona Hansen Hobolth  2003      34.93        1:12.15   
  Haderslev Svømme Klub  1:14.45                 
                     
55  Emilia Clara Lindberg  2005      34.85        1:12.90   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.16                 
                     
56  Mathilde Stilund  2005      34.58        1:13.04   
  Frem Odense  1:13.73                 
                     
57  Barbara Ammentorp  2003      35.03        1:13.05   
  Nyborg Svømmeklub  1:12.17                 
                     
58  Sofie Kaysen  2004      34.68        1:13.07   
  Nyborg Svømmeklub  1:10.71                 
                     
59  Rebecca Chur Fischer  2005      35.38        1:13.25   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.77                 
                     
60  Jolin Steinhauf  2004      33.98        1:13.36   
  Sg-Bille Hamburg  1:14.40                 
                     
61  Selina Fink  2001      34.52        1:13.46   
  Sg-Bille Hamburg  1:16.50                 
                     
62  Amelie Biebau  2005      35.55        1:13.95   
  Sg Elbe Wedel  1:14.05                 
                     
63  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      36.04        1:13.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.70                 
                     
64  Sofie Galsgaard Jensen  2003      35.53        1:14.18   
  Bov IF  1:16.86                 
                     
65  Rose Pernille Simon  2004      35.91        1:14.36   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:06.69                 
                     
66  Emilie Stubben  2003      36.38        1:14.40   
  Haderslev Svømme Klub  1:17.04                 
                     
67  Sofie Amalie Krag  2006      36.33        1:14.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.74                 
                     
68  Emma Karlsson  2003      36.31        1:14.85   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:14.77                 
                     
69  Veronika Krogh  2004      35.26        1:15.04   
  Frem Odense  1:21.90                 
                     
70  Finja Siegert  2007      36.10        1:15.13   
  Sg-Bille Hamburg  1:13.60                 
                     
71  Mikkeline Steen Stokkebro  2007      36.47        1:15.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.51                 
                     
72  Lucca Mikkelsen  2002      36.10        1:16.03   
  Bov IF  1:15.20                 
                     
73  Ida Kristensen  2004      35.39        1:16.05   
  Frem Odense  1:13.93                 
                     
74  Jo Ann Larisch  2002      36.15        1:16.82   
  Sg-Bille Hamburg  1:19.30                 
                     
75  Katrine Kristensen  2004      37.99        1:17.37   
  Haderslev Svømme Klub  1:22.32                 
                     
76  Julie Philip  2007      37.81        1:17.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.68                 
                     
77  Anna E.e. Balle  2006      37.55        1:17.91   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.33                 
                     
78  Anne Stamholt  2006      37.93        1:18.06   
  Haderslev Svømme Klub  1:23.32                 
                     
78  Celina Vaia Karapatsios  2007      36.43        1:18.06   
  Sg-Bille Hamburg                   
                     
80  Louise Gemmer Klindt  2003      37.01        1:18.81   
  Haderslev Svømme Klub  1:19.49                 
                     
81  Kaja Neuwerk  2006      36.46        1:19.47   
  Sg Elbe Wedel  1:22.12                 
                     
82  Ida Friis Falkenberg  2003      37.88        1:20.18   
  Haderslev Svømme Klub  1:19.49                 
                     
83  Laura Riber Memborg  2004      39.31        1:20.38   
  Nyborg Svømmeklub  1:16.43                 
                     
84  Clara Gšldner  2006      38.44        1:21.75   
  Sg-Bille Hamburg  1:23.70                 
                     
85  Shakira Sue Steinhauf  2002      37.30        1:22.40   
  Sg-Bille Hamburg  1:26.80                 
                     
86  Patricia Petersen  2005      38.89        1:22.90   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.63                 
                     
87  Cathrine Høst  2004      39.33        1:23.12   
  Nyborg Svømmeklub  1:19.76                 
                     
88  Mathilde Nissen  2004      40.19        1:23.62   
  Nyborg Svømmeklub  1:22.35                 
                     
89  Sofie Keller  2005      40.48        1:24.28   
  Bov IF  1:29.29                 
                     
90  Anna Parbst  2005      41.27        1:24.53   
  Sg-Bille Hamburg  1:24.80                 
                     
91  Catharina Paulsen  2005      41.29        1:27.64   
  Bov IF  1:31.05                 
                     
92  Maja Karlsen  2005      41.86        1:28.08   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
93  Anne Horn  2004      42.25        1:29.72   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
94  Annika Aurelia Carstensen  2007      43.02        1:30.10   
  Sg-Bille Hamburg  1:32.90                 
                     
95  Katrine Elholm Juliussen  2006      43.81        1:30.15   
  Nyborg Svømmeklub  1:32.22                 
                     
96  Clara Lindstedt  2006      43.66        1:30.39   
  Nyborg Svømmeklub  1:38.04                 
                     
97  Marta Jegel  2008      45.38        1:41.22   
  Sg-Bille Hamburg  1:44.80                 
                     
Alyssa Cao  2005              DNS   
  Frem Odense  1:14.25                 
                     
Frida Karoline Dall  2004              DNS   
  Frem Odense  1:21.25                 
                     
Josephine Larsen  2004              DNS   
  Frem Odense  1:15.65                 
                     
Julie Heurlin Lunding  2006              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.54                 
                     
Maja Stamholt  2005              DNS   
  Haderslev Svømme Klub  1:12.50                 
                     
Thea Lund Petersen  1998              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  1:00.82                 
                     
Celine Frølich  2002              DNF   
  Haderslev Svømme Klub  1:21.26                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  24 november 2017 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:42 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  26 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  16:32   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nele Schulze  2004  Haderslev Svømme Klub    28.91        1:00.12   
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub    30.23        1:03.35   
Elina Barthelmes  2004  Sg Elbe Wedel    30.78        1:04.05   
Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub    31.15        1:04.97   
Ida Raabjerg Møller  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    31.66        1:05.60   
Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub    32.04        1:05.61   
                     
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    30.16        1:01.85   
Kirstine Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    30.36        1:02.07   
Cecilie C. Helmark  2005  Gentofte Svømme Klub    30.90        1:03.98   
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    31.77        1:04.62   
Maja Johanne Pedersen  2005  Nyborg Svømmeklub    31.69        1:06.03   
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    32.08        1:07.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 november 2017 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:32 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  24 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  20:37   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lukas Jeppesen  2001  Erritsø Gymnastik Og IF    26.05        54.00   
Mathias Kjær Nielsen  2000  Haderslev Svømme Klub    26.66        54.87   
Frederik Oxenvad  1999  Haderslev Svømme Klub    27.74        56.17   
Victor Kristensen  1999  Haderslev Svømme Klub    26.78        56.32   
Steffen Vesterø Uldal  1999  Haderslev Svømme Klub    27.77        57.56   
Nicolai Andersen  1998  Nyborg Svømmeklub    27.53        58.12   
Thomas Christiansen  1999  Haderslev Svømme Klub    28.30        59.64   
Jonathan Bos  1998  Haderslev Svømme Klub    30.97        1:04.21   
Frederik F. Nielsen  1994  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
Magnus Ipsen Pedersen  2001  Frem Odense            DNS   
                     
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Stamholt  2003  Haderslev Svømme Klub    27.19        56.32   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    27.30        56.70   
William Vig Stærmose  2002  Frem Odense    27.54        57.19   
Jakob Tietgen  2002  Frem Odense    27.54        57.40   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    27.79        58.69   
Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense    29.82        1:01.47   
Anders Hvidt  2002  Gentofte Svømme Klub    30.05        1:01.67   
Christian Oxenvad  2003  Haderslev Svømme Klub    30.20        1:03.43   
Laurits Sigaard  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    30.76        1:03.68   
10  Maximilian Kocemba  2003  Sg Elbe Wedel    30.75        1:03.84   
11  Henrik Reidt  2002  Sg Elbe Wedel    31.12        1:04.29   
12  Andreas Pedersen  2003  Nyborg Svømmeklub    30.34        1:04.49   
13  Mikkel Nissen  2002  Nyborg Svømmeklub    30.87        1:04.60   
14  Christian Lorey  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    30.69        1:04.95   
15  Dennis Hansen  2002  Bov IF    31.24        1:05.51   
16  Felix Biebau  2003  Sg Elbe Wedel    31.69        1:06.12   
17  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    31.68        1:06.96   
18  Harald Riisager  2003  Gentofte Svømme Klub    32.88        1:07.49   
19  Frederik Schimann Hansen  2003  Bov IF    32.39        1:07.62   
20  Mads Mandau  2002  Haderslev Svømme Klub    33.83        1:12.35   
21  Kasper Christiansen  2003  Haderslev Svømme Klub    33.78        1:13.03   
Benjamin Friis  2002  Haderslev Svømme Klub            DNS   
Emil Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub            DNS   
Mingus Okkerholm  2002  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Thor Gudmand-Høyer  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Vincent Hajto  2003  Sg-Bille Hamburg            DNS   
                     
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg Svømmeklub    28.78        1:00.77   
Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svømme Klub    30.91        1:03.97   
August Arup Neergaard  2005  Gentofte Svømme Klub    31.90        1:05.38   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    32.04        1:06.24   
Oskar Clausen  2004  Gentofte Svømme Klub    32.19        1:06.43   
Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    32.77        1:07.34   
Marius V. Kjærsgaard  2004  Bov IF    33.06        1:07.83   
Peter Rom Poulsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    32.78        1:08.06   
Teodor Thuelund  2005  Nyborg Svømmeklub    34.38        1:09.59   
10  Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg Svømmeklub    34.12        1:10.51   
11  Gustav Abildgaard  2005  Hovedstadens Svømmeklub    34.94        1:12.69   
12  Louie Hansen  2005  Gentofte Svømme Klub    35.04        1:12.74   
13  Florian Siegert  2004  Sg-Bille Hamburg    34.00        1:13.26   
14  Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub    35.57        1:13.53   
15  Joakim Hjulmand-Lassen  2005  Gentofte Svømme Klub    34.71        1:14.08   
16  Laurits Boserup  2005  Gentofte Svømme Klub    35.66        1:14.33   
17  Leon Karapatsios  2004  Sg-Bille Hamburg    34.83        1:14.74   
18  Marcus K. Nielsen  2004  Haderslev Svømme Klub    36.86        1:16.17   
19  Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub    37.40        1:17.16   
20  Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub    36.82        1:17.70   
21  Noah Hildebrandt  2004  Sg-Bille Hamburg    36.84        1:19.64   
22  Alexander Okkerholm  2005  Nyborg Svømmeklub    38.53        1:19.87   
23  David Johannes Dahl  2006  Gentofte Svømme Klub    38.47        1:20.19   
24  Lukas Nissen  2006  Bov IF    37.98        1:22.23   
25  Alexander Schmidt  2004  Bov IF    39.28        1:22.78   
26  Calvin Gorniak  2006  Sg-Bille Hamburg    39.27        1:28.13   
27  Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svømmeklub    41.57        1:29.61   
28  Jan-Malte Reimers  2005  Sg-Bille Hamburg    42.55        1:29.89   
29  Andreas Bahnsen  2005  Haderslev Svømme Klub    41.31        1:30.00   
30  Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub    43.06        1:31.02   
31  Emil B. Mortensen  2006  Nyborg Svømmeklub    44.21        1:32.00   
32  Nico Schulz  2004  Sg-Bille Hamburg    43.62        1:33.06   
33  Andrej EllenschlŠger  2007  Sg-Bille Hamburg    43.85        1:35.60   
34  David Hansen Hobolt  2006  Haderslev Svømme Klub    45.95        1:37.05   
35  Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svømmeklub    46.03        1:37.26   
36  Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svømmeklub    47.94        1:43.02   
37  Bertram Poser Jensen  2008  Nyborg Svømmeklub    51.14        1:46.67   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  24 november 2017 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:37 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  26 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  16:39   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Stamholt  2003  Haderslev Svømme Klub    27.20        55.74   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    27.05        56.23   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    27.24        56.83   
Jakob Tietgen  2002  Frem Odense    27.23        56.93   
William Vig Stærmose  2002  Frem Odense    28.01        57.55   
Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense    29.26        1:01.33   
                     
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg Svømmeklub    29.46        1:00.04   
Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svømme Klub    30.02        1:03.15   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    30.42        1:03.62   
August Arup Neergaard  2005  Gentofte Svømme Klub    31.98        1:05.45   
Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    32.03        1:05.80   
Oskar Clausen  2004  Gentofte Svømme Klub    32.00        1:06.50   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 november 2017 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:39 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  13:57   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Haderslev Mix 1              1:59.06   
  Haderslev Svømme Klub  2:01.00                 
  Frederik Oxenvad  1999      28.69        28.69   
  Emil Knudsen  1999      30.04        58.73   
  Didde Meyer  2001      33.27        1:32.00   
  Nele Schulze  2004      27.06        1:59.06   
                     
Gentofte Dreamteam              2:01.78   
  Gentofte Svømme Klub  1:56.00                 
  Frederikke Falk-List  2004      31.99        31.99   
  Viola Demuth Andersen  2003      34.92        1:06.91   
  Christopher G. Trandum  2003      27.13        1:34.04   
  Anders Hvidt  2002      27.74        2:01.78   
                     
Nyborg Remix              2:02.00   
  Nyborg Svømmeklub  2:00.00                 
  Karina Høybye Olesen  2001      31.65        31.65   
  Jonas Lykke Sandison  2004      34.71        1:06.36   
  Nicolai Andersen  1998      28.31        1:34.67   
  Iben Bak  2001      27.33        2:02.00   
                     
Erritsø Mix 1              2:03.02   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
  Louise Jensen  2003      31.11        31.11   
  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002      36.50        1:07.61   
  Sofie Sjøgren  2002      30.26        1:37.87   
  Lukas Jeppesen  2001      25.15        2:03.02   
                     
Hovedstaden Mix 1              2:05.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:06.19                 
  Joshua P. Sidebotham  2003      31.64        31.64   
  Carl Emil Hertz Bugge  2003      34.58        1:06.22   
  Coco Li Fuhrmann  2006      30.66        1:36.88   
  Rebecca Petersen  2005      28.76        2:05.64   
                     
Haderslev Mix 2              2:05.75   
  Haderslev Svømme Klub  2:05.20                 
  Silje Petersen  2002      35.37        35.37   
  Amalie Averhoff Møbes  2002      37.34        1:12.71   
  Mathias Kjær Nielsen  2000      26.91        1:39.62   
  Victor Kristensen  1999      26.13        2:05.75   
                     
Frem Mix 1              2:06.73   
  Frem Odense  2:17.92                 
  Mikkel Podiss Petersen  2002      31.26        31.26   
  Johanne A Andersson  2003      35.82        1:07.08   
  Emilie Podiss Petersen  2004      33.16        1:40.24   
  Jakob Tietgen  2002      26.49        2:06.73   
                     
Haderslev Mix 3              2:10.57   
  Haderslev Svømme Klub  2:11.30                 
  Asbjørn Guldager  2002      31.58        31.58   
  Signe Frits Nielsen  2002      37.04        1:08.62   
  Mira Emilie Schmidt  2003      35.82        1:44.44   
  Steffen Vesterø Uldal  1999      26.13        2:10.57   
                     
Gentofte Clickmix 2              2:10.75   
  Gentofte Svømme Klub  2:09.02                 
  Astrid M. Østergaard  2004      33.05        33.05   
  Carl Emil Lundgaard  2005      38.20        1:11.25   
  Cecilie C. Helmark  2005      30.66        1:41.91   
  Valdemar Birn-Bringgaard  2004      28.84        2:10.75   
                     
10  Gentofte Clickmix 1              2:11.22   
  Gentofte Svømme Klub  2:09.01                 
  Clara Carlquist  2003      34.86        34.86   
  Harald Riisager  2003      35.50        1:10.36   
  Josephine Holst Vinther  2004      31.92        1:42.28   
  Christoffer Skinhøj  2003      28.94        2:11.22   
                     
11  Haderslev Mix 4              2:12.07   
  Haderslev Svømme Klub  2:13.40                 
  Pernille Thastrup Hansen  2003      35.97        35.97   
  Mads Stamholt  2003      36.38        1:12.35   
  Thomas Christiansen  1999      29.38        1:41.73   
  Alberte Hedevang Petersen  2003      30.34        2:12.07   
                     
12  Gentofte Clickmix 3              2:12.39   
  Gentofte Svømme Klub  2:09.03                 
  Leonard Steen Jensen  2003      33.87        33.87   
  Anne Sofie Evald  2004      36.28        1:10.15   
  Alberte Kreiser-Petersen  2005      33.47        1:43.62   
  August Arup Neergaard  2005      28.77        2:12.39   
                     
13  Nyborg Metalmix              2:12.83   
  Nyborg Svømmeklub  2:35.00                 
  Andreas Pedersen  2003      34.32        34.32   
  Maria Bebe Hansen  2004      36.24        1:10.56   
  Teodor Thuelund  2005      33.79        1:44.35   
  Maria Bredal Larsen  2002      28.48        2:12.83   
                     
14  Frem Mix 2              2:13.32   
  Frem Odense  2:21.78                 
  William Vig Stærmose  2002      31.72        31.72   
  Vivi Nguyen  2001      37.85        1:09.57   
  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      33.35        1:42.92   
  Magnus Ipsen Pedersen  2001      30.40        2:13.32   
                     
15  Erritsø Mix 3              2:13.76   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
  Christian Lorey  2003      32.77        32.77   
  Rose Pernille Simon  2004      39.87        1:12.64   
  Laurits Sigaard  2003      31.49        1:44.13   
  Mathilde Thy Asmussen  2004      29.63        2:13.76   
                     
16  Hovedstaden Mix 2              2:15.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:15.82                 
  Malou Soelberg  2004      35.66        35.66   
  Tobias Gammelvind  2004      39.33        1:14.99   
  Malu Melody Christensen  2006      31.89        1:46.88   
  Mads Møller  2005      28.98        2:15.86   
                     
17  Gentofte Clickmix 4              2:17.13   
  Gentofte Svømme Klub  2:09.04                 
  Kristine Nilsson Norby  2005      34.05        34.05   
  Alexander Griffin  2004      39.07        1:13.12   
  Oskar Clausen  2004      34.11        1:47.23   
  Sara Emilie Nimb  2002      29.90        2:17.13   
                     
18  Gentofte Clickmix 5              2:18.77   
  Gentofte Svømme Klub  2:09.05                 
  William Hoffmann Hyldig  2004      36.39        36.39   
  Clara Toft  2004      36.65        1:13.04   
  Amalie Schou  2003      33.19        1:46.23   
  Laurits Boserup  2005      32.54        2:18.77   
                     
19  Wind Power              2:19.21   
  Bov IF  2:14.28                 
  Frederik Schimann Hansen  2003      35.79        35.79   
  Simon G. Jensen  2000      37.21        1:13.00   
  Katrine Risbjerg Hansen  2001      34.25        1:47.25   
  Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002      31.96        2:19.21   
                     
20  Hovedstaden Remix 2              2:19.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:13.14                 
  Josefine Zebitz  2004      34.30        34.30   
  Ana Rosa Kragh  2005      39.01        1:13.31   
  Gustav Steen Andersen  2006      35.06        1:48.37   
  Magnus Steen Andersen  2006      31.08        2:19.45   
                     
21  Nyborg Stjernemix              2:21.44   
  Nyborg Svømmeklub  2:35.00                 
  Maja Johanne Pedersen  2005      36.64        36.64   
  Kristine Kipper Pedersen  2004      36.52        1:13.16   
  Mikkel Nissen  2002      34.26        1:47.42   
  Frederik Nielsen  2006      34.02        2:21.44   
                     
22  Sg Elbe 1              2:21.76   
  Sg Elbe Wedel  2:24.10                 
  Maximilian Kocemba  2003      34.73        34.73   
  Elina Barthelmes  2004      38.46        1:13.19   
  Amelie Biebau  2005      38.61        1:51.80   
  Henrik Reidt  2002      29.96        2:21.76   
                     
23  Nyborg Mega Mix              2:22.99   
  Nyborg Svømmeklub  2:04.00                 
  Mikkel Bredal Larsen  2005      39.34        39.34   
  Barbara Ammentorp  2003      37.08        1:16.42   
  Randi Jørgensen  2002      32.90        1:49.32   
  Oskar Mühring  2006      33.67        2:22.99   
                     
24  Rain Drops              2:25.27   
  Bov IF  2:18.59                 
  Sofie Galsgaard Jensen  2003      40.34        40.34   
  Thyra Thomsen  2002      40.09        1:20.43   
  Dennis Hansen  2002      34.46        1:54.89   
  Marius V. Kjærsgaard  2004      30.38        2:25.27   
                     
25  Hovedstaden Minimix 1              2:25.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:27.01                 
  Falka Tind  2006      34.29        34.29   
  Mikkel Andersen  2005      40.42        1:14.71   
  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006      37.62        1:52.33   
  Halfdan Dahl Jespersen  2006      33.10        2:25.43   
                     
26  Hovedstaden Minimix 2              2:31.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:34.15                 
  Sara Kaarup Andersen  2006      39.75        39.75   
  Aksel Thuesen Güsmer  2006      42.44        1:22.19   
  Zoe Overby Traberg  2006      37.13        1:59.32   
  Gustav Abildgaard  2005      32.66        2:31.98   
                     
27  Nyborg Super Mix              2:46.21   
  Nyborg Svømmeklub  2:20.00                 
  Cathrine Høst  2004      41.14        41.14   
  Mathias Lykke Sandison  2007      45.63        1:26.77   
  Mathilde Nissen  2004      43.36        2:10.13   
  Toke Hjalmar Nielsen  2006      36.08        2:46.21   
                     
28  Tornados              2:59.41   
  Bov IF                   
  Catharina Paulsen  2005      49.30        49.30   
  Alexander Schmidt  2004      49.69        1:38.99   
  Sofie Galsgaard Jensen  2003      44.37        2:23.36   
  Lukas Nissen  2006      36.05        2:59.41   
                     
Erritsø Mix 2              DSQ  svømme på maven 20m. 
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
Gentofte Clickmix 6              DSQ  Afslutet på maven 
  Gentofte Svømme Klub  2:09.06                 
                     
Hovedstaden Remix 1              DSQ  Udsvøm ud ov 15m und 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:04.71                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:57 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  10:21   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Iben Bak  2001  Nyborg Svømmeklub            27.92   
Thea Lund Petersen  1998  Nyborg Svømmeklub            28.13   
Sofie Sjøgren  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            28.71   
Mette Bruun-Petersen  2001  Nyborg Svømmeklub            28.73   
Maria Bredal Larsen  2002  Nyborg Svømmeklub            29.13   
Nastasja Dubinin  2001  Sg-Bille Hamburg            29.25   
Celine Stehn  2001  Sg-Bille Hamburg            29.53   
Sara Emilie Nimb  2002  Gentofte Svømme Klub            29.71   
Silje Petersen  2002  Haderslev Svømme Klub            30.60   
10  Clara Lynggaard  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            30.74   
11  Marie Walz  2002  Sg-Bille Hamburg            31.29   
12  Nele Pawlowski  2000  Sg-Bille Hamburg            31.36   
13  Vivi Nguyen  2001  Frem Odense            31.39   
14  Kyra Schlemminger  2001  Sg-Bille Hamburg            31.48   
15  Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002  Bov IF            31.77   
16  Amalie Averhoff Møbes  2002  Haderslev Svømme Klub            32.02   
17  Katrine Risbjerg Hansen  2001  Bov IF            32.23   
18  Selina Fink  2001  Sg-Bille Hamburg            32.40   
19  Thyra Thomsen  2002  Bov IF            32.47   
20  Lucca Mikkelsen  2002  Bov IF            33.81   
21  Jo Ann Larisch  2002  Sg-Bille Hamburg            34.16   
22  Shakira Sue Steinhauf  2002  Sg-Bille Hamburg            35.64   
23  Celine Frølich  2002  Haderslev Svømme Klub            38.62   
                     
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nele Schulze  2004  Haderslev Svømme Klub            27.73   
Louise Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            28.52   
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            29.22   
Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            29.28   
Amalie Schou  2003  Gentofte Svømme Klub            29.93   
Josephine Holst Vinther  2004  Gentofte Svømme Klub            29.98   
Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            30.24   
Mathilde Thy Asmussen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            30.31   
Ida Raabjerg Møller  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            30.34   
10  Elina Barthelmes  2004  Sg Elbe Wedel            30.62   
11  Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub            30.76   
12  Lena Maria Grohmann  2004  Flensburg            30.78   
13  Hannah Sophia Grohmann  2004  Flensburg            30.83   
14  Nele Boyens  2003  Sg-Bille Hamburg            31.00   
15  Mai Jørgensen  2003  Frem Odense            31.10   
15  Paula Marie Schneider  2004  Flensburg            31.10   
17  Jenny Cao  2003  Frem Odense            31.14   
18  Lisa Andressen  2004  Sg-Bille Hamburg            31.35   
19  Johanne A Andersson  2003  Frem Odense            31.82   
20  Isabella Victoria Nimb  2004  Gentofte Svømme Klub            31.85   
21  Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub            32.46   
22  Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub            32.60   
23  Josephine Larsen  2004  Frem Odense            33.42   
24  Cheyenne Erdmann  2004  Bov IF            33.44   
25  Katrine Kristensen  2004  Haderslev Svømme Klub            33.86   
26  Emilie Stubben  2003  Haderslev Svømme Klub            33.94   
27  Emily Nygaard Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            34.24   
27  Sofie Galsgaard Jensen  2003  Bov IF            34.24   
29  Louise Gemmer Klindt  2003  Haderslev Svømme Klub            35.08   
30  Ida Friis Falkenberg  2003  Haderslev Svømme Klub            35.54   
31  Sissel Jessen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            36.11   
32  Cathrine Høst  2004  Nyborg Svømmeklub            36.17   
33  Laura Riber Memborg  2004  Nyborg Svømmeklub            36.72   
34  Isabella Knudsen  2004  Bov IF            46.01   
Frida Karoline Dall  2004  Frem Odense            DNS   
Ida Kristensen  2004  Frem Odense            DNS   
Veronika Krogh  2004  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            28.71   
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            29.76   
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub            29.84   
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub            31.26   
Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            31.60   
Mara Eggert  2005  Sg-Bille Hamburg            31.70   
Emma S. Kristensen  2005  Gentofte Svømme Klub            32.08   
Alba Mantoni  2006  Gentofte Svømme Klub            32.20   
Nina Seirup  2005  Nyborg Svømmeklub            32.21   
10  Rebecca Chur Fischer  2005  Gentofte Svømme Klub            32.62   
11  Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            32.68   
12  Mathilde Stilund  2005  Frem Odense            32.91   
13  Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte Svømme Klub            33.03   
14  Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub            33.18   
15  Johanne Hummelmose  2006  Gentofte Svømme Klub            33.30   
16  Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub            33.42   
17  Amelie Biebau  2005  Sg Elbe Wedel            33.51   
18  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  Gentofte Svømme Klub            33.65   
19  Jette Muusmann  2005  Bov IF            33.74   
20  Molly Sczzepanski  2006  Gentofte Svømme Klub            33.77   
21  Finja Siegert  2007  Sg-Bille Hamburg            33.91   
22  Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub            34.27   
23  Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub            34.35   
24  Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            34.58   
25  Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            34.73   
26  Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            35.37   
27  Celina Vaia Karapatsios  2007  Sg-Bille Hamburg            35.41   
28  Kaja Neuwerk  2006  Sg Elbe Wedel            35.70   
29  Anne Stamholt  2006  Haderslev Svømme Klub            35.76   
30  Line Hempel  2005  Bov IF            35.98   
31  Clara Gšldner  2006  Sg-Bille Hamburg            37.01   
32  Caroline van Vliet  2006  Erritsø Gymnastik Og IF            37.07   
33  Anna Lykke Vangsgaard  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            37.10   
34  Alberte Fauerby  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            37.23   
35  Alina Carow  2006  Sg-Bille Hamburg            37.52   
36  Annika Aurelia Carstensen  2007  Sg-Bille Hamburg            37.67   
37  Anna Madsby Rohde  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            37.88   
38  Anna Parbst  2005  Sg-Bille Hamburg            38.33   
39  Sofie Keller  2005  Bov IF            38.67   
40  Catharina Paulsen  2005  Bov IF            38.80   
41  Maja Karlsen  2005  Haderslev Svømme Klub            39.25   
42  Sophie Andressen  2006  Sg-Bille Hamburg            39.64   
43  Eszter Vad  2007  Nyborg Svømmeklub            39.75   
44  Line Horn  2006  Haderslev Svømme Klub            42.71   
45  Marta Jegel  2008  Sg-Bille Hamburg            43.10   
46  Frida Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub            46.47   
47  Nanna Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub            50.69   
48  Signe Christiansen  2008  Nyborg Svømmeklub            50.82   
49  Oceane Cailho  2008  Nyborg Svømmeklub            53.83   
50  Klara Kaysen  2008  Nyborg Svømmeklub            54.20   
Alyssa Cao  2005  Frem Odense            DNS   
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:21 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  18:35   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Iben Bak  2001  Nyborg Svømmeklub            28.07   
Sofie Sjøgren  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            28.14   
Thea Lund Petersen  1998  Nyborg Svømmeklub            28.35   
Maria Bredal Larsen  2002  Nyborg Svømmeklub            28.85   
Mette Bruun-Petersen  2001  Nyborg Svømmeklub            29.06   
Nastasja Dubinin  2001  Sg-Bille Hamburg            29.14   
                     
 
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            28.47   
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            29.44   
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub            29.71   
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub            29.74   
Mara Eggert  2005  Sg-Bille Hamburg            30.54   
Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            31.22   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:35 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  10:28   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Møller  1991  Gentofte Svømme Klub            23.99   
Frederik Oxenvad  1999  Haderslev Svømme Klub            25.28   
Victor Kristensen  1999  Haderslev Svømme Klub            25.64   
Steffen Vesterø Uldal  1999  Haderslev Svømme Klub            25.87   
Thomas Christiansen  1999  Haderslev Svømme Klub            25.98   
Lucas Grinderslev  2001  Erritsø Gymnastik Og IF            27.06   
Emil Knudsen  1999  Haderslev Svømme Klub            27.23   
Jonathan Bos  1998  Haderslev Svømme Klub            29.62   
Simon G. Jensen  2000  Bov IF            30.50   
10  Magnus Ipsen Pedersen  2001  Frem Odense            31.37   
Frederik F. Nielsen  1994  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
Kasper Vitten  1995  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Mathias Kjær Nielsen  2000  Haderslev Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub            25.99   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            26.31   
Jakob Tietgen  2002  Frem Odense            26.38   
Mads Stamholt  2003  Haderslev Svømme Klub            26.50   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            27.50   
Maximilian Kocemba  2003  Sg Elbe Wedel            27.83   
Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense            28.39   
Anders Hvidt  2002  Gentofte Svømme Klub            28.88   
Christian Oxenvad  2003  Haderslev Svømme Klub            29.23   
10  Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub            29.52   
11  Dennis Hansen  2002  Bov IF            29.97   
12  Felix Biebau  2003  Sg Elbe Wedel            30.07   
13  Mathias Jørgensen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            30.20   
14  Frederik Schimann Hansen  2003  Bov IF            30.37   
15  Mikkel Nissen  2002  Nyborg Svømmeklub            30.60   
16  Harald Riisager  2003  Gentofte Svømme Klub            30.63   
17  Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            30.66   
18  Mads Mandau  2002  Haderslev Svømme Klub            31.29   
19  Karl August B. Balle  2003  Gentofte Svømme Klub            31.64   
20  Kasper Christiansen  2003  Haderslev Svømme Klub            31.72   
21  Emil Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub            32.75   
William Vig Stærmose  2002  Frem Odense            DSQ  Usportlig optræden 
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg Svømmeklub            27.22   
Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svømme Klub            29.34   
August Arup Neergaard  2005  Gentofte Svømme Klub            29.47   
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub            29.54   
Peter Rom Poulsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            30.22   
Oskar Clausen  2004  Gentofte Svømme Klub            30.25   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            30.66   
Marius V. Kjærsgaard  2004  Bov IF            30.88   
Laurits Boserup  2005  Gentofte Svømme Klub            31.88   
10  Alexander Griffin  2004  Gentofte Svømme Klub            32.05   
11  Florian Siegert  2004  Sg-Bille Hamburg            32.20   
12  Joakim Hjulmand-Lassen  2005  Gentofte Svømme Klub            32.92   
13  Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            33.10   
14  Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg Svømmeklub            33.13   
15  Noah Hildebrandt  2004  Sg-Bille Hamburg            33.24   
16  Leon Karapatsios  2004  Sg-Bille Hamburg            33.91   
17  Marcus K. Nielsen  2004  Haderslev Svømme Klub            34.09   
18  Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub            34.65   
19  Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            35.44   
20  Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            36.06   
21  Lukas Nissen  2006  Bov IF            36.12   
22  Nikolai Malmskov-Hartvig  2006  Erritsø Gymnastik Og IF            37.58   
23  Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svømmeklub            38.95   
24  Andreas Bahnsen  2005  Haderslev Svømme Klub            39.17   
25  Nico Schulz  2004  Sg-Bille Hamburg            41.71   
26  Andrej EllenschlŠger  2007  Sg-Bille Hamburg            42.42   
27  Johan Lundsgaard Palm  2008  Nyborg Svømmeklub            43.15   
28  Bertram Poser Jensen  2008  Nyborg Svømmeklub            43.94   
29  David Hansen Hobolt  2006  Haderslev Svømme Klub            44.45   
30  Frey Nielsen Memborg  2010  Nyborg Svømmeklub            45.23   
31  Alexander Kirk  2008  Nyborg Svømmeklub            46.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:28 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  18:43   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Steffen Vesterø Uldal  1999  Haderslev Svømme Klub            25.73   
Victor Kristensen  1999  Haderslev Svømme Klub            25.74   
Thomas Christiansen  1999  Haderslev Svømme Klub            26.30   
Lucas Grinderslev  2001  Erritsø Gymnastik Og IF            26.60   
Emil Knudsen  1999  Haderslev Svømme Klub            26.67   
Frederik Oxenvad  1999  Haderslev Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg Svømmeklub            26.97   
Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svømme Klub            28.88   
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub            29.39   
August Arup Neergaard  2005  Gentofte Svømme Klub            29.51   
Oskar Clausen  2004  Gentofte Svømme Klub            29.72   
Peter Rom Poulsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            30.09   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:43 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  11:04   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Karina Høybye Olesen  2001  Nyborg Svømmeklub    32.41  1:08.34  1:54.77    2:28.20   
Thea Lund Petersen  1998  Nyborg Svømmeklub    32.13  1:11.40  1:55.20    2:30.98   
Randi Jørgensen  2002  Nyborg Svømmeklub    34.62  1:16.10  2:06.81    2:43.23   
Jennifer Haslinger  2001  Sg-Bille Hamburg    34.83  1:16.11  2:05.21    2:46.46   
Katrine Risbjerg Hansen  2001  Bov IF    35.99  1:19.79  2:09.78    2:49.57   
Didde Meyer  2001  Haderslev Svømme Klub    35.47  1:18.61  2:09.36    2:49.64   
Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002  Bov IF    39.00  1:25.10  2:15.44    2:55.76   
Thyra Thomsen  2002  Bov IF    41.48  1:28.00  2:18.06    2:57.42   
Amalie Averhoff Møbes  2002  Haderslev Svømme Klub    38.58  1:26.97  2:18.58    3:04.92   
10  Lucca Mikkelsen  2002  Bov IF    42.33  1:31.39  2:28.46    3:12.40   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    34.16  1:13.94  1:58.04    2:33.98   
Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub    34.58  1:14.08  1:58.99    2:35.57   
Astrid M. Østergaard  2004  Gentofte Svømme Klub    32.95  1:11.33  2:01.20    2:36.25   
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg Svømmeklub    36.11  1:18.82  2:00.69    2:37.24   
Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub    34.43  1:16.49  2:00.80    2:37.87   
Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev Svømme Klub    37.49  1:17.48  2:05.18    2:41.79   
Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub    34.26  1:16.82  2:04.74    2:43.22   
Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub    37.59  1:21.52  2:12.03    2:51.68   
Lisa Andressen  2004  Sg-Bille Hamburg    36.54  1:23.21  2:14.73    2:54.58   
10  Jolin Steinhauf  2004  Sg-Bille Hamburg    40.56  1:26.04  2:15.43    2:56.63   
11  Cheyenne Erdmann  2004  Bov IF    38.39  1:23.99  2:19.39    2:57.80   
12  Lea Wagner  2004  Flensburg    38.79  1:25.46  2:18.61    2:59.68   
13  Fiona Hansen Hobolth  2003  Haderslev Svømme Klub    40.14  1:27.80  2:19.74    3:01.16   
14  Luna Holm Møller  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    41.99  1:28.22  2:20.64    3:02.10   
15  Rose Pernille Simon  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    40.78  1:27.77  2:18.05    3:03.47   
16  Emily Nygaard Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    41.01  1:29.01  2:25.05    3:09.80   
17  Katrine Kristensen  2004  Haderslev Svømme Klub    41.36  1:36.21  2:32.60    3:18.11   
18  Mathilde Nissen  2004  Nyborg Svømmeklub    46.20  1:40.78  2:37.08    3:21.77   
19  Cathrine Høst  2004  Nyborg Svømmeklub    48.10  1:37.28  2:35.07    3:21.94   
20  Stine Hansen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    46.87  1:38.03  2:41.04    3:31.61   
Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub    34.55  1:13.52  2:01.40    2:37.22   
Cecilie C. Helmark  2005  Gentofte Svømme Klub    34.19  1:13.58  2:02.99    2:38.75   
Kirstine Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    34.66  1:16.67  2:06.10    2:41.06   
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    34.87  1:14.78  2:05.87    2:42.48   
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    37.44  1:19.99  2:05.34    2:43.17   
Maja Johanne Pedersen  2005  Nyborg Svømmeklub    35.32  1:17.17  2:07.92    2:46.80   
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  Frem Odense    36.10  1:18.58  2:07.18    2:47.44   
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub    37.63  1:20.66  2:11.83    2:50.24   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub    38.67  1:23.48  2:14.31    2:52.06   
10  Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    36.68  1:20.23  2:15.95    2:54.71   
11  Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub    39.45  1:26.10  2:17.28    2:57.22   
12  Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub    39.85  1:26.92  2:17.99    3:01.54   
13  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    40.29  1:27.68  2:19.31    3:01.69   
14  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    40.88  1:28.68  2:21.95    3:01.81   
15  Emilia Clara Lindberg  2005  Gentofte Svømme Klub    40.74  1:27.38  2:27.05    3:09.78   
16  Anna E.e. Balle  2006  Gentofte Svømme Klub    41.57  1:30.72  2:26.57    3:10.22   
17  Johanne Hummelmose  2006  Gentofte Svømme Klub    40.67  1:29.82  2:26.32    3:10.41   
18  Patricia Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub    45.33  1:34.96  2:26.85    3:11.48   
19  Celina Vaia Karapatsios  2007  Sg-Bille Hamburg    44.04  1:33.52  2:29.67    3:11.61   
20  Alina Carow  2006  Sg-Bille Hamburg    47.04  1:36.27  2:33.44    3:18.34   
21  Clara Gšldner  2006  Sg-Bille Hamburg    48.43  1:37.05  2:35.20    3:19.21   
22  Caroline van Vliet  2006  Erritsø Gymnastik Og IF    43.69  1:31.71  2:35.87    3:21.35   
23  Freja Trasbo Vestergaard  2006  Nyborg Svømmeklub    47.34  1:40.34  2:41.64    3:29.62   
24  Annika Aurelia Carstensen  2007  Sg-Bille Hamburg    51.52  1:47.54  2:48.94    3:38.96   
Amelie Biebau  2005  Sg Elbe Wedel            DSQ  Ej samtig berør 150m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:04 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  11:56   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frederik Oxenvad  1999  Haderslev Svømme Klub    29.31  1:02.96  1:42.81    2:14.71   
Lukas Jeppesen  2001  Erritsø Gymnastik Og IF    29.45  1:04.61  1:47.51    2:19.40   
Nicolai Andersen  1998  Nyborg Svømmeklub    29.30  1:07.88  1:52.82    2:26.37   
Simon G. Jensen  2000  Bov IF    38.04  1:20.25  2:06.56    2:46.00   
Thomas Christiansen  1999  Haderslev Svømme Klub    32.34  1:17.35  2:10.96    2:48.73   
Steffen Vesterø Uldal  1999  Haderslev Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub    30.04  1:05.48  1:47.56    2:18.91   
Christopher G. Trandum  2003  Gentofte Svømme Klub    29.75  1:06.12  1:54.29    2:25.99   
Jakob Tietgen  2002  Frem Odense    30.49  1:07.87  1:53.04    2:26.13   
Laurits Sigaard  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    32.14  1:14.17  2:01.50    2:37.91   
Christian Oxenvad  2003  Haderslev Svømme Klub    35.88  1:17.86  2:05.23    2:39.95   
Henrik Reidt  2002  Sg Elbe Wedel    36.33  1:18.60  2:04.94    2:42.26   
Dennis Hansen  2002  Bov IF    35.97  1:19.08  2:04.04    2:42.52   
Mikkel Nissen  2002  Nyborg Svømmeklub    35.46  1:23.77  2:16.03    2:59.70   
Mads Mandau  2002  Haderslev Svømme Klub    39.36  1:25.80  2:19.86    3:02.87   
10  Kasper Christiansen  2003  Haderslev Svømme Klub    42.02  1:31.21  2:25.82    3:07.96   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Asbjørn Guldager  2002  Haderslev Svømme Klub            DSQ  ESB 150m 
Christian Lorey  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            DSQ  Ej samt. ber. v/150m 
Mads Stamholt  2003  Haderslev Svømme Klub            DSQ  Ej ryglig. ven. 100m 
                     
 
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub    35.47  1:13.45  1:58.94    2:35.53   
Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub    37.22  1:19.65  2:08.58    2:46.98   
Teodor Thuelund  2005  Nyborg Svømmeklub    36.56  1:22.07  2:10.58    2:46.99   
Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    38.93  1:22.23  2:14.29    2:49.91   
August Arup Neergaard  2005  Gentofte Svømme Klub    36.16  1:21.60  2:10.88    2:50.09   
Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svømme Klub    40.19  1:26.08  2:12.29    2:50.96   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    38.34  1:20.81  2:16.15    2:51.35   
William Hoffmann Hyldig  2004  Gentofte Svømme Klub    40.19  1:23.76  2:14.56    2:55.23   
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub    39.68  1:26.92  2:17.22    2:57.22   
10  Gustav Abildgaard  2005  Hovedstadens Svømmeklub    40.12  1:26.80  2:20.28    2:58.56   
11  Louie Hansen  2005  Gentofte Svømme Klub    41.37  1:25.94  2:20.24    3:00.23   
12  William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    41.93  1:27.77  2:21.03    3:00.67   
13  August Taul  2006  Gentofte Svømme Klub    43.43  1:29.94  2:22.75    3:01.41   
14  Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub    42.40  1:27.80  2:20.72    3:01.76   
15  Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub    39.94  1:27.17  2:21.22    3:02.08   
16  Leon Karapatsios  2004  Sg-Bille Hamburg    39.84  1:26.82  2:19.67    3:02.30   
17  David Johannes Dahl  2006  Gentofte Svømme Klub    40.44  1:28.46  2:22.20    3:03.47   
18  Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub    44.14  1:31.40  2:31.95    3:14.62   
19  Marcus K. Nielsen  2004  Haderslev Svømme Klub    44.66  1:35.97  2:34.74    3:16.26   
20  Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    49.77  1:38.36  2:36.64    3:19.77   
21  Toke Hjalmar Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub    41.01  1:32.98  2:35.66    3:21.70   
22  Frederik Billesø Beck  2008  Erritsø Gymnastik Og IF    43.73  1:33.03  2:37.64    3:25.40   
23  Alexander Okkerholm  2005  Nyborg Svømmeklub    51.01  1:44.52  2:49.27    3:33.57   
24  Tobias Hansen  2005  Nyborg Svømmeklub    48.71  1:43.28  2:46.06    3:35.13   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:56 
 
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  12:25   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Bredal Larsen  2002  Nyborg Svømmeklub    39.32        1:22.12   
Nele Pawlowski  2000  Sg-Bille Hamburg    38.24        1:22.42   
Signe Frits Nielsen  2002  Haderslev Svømme Klub    38.81        1:23.01   
Vivi Nguyen  2001  Frem Odense    39.79        1:24.03   
Amalie Averhoff Møbes  2002  Haderslev Svømme Klub    39.03        1:24.90   
Jo Ann Larisch  2002  Sg-Bille Hamburg    41.23        1:27.82   
Thyra Thomsen  2002  Bov IF    42.56        1:28.49   
Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002  Bov IF    44.23        1:33.34   
Selina Fink  2001  Sg-Bille Hamburg    45.77        1:39.34   
Celine Frølich  2002  Haderslev Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nele Schulze  2004  Haderslev Svømme Klub    35.42        1:15.44   
Johanne A Andersson  2003  Frem Odense    36.49        1:16.57   
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg Svømmeklub    37.67        1:18.68   
Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub    36.90        1:19.30   
Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub    37.74        1:20.03   
Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    39.06        1:21.85   
Mathilde Thy Asmussen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    39.02        1:22.14   
Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub    39.01        1:22.53   
Kristine Kipper Pedersen  2004  Nyborg Svømmeklub    39.04        1:22.58   
10  Clara Carlquist  2003  Gentofte Svømme Klub    38.54        1:23.02   
11  Elina Barthelmes  2004  Sg Elbe Wedel    39.47        1:23.20   
12  Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub    39.15        1:23.22   
13  Barbara Ammentorp  2003  Nyborg Svømmeklub    38.68        1:23.39   
13  Hannah Sophia Grohmann  2004  Flensburg    38.79        1:23.39   
15  Amalie Schou  2003  Gentofte Svømme Klub    39.64        1:24.88   
16  Lena Maria Grohmann  2004  Flensburg    40.18        1:25.34   
17  Emilie Podiss Petersen  2004  Frem Odense    41.81        1:25.99   
18  Jolin Steinhauf  2004  Sg-Bille Hamburg    40.10        1:26.23   
19  Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev Svømme Klub    41.00        1:26.99   
20  Josephine Holst Vinther  2004  Gentofte Svømme Klub    40.97        1:27.08   
21  Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub    43.35        1:30.49   
22  Astrid M. Østergaard  2004  Gentofte Svømme Klub    42.52        1:30.84   
23  Paula Marie Schneider  2004  Flensburg    42.06        1:30.87   
24  Emma Karlsson  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    45.24        1:35.26   
25  Emilie Stubben  2003  Haderslev Svømme Klub    45.69        1:35.40   
26  Fiona Hansen Hobolth  2003  Haderslev Svømme Klub    45.16        1:36.13   
27  Lea Wagner  2004  Flensburg    45.44        1:37.30   
28  Anne Horn  2004  Haderslev Svømme Klub    46.81        1:38.68   
29  Katrine Kristensen  2004  Haderslev Svømme Klub    47.90        1:41.87   
30  Louise Gemmer Klindt  2003  Haderslev Svømme Klub    48.36        1:42.75   
31  Sissel Jessen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    53.27        1:51.91   
32  Lærke Iversen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    52.48        1:53.04   
33  Isabella Knudsen  2004  Bov IF    53.68        1:53.63   
34  Leonora Druett  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    56.16        2:02.02   
Sofie Galsgaard Jensen  2003  Bov IF            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    39.11        1:20.48   
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    38.63        1:22.40   
Mara Eggert  2005  Sg-Bille Hamburg    39.85        1:23.66   
Anna R. Strøbek  2005  Gentofte Svømme Klub    41.09        1:25.99   
Emma S. Kristensen  2005  Gentofte Svømme Klub    41.50        1:27.02   
Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub    40.66        1:27.44   
Kirstine Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    41.71        1:27.79   
Rebecca Chur Fischer  2005  Gentofte Svømme Klub    41.16        1:28.42   
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  Frem Odense    42.71        1:28.54   
10  Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub    43.88        1:30.53   
11  Jette Muusmann  2005  Bov IF    43.19        1:30.87   
12  Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub    44.65        1:33.35   
13  Alba Mantoni  2006  Gentofte Svømme Klub    44.77        1:33.43   
14  Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub    44.77        1:33.63   
15  Finja Siegert  2007  Sg-Bille Hamburg    44.16        1:33.66   
16  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    45.12        1:34.04   
17  Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub    45.84        1:35.09   
18  Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub    45.03        1:35.11   
19  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  Gentofte Svømme Klub    44.65        1:36.06   
20  Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub    45.61        1:36.73   
21  Molly Sczzepanski  2006  Gentofte Svømme Klub    45.27        1:36.87   
22  Nina Seirup  2005  Nyborg Svømmeklub    45.64        1:37.16   
23  Anna Parbst  2005  Sg-Bille Hamburg    49.69        1:42.41   
24  Freya Isabel Christensen  2005  Nyborg Svømmeklub    48.00        1:43.00   
25  Alberte Fauerby  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    49.34        1:44.26   
26  Celina Vaia Karapatsios  2007  Sg-Bille Hamburg    50.32        1:45.72   
27  Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svømmeklub    51.52        1:49.24   
28  Line Horn  2006  Haderslev Svømme Klub    52.43        1:50.26   
29  Eszter Vad  2007  Nyborg Svømmeklub    52.19        1:51.10   
Anna Lykke Vangsgaard  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            DSQ  Ej samti berør 75m 
Katrine Elholm Juliussen  2006  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Flyben spark v. 50m 
Maja Karlsen  2005  Haderslev Svømme Klub            DSQ  3 flyben spar v. 56m 
Maja Rolighed  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            DSQ  2 flyben efter start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:25 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  19:19   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Johanne A Andersson  2003  Frem Odense    36.37        1:16.17   
Nele Schulze  2004  Haderslev Svømme Klub    36.27        1:16.49   
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg Svømmeklub    37.08        1:17.46   
Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub    37.29        1:19.21   
Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub    36.83        1:19.53   
Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    38.25        1:20.40   
                     
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    38.27        1:19.21   
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    38.80        1:21.17   
Mara Eggert  2005  Sg-Bille Hamburg    38.82        1:23.25   
Anna R. Strøbek  2005  Gentofte Svømme Klub    39.96        1:25.98   
Emma S. Kristensen  2005  Gentofte Svømme Klub    40.92        1:26.77   
Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub    40.87        1:28.10   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:19 
 
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  12:33   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emil Knudsen  1999  Haderslev Svømme Klub    31.56        1:07.32   
Frederik Oxenvad  1999  Haderslev Svømme Klub    34.19        1:11.85   
Victor Kristensen  1999  Haderslev Svømme Klub    33.46        1:13.43   
Jonathan Bos  1998  Haderslev Svømme Klub    37.98        1:21.05   
Simon G. Jensen  2000  Bov IF    38.94        1:22.63   
Magnus Ipsen Pedersen  2001  Frem Odense    41.77        1:30.60   
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    34.76        1:13.68   
Asbjørn Guldager  2002  Haderslev Svømme Klub    35.22        1:14.42   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub    35.75        1:15.22   
Mads Stamholt  2003  Haderslev Svømme Klub    37.23        1:18.46   
Harald Riisager  2003  Gentofte Svømme Klub    38.37        1:20.19   
Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    36.88        1:20.39   
Karl August B. Balle  2003  Gentofte Svømme Klub    38.37        1:21.67   
Anders Hvidt  2002  Gentofte Svømme Klub    39.26        1:22.43   
Maximilian Kocemba  2003  Sg Elbe Wedel    39.25        1:22.46   
10  Henrik Reidt  2002  Sg Elbe Wedel    40.09        1:23.79   
11  Andreas Pedersen  2003  Nyborg Svømmeklub    40.80        1:28.47   
12  Mads Mandau  2002  Haderslev Svømme Klub    43.68        1:33.39   
13  Vincent Hajto  2003  Sg-Bille Hamburg    42.89        1:36.46   
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg Svømmeklub