2021-04-19   15:46:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SydCup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  24 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  19:41   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louise Jensen  2003      34.48  1:12.66  1:51.25    2:28.05   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:32.29                 
                     
Josephine Holst Vinther  2004      35.23  1:12.77  1:51.30    2:29.32   
  Gentofte Svømme Klub  2:33.11                 
                     
Astrid M. Østergaard  2004      36.08  1:13.89  1:53.15    2:31.38   
  Gentofte Svømme Klub  2:36.42                 
                     
Kristine Nilsson Norby  2005      36.29  1:15.43  1:55.54    2:32.91   
  Gentofte Svømme Klub  2:42.48                 
                     
Coco Li Fuhrmann  2006      36.29  1:15.83  1:55.78    2:33.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:44.06                 
                     
Viola Demuth Andersen  2003      36.40  1:15.98  1:55.51    2:34.37   
  Gentofte Svømme Klub  2:46.51                 
                     
Josefine Zebitz  2004      36.63  1:16.38  1:56.43    2:35.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:36.61                 
                     
Celine Stehn  2001      36.53  1:16.69  1:57.78    2:38.49   
  Sg-Bille Hamburg  2:52.10                 
                     
Clara Carlquist  2003      36.92  1:16.60  1:57.66    2:39.01   
  Gentofte Svømme Klub  2:32.52                 
                     
10  Malou Soelberg  2004      37.69  1:17.82  1:58.74    2:39.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:42.77                 
                     
11  Didde Meyer  2001      37.64  1:18.60  2:00.46    2:42.25   
  Haderslev Svømme Klub  2:40.97                 
                     
12  Maja Johanne Pedersen  2005      37.90  1:19.21  2:02.25    2:45.06   
  Nyborg Svømmeklub  2:53.53                 
                     
13  Randi Jørgensen  2002      37.81  1:19.52  2:02.84    2:45.32   
  Nyborg Svømmeklub  2:44.16                 
                     
14  Mai Jørgensen  2003      39.81  1:22.06  2:04.31    2:45.73   
  Frem Odense  2:49.17                 
                     
15  Pernille Thastrup Hansen  2003      39.53  1:21.96  2:05.72    2:46.58   
  Haderslev Svømme Klub  3:01.73                 
                     
16  Alba Mantoni  2006      39.77  1:22.93  2:06.30    2:47.78   
  Gentofte Svømme Klub  3:00.80                 
                     
17  Lena Maria Grohmann  2004      40.06  1:22.74  2:06.75    2:49.52   
  Flensburg  2:48.94                 
                     
18  Silje Petersen  2002      38.86  1:21.78  2:06.79    2:51.05   
  Haderslev Svømme Klub  2:51.07                 
                     
19  Agnete Høyer  2005      41.12  1:25.66  2:10.08    2:52.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:58.28                 
                     
20  Nele Pawlowski  2000      40.68        2:53.07   
  Sg-Bille Hamburg  2:57.40                 
                     
21  Cheyenne Erdmann  2004      41.60  1:25.62  2:10.45    2:54.07   
  Bov IF  2:56.43                 
                     
22  Mira Emilie Schmidt  2003      40.93  1:25.04  2:12.12    2:54.14   
  Haderslev Svømme Klub  3:08.94                 
                     
23  Emilia Clara Lindberg  2005      40.01  1:25.66  2:11.65    2:54.65   
  Gentofte Svømme Klub  3:16.00                 
                     
24  Matilde Maagøe  2007      41.50  1:26.21  2:11.05    2:55.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:09.36                 
                     
25  Cecilie G. Mortensen  2005      40.27  1:23.69  2:10.15    2:55.33   
  Gentofte Svømme Klub  2:59.84                 
                     
26  Emma S. Kristensen  2005      40.45  1:25.23  2:11.95    2:55.99   
  Gentofte Svømme Klub  3:02.09                 
                     
27  Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002      41.57  1:26.88  2:13.41    2:56.10   
  Bov IF  2:57.94                 
                     
28  Mathilde Møller  2007      41.45  1:25.83  2:12.11    2:57.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:02.88                 
                     
29  Sara Kaarup Andersen  2006      43.13  1:28.89  2:15.05    2:58.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:15.00                 
                     
30  Rebecca Chur Fischer  2005      41.24  1:27.64  2:14.53    2:59.17   
  Gentofte Svømme Klub  3:15.00                 
                     
31  Zoe Overby Traberg  2006      44.33  1:30.58  2:16.54    2:59.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.82                 
                     
32  Molly Sczzepanski  2006      43.21  1:29.87  2:17.91    3:03.20   
  Gentofte Svømme Klub  3:30.00                 
                     
33  Cathrine Høst  2004      42.62  1:30.05  2:18.29    3:04.19   
  Nyborg Svømmeklub  2:56.89                 
                     
34  Asta Hindborg  2007      42.90  1:31.36  2:20.02    3:07.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:29.80                 
                     
35  Anna E.e. Balle  2006      45.13  1:33.75  2:22.31    3:07.71   
  Gentofte Svømme Klub  3:18.26                 
                     
36  Alina Carow  2006      44.61  1:32.44  2:20.86    3:07.85   
  Sg-Bille Hamburg  3:25.90                 
                     
37  Nanja Frahm-Falkenberg  2006      43.76  1:31.20  2:16.11    3:08.51   
  Gentofte Svømme Klub  3:19.61                 
                     
38  Ida Friis Falkenberg  2003      45.72  1:35.29  2:24.97    3:13.13   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
39  Freja Trasbo Vestergaard  2006      47.68  1:38.68  2:30.66    3:23.02   
  Nyborg Svømmeklub  3:43.44                 
                     
40  Sophie Andressen  2006      48.24  1:42.12  2:35.68    3:28.95   
  Sg-Bille Hamburg  3:36.50                 
                     
41  Eszter Vad  2007      50.88  1:46.57  2:43.77    3:38.29   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Julie Heurlin Lunding  2006              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  3:05.91                 
                     
Sara Emilie Nimb  2002              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  2:55.00                 
                     
Alberte Hedevang Petersen  2003              DNF   
  Haderslev Svømme Klub  2:41.66                 
                     
Freya Isabel Christensen  2005              DSQ  Ej forsat bev 75m 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jennifer Haslinger  2001              DSQ  Ej forsat bevæg 125m 
  Sg-Bille Hamburg  2:49.00                 
                     
Johanne Hummelmose  2006              DSQ  Ej forsat bevæg 175m 
  Gentofte Svømme Klub  3:35.00                 
                     
Maria Kjer Rasmussen  2007              DSQ  ej fortsat v 125+175 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:21.20                 
                     
Nina Seirup  2005              DSQ  Ej forsat bevæg 100m 
  Nyborg Svømmeklub  3:42.58                 
                     
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005              DSQ  Ej forsat bevæg 175m 
  Frem Odense  3:01.33                 
                     
Sofie Kaysen  2004              DSQ  Ej forsat bevæg 175m 
  Nyborg Svømmeklub  2:55.12                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  24 november 2017 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner